Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα πηγαινεις εδω μεσα http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona την κατεβαζεις και την περνας με odin

 

Συγνώμη, αλλά μάλλον αυτή η διαδικασία που μου λές είναι για συσκευή που έχει γίνει root? Την δική μου δεν την έχω ακόμη.

Εγώ φοράω απο οτι βλέπω την 4.0.3 και με kernel 19100XXLPQ

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη, αλλά μάλλον αυτή η διαδικασία που μου λές είναι για συσκευή που έχει γίνει root? Την δική μου δεν την έχω ακόμη.

Εγώ φοράω απο οτι βλέπω την 4.0.3 και με kernel 19100XXLPQ

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 διαβασε εδω τον οδηγο κατεβαζεις τη ρομ στον υπολογιστη αφου βαλεις το kies ston υπολογιστη και μετα με το οdin συνδεης το κινητο με υπολογιστη και το περνας.διαβασε τον οδηγο.aλλο το ρουτ και αλλο το φλασαρισμα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε το Kies μια καλή αναβάθμισης -- σχεδόν 65ΜΒ+ και γενικά είναι η πρώτη φορά που μου βγάζει τόση μεγάλη-- , μάλλον είναι πολύ κοντά και η αναβάθμιση του κινητού!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω τι το πιασε ξαφνικά το SGS ΙΙ μου αλλά δεν αναγνωρίζει τη SIM card. Το άνοιξα και δεν διαπίστωσα κάποια διάβρωση ή υγρασία αλλά η περιοχή του clip της SIM ζεσταίνεται. Το κινητό είναι αγορασμένο από Mediamarkt Θεσσαλονίκης πέρυσι τον Ιούνιο. Η κάρτα δουλεύει σε άλλο κινητό.

 

- Που πρέπει/μπορώ να το πάω για επισκευή στη Θεσσαλονίκη (αντιπροσωπεία/Mediamarkt/μαγαζί επισκευής/...) ;

- Το κινητό το έχω rooted με custom rom την RGUI (MIUI). Πρέπει να κάνω τίποτα πριν το δώσω έτσι;

 

Φαντάζομαι πως θα γνωρίζεις ότι από τη στιγμή που το άνοιξες έχασες και την εγγύηση της συσκευής σου!

 

Όπως και να έχει ωστόσο, πάντα πριν στείλουμε τη συσκευή στο service το επιστρέφουμε σε stock κατάσταση με την official rom.

 

Μόλις μου έβγαλε το Kies μια καλή αναβάθμισης -- σχεδόν 65ΜΒ+ και γενικά είναι η πρώτη φορά που μου βγάζει τόση μεγάλη-- , μάλλον είναι πολύ κοντά και η αναβάθμιση του κινητού!:)

 

Δεν έχει καμία σχέση η αναβάθμιση του KIES με την αναβάθμιση της συγκεκριμένης συσκευής. Σκέψου ότι το ίδιο KIES χρησιμοποιείται από όλες τις συσκευές της Samsung.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

 

Είχα ρωτήσει και παλαιότερα, αλλά το ποστ χάθηκε σε πίσω σελίδες.

 

Ένα μήνυμα ''network error, please check the network'' που μου εμφανιζεται ανα 10-15 λεπτά στην οθόνη που μπορεί να οφείλεται;

 

Εμφανίζεται και στην περίπτωση του wifi, και στα δεδομένα μέσω δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. Πέρασα γρήγορα την LPS και οντως οπως είπαν τα παιδιά πάνω μάλλον πρεπει να ήταν πρόβλημα της ROM γιατί απο εχθές δεν αντιμετωπίζω το πρόβλημα ενω και το scrolling μου φαίνεται ελαφρώς ταχύτερο.

 

Ευχαριστώ και πάλι:thanks:

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 διαβασε εδω τον οδηγο κατεβαζεις τη ρομ στον υπολογιστη αφου βαλεις το kies ston υπολογιστη και μετα με το οdin συνδεης το κινητο με υπολογιστη και το περνας.διαβασε τον οδηγο.aλλο το ρουτ και αλλο το φλασαρισμα

 

Συγνώμη για την ηλίθια ερώτηση, αλλά το odin απο που το βρίσκουμε ? :O

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως θα γνωρίζεις ότι από τη στιγμή που το άνοιξες έχασες και την εγγύηση της συσκευής σου!

 

Όπως και να έχει ωστόσο, πάντα πριν στείλουμε τη συσκευή στο service το επιστρέφουμε σε stock κατάσταση με την official rom.

 

Και πως γνωρίζει κάποιος ότι ανοίχτηκε ; Υπάρχει κάποιο sticker με void warranty if opened ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να ρωτησω κατι η LPS ICS ROM ειναι official οπως η LPQ;

 

ναι ειναι official και κατα τη γνωμη μου ειναι η καλυτερη επισημη ics που κυκλοφορει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να ρωτησω κατι η LPS ICS ROM ειναι official οπως η LPQ;

 

ναι ειναι official και κατα τη γνωμη μου ειναι η καλυτερη επισημη ics που κυκλοφορει

 

Ναι βεβαιως ειναι official αφου υπαρχει μεσα στο σαιτ της samsung

 

Οκ.Thanks για την απαντηση αλλα θα περιμενω λιγο ακομα την official Ελληνικη.Βεβαια ειμαι στο οριο να flasharo μεσω odin την LPS.

Link to comment
Share on other sites

Tις ανεβασα απο το desire στο google και μετα τις καταβασα απο το s2.Τις πηρε ολες και στα ελληνικα αλλα τα τηλεφωνα τα εγραφε σαν σημειωση.Με αποτελεσμα να μην κανει κληση.Μετα με ενα προγραμμα απο το μαρκετ εκανα μεταφορα επαφων με bluetooth και ενω μετεφερε και εικονες επαφων και νουμερα τα ελληνικα τα βγαζει με ερωτηματικα.Ενω το προγραμμα εχει και encoding Greek

Δεν ξερω τι αλλο να κανω και εχω 250 επαφες.Καμια ιδεα?????:(

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια. έχω την έκδοση csc: I9100OXXKI2 (PDA: I9100XWKI4). Στο sammobile δεν την βλέπω να είναι ελληνική αλλά other europe. Εγω από voda το πήρα. τί παίζει?

 

επίσης μου κάνει συχνά restart και 1-2 φορές στο restart λέει "ασφαλής λειτουργία" και έχει πετάξει όλα τα apps από τα φακελάκια που τα έχω. γιατί?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 διαβασε εδω τον οδηγο κατεβαζεις τη ρομ στον υπολογιστη αφου βαλεις το kies ston υπολογιστη και μετα με το οdin συνδεης το κινητο με υπολογιστη και το περνας.διαβασε τον οδηγο.aλλο το ρουτ και αλλο το φλασαρισμα

 

Οκ. τον διάβασα τον οδηγό και νομίζω αρχίζω και μπαίνω σιγά-σιγά στα πράγματα . Η μόνη μου απορεία είναι η εξής :

Εγώ φοράω 4.0.3 και με kernel 19100XXLPQ . Ποιό είναι το κατάλληλο firmware για την συσκευή μου απο εδώ: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona ? Δηλαδή βλέπω στο site αυτό οτι τον Μάρτιο έχουν βγεί 13 firmware , ποιό απ'αυτά πρέπει να διαλέξω?

 

Thank you

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Οκ. τον διάβασα τον οδηγό και νομίζω αρχίζω και μπαίνω σιγά-σιγά στα πράγματα . Η μόνη μου απορεία είναι η εξής :

Εγώ φοράω 4.0.3 και με kernel 19100XXLPQ . Ποιό είναι το κατάλληλο firmware για την συσκευή μου απο εδώ: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona ?

 

Thank you

οποια θες εσυ βαζεις απλα δεν εχουν ολες ελληνικα η πιο καλη απο ολες αυτη τη στιγμη ειναι h LPS ειναι νεωτερη σαφως βελτιωμενη και με ελληνικα αυτη εχω και γω τωρα δοκιμασε την και θα καταλαβεις τη διαφορα με αυτη που εχεις τωρα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το link για το odin στη 1η σελίδα.

 

Να υποθέσω πως το φλασάρισμα στην LPS είναι σαν φορμάτ ε? Σβήνονται όλα απο τηλέφωνο ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

οποια θες εσυ βαζεις απλα δεν εχουν ολες ελληνικα η πιο καλη απο ολες αυτη τη στιγμη ειναι h LPS ειναι νεωτερη σαφως βελτιωμενη και με ελληνικα αυτη εχω και γω τωρα δοκιμασε την και θα καταλαβεις τη διαφορα με αυτη που εχεις τωρα

 

Και πώς καταλαβαίνεις οτι αυτή είναι καλύτερη και οτι έχει και ελληνικά ? Υπάρχουν κάπου σχόλια χρηστών ? και το country/carrier π.χ. poland τι σημαίνει?

 

Sorry σε έχω ζαλίσει

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το link για το odin στη 1η σελίδα.

 

Να υποθέσω πως το φλασάρισμα στην LPS είναι σαν φορμάτ ε? Σβήνονται όλα απο τηλέφωνο ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 απο δω δουλευει το οdin.φυσικα και σβηνονται

Link to comment
Share on other sites

Και πώς καταλαβαίνεις οτι αυτή είναι καλύτερη και οτι έχει και ελληνικά ? Υπάρχουν κάπου σχόλια χρηστών ? και το country/carrier π.χ. poland τι σημαίνει?

 

Sorry σε έχω ζαλίσει

Σε ευχαριστώ πολύ

απο τη χρηση το καταλαβαινεις αν ειναι καλη.αυτη φοραω τωρα και πριν ημουν με αυτην που εχεις τορα.και η lpq kai η lps einai πολωνικες αυτο σημαινει POLAND αλλα εχει μεσα πολλες γλωσσες γι μενου και ελληνικα.εδω μεσα θα βρεις τα παντα http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1055 απο ρομς απο κερνελ απο σχολια οτι θες

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Tις ανεβασα απο το desire στο google και μετα τις καταβασα απο το s2.Τις πηρε ολες και στα ελληνικα αλλα τα τηλεφωνα τα εγραφε σαν σημειωση.Με αποτελεσμα να μην κανει κληση.Μετα με ενα προγραμμα απο το μαρκετ εκανα μεταφορα επαφων με bluetooth και ενω μετεφερε και εικονες επαφων και νουμερα τα ελληνικα τα βγαζει με ερωτηματικα.Ενω το προγραμμα εχει και encoding Greek

Δεν ξερω τι αλλο να κανω και εχω 250 επαφες.Καμια ιδεα?????:(

Ευχαριστω

 

Κάνε τις εξαγωγή σε αρχείο .vcf (εξαγωγή στην κάρτα SD, όπως το λέει το SGSII) και μετά κάνεις στο SGSII "εισαγωγή από κάρτα SD". Εγώ από το N78 μου έτσι πέρασα 480 επαφές. Όλες μια χαρά πέρασαν. Κι αν έχεις προεπιλέξει να αποθηκεύονται στο Google, θα ανέβουν κι εκεί με το συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα σε ολους.Ειχα για 2 χρονια το galaxy s και πραγματικα του ειχα βγαλει τα ματια.Ηταν ενα απο τα κινητα που πραγματικα καταευχαριστηθηκα και αν δεν μου το εκλεβαν εχθες θα το κρατουσα ακομα.Σημερα λοιπον παρηγγειλα το gs2 και αναμενω να ερθει.Απο android λειτουργικο γνωριζω καλα μιας και σκαλιζα συνεχεια τον πρωτο γαλαξια μου.Θα ηθελα να μου πειτε απλα τα ελατωματα που εχετε εντοπισει οι παλιοτεροι χρηστες κα την γενικη αποψη σας για το τηλ.Δεν ξερω ανα επρεπε να ανοιξω αλλο τοπικ η αν σωστα γραφω εδω.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα σε ολους.Ειχα για 2 χρονια το galaxy s και πραγματικα του ειχα βγαλει τα ματια.Ηταν ενα απο τα κινητα που πραγματικα καταευχαριστηθηκα και αν δεν μου το εκλεβαν εχθες θα το κρατουσα ακομα.Σημερα λοιπον παρηγγειλα το gs2 και αναμενω να ερθει.Απο android λειτουργικο γνωριζω καλα μιας και σκαλιζα συνεχεια τον πρωτο γαλαξια μου.Θα ηθελα να μου πειτε απλα τα ελατωματα που εχετε εντοπισει οι παλιοτεροι χρηστες κα την γενικη αποψη σας για το τηλ.Δεν ξερω ανα επρεπε να ανοιξω αλλο τοπικ η αν σωστα γραφω εδω.

 

εγω το μονο που θα σου πω, (αν θεωρειτε ελλατωμα) προσεχε την υγρασια στο κατω μερος, στην micro usb θυρα. παιρνει πολυ ευκολα υγρασια, και κανει διαφορα προβληματα μετα. (κοστος αλλαγης πλακετας usb= 100 ευρω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...