Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια υπαρχει καποιος που να εβαλε την 2.3.4 να ειχε προβληματα και να του βγηκε η 2.3.5 και να του λυθηκαν ?

αν ειναι να αρχιζω να συνηθιζω να ζω με τα προβληματα...............(δεν παλευονται ομως):p:p:p:p

 

Το σημαντικότερο πλεονέκτημα από όσο έχω δει της 2.3.4 είναι η ταχύτητα που κλειδώνει το GPS πλέον. Πολύ γρήγορα! Από μόνο του αυτό αξίζει. Όμως εμένα μου κάνει συχνά κάτι χαζά όπως με το να μου σκορπίζει σε κάποιες περιπτώσεις μετά από σύνδεση με τον υπολογιστή τους φακέλους που έχω δημιουργήσει με κατηγορίες προγραμμάτων και ειδικά χθες αφού ολοκληρώθηκε η φόρτιση μου πέταξε ΟΛΕΣ τις εφαρμογές (482 βάση titanium backup!!!!) εκτός φακέλων και έφαγα όλη την ημέρα να τις τακτοποιήσω και πάλι!!!:mad: Κάτι βρωμά με την 2.3.4.

Τέλος χθες πρόσεξα ότι το κινητό φόρτισε σε λιγότερο από 2,5 ώρες, όταν με την 2.3.3 ήθελε πάνω από 3 ώρες.

 

Ίσως είναι εκτός θέματος, αλλά την Σκανδιναβική 2.3.5. Από ότι κατάλαβα είναι πλήρως συμβατή με τα Ελληνικά κτλ και είναι σαν να γίνεται επίσημη αναβάθμιση,έτσι δεν είναι;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε:μου πεταει τις εφαρμογες απ τους φακελους -μου βαζει τα εικονιδια οπως θελει κι ας τα αλλαζω συνεχεια-κλεινει μονο του-κολλημα αρχικης σελιδας στην αλλαγη (εχω βγαλει τις ανοιχτες εφαρμογες)βεβαια ειναι ελαχιστο αλλα το καταλαβαινεις-σημερα μ εκανε προβληματα στην φορτιση μου εβγαζε ενα ! -καθυστερηση 3g

sta + einai 2 mono κιτρινο στην οθονη μ τελος και η επιλογη οταν ενεργοποεις το bluetooth.gia to gps δεν το εχω κοιταξει.......ο χρονος φορτισης το ιδιο νομιζω θα το κοιταξω!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε:μου πεταει τις εφαρμογες απ τους φακελους -μου βαζει τα εικονιδια οπως θελει κι ας τα αλλαζω συνεχεια-κλεινει μονο του-κολλημα αρχικης σελιδας στην αλλαγη (εχω βγαλει τις ανοιχτες εφαρμογες)βεβαια ειναι ελαχιστο αλλα το καταλαβαινεις-σημερα μ εκανε προβληματα στην φορτιση μου εβγαζε ενα ! -καθυστερηση 3g

sta + einai 2 mono κιτρινο στην οθονη μ τελος και η επιλογη οταν ενεργοποεις το bluetooth.gia to gps δεν το εχω κοιταξει.......ο χρονος φορτισης το ιδιο νομιζω θα το κοιταξω!!!

 

εμ δεν σου αρεσε η 2.3.4 :P

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εμ δεν σου αρεσε η 2.3.4 :P

μα αυτην εχω χαχαχαχαχαχαχααχ.τωρα με καταλαβαινετε γιατι τρελαινομαι!!!!!!!!!ελπιζω να μου βγαλει την 5 και να φυγουν ολα αυτα!!!!κλαιω τα 600........ πανω που ειχα συμβιβαστει με ροζιλες κιτρινιλες!!κριμα ρε ****το και ειναι τοσο ωραιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο kies μου βγαζει...

 

Τρεχουσα εκδοση: PDA:KE2/phone:kdj/csc:ke2 (eur)

Νεα εκδοση: Pda:Ki4/phone:ki1/csc:ki2 (eur)

 

 

να την περασω ή θα παθω οτι παθατε ολοι παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο kies μου βγαζει...

 

Τρεχουσα εκδοση: PDA:KE2/phone:kdj/csc:ke2 (eur)

Νεα εκδοση: Pda:Ki4/phone:ki1/csc:ki2 (eur)

 

 

να την περασω ή θα παθω οτι παθατε ολοι παραπανω?

νομιζω ειναι η 2.3.4 αν δεν κανω λαθος!!!καποιος αλλος που γνωριζει καλυτερα θα σου πει σιγουρα.παντως δεν ειναι απολυτο οτι θα παθεις τα ιδια.εγω παντως δεν θα την εβαζα!!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε:μου πεταει τις εφαρμογες απ τους φακελους -μου βαζει τα εικονιδια οπως θελει κι ας τα αλλαζω συνεχεια-κλεινει μονο του-κολλημα αρχικης σελιδας

 

 

Αυτά μου κάνει και εμενα.Τι πρέπει να κάνουμε?Να επικοινωνήσουμε με σάμυ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου κάνει και εμενα.Τι πρέπει να κάνουμε?Να επικοινωνήσουμε με σάμυ?

μιλησα μια φορα με σαμι οχι γι αυτα αλλα για τις ροζιλες και τα κιτρινα..την μια φορα μου βγηκε ενα παιδι που δεν γνωριζε τιποτα και την δευτερη μια η οποια δεν πρεπει να ηταν ελληνιδα δεν καταλαβαινε τιποτα........απογοητευση και εκει!!!περιμενω την 2.3.5 ελπιζονταν να φτιαξουν........αλλιως παμε απ την σαμυ και..........:p:pπαντως πιο πολυ εμπιστευομαι τα παιδια του φορουμ εδω παρα αυτους στην σαμυ

το wipe data τι ειναι ??αν υπαρχει και καποιο λινκ του πως γινετε??

Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

μιλησα μια φορα με σαμι οχι γι αυτα αλλα για τις ροζιλες και τα κιτρινα..την μια φορα μου βγηκε ενα παιδι που δεν γνωριζε τιποτα και την δευτερη μια η οποια δεν πρεπει να ηταν ελληνιδα δεν καταλαβαινε τιποτα........απογοητευση και εκει!!!περιμενω την 2.3.5 ελπιζονταν να φτιαξουν........αλλιως παμε απ την σαμυ και..........:p:pπαντως πιο πολυ εμπιστευομαι τα παιδια του φορουμ εδω παρα αυτους στην σαμυ

το wipe data τι ειναι ??αν υπαρχει και καποιο λινκ του πως γινετε??

 

wipe data μπορεις να κανεις ειτε απο ClockworkMod Recovery, ειτε απο Μενου-->Ρυθμισεις-->Απορρητο-->Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...αν κανω λαθος με διορθωνει καποιος

Link to comment
Share on other sites

wipe data μπορεις να κανεις ειτε απο ClockworkMod Recovery, ειτε απο Μενου-->Ρυθμισεις-->Απορρητο-->Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...αν κανω λαθος με διορθωνει καποιος

 

volume up - μεσαίο κεντρικό πλήκτρο, πλήκτρο on - off και επιλέγεις, wipe data/faxtory reset ή

όπως αναφέρει ο φίλος πάνω μέσω του μενού ή

στον dialer πατάς : *2767*3855#

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

......... ή

στον dialer πατάς : *2767*3855#

 

Καπου σε καποιο ποστ διαβασα οτι αυτη η μεθοδος δεν ειναι και τοσο σιγουρη.δεν ξερω το γιατι.αν το βρω θα το ποσταρω ολο το ποστ του παιδιου που το εγραψε

Link to comment
Share on other sites

Καπου σε καποιο ποστ διαβασα οτι αυτη η μεθοδος δεν ειναι και τοσο σιγουρη.δεν ξερω το γιατι.αν το βρω θα το ποσταρω ολο το ποστ του παιδιου που το εγραψε

 

Ναι αν το βρεις θα με ενδιέφερε καθώς το χρησιμοποιώ και δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα μέχρι σήμερα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το βρεις θα με ενδιέφερε καθώς το χρησιμοποιώ και δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα μέχρι σήμερα.

 

''Το hard reset είναι τελείως αναξιόπιστο με αυτόν τον τρόπο, καλύτερα να το κάνεις απλά. Δηλαδή, factory reset(επαναφορά εργοστασιακών) και format την εσωτερική. Από τις ρυθμίσεις.''

 

το ειχε γραψει ο φιλος saliez.καλα θυμομουν.τωρα το γιατι δεν το λεει.αν δει το ποστ ισως μας διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

''Το hard reset είναι τελείως αναξιόπιστο με αυτόν τον τρόπο, καλύτερα να το κάνεις απλά. Δηλαδή, factory reset(επαναφορά εργοστασιακών) και format την εσωτερική. Από τις ρυθμίσεις.''

 

το ειχε γραψει ο φιλος saliez.καλα θυμομουν.τωρα το γιατι δεν το λεει.αν δει το ποστ ισως μας διαφωτισει

 

Η samsung γιατί κατά την αναβάθμιση μέσω kies δεν το κάνει hard reset, αλλά κρατά όλες τις ρυθμίσεις που έχει το κινητό; Μήπως γιατί δεν υπάρχει λόγος; Φυσικά θέλει προσοχή για όσους δεν κατάλαβαν, γιατί μετά από αυτό χάνονται ΟΛΑ τα προσωπικά δεδομένα του χρήστη και άντε πάλι από την αρχή, εκτός και αν έχει κάποιο πρόγραμμα όπως το titanium backup, το οποίο δεν ξερω σε τι βαθμό επαναφέρει το κινητό.

 

Όσο αφορά τις επαφές το κινητό έχει ρύθμιση που κρατά backup κατ'επιλογή του χρήστη, ενώ μέσω KIES γίνεται και για το ημερολόγιο, email κτλ. Δεν ξέρω όμως μια που δεν το έχω δοκιμάσει, αν επανέρχονται τα παραπάνω (επαφές, ημερολόγιο) ακριβώς όπως τα είχαμε, ακόμη και με τις φωτογραφίες τους και τους ήχους κλήσης.:worry:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η samsung γιατί κατά την αναβάθμιση μέσω kies δεν το κάνει hard reset, αλλά κρατά όλες τις ρυθμίσεις που έχει το κινητό; Μήπως γιατί δεν υπάρχει λόγος; Φυσικά θέλει προσοχή για όσους δεν κατάλαβαν, γιατί μετά από αυτό χάνονται ΟΛΑ τα προσωπικά δεδομένα του χρήστη και άντε πάλι από την αρχή, εκτός και αν έχει κάποιο πρόγραμμα όπως το titanium backup, το οποίο δεν ξερω σε τι βαθμό επαναφέρει το κινητό.

 

Όσο αφορά τις επαφές το κινητό έχει ρύθμιση που κρατά backup κατ'επιλογή του χρήστη, ενώ μέσω KIES γίνεται και για το ημερολόγιο, email κτλ. Δεν ξέρω όμως μια που δεν το έχω δοκιμάσει, αν επανέρχονται τα παραπάνω (επαφές, ημερολόγιο) ακριβώς όπως τα είχαμε, ακόμη και με τις φωτογραφίες τους και τους ήχους κλήσης.:worry:

 

μην εχεις και πολυ εμπιστοσυνη στο kies... για τα αντιγραφα σου .. ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου την φερει..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω παντως οτι σχεδον οι περισσοτεροι το kies το χουνε στον υπολογιστη μονο και μονο για τους drivers.λεει πολλα αυτο
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση:πάντα η μπαταρία στο κινητό με την χρήση που το κάνω μου κρατάει περιπου 2-3 μέρες.Σήμερα το πρωί κ ενώ ξεκίνησα με 100% στην μπαταρία τώρα έχω 44% χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο.Την χρήση που το κάνω πάντα δηλαδή.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?μήπως επειδή το άφησα να φορτίζει κ ενώ είχε γεμίσει η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρατηρησα και εγω...

γενικα επειδη τα εχω ολα -on-

μεχρι τις 00.00 εχω 30% σημερα 19.00 και εχω 42%:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση:πάντα η μπαταρία στο κινητό με την χρήση που το κάνω μου κρατάει περιπου 2-3 μέρες.Σήμερα το πρωί κ ενώ ξεκίνησα με 100% στην μπαταρία τώρα έχω 44% χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο.Την χρήση που το κάνω πάντα δηλαδή.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?μήπως επειδή το άφησα να φορτίζει κ ενώ είχε γεμίσει η μπαταρία?

Δυστυχώς είναι κάποια ερωτήματα που θα πρέπει ο καθένας να τα απαντάει μόνος του

Τρέχει τίποτα από πίσω?

Άφησα ανοιχτά GPS, WiFi, 3g?

Έκανα καμμιά νέα εγκατάσταση?

Άλλαξα τίποτα στις ρυθμίσεις?

 

Μην ξεχάσεις να μας πεις τι έπαθες, προς γνώση όλων μας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ενεργοποιημενα τιποτα κ γενικα δεν εβαλα κατι καινουργιο.γενικα οτι το κανω παντα...εβαλα κ το power tutor για να δω τι προγραμματα τρεχει αλλα εδειχνε αυτα που δειχνρι παντα.τελος παντων θα δουμε με την επομενη φορτιση. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι κάποια ερωτήματα που θα πρέπει ο καθένας να τα απαντάει μόνος του

Τρέχει τίποτα από πίσω?

Άφησα ανοιχτά GPS, WiFi, 3g?

Έκανα καμμιά νέα εγκατάσταση?

Άλλαξα τίποτα στις ρυθμίσεις?

 

Μην ξεχάσεις να μας πεις τι έπαθες, προς γνώση όλων μας.

 

Για να αναφέρω τη δική μου περίπτωση, το ψάχνω αλλά με τίποτα δε μου κολλάει γιατί μετά την αναβάθμιση σε 2.3.4 η μπαταρία μειώνεται με φοβερά γρήγορους ρυθμούς.

 

Όταν εννοώ γρήγορα, εννοώ ότι μηδενίζει σε 12 ώρες περίπου από την πλήρη φόρτιση, χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

 

Πρό αναβάθμισης, μετά από 16 ώρες χρήσης έφτανε στο 25-30%

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Για να αναφέρω τη δική μου περίπτωση, το ψάχνω αλλά με τίποτα δε μου κολλάει γιατί μετά την αναβάθμιση σε 2.3.4 η μπαταρία μειώνεται με φοβερά γρήγορους ρυθμούς.

 

Όταν εννοώ γρήγορα, εννοώ ότι μηδενίζει σε 12 ώρες περίπου από την πλήρη φόρτιση, χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

 

Πρό αναβάθμισης, μετά από 16 ώρες χρήσης έφτανε στο 25-30%

 

Φιλε μου σε μενα με την 2.3.3 με μια κανονικη χρηση κραταει ανετα 1 μιση μερα μην σου πω και παραπανω.βεβαια δεν εχω περασει και πολλα πραγματα και ισως βεβαια να κανουμε και διαφορετικη χρηση.απλα μου κανει εντυπωση αυτο το 25-30% και το αναφερω να εχεις υποψιν σου μηπως ειχες και εχεις καποια η καποιες εφαρμογες που σου προκαλουν θεμα με την μπαταρια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Κατ'αρχην ευχαριστω πολυ για τα χρησιμα tips.

 

Εχω προβλημα με τους 160 ελλγηνικους χαρακτηρες στο GoSMS Pro οπως προτεινετε.

 

Εχω κατεβασει το GoSMS Pro καθως και το Greek Language Pack της εφαρμογης.

 

Πηγαινω Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις Αποστολής/Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις/Υποστηριζόμενες γλώσσες/Μέθοδος Ελληνικών SMS

 

Το αποτελεσμα ειναι να έχω πάλι 70 ελληνικούς χαρακτήρες (και οχι 160)

 

Είναι και κάτι άλλο που πρέπει να κάνω?

Τι δε γινεται σωστα?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγνωμη αν ειμαι σε λαθος τοπικ αλλα δε βρηκα κατι σχετικό με το GoSMS.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...