Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι θέμα συσκευής νομίζω γιατί και ο θείος μου με HTC HD2 με περασμένη Hyperdroid CM7 ROM και ο γαμπρός μου με Nexus S rooted 4.0.4 stock ROM παθαίνουν το ίδιο το τελευταίο διάστημα.Κοινός παρονομαστής η "εχεις σημα καμπανα" cosmote.

Από προσωπική εμπειρία μου το δικό μου SGII δεν έχει καμία ένδειξη του πρόβληματος (πάροχος vodafone)

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καινούργιος (ολοκαίνουργιος!) κάτοχος SII εδώ και σε γενικές γραμμές....κατενθουσιασμένος από την συσκευή!

 

2 γρήγορες απορίες (δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα του φόρουμ, αν όχι διορθώστε με):

 

1. μπαίνω στο play store, βρίσκω μια εφαρμογή, είμαι στην σελίδα της εφαρμογής και πάτάω λήψη, εγκατάσταση κτλ.

Όταν γίνει η λήψη μου πετάει ένα μήνυμα "δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος χώρος στην σελίδα".

Δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, δεν κολλάει αλλά......τι είναι αυτο τελοσπάντων;;;;

 

2. Το GPS νομίζω αργεί ΤΡΑΓΙΚΑ να κλειδώσει με δορυφόρο! Ένα HTC Explorer που είχα στα χέρια μου για σύντομο διάστημα, κλείδωνε εν ριπή οφθαλμού. Χτες π.χ. είχα ανοίξει το iGo στο SII και περίμενα 7(!!!) λεπτά μέχρι να βρει σήμα το GPS.

Κάποια διάγνωση;

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: Μολις έκανα ένα τσεκάρισμα του GPS στην ταράτσα μου, και κλείδωσε σχεδόν άμεσα! Περίεργα πράγματα....

Edited by Sensei_01
Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο θέμα σου κατέβασε από Play το gps aids, για το πρώτο δεν έχω βοήθεια :p

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα το δοκιμάσω!

 

Τώρα για το 1ο......να του κάνω μια επαναφορά του Galaxy να ξεκινήσω απ' το μηδέν;;; (είμαι λίγο τελειομανής!)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα το δοκιμάσω!

 

Τώρα για το 1ο......να του κάνω μια επαναφορά του Galaxy να ξεκινήσω απ' το μηδέν;;; (είμαι λίγο τελειομανής!)

 

Κανε clear cache στο play store.Δεν χρειαζεται να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο ,δοκίμασε να αφήσεις στην αρχική σελίδα κενό χώρο μεταφέροντας μια εφαρμογη σε μια άλλη σελίδα και ξανά δοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Κανε clear cache στο play store.Δεν χρειαζεται να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

Κατάλαβα τι εννοείς αλλά....πως το κάνω;;

 

 

 

Για το πρώτο ,δοκίμασε να αφήσεις στην αρχική σελίδα κενό χώρο μεταφέροντας μια εφαρμογη σε μια άλλη σελίδα και ξανά δοκίμασε.

 

Αυτό για να είμαι ειλικρινής δεν το πολυκατάλαβα. Μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις λίγο παραπάνω;

 

Σας ευχαριστω και τους 2 πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λογικα σε καμια ωριτσα θα παρω το κινητο στα χερια.Περιμενω πως και πως.Θα σας γραψω και ποια εκδοση εχει.Μια ερωτηση.Τον λογαριασμο gmail που ειχα πριν τον διεγραψα και ειχα μεσα ολες τις επαφες.Ειναι χαζο αυτο που ρωταω αλλα μηπως υπαρχει κανενας τροπος να τις βρω τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοείς αλλά....πως το κάνω;;

 

Πας ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα-google play store-διαγραφη δεδομενων

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι θεμα παροχου τελικα?

 

Και εγω ειχα προβληματα restart σε ενα milestone 2 με cosmote και ειμαι σιγουρος οτι αυτο ηταν το προβλημα.

Γιατι δεν παιρνας στο s2 μια ελληνικη rom να δεις τι θα γινει...;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα-google play store-διαγραφη δεδομενων

 

Άφησε κενο χώρο στην πρώτη σελίδα..μην την έχεις γεμάτη απο widget,εφαρμογές.

 

Θα τα δοκιμασω. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

πάντως έχω να ομολογήσω η μπαταριά του πολύ σκύλος, δεν ξέρω για άλλους αλλά εμένα με 2.3.3 που είμαι χθες του είχα βγάλει τα ματια οπως πάντα δλδ είχα ανοιχτά τα πάντα wifi gps χαρτες browser κατεβαζα εφαρμογές κλπ, οταν άρχισα τη σκληρή χρήση ήμουν με 40% περίπου ενω σερρφαρα εβλεπα βίντεο ειχα φτάσει περίπου μετα από 1:30 ώρα 18 % μετά επεξα dead space HD 3d για κανα μισάωρο ενώ είχα πάλι τα πάντα ανοιχτα πίσω τρέχαν (τα ειχα ξεχασει βασικα) απο 18% που ήμουν μου πέταξε μονο μια φορά ειδοποίηση για χαμηλή μπαταριά ενώ έπαιζα για κάνα τέταρτο... ε λέω πάει θα κλείσει κ ανοιχτό wifi κλπ (εντωμεταξυ το κινητό πίσω έβραζε τρελά:) συνέχιζα έπαιζα για κάνα τέταρτο αφού ειχα βαρεθεί κ με την απορία γιατι δεν κλείνει :lol: το έκλεισα το game και βλέπω η μπαταριά ητανε στο 1% και δεν εσβηνε ... το σκάλιζα πάλι λεω θα σε πεθάνω!!! αλλα τπτ εκει κολλημένο στο 1% τελικα μετα από 10 -12 λεπτα... ενώ σερφαρα και έβλεπα βίντεο πάλι πεθανε!!! πάντως πρωτη φορά σε smartphone δεν μου εχει ξανατυχη έτσι να κραταει τόσο η μπαταριά μεχρι 1% κ για τόση ώρα :) Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος (ολοκαίνουργιος!) κάτοχος SII εδώ και σε γενικές γραμμές....κατενθουσιασμένος από την συσκευή!

 

2 γρήγορες απορίες (δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα του φόρουμ, αν όχι διορθώστε με):

 

1. μπαίνω στο play store, βρίσκω μια εφαρμογή, είμαι στην σελίδα της εφαρμογής και πάτάω λήψη, εγκατάσταση κτλ.

Όταν γίνει η λήψη μου πετάει ένα μήνυμα "δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος χώρος στην σελίδα".

Δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, δεν κολλάει αλλά......τι είναι αυτο τελοσπάντων;;;;

 

2. Το GPS νομίζω αργεί ΤΡΑΓΙΚΑ να κλειδώσει με δορυφόρο! Ένα HTC Explorer που είχα στα χέρια μου για σύντομο διάστημα, κλείδωνε εν ριπή οφθαλμού. Χτες π.χ. είχα ανοίξει το iGo στο SII και περίμενα 7(!!!) λεπτά μέχρι να βρει σήμα το GPS.

Κάποια διάγνωση;

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: Μολις έκανα ένα τσεκάρισμα του GPS στην ταράτσα μου, και κλείδωσε σχεδόν άμεσα! Περίεργα πράγματα....

 

για το πρωτο σου εχω λυση και εξηγηση.απο default το play ειναι ρυθμισμενο οποια εφαρμογη εγκαθιστας να κανει συντομευση στην αρχικη οθονη οποτε αμ αυτη ειναι γεματη βγαινει το συγκεκριμενο μηνυμα.πηγαινε στις ρυθμισεις του play store και ξετικαρε το αυτοματη προσθηκη widget

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο θέμα σου κατέβασε από Play το gps aids, για το πρώτο δεν έχω βοήθεια :p

 

Έχεις καποιον οδηγο για το gps aids;; Το κατέβασα αλλά "χαθηκα"....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καποιον οδηγο για το gps aids;; Το κατέβασα αλλά "χαθηκα"....

 

δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305135

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ΔΕΝ ειμαι root, δεν μπορω να κάνω δουλειά;;

 

(π.χ. λέει ότι πρεπει να αλλάξουμε τον NTP Server από North America σε Europe. Αυτό γίνεται μόνο με root; Και πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξουμε τον NTP Server; )

Link to comment
Share on other sites

Αφού το λέει ξεκάθαρα ο οδηγός ότι απαιτείται Root. Αν δεν είσαι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ ειμαι root, δεν μπορω να κάνω δουλειά;;

 

(π.χ. λέει ότι πρεπει να αλλάξουμε τον NTP Server από North America σε Europe. Αυτό γίνεται μόνο με root; Και πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξουμε τον NTP Server; )

 

για το συγκεκριμένο πρόγραμμα πρεπει να εισαι root και τον server χρειάζεται να τον αλλάξεις μια φορά

αλλιώς δες και διάφορα αλλα προγράμματα πλοήγησης και GPS http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο kies μου βγάζει ποιο πρόσφατη έκδοση PDA:KK1/phone:KJ1/CSC:KJ3 (COS) ποια έκδοση android είναι ?

 

2.3.5 ? :)

Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο kies μου βγάζει ποιο πρόσφατη έκδοση PDA:KK1/phone:KJ1/CSC:KJ3 (COS) ποια έκδοση android είναι ?

 

2.3.5 ? :)

 

για κοσμοτε αυτη ειναι

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι θεμα παροχου παντως cosmote εχω και εγω

 

Cosmote έχω κι εγώ και το έχω πάθει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα προβληματα restart σε ενα milestone 2 με cosmote και ειμαι σιγουρος οτι αυτο ηταν το προβλημα.

Γιατι δεν παιρνας στο s2 μια ελληνικη rom να δεις τι θα γινει...;

 

Τελικα απ' οτι φαινεται ειμαστε πολλοι με αυτο το προβλημα!

Οπως ανεφερα πιο πανω το εχω παθει τεσσερις φορες ως τωρα και οι τρεις απο αυτες ηταν στο sgs ii που εχω περασμενη την omega.

Η αλλη ηταν στο δευτερο sgs ii με την criscello. Αρα μαλλον δεν παιζει ρολο η rom.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ' οτι φαινεται ειμαστε πολλοι με αυτο το προβλημα!

Οπως ανεφερα πιο πανω το εχω παθει τεσσερις φορες ως τωρα και οι τρεις απο αυτες ηταν στο sgs ii που εχω περασμενη την omega.

Η αλλη ηταν στο δευτερο sgs ii με την criscello. Αρα μαλλον δεν παιζει ρολο η rom.

 

Στο ειπα μηπως και η ελληνικες ρομ περα απο τις ρυθμισεις για ιντερνετ εχουν και καποιες αλλες μικροαλλαγες (αν και δεν το νομιζω)...απο οτι νομιζω και θυμαμαι, επειδη το εχω πουλησει κιολας το s2, και οι δυο rom που αναφερεις δεν βασιζονται σε ελληνικες official rom. Στο δικο μου s2 παντως με cosmote και την ελληνικη KI4 νομιζω (2.3.4 ηταν σιγουρα) δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα.

 

Παντως τα csc στις συσκευες που εχεις τα εχεις γυρισει σε EUR ή δεν τα αλλαξες;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τη σημαίνει ενα κιτρινο τριγωνάκι με ενα θαυμαστικο που βγαινει για καποια δευτερολεπτα μολις το βαλω το κινητο τελειως αδειο απο μπαταρια κλειστω για φορτιση και μετα απο λιγο φευγει? (δεν ειναι ροοτ το κιν)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...