Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αρχείο που κατέβασες πρέπει να είναι 261 ΜΒ και με unrar πρέπει να εμφανιστεί ένα αρχείο με όνομα GT-I9100_COS_I9100BOKG2_I9100BOKG1_I9100COSKF1.TAR και μέγεθος ~520 ΜΒ

 

Μήπως κατέβασες κάτι άλλο; Σου ξαναβάζω το link

http://www.multiupload.com/FHB32ZD9X7

 

Βάζεις το τηλ σε download mode, ανοίγεις το ODIN, επιλέγεις στο PDA το πιο πάνω tar, συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή κοκ.

Μόλις τελειώσει το φλασάρισμα το τηλέφωνο θα κάνει reboot. Βάζεις το τηλέφωνο σε recovery, wipe data/factory reset, ξαναμπουτάρεις, factory format απο τον dialer (*2767*3855#), και μετά συνδεσέ το με Kies.

Όλα κομπλέ. Δεν ροοταρα, σταμάτησα μετά τον odin, και όλα special. Έκανε και ανβάθμιση μια χαρά. Ευχαριστώ φίλε μου και όλους τους άλλους για την βοήθεια.

Και κάτι για μια εφαρμογή, υπάρχει κάποια που από απλό internet σε πάει σε 3G??

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ. Δεν ροοταρα, σταμάτησα μετά τον odin, και όλα special. Έκανε και ανβάθμιση μια χαρά. Ευχαριστώ φίλε μου και όλους τους άλλους για την βοήθεια.

Και κάτι για μια εφαρμογή, υπάρχει κάποια που από απλό internet σε πάει σε 3G??

 

2 μέρες τώρα αυτο δεν σου ελεγα να κανεις?Για να μην τρεχεις ασκοπα στο service για κατι που το λυνεις γρηγορα μονος σου

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κάτι για μια εφαρμογή, υπάρχει κάποια που από απλό internet σε πάει σε 3G??

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θέλει να είναι σε 2G οταν μιλάει, και να γυρνάει αυτόματα σε 3G οταν μπαίνει στο ίντερνετ.
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θέλει να είναι σε 2G οταν μιλάει, και να γυρνάει αυτόματα σε 3G οταν μπαίνει στο ίντερνετ.

 

ακριβώς, να είμαι σε 2G γενικά και όταν θέλω να μπω on line να μην πηγαίνω ρυθμίσεις και μπλα μπλα αλλά να έχω widget nα το αλλάζω.

 

@Psycho13, έτσι είναι φίλε, γιατί και εγώ δεν είχα όρεξη με σέρβις πάλι. Δεν με απασχολούσε να κάνω καν τη μανούρα, γιατί έπρεπε να το στείλω με κούριερ και τέτοια...Μια χαρούλα δούλεψε. Με ροοτ τί κερδίζω?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

Θα περάσω για πρώτη φορά άλλη rom στο κινητό (επίσημη της Samsung πάλι, απο Vf που έχω θα περάσω unbranded).

 

Θα ήθελα να κρατήσω τα sms και να τα επαναφέρω μετά την εγκατάσταση της νέας rom.

Μόνο τα sms. Δε θέλω να επαναφέρω κάτι άλλο μιας και θέλω να έχω "clean" installation.

 

Με ποιο τρόπο μπορώ να το κάνω..?

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, να είμαι σε 2G γενικά και όταν θέλω να μπω on line να μην πηγαίνω ρυθμίσεις και μπλα μπλα αλλά να έχω widget nα το αλλάζω.

 

@Psycho13, έτσι είναι φίλε, γιατί και εγώ δεν είχα όρεξη με σέρβις πάλι. Δεν με απασχολούσε να κάνω καν τη μανούρα, γιατί έπρεπε να το στείλω με κούριερ και τέτοια...Μια χαρούλα δούλεψε. Με ροοτ τί κερδίζω?

Πήγαινε στο Android Market και κάνε αναζήτηση για APN on off. Έχει αρκετά για κάθε γούστο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

Θα περάσω για πρώτη φορά άλλη rom στο κινητό (επίσημη της Samsung πάλι, απο Vf που έχω θα περάσω unbranded).

 

Θα ήθελα να κρατήσω τα sms και να τα επαναφέρω μετά την εγκατάσταση της νέας rom.

Μόνο τα sms. Δε θέλω να επαναφέρω κάτι άλλο μιας και θέλω να έχω "clean" installation.

 

Με ποιο τρόπο μπορώ να το κάνω..?

 

Sms backup and restore στο market

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω την εκδοση 2.3.3. και θελω να κανω αναβαθμιση. Ξερεις καποιος αν θα χασω επαφες και τις εφαρμογες απο το market γιατι παρα πολλες απο αυτες τις εχω αγορασει καθως και ποια ειναι η τελευταια εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

όχι φιλε δεν χανεις τιποτα

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτα αλλα απ'οτι εχω καταλαβει απ'αυτα που γραφονται εδω μεσα, ο σωστος τροπος ειναι να παρεις back up και να κανεις wipe πριν και μετα το update. Αλλιως λιγο πολυ θα εχεις διαφορα θεματα που εχουν αναφερθει πολλακις...

 

Back up με:

kies->καθολου σιγουρο οτι τελικα θα γινει η δουλεια

titanium->το καλυτερο αλλα απαιτει root

MyBackup-> εχω διαβασει καλα σχολια

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του SAMSUNG GALAXY SII

Δύο ερωτήσεις σχετικές μεταξύ τους:

1) Άλλες εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (οι περισσότερες) και άλλες στην εξωτερική κάρτα (external sD) που έχω βάλει σ' αυτό. Που είναι καλύτερα να αποθηκεύονται και γιατί; Παίζει κάποιο ρόλο;

2)Όταν μεταφέρω μία εφαρμογή από την εξωτερική κάρτα (όπου εκεί πιάνει κάποια Kb συνήθως) στην εσωτερική μνήμη του κινητού, ο χώρος που καταλαμβάνει μεγαλώνει (συνήθως μερικά Mb, λίγα πάντως). Γιατί γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του SAMSUNG GALAXY SII

Δύο ερωτήσεις σχετικές μεταξύ τους:

1) Άλλες εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (οι περισσότερες) και άλλες στην εξωτερική κάρτα (external sD) που έχω βάλει σ' αυτό. Που είναι καλύτερα να αποθηκεύονται και γιατί; Παίζει κάποιο ρόλο;

2)Όταν μεταφέρω μία εφαρμογή από την εξωτερική κάρτα (όπου εκεί πιάνει κάποια Kb συνήθως) στην εσωτερική μνήμη του κινητού, ο χώρος που καταλαμβάνει μεγαλώνει (συνήθως μερικά Mb, λίγα πάντως). Γιατί γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

 

Το πρωτο σου απαντηθηκε ηδη αρκετα αναλυτικα στο αλλο τοπικ που ρωτησες.

Οσον αφορα το δευτερο πρωτη φορα το ακουω για να ειμαι ειλικρινης κ δεν το εχω παρατηρησει σε'μενα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το original otg της samsung.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004ULZD7U

Παρατήρησα ότι όταν το συνδέω μου γράφει ότι δεν έχει συνδεθεί συσκευή usb, αλλά έχω κανονικά πρόσβαση στα αρχεία. Σε βιντεάκια που έχω δει γράφει usb device connected. Έχει κάποιος αλλος παρόμοιο πρόβλημα; Είμαι με official 2.3.5.

 

edit: Αλλάζοντας την γλώσσα του κινητού σε αγγλικά δουλεύει κανονικά...γράφει usb device connected.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια.Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε ενα θεμα που εχω με το κινητο.Οταν με καλουν καποιες φορες η ενταση του ηχου κλησης σαν να ακυρωνεται και δεν ακουγεται καθολου...δεν συμβαινει παντα αλλα συμβαινει καθε μερα με αποτελεσμα να χανω το 50% των εισερχομενων κλησεων...δλδ ακουγετε ελαχιστα η μελωδια για μισο δευτερολεπτο και μετα σαν να ειναι στο αθορυβο,ουτε ηχος αλλα ουτε και δονηση..μηπως γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο και πως θα το διορθωσω...?
Link to comment
Share on other sites

2)Όταν μεταφέρω μία εφαρμογή από την εξωτερική κάρτα (όπου εκεί πιάνει κάποια Kb συνήθως) στην εσωτερική μνήμη του κινητού, ο χώρος που καταλαμβάνει μεγαλώνει (συνήθως μερικά Mb, λίγα πάντως). Γιατί γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

Εχει σχέση με το 1 που ρώτησες.Αυτο που βλέπεις στην διαχείριση εφαρμογών δηλαδή τα μερικά kb ειναι αυτά που έχουν μείνει στην εσωτερική μνήμη,μετά την μεταφορά της εφαρμογής στην εξωτερική κάρτα.Aυτά τα mb που πάνε πίσω στην εσωτερική μνήμη,βρίσκονται στον φάκελο .android_secure της εξωτερικής μνήμης.Αν μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη,τότε θα δεις ότι θα αυξηθεί ο χώρος στην εξωτερική κάρτα μιας και θα αδειάσει ο φάκελος .android_secure

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια.Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε ενα θεμα που εχω με το κινητο.Οταν με καλουν καποιες φορες η ενταση του ηχου κλησης σαν να ακυρωνεται και δεν ακουγεται καθολου...δεν συμβαινει παντα αλλα συμβαινει καθε μερα με αποτελεσμα να χανω το 50% των εισερχομενων κλησεων...δλδ ακουγετε ελαχιστα η μελωδια για μισο δευτερολεπτο και μετα σαν να ειναι στο αθορυβο,ουτε ηχος αλλα ουτε και δονηση..μηπως γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο και πως θα το διορθωσω...?

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο τον αισθητήρα με τον οποίο απενεργοποιεί τον ήχο με το γύρισμα της συσκευής ανάποδα?

 

Ρυθμίσεις > Κίνηση > Γύρισμα και δες αν είναι ενεργοποιημένο.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο τον αισθητήρα με τον οποίο απενεργοποιεί τον ήχο με το γύρισμα της συσκευής ανάποδα?

 

Ρυθμίσεις > Κίνηση > Γύρισμα και δες αν είναι ενεργοποιημένο.

Ναι ήταν ενεργοποιημένη η επιλογή απλα αυτο μου συμβαίνει και όταν η συσκευή είναι σε κάποιο σταθερό σημείο ακουμπησμενη...π.χ τραπέζι,Κομοδινο.τωρα την απενεργοποιησα να δούμε αν ήταν απο αυτο.ευχαριστω για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το original otg της samsung.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004ULZD7U

Παρατήρησα ότι όταν το συνδέω μου γράφει ότι δεν έχει συνδεθεί συσκευή usb, αλλά έχω κανονικά πρόσβαση στα αρχεία. Σε βιντεάκια που έχω δει γράφει usb device connected. Έχει κάποιος αλλος παρόμοιο πρόβλημα; Είμαι με official 2.3.5.

 

edit: Αλλάζοντας την γλώσσα του κινητού σε αγγλικά δουλεύει κανονικά...γράφει usb device connected.

 

Φιλε μου και εγω που χρησιμοποιω το otg (κινεζια) το ιδιο μου γραφει ακριβως.ειμαι στην 2.3.3 stock. Απο την στιγμη που το διαβαζει το στικακι εμενα προσωπικα δν με ενοχλει.

 

sent from my galaxy S II

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλευει κανεις το ice strem??

Αν ναι ας μου στειλει ενα pm

Ευζαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μέχρι στιγμής μπορείς να περάσεις ανεπίσημα το ics στη συσκευή σου, γνωρίζοντας όμως πρώτα ότι οι roms αυτές βρίσκονται ακόμα σε πρώϊμο στάδιο και δεν συνιστώνται για καθημερινή χρήση λόγω των προβλημάτων που παρουσιάζουν. Αν παρόλα αυτά θες να γευτείς το παγωτό, κατέβασε την cyanogenmod 9 από το xda για τη συσκευή σου. Υ.Γ. Δεν μπορώ να σου δώσω σύνδεσμο γιατί είμαι από κινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω αν περασω στο galaxy s 2 την 2.2.1 js8 που ειχα στο s με τον παλιο τροπο με odin , θα την παρει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...