Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

μου έχει κάτσει μια πολύ καλή ευκαιρία για να αγοράσω το κινητό. Θα ήθελα να μάθω για τη χώρα προέλευσης καθώς και για το αν θα μπορώ να έχω υποστήριξη-service-αναβάθμιση. Το κινητό είναι σχεδόν σίγουρο από το εξωτερικό. Μπορούμε να το μάθουμε/καταλάβουμε με βάση τα στοιχεία της συσκευής:

 

Έκδοση βασικού φάσματος

Ι9100ΧΧKF1

 

Έκδοση Kernel

2.6.35.7-I9100XWKF3-CL276555 root@DELL101 #2

 

Αριθμός κατασκευής

GINGERBREAD.XWKF3

 

Είναι πραγματικά πολύ καλή ευκαιρία και συγκυρία οπότε περιμένω κάποιον που να ξέρει πως από τα παραπάνω στοιχεία μπορούμε να βρούμε την προέλευση του.

 

Σας ευχαριστώ!

Διάβασε εδώ το post 831.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306444&page=56

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση θελω να κανω οσο αναφορα την μπαταρια του τηλεφωνου.

 

η επισημη σελιδα τους samsung δεν αναφερει πουθενα για stand by και talk time.

 

βρηκα απο το gsmarena σε 3g: αναμονη: 610λεπτα και ομιλια 540 λεπτα. αληθευει;; συμφωνα με αυτο με απλη χρηση πρεπει να περναει τις 2 μερες η αυτονομια του με data ενεργοποιημενα με τα εργασιακα προγραμματα μονο. ειναι ετσι;

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

Όλο το κόλπο με την μπαταρία για μένα δεν είναι αν θα έχεις 3g ανοιχτό η Wi-Fi ή GPS αλλά η Φωτεινότητα της Οθόνης. Δεν λέω ότι δεν είναι σημαντικά τα άλλα, αλλά με χαμηλή φωτεινότητα πάει και 3 μέρες!

Με stock launcher.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως γνωριζει καποιος φιλος πως τραβαμε πανοραμικη φωτο με το gs2?

 

 

Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή camera που να προσθέτει ημερομηνία λήψης στην φώτο?

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως γνωριζει καποιος φιλος πως τραβαμε πανοραμικη φωτο με το gs2?

Aνοιγεις την καμερα, κατω αριστερα ρυθμισεις> λειτουργεια ληψης> πανοραμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι οταν τακτοποιω τα εικονιδια μολις διαγραφω μια εφαρμογη, μολις κλεισω και ανοιξω το κινητο ειναι ειναι παλι ατακτοποιητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα...

Θέλω να ρωτήσω κάτι...

Έχω τον Launcher απο την μαμά rom και έχω φτιάξει στο μενού φακέλους και έχω φτιάξει κατηγορίες για να βάλω τις πάρα πολλές εφαρμογές... Υπάρχει τρόπος κάνοντας hard reset ή αλλάζοντας smartphone να ξαναπεράσω τους φακέλους? Για να μην ξαναφτιάχνω φακέλους και να περνάω πάλι μία μία γύρω στις 200 εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι οταν τακτοποιω τα εικονιδια μολις διαγραφω μια εφαρμογη, μολις κλεισω και ανοιξω το κινητο ειναι ειναι παλι ατακτοποιητα?

 

Καλησπέρα! Κανε delete την cache memory του twlauncher απο Ρυθμισεις- Εφαρμογές- Διαχ. Εφαρμογών -όλα, φτιάξτα ολα όπως θες και κάνε reboot να το τεστάρεις..

 

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα...

Θέλω να ρωτήσω κάτι...

Έχω τον Launcher απο την μαμά rom και έχω φτιάξει στο μενού φακέλους και έχω φτιάξει κατηγορίες για να βάλω τις πάρα πολλές εφαρμογές... Υπάρχει τρόπος κάνοντας hard reset ή αλλάζοντας smartphone να ξαναπεράσω τους φακέλους? Για να μην ξαναφτιάχνω φακέλους και να περνάω πάλι μία μία γύρω στις 200 εφαρμογές...

 

Αν είσαι root υπάρχει τρόπος μέσω του titanium backup (οσον αφορά την περίπτωση του hard reset σε άλλο smartphone δεν θα δουλέψει).. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795684#post3795684 :)

 

Πιο συγκεκριμμένα ρίξε μια ματιά εκεί που λέει Επαναφορά όλων των Εφαρμογών με τα δεδομένα τους όταν κάνουμε WIPE πριν την εγκατάσταση της Rom στο τέλος..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

εδω και κατι μερες δε μπορω να συνδεσω το galaxy μου με το kies!εχω την 2.3.5 !εχω κανει και επανεγκατασταση των drivers,του kies,βγηκα απο debugging mode,αλλαξα καλωδιο,αλλαξα usb....τιποτα.....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα

εχω μια απορια,εχω κανει root το galaxy κ θελω βοηθεια στο πως περναω free παιχνιδια κ διαφορα αλλα πραγματα...πχ ειχα το iphone me jailbreak κ κατεβαζα απο το installous κ το cydia(οποιος εχει ασχοληθει τα ξερει)...τωρα στο android τι γινεται με εχει μπερδεψει λιγο,πρεπει ν περασω πηγες οπως το cydia???κατεβαζω απο αλλο market apps??? :/

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα

εχω μια απορια,εχω κανει root το galaxy κ θελω βοηθεια στο πως περναω free παιχνιδια κ διαφορα αλλα πραγματα...πχ ειχα το iphone me jailbreak κ κατεβαζα απο το installous κ το cydia(οποιος εχει ασχοληθει τα ξερει)...τωρα στο android τι γινεται με εχει μπερδεψει λιγο,πρεπει ν περασω πηγες οπως το cydia???κατεβαζω απο αλλο market apps??? :/

 

Δε χρειάζεται root ούτε jailbreak το Android για να βάλεις εφαρμογές, δεν είναι μήλο ευτυχώς. Να υπενθυμίσω όμως ότι η συζήτηση για παράνομο λογισμικό δεν επιτρέπεται στο Myphone.gr ...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κανε delete την cache memory του twlauncher απο Ρυθμισεις- Εφαρμογές- Διαχ. Εφαρμογών -όλα, φτιάξτα ολα όπως θες και κάνε reboot να το τεστάρεις..

 

 

 

Αν είσαι root υπάρχει τρόπος μέσω του titanium backup (οσον αφορά την περίπτωση του hard reset σε άλλο smartphone δεν θα δουλέψει).. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795684#post3795684 :)

 

Πιο συγκεκριμμένα ρίξε μια ματιά εκεί που λέει Επαναφορά όλων των Εφαρμογών με τα δεδομένα τους όταν κάνουμε WIPE πριν την εγκατάσταση της Rom στο τέλος..

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου, αλλά αν δεν είμαι root?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάει το Iphone 4s και είμαι πλέον πολύ χαρούμενος που έχω το Galaxy S2. Σε σύγκριση με το blade που είχα είναι βεβαίως νύχτα με ημέρα.

 

Έκανα και την επίσημη αναβάθμιση σε 2.3.4

 

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα, ήταν η συνδεσιμότητα με το laptop. Το σύνδεσα και είχε θέμα, έκανε disconnects κλπ. Έπειτα έβαλα το Kies και τα ίδια, προσπαθούσα να μπω σε Mass storage έκανε connect, disconnect και το ίδιο Loop συνέχεια.

 

Δοκίμασα στο pc με το Kies πρώτα εγκατεστημένο και ανοιγμένο και μετά σύνδεση του τηλεφώνου και όλα οκ.... thank god δεν ήταν θέμα Hardware....

 

Ερώτηση τώρα, στο samsung apps, βρίσκω μια εφαρμογή που λέγεται "camera firmware". Το χρειάζομαι αυτό? Με την αναβάθμιση δεν καλύφθηκε?

 

Aν γνωρίζετε περισσότερες λεπτομέρειες Please let me know. Ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κατέβασα το "camera firmware" και εκανα και την επίσημη σε 2.3.5 μου έβγαλε οτι έχω ήδη την τελευταία έκδοση.
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια ενημερωση θελω να κανω για οποιον δεν το εχει δει.Στο Samsung apps προστεθηκαν 10 κορυφαιοι τιτλοι παιχνιδιων μονο για το Galaxy S2.

Ολα τα Game ειναι ΔΩΡΕΑΝ.Mπραβο Samsung!!!

1.Assasin's Greed

2.Avatar

3.Brother in arms 2

4.Dungeon Hunter

5.Dungeon Hunter 2

6.Ganstar Miami Vindication

7.Hero of Sparta

8.Modern Combat 2

9.Spiderman

10.UNO

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μια ενημερωση θελω να κανω για οποιον δεν το εχει δει.Στο Samsung apps προστεθηκαν 10 κορυφαιοι τιτλοι παιχνιδιων μονο για το Galaxy S2.

Ολα τα Game ειναι ΔΩΡΕΑΝ.Mπραβο Samsung!!!

1.Assasin's Greed

2.Avatar

3.Brother in arms 2

4.Dungeon Hunter

5.Dungeon Hunter 2

6.Ganstar Miami Vindication

7.Hero of Sparta

8.Modern Combat 2

9.Spiderman

10.UNO

 

Πολύ καλά νέα,

ευχαριστούμε για την ενημέρωση,

φαντάζομαι ότι είναι οι full εκδόσεις και οχι trial.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα,

ευχαριστούμε για την ενημέρωση,

φαντάζομαι ότι είναι οι full εκδόσεις και οχι trial.

 

trial είναι :(

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα,

ευχαριστούμε για την ενημέρωση,

φαντάζομαι ότι είναι οι full εκδόσεις και οχι trial.

 

Δυστυχως απο οτι διαπιστωσα μωλις τωρα κατεβαζοντας 2 games ειναι trial.Κριμα και πηρα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα,

ευχαριστούμε για την ενημέρωση,

φαντάζομαι ότι είναι οι full εκδόσεις και οχι trial.

Όταν ανοίγεις το samsung apps, η ειδοποίηση γράφει click for your trial.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που ειναι τοσο ευκολο να βρεις οποιοδηποτε απο αυτα τα παιχνιδια ολοκληρο στο ιντερνετ γιατι σκατε τοσο?! ;-)

Παντως μερικα απο αυτα τα σπανε απο αποψη γραφικων.. Ποτε δεν ημουν fan των παιχνιδιων μεχρι που ξεκινησα να παιζω σε αυτη τη συσκευη..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μεταφέρω τον ήχο της μουσικής στο Bluetooth ακουστικό;

Μιλάω κανονικά μέσω Bluetooth μα όταν βάζω μουσική ακούγεται από το ηχείο του τηλεφώνου.

 

Επίσης , επειδή είναι η πρώτη μου φορά με android συσκευή ,αυτό όμως που με απασχολεί ιδιαιτέρα και δεν βλέπω να υπάρχει κάτι είναι ότι στα wm με το sense της htc, είχαμε την δυνατότητα στην πρώτη οθόνη να μας εμφανίζει τα ραντεβού και εργασίες του ημερολογίου(μάλιστα την πρώτη οθόνη) για την βδομάδα ή ανάλογα με την παραμετροποίηση που κάνεις, για το χρονικό διάστημα που θα επιλέξεις

Δεν έχουμε τέτοια δυνατότητα σε android; Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό; Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , μου είναι σημαντικό.

Ευχαριστώ

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μεταφέρω τον ήχο της μουσικής στο Bluetooth ακουστικό;

Μιλάω κανονικά μέσω Bluetooth μα όταν βάζω μουσική ακούγεται από το ηχείο του τηλεφώνου.

 

Επίσης , επειδή είναι η πρώτη μου φορά με android συσκευή ,αυτό όμως που με απασχολεί ιδιαιτέρα και δεν βλέπω να υπάρχει κάτι είναι ότι στα wm με το sense της htc, είχαμε την δυνατότητα στην πρώτη οθόνη να μας εμφανίζει τα ραντεβού και εργασίες του ημερολογίου(μάλιστα την πρώτη οθόνη) για την βδομάδα ή ανάλογα με την παραμετροποίηση που κάνεις, για το χρονικό διάστημα που θα επιλέξεις

Δεν έχουμε τέτοια δυνατότητα σε android; Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό; Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , μου είναι σημαντικό.

Ευχαριστώ

 

Το θεμα με τη μουσικη κ bluetooth = βαλε ενα κομματι να παιζει κ αφου ξεκινησει το κομματι πατησε το αριστερο πληκτρο κ θα σου εμφανισει επιλογη για να ακους μεσω bluetooth.

 

Οσον αφορα το ημερολογιο σιγουρα γινεται γιατι θυμαμαι το ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι με ποια εφαρμογη. Το προεγκατεστημενο widget του ημερολογιου δεν σου δινει αυτη τη δυνατοτητα?

Παντως σιγουρα γινεται ψαξε λιγο στο market κ ολο κ κατι θα βρεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, για κανω αναβαθμιση μεσω kies πρεπει να κανω κανενα ιδιαιτερο backup των εφαρμογων; Θα χαθουν δηλαδη οι φακελοι στον go launcher ή γενικοτερα τα δεδομενα εφαρμογων; Επισης υπαρχει περιπτωση να σβηστουν οι εφαρμογες που δεν ειναι στην sd;

(και μια ασχετη ερωτηση) Υπαρχει τροπος να εγκαταστησω εφαρμογες στη μαζικη αποθηκευση και οχι στην καρτα sd;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες.εδω http://www.megaupload.com/?d=BU1F0G1H ειναι η 2.3.6.το κανετε extract και μετα το αρχειο που μενει το βαζετε στο pda στο odin.το pass ειναι pan24@myphone.gr εχει ελληνικα παντου.

Υ.Γ.saliez αν μπορεις βαλτο στον οδηγο σου

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες.εδω http://www.megaupload.com/?d=BU1F0G1H ειναι η 2.3.6.το κανετε extract και μετα το αρχειο που μενει το βαζετε στο pda στο odin.το pass ειναι pan24@myphone.gr εχει ελληνικα παντου.

Υ.Γ.saliez αν μπορεις βαλτο στον οδηγο σου

 

φιλε σε ευχαριστούμε οπως παντα!

να σε κανω μια ερωτηση?

root γινετε? deluxe settings κτλ παιρνει?

η ειναι νωρις ακομη?

 

α και το πιο βασικο! το link δεν μου δουλευει!!!

Link to comment
Share on other sites

παιρνε root deluxe settings.το λινκ δεν δουλευει γιατι η megaupload κανε αναβαθμισεις και μεχρι να ενημερωθουν οι dns σου δεν μπορεις να δεις το site.αυτο θα διαρκεσει maximum 24 ωρες.αν βιαζεσαι αλλαξε τα dns σου με τα google dns(8.8.8.8)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...