Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ σε 2.3.4 χωρίς root να συνδεθώ στο kies και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να ξεκινήσει η λειτουργία στο τηλέφωνο. Το έχω δοκιμάσει από 2 υπολογιστές.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα βρεις στο google τον παλιο boot loader η κατέβασε τον απο εδω http://db.tt/gBVBzRDI. Ξεζιπαρεσε το αρχειο και περνα το tar μέσω Odin. Θα μπεις σε recovery και θα κανείς wipe user data και wipe case.

Μετα θα μπουταρει κανονικα.

 

τελικά λύθηκε με wipe data κτλ. thanx φίλε. με την 4.0.3 τί κάνω όμως...και μέσω kies που μου βγάζει την LP5 της cosmote και με odin thn LP7 είναι χάλια...δεν μπαίνει καν δίκτυο, και διάφορα καλα...ξέρει κανείς τι να κάνω ή να το αφήσω στη 2.3.5??

Link to comment
Share on other sites

δεξι κλικ πανω στο αρχειο,ιδιοτητες,τυπος αρχειου.

 

γραφει τυπος αρχειο επαφης

Link to comment
Share on other sites

τελικά λύθηκε με wipe data κτλ. thanx φίλε. με την 4.0.3 τί κάνω όμως...και μέσω kies που μου βγάζει την LP5 της cosmote και με odin thn LP7 είναι χάλια...δεν μπαίνει καν δίκτυο, και διάφορα καλα...ξέρει κανείς τι να κάνω ή να το αφήσω στη 2.3.5??

 

Αρχικά κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετα αν δεν μπαίνει στο δύκτιο του παροχου, βρες τις ρυθμίσεις APN για τον πάροχο σου και πέρασε τες manual. Μην με ρωτήσεις πως, δεν έχω πια την συσκευη να σε καθοδήγησω βήμα βήμα.

Επίσης μην επαναφερεις στο ics παλιο backup που έχεις. Στήσει την συσκευη απο την αρχη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην επαναφερεις στο ics παλιο backup που έχεις. Στήσει την συσκευη απο την αρχη.

 

Νομίζω ότι αυτός είναι και ο κύριος λόγος για τα οποία προβλήματα αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι με το ics.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα... Με ICS και εγω και νομίζω οτι παει σφαίρα... Μία ερώτηση που δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί...

Βλέπω πως στο ευρετήριο στις επαφές την στήλη με τα γράμματα δεξιά την έχει με λατινικούς χαρακτήρες και όχι με Ελληνικούς όπως με την 2.3.4....

Μπορώ να κάνω κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το πήρα με μια ρομ βασισμένη πάνω σε cwm, το πρώτο βράδυ πριν καν το χρησιμοποιήσω πέρασα την Ισπανική ICS και τα πέρασα όλα από το μηδέν, το κινητό δεν μου έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα ακόμα και χτες του πέρασα και ένα custom cernel και δουλεύει μια χαρά. Βλέπω έναν πανικό εδώ μέσα και δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Ερώτηση αν ξέρει κανένας για να χρησιμοποιήσεις usb stick μέσω κάποιου OTG καλωδίου ή μετατροπέα θέλει κάποια custom rom ή δουλεύει με μαμίσια;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετα αν δεν μπαίνει στο δύκτιο του παροχου, βρες τις ρυθμίσεις APN για τον πάροχο σου και πέρασε τες manual. Μην με ρωτήσεις πως, δεν έχω πια την συσκευη να σε καθοδήγησω βήμα βήμα.

Επίσης μην επαναφερεις στο ics παλιο backup που έχεις. Στήσει την συσκευη απο την αρχη.

 

φίλε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Το θέμα με την 4 δεν είναι μόνο στο δίκτυο, αλλα και γενικά. πχ. το power button το πατάς και κλείνει το κιν. δεν έχει επιλογές που έιχε κλασικά. υάρχουν εικονίδια που τελειώνουν εκτός οθόνης. Στις ρυθμίσεις στου ήχουν μια επιλογή είναι στα γερμανικά. Αυτά τα έχει πριν κάνω restore το βackup. άσε που άμα δεν κάνω restore χάνω επαφές, μηνύματα τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε και σε μενα!!!!!Πολυ ευχαριστημενος!!!!εκανα πρωτα φορματ κ μετα την περασα καθαρα!!!!!Καμια σχεση στο θεμα ταχυτητας με 2.3.4!!!Vibrieren und klingeln!!!!!xaxa!! Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν χρησιμοποιείς καποια εφαρμογή οπως Full Screen Caller ID LITE

ή HD Caller ID

 

δεν ειναι σαν το γνησιο κανουν ******** αυτα τα προγραμματα,αν ξερεις κανεις πως να μεγαλωσω τη φωτο οταν κανεις κλεισει ας μου πει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μετά από hard reset στην επίσημη ICS, χώρις να έχω κάνει επαναφορά από backup κλπ, όλα από την αρχή.

Χτες το βράδυ σταμάτησε να δουλεύει το WiFi. Συνδέεται μεν, αλλά δεν δουλεύει, ούτε φαίνεται συνδεδεμένο από το router. Δοκίμασα να το κλείσω και να ξανανοίξω το WiFi και μετά δεν άνοιγε καν. Έκανα restart το κινητό και τότε άνοιξε το WiFi, αλλά και πάλι ενώ έλεγε ότι συνδέθηκε στο router δεν είχε internet, ούτε καν την σελίδα του router δεν άνοιγε (στην πραγματικότητα δεν ήταν συνδεδεμένο).

Σήμερα το πρωί έκανα ένα restart το router μήπως έφταιγε αυτό, και το κινητό συνδέθηκε. Όλη μέρα ήταν μια χαρά, και το κοιτάω τώρα και πάλι ενώ δείχνει συνδεδεμένο δεν είναι στην πραγματικότητα. Πάλι έκλεισα το Wifi, πήγα να το ξαναανοίξω, έμεινε για λίγη ώρα εκεί (με το Wifi γρίζο δείχνει ότι προσπαθεί να το ανοίξει) και μετά από λίγη ώρα έκλεισε το κινητό ολόκληρο, και δεν άνοιγε μέχρι να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία.

 

Τώρα είναι ανοιχτό μεν, με ανοιχτό WiFi, αλλά στην πραγματικότητα πάλι τίποτα.

 

Τι έχει πάει λάθος? Είναι τόσο κακογραμμένο αυτό το update?

Πρέπει να κάνω κιάλλο hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν ξέρει κανένας για να χρησιμοποιήσεις usb stick μέσω κάποιου OTG καλωδίου ή μετατροπέα θέλει κάποια custom rom ή δουλεύει με μαμίσια;

Μια χαρά δουλεύει το otg στην official (βέβαια διαμόρφωση fat32).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το otg στην official (βέβαια διαμόρφωση fat32).

 

Καλά ναι εννοείται αυτό, μια ακόμα ερώτηση όταν συνδέεις το Otg στην υποδοχή το αναγνωρίζει αμέσως το τηλέφωνο και σου βγάζει ότι συνδέθηκε καλώδιο usb άσχετα αν έχεις βάλει πάνω stick ή mouse;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πχ. το power button το πατάς και κλείνει το κιν. δεν έχει επιλογές που έιχε κλασικά.

 

το δικό μου τις έχει κανονικά τις επιλογές που αυτές.

μήπως να έκανες ένα hard reset κι ένα φορμάρισμα τη ρομ ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι εννοείται αυτό, μια ακόμα ερώτηση όταν συνδέεις το Otg στην υποδοχή το αναγνωρίζει αμέσως το τηλέφωνο και σου βγάζει ότι συνδέθηκε καλώδιο usb άσχετα αν έχεις βάλει πάνω stick ή mouse;

 

Όταν συνδέω το otg γράφει συνδέθηκε προσαρμογέας υsb..αν βάλω κ το flash γράφει συνδέθηκε συσκευή μαζικής αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να ξαναπεράσω την ICS?

Εννοώ, ενω ειναι περασμένη τώρα να την ξαναπεράσω ξανά από την αρχή την ίδια?

Και αν ναι, πως? Μεσα απο το KIES?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να ξαναπεράσω την ICS?

Εννοώ, ενω ειναι περασμένη τώρα να την ξαναπεράσω ξανά από την αρχή την ίδια?

Και αν ναι, πως? Μεσα απο το KIES?

 

Με odin όπως περιγράφει εδώ Διαβάστε με προσοχή τα βήματα και τι πρέπει να τικάρετε και τι όχι στο odin. Προσωπικά έχω περάσει αυτή εδώ η οποία είναι Ισπανική αλλά έχει πλήρη υποστήριξη στα ελληνικά παντού, ακόμα και στον τηλεφωνικό κατάλογο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με odin όπως περιγράφει εδώ Διαβάστε με προσοχή τα βήματα και τι πρέπει να τικάρετε και τι όχι στο odin. Προσωπικά έχω περάσει αυτή εδώ η οποία είναι Ισπανική αλλά έχει πλήρη υποστήριξη στα ελληνικά παντού, ακόμα και στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

Aυτή είναι η ίδια rom που δόθηκε στην Ελλάδα, ακριβώς, ίδια με αυτή στην πρώτη σελίδα του θέματος... αν μάλιστα αλλάξεις το csc σε EUR όπως λέει το 9ο βήμα στον οδηγό που παραθέτεις, θα σου το αναγνωρίζει και το Kies ώς επίσημα ελληνικό. Είναι το ίδιο, δεν υπάρχει διαφορά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με odin όπως περιγράφει εδώ Διαβάστε με προσοχή τα βήματα και τι πρέπει να τικάρετε και τι όχι στο odin. Προσωπικά έχω περάσει αυτή εδώ η οποία είναι Ισπανική αλλά έχει πλήρη υποστήριξη στα ελληνικά παντού, ακόμα και στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

Χάνεται η εγγύηση άμα την ξαναπεράσω με odin?

Γενικα, η εγγυηση χανεται μονο οταν γινεται ροοτ το κινητο? Δεν παιζει ρολο αμα περασεις εκδοση/εκδοσεις εκτος kies η ota?

Link to comment
Share on other sites

Χάνεται η εγγύηση άμα την ξαναπεράσω με odin?

Γενικα, η εγγυηση χανεται μονο οταν γινεται ροοτ το κινητο? Δεν παιζει ρολο αμα περασεις εκδοση/εκδοσεις εκτος kies η ota?

 

Όχι, δε χάνεται η εγγύηση. Χάνεται αν περάσεις custom rom. Aυτή είναι επίσημη, δεν έχει διαφορά αν την περάσεις από kies ή odin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε χάνεται η εγγύηση. Χάνεται αν περάσεις custom rom. Aυτή είναι επίσημη, δεν έχει διαφορά αν την περάσεις από kies ή odin.

 

Μέσω kies δεν γίνεται?

 

Συγνώμη, αλλά κατέβασα από εδω την εκδοση I9100XWLP7 Greece.

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona

 

Κανω αποσυμπιεση το αρχειο και μου βγαζει αυτο εδω "I9100XWLP7_I9100OXXLPH_I9100XXLPS_HOME.tar.md5"

 

Η ερωτηση ειναι, μεσα στο Odin, που μπαινει αυτο μιας και δεν λεει PDA, CSC ή PHONE?

 

EDIT: Επισης, μου εβγαλε και αυτο η αποσυμπιεση "SS_DL.dll".

Αυτο που μπαινει?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα την εντύπωση πως ο επεξεργαστής είναι ο exinos, αλλά διαπιστονω πως είναι ARM. Η συσκευή είναι από vodafon. Υπάρχει τίποτα περίεργο εδώ; Ανησυχώ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα την εντύπωση πως ο επεξεργαστής είναι ο exinos, αλλά διαπιστονω πως είναι ARM. Η συσκευή είναι από vodafon. Υπάρχει τίποτα περίεργο εδώ; Ανησυχώ..

 

κι εμενα αγορασμενο απο Public.

armv7 processor rev 1 (v7l)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...