Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

οπου και να το πας πρεπει να βαλεις τη ρομ που φοραγε οταν το πηρες και να το κανεις και ανρουτ για να μπει στην εγγυηση

 

λες αμα το αφησω ετσι να το παρουν πρεφα τα τσακαλια εδω? :P ετσι κι αλλιως ειναι προβλημα υλικου και οχι λογισμικου.. (οχι τπτ αλλο αλλα ειναι κουραστικο να του ριξω φορματ και παλι απο την 'αρχη' μετα:P)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχω προεπιλέξει browser. οταν χρησιμοποιω τον στοκ σε καθε site που μπαίνω πρεπει να πατησω 2 και 3 φορες οτι επιλεγω τον στοκ για να μπει στο site. πως μπορω να το σταματησω αυτο το αναδυομενο παραθυρο χωρις να κανω προεπιλεγμενο τον στοκ???
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προεπιλέξει browser. οταν χρησιμοποιω τον στοκ σε καθε site που μπαίνω πρεπει να πατησω 2 και 3 φορες οτι επιλεγω τον στοκ για να μπει στο site. πως μπορω να το σταματησω αυτο το αναδυομενο παραθυρο χωρις να κανω προεπιλεγμενο τον στοκ???

 

Δεν νομιζω να γινεται αλλιως,αναγκαστικα θα πρεπει να επιλεξεις καποιον σαν προεπιλογη. Αλλιως διεγραψε τον αλλον browser αν δεν τον πολυχρησιμοποιεις

 

sent from my galaxy S II

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

ο οπερα ειναι ο καλυτερος για το κινητο αλλα ο firefox συγχρονιζει τους σελιδοδεικτες του υπολογιστη με το κινητο. ο στοκ ειναι καλος γιατι ανοιγει καποια drop down menus που ο οπερα δεν μπορει. οποτε χρειαζονται ολοι ο καθενας για δικο του λογο.
Link to comment
Share on other sites

Ο Dolphin HD είναι ο καλύτερος φυλλομετρητής που έχω δοκιμάσει.

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα υπαρχουν πολλες φορες απο rapidshare και αλλες σελιδες τετοιου ειδους που ο stock, dolphin δεν κατεβαζει.. σωθηκα με τον opera.. κατεβαζει τα παντα!

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπως και καποια διαφημιστικα banners επισης.

Δοκιμασα να μπω στο ebay.com και δεν ανοιγε η σελιδα γιατι προηγουταν καποιο διαφημιστικο banner.

οταν στο λινκ υπαρχει μεσα η λεξη ads, stock και dolphin δεν ανοιγουν.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω ενα galaxy sii και δεν μπορω να το συνδεσω μεσω του kies στο pc. το pc τρεχει windows xp .

εχω φτασει στο σημειο να κανω hard reset οπως διαβασα σε καποιοο αλλο site αλλα το προβλημα δεν διορθωνεται .

ξερει καποιο σιγουρο τροπο να το συνδεσω??? εχω γεμισει βιντεο και φοτο και πρεπει να αδειασω

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το συνδέεις απλά σαν εξωτερικό σκληρό για να κάνεις την δουλειά σου χωρίς να μπλέξεις το kies;;;;
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό! Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα είμαστε από τους πρώτους που θα γευτούν επίσημα το ics...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και ο όπερα συγχρονίζει σελιδοδείκτες ανάμεσα σε υπολογιστή κ κινητό ...

 

σωστα!αλλά αν στον υπολογιστή χρησιμοποιείς firefox και οχι opera αναγκαστικά πρέπει να χεις τον firefox στο κινητο.

τελικα ξέρει κανείς πως μπορούμε να σταματήσουμε τον στοκ να μας ρωταει καθε φορα με ποιον browser θα ανοιξουμε την εκαστοτε σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές μου έκανε αναβάθμιση στην 3.4!!! Μου έσβησε όλες τις εφαρμογές από την sd και δεν μου έμπαινε μετά με τίποτα στο κιες. Σήμερα που συνδέθηκα μου λέει ότι έχω την πιο πρόσφατη εκδοση, παρόλο που κυκλοφορεί η 3.5. Μαλλον θα μπλέκω με το σέρβις πάλι :-(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το τελευταιο καιρο παρατηρώ αρκετα συχνα battery drain ενώ όταν συμβαίνει αυτό και θέλω να φορτίσω το τηλ τότε αυτό ζεσταίνεται υπερβολικά μετά από λίγο και είτε φορτίζει πολύ αργά είτε καθόλου!!!! Με λίγη έρευνα και χρησιμοποιώντας το android assistant βρήκα ότι ο ένοχος είνα μάλλον το μαμισιο service "κληση"!!!!!!!!!!! Το ξέρω ότι ακούγεται κουλό αλλά έφτανε να χρησιμοποιέι και το 50% της cpu σε κάποιες φάσεις. Εννοείται πως ενω το έκανα kill αυτό ξανανοιγε, ενώ μόνο με διαγραφή δεδομένων από τη διαχείρηση εφαρμογών κατάφερα να το σταματήσω να χρησιμοποιεί τοσο πολύ cpu (η αλλη παροδική λύση είναι το reboot). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος??? Το χειρότερο είναι πως δεν είναι απλά μία εφαρμογή που την απεγκαθιστάς ...είναι εφαρμογή του συστήματος!!!!!! Ελπίζω στα φώτα σας!!!

Υ.Γ το κινητό είναι stock στη 2.3.5 και δεν έχει πειραχτει ποτε..!

Link to comment
Share on other sites

και στα δικα σας galaxy οι φωτογραφιες είναι μαπα ή μόνο το δικό μου τραβάει χάλια?

 

Μάλλον το πρόβλημα το έχει η συσκεύη μου. Ξέρει κανείς αν μπορώ να διορθώσω κάτι μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη φωτογραφιας που να αφαιρει τα κοκκινα ματια?και γενικα για επεξεργασια της φωτο στον γαλαξια?

 

PicSay

Υπάρχει free και paid εκδοση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πρόβλημα το έχει η συσκεύη μου. Ξέρει κανείς αν μπορώ να διορθώσω κάτι μόνος μου?

ειχα το ιδιο προβλημα πριν μια βδομαδα.. μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.3.4 εκδοση εφτιαξε και η καμερα !

Για καντο και πεσμου... (μεσω του Kies)

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα πριν μια βδομαδα.. μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.3.4 εκδοση εφτιαξε και η καμερα !

Για καντο και πεσμου... (μεσω του Kies)

 

Την 2.3.4 έχω και εκδοση βασικου φασματος I9100XXKI1, δεν ξέρω αν παιζει κάποιο ρόλο. Το τηλέφωνο το πήρα απο εξωτερικό με αυτή τη rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον το πρόβλημα το έχει η συσκεύη μου. Ξέρει κανείς αν μπορώ να διορθώσω κάτι μόνος μου?

 

Ανέβασε να δούμε μία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα. Ο φακός στο πίσω μέρος είναι καθαρός; Δεν πιστεύω να τρίβεις το τζαμάκι γιατί δεν θέλει πολύ για να δώσει "θολό" αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε κλειστο χωρο ειναι, και βραδυ με φως και το φλας της καμερας?

μια χαρα ειναι ρε φιλε, που ειναι το προβλημα?

αυτη ειναι η καμερα του κινητου μας αν περιμενες κατι καλυτερο, δεν εχεις κατι λαθος εσυ !

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς φλας είναι.

Έχει πολύ θόρυβο η φωτογραφία, το τζαμακι το καθαριζω με μαλακο πανακι σαν αυτο που καθαρίζουμε τα γυαλια οράσεως. Μάλλον οι προσδοκίες μου ήταν μεγαλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...