Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγινε σε ευχαριστω για την απαντηση:)

θεικο!

ενα μπαγκ βρηκα μονο αλλα μικρο το κακο!

αν ενεργοποιήσεις το go locker και πατησεις το κεντρικο κουμπι κατω το κινητο ξεκλειδώνει!

αν το εχεις τζεπη η τσαντάκι κτλ ειναι λιγο επικίνδυνο αυτο!

μονο αυτο τιποτα αλλο...

 

Εγω δεν το χω ενεργοποιημενο και ειμαι μια χαρα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνω σε ολα ειναι το κατι αλλο!

αργησα αλλα το καταλαβα!

να σε ρωτησω λιγο?

αν φλασαρω το κινητο και παρω μπακ απ με το τιτανιουμ την εφαρμογη οπως την εχω στησει τωρα στην επαναφορά widgets φακελοι κτλ θα επανελθουν ?

γιατι αν ισχύει αυτο τοτε πραγματικα σωθηκαμε..:p

 

Εκτός απο τα widget όλες οι άλλες ρυθμίσεις επανέρχονται

Κράτησε τον μερικές μέρες και δεν θα ξαναβάλεις άλλον. Εχω και launcher pro plus και adw ex αλλά σαν τον Go δεν υπάρχει.

Γενικά η ομάδα των Go developers κάνει παπάδες με τις εφαρμογες

Και για πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ το Go keyboard, που είναι το αγαπημένο μου με το πανέμορφο Neon blue theme

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα widget όλες οι άλλες ρυθμίσεις επανέρχονται

Κράτησε τον μερικές μέρες και δεν θα ξαναβάλεις άλλον. Εχω και launcher pro plus και adw ex αλλά σαν τον Go δεν υπάρχει.

Γενικά η ομάδα των Go developers κάνει παπάδες με τις εφαρμογες

Και για πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ το Go keyboard, που είναι το αγαπημένο μου με το πανέμορφο Neon blue theme

 

Εγω τον go τον λατρεψα χαρη ατον κωστα tele salat δεν τον εχω βγαλει απο τοτε που τον ειδα σε ενα βιντεο του

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οσο και να πρσπαθω δε μπορω με τιποτα να αγορασω εφαρμογες απο το market!

Εχω γλωσσα αγγλικα, κανω και εκκαθαριση του cache της εφαρμογης, αλλα αυτο τιποτα..τον χαβα του!!

οποτε παω να επιλεξω την πιστωτικη καρτα.που εχω δηλωσει μου εχει την επιλογη απενεργοποιημενη..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οσο και να πρσπαθω δε μπορω με τιποτα να αγορασω εφαρμογες απο το market!

Εχω γλωσσα αγγλικα, κανω και εκκαθαριση του cache της εφαρμογης, αλλα αυτο τιποτα..τον χαβα του!!

οποτε παω να επιλεξω την πιστωτικη καρτα.που εχω δηλωσει μου εχει την επιλογη απενεργοποιημενη..

 

Δοκίμασε απο το PC.

 

Δοκίμασε απο το PC.

 

@@@ Go Launcher

Η καλυτερη Δυνατότητα του ειναι η αλλαγη ονόματος και εικονιδιου των εφαρμογών.

Εχω φτιάξει τα δικα μου εικονιδια όπως τα θέλω και έχω την συσκευη μου με προσωπικό στιλ αλλα κοντα στo official looking.

 

Επίσης τα gestures. Έχω ρυθμίσει με κινη προς τα πάνω να εμφανίζονται ολες οι σελίδες και με κίνηση προς τα κάτω να πηγαίνω στην αρχική. Έτσι δεν ταλαιπορω το home button που σε ολες τις συσκευές ειναι ευαίσθητο.

 

@@Evernote

Δείτε κι αυτη την εφαρμογη. Όσοι δεν την ξέρετε θα πάρετε πλάκα. Ειναι ότι καλυτερο για σημειώσεις.

Συγχρονίζει με τον υπολογιστή και διαθέτει εφαρμογη για PC και Mac.

Την χρησιμοποιω σε iPhone iPad απο τότε που κυκλοφόρησε.

 

Edited by ioathe
Διπλο post
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχει κανείς άλλος το ακόλουθο πρόβλημα με την μαμισια εφαρμογή email?? Λοιπον εχω προσθεσει ένα λογαριασμό POP της οτενετ και συμβαίνει το εξης κουλο! Τα μηνύματα συγχρονίζονται κανονικά και ως εδ΄ς κανένα πρόβλημα. Μόλις όμως τα κατεβάσω στο pc τα μαιλ αυτά σβηνονται αυτόματα από μόνα τους στο κινητό μπροστα στα μάτια μου χωρίς να πηγαίνον στα deleted. ακομα να πω πως η επιλογη να σβήνονται τα μηνύνατα από το server ο΄ταν σβήνονται στο κινητό ,ειναι απενεργοποιημένη. Από όσα έχω διαβάσει σε ξένα φορουμ ,πρέπει να έχει να κάνει με το γεγονος ότι στο pc στο outlook τα mail σβήνονται από το σερβερ μόλις κατέβουν... αλλα με το desire δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα και οι ρυθμίσεις είναι οι ιδιες.
Link to comment
Share on other sites

@@@ Go Launcher

Η καλυτερη Δυνατότητα του ειναι η αλλαγη ονόματος και εικονιδιου των εφαρμογών.

Εχω φτιάξει τα δικα μου εικονιδια όπως τα θέλω και έχω την συσκευη μου με προσωπικό στιλ αλλα κοντα στo official looking.

 

Επίσης τα gestures. Έχω ρυθμίσει με κινη προς τα πάνω να εμφανίζονται ολες οι σελίδες και με κίνηση προς τα κάτω να πηγαίνω στην αρχική. Έτσι δεν ταλαιπορω το home button που σε ολες τις συσκευές ειναι ευαίσθητο.

 

κωστα κατι παρομοιο μπορεις να κανεις και με τον tw...αν κανεις zoom out(καπως αλλιως λεγετε αλλα δεν θυμαμαι)σε μια οθονη τοτε

σου τις εμφανιζει ολες και επιλεγεις σε ποια θελεις να πας..

 

και κατι αλλο...μπορεις να μου πεις πoιο widget ειχεις για bookmarks?

το ειχα δει σε ενα screen που ειχες ανεβασει....

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είναι ιδεα μου ή το πληκτρο home button εχει κολλημένο ενα μαύρο αυτοκόλλητο πανω?

 

Καλημερα.Ναι φιλε εχει αυτοκολλητο το Home Button.Εγω το εβγαλα απο την πρωτη μερα.;)

Link to comment
Share on other sites

κωστα κατι παρομοιο μπορεις να κανεις και με τον tw...αν κανεις zoom out(καπως αλλιως λεγετε αλλα δεν θυμαμαι)σε μια οθονη τοτε

σου τις εμφανιζει ολες και επιλεγεις σε ποια θελεις να πας..

 

και κατι αλλο...μπορεις να μου πεις πoιο widget ειχεις για bookmarks?

το ειχα δει σε ενα screen που ειχες ανεβασει....

 

Sent from my iphone 4

 

Τα διάφανα widgets είναι από το APW Widgets. Με τον Go Launcher τα προσαρμόζεις σε ότι μέγεθος θέλεις και πολλά άλλα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δε μου το βγάζει... :worry:

Έχει 3 επιλογές. Για επαφές, για σημειώσεις, και για υπηρεσίες SIM (τζοκερ, ζώδια κλπ). Aλλα για το μικρόφωνο τίποτα...

 

Είμαι σε ΧΧΚΙ4, 2.3.5

 

Τι να πω εγω απο κει το εκλεισα δεν ξερω αν υπαρχει σε καποιο αλλο μενου μεσα.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Τα διάφανα widgets είναι από το APW Widgets. Με τον Go Launcher τα προσαρμόζεις σε ότι μέγεθος θέλεις και πολλά άλλα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

οκ φιλε θα το δοκιμασω νασαι καλα

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω αναβαθμηση και μου γραφει να επανασυνδεσω την συσκευη σε λειτουργια kies. πως μπορω να το βαλω σε λειτουργια κιεσ?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Στον εργοστασιακό player (που αναγκαστικά χρησιμοποιούμε για να συνδέσουμε με mhl στην tv) ορισμένοι υπότιτλους τους βγάζει κινεζικούς.Έχει κανεις υπόψη του καμια λύση?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω αναβαθμηση και μου γραφει να επανασυνδεσω την συσκευη σε λειτουργια kies. πως μπορω να το βαλω σε λειτουργια κιεσ?

 

Ρυθμίσεις- Εφαρμογές - Ανάπτυξη - ξετίκαρε την πρώτη επιλογή για εντοπισμό σφαλμάτων.

Αν είναι ήδη ξετικαρισμένο, κοίτα από τις ρυθμίσεις USB, που είναι στο μενού Ασύρματα δίκτυα

 

Στον εργοστασιακό player (που αναγκαστικά χρησιμοποιούμε για να συνδέσουμε με mhl στην tv) ορισμένοι υπότιτλους τους βγάζει κινεζικούς.Έχει κανεις υπόψη του καμια λύση?

Δοκίμασε να σώσεις το αρχείο των υποτίτλων σε UTF-8 format.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Εφαρμογές - Ανάπτυξη - ξετίκαρε την πρώτη επιλογή για εντοπισμό σφαλμάτων.

Αν είναι ήδη ξετικαρισμένο, κοίτα από τις ρυθμίσεις USB, που είναι στο μενού Ασύρματα δίκτυα

 

 

Δοκίμασε να σώσεις το αρχείο των υποτίτλων σε UTF-8 format.

 

Alex καλως ηρθες στον sgs2 πολυ χαιρομαι που θα μαστε παλι παρεα αν κανω λαθος να πας να παρεις αυριο χαχαχα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,φρέσκος και εγώ με το κινητό,το έχω 2 μέρες,μερικές ερωτήσεις:

 

1.Συνδέω την συσκευή στο kies και μου βγάζει οτι έχω την τελευταία έκδοση,ωστόσο βλέπω ότι έχω την 2.3.3,και όχι την 2.3.4 που είναι η τελευταία αν δε κάνω λάθος.Μου έχει αυτούς τους κωδικούς:

 

PDA:KG2/PHONE:KG1/CSC:KF1(COS)

 

2.Συνδέεται στο 3G σε άκυρες στιγμές και χρεώνομαι,από πού αποενεργοποιώ την αυτόματη σύνδεση σε 3G;

 

3.Είδα εδώ στο φόρουμ ότι πληκτρολογείς κάτι κωδικούς για να δεις firmware και product code,το firmware οκ το είδα,στο product code όμως μου βγάζει να διαλέξω 3 επιλογές και όταν διαλέγω μια από αυτές μου βγάζει error,τι κάνω λάθος;Επίσης,πες ότι είδα product code για να διπλοτσεκάρω ότι ειναι ευρωπαικό ή ελληνικό το μοντέλο,τι πρέπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...Και κάτι άλλο...Δεν υπάρχει αυτό το smartphone πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,φρέσκος και εγώ με το κινητό,το έχω 2 μέρες,μερικές ερωτήσεις:

 

1.Συνδέω την συσκευή στο kies και μου βγάζει οτι έχω την τελευταία έκδοση,ωστόσο βλέπω ότι έχω την 2.3.3,και όχι την 2.3.4 που είναι η τελευταία αν δε κάνω λάθος.Μου έχει αυτούς τους κωδικούς:

 

PDA:KG2/PHONE:KG1/CSC:KF1(COS)

 

2.Συνδέεται στο 3G σε άκυρες στιγμές και χρεώνομαι,από πού αποενεργοποιώ την αυτόματη σύνδεση σε 3G;

 

3.Είδα εδώ στο φόρουμ ότι πληκτρολογείς κάτι κωδικούς για να δεις firmware και product code,το firmware οκ το είδα,στο product code όμως μου βγάζει να διαλέξω 3 επιλογές και όταν διαλέγω μια από αυτές μου βγάζει error,τι κάνω λάθος;Επίσης,πες ότι είδα product code για να διπλοτσεκάρω ότι ειναι ευρωπαικό ή ελληνικό το μοντέλο,τι πρέπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...Και κάτι άλλο...Δεν υπάρχει αυτό το smartphone πραγματικά...

1. Το κινητό σου είναι Branded Cosmote τα οποία δεν έχουν πάρει ακόμα την αναβάθμηση σε 2.3.4. Για μένα καλύτερα γιατί μόνο προβλήματα μας έδωσε.

2. Αν παρήσεις παρατεταμένα το πλάγιο δεξί κουμπί θα μπορέσεις να απενεργοποιήσεις το 3g.

3. Μπορείς να δεις αυτές τις πληροφορίες από Ρυθμίσεις, Πληροφορίες Συσκευής.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Branded είναι η συσκευή,και από cosmote;Από techneasy το πήρα βασικά πώς ειναι branded cosmote;Και αν όντως είναι της cosmote τι ακριβώς σημαίνει αυτό;Μειονεκτήματα όπως;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβασα το go launcher ex και ξεκινησε αυτοματα . Πως επανερχομαι στο αρχικο μενου ?
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε απο δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1240344 το παλιό market και θα σωθείτε οσοι εχετε πρόβλημα!

 

Πολύ καλό φίλε.Ευχαριστούμε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβασα το go launcher ex και ξεκινησε αυτοματα . Πως επανερχομαι στο αρχικο μενου ?

 

το βρισκεις στις Ρυθμισεις- Εφαρμογες και πατας Διαγραφη προκαθορισμενων η κατι τετοιο και μετα πατωντας το κεντρικο κουμπι (home button) σου λεει να επιλεξεις ποιον launcher θελεις..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα widget όλες οι άλλες ρυθμίσεις επανέρχονται

Κράτησε τον μερικές μέρες και δεν θα ξαναβάλεις άλλον. Εχω και launcher pro plus και adw ex αλλά σαν τον Go δεν υπάρχει.

Γενικά η ομάδα των Go developers κάνει παπάδες με τις εφαρμογες

Και για πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ το Go keyboard, που είναι το αγαπημένο μου με το πανέμορφο Neon blue theme

Aν πάρεις ένα full backup από το titanium system+apps μπορείς να επαναφέρεις και τα widgets.Επαναφέρεις πρώτα τα πάντα,εκτός του go launcher.Μετά τον επαναφέρεις μόνο του και τον κανεις προεπιλεγμένο.Επειτα πας στο titanium και επαναφέρεις το "widgets εφαρμογής".Κάνεις reboot (καλύτερα αυτό το reboot μέσω της εφαρμογής quick boot) και επανέρχονται κανονικά και τα widgets.Δοκιμασμένο σε hd2 με διάφορες ρομ και acer liquid mt

Link to comment
Share on other sites

Aν πάρεις ένα full backup από το titanium system+apps μπορείς να επαναφέρεις και τα widgets.Επαναφέρεις πρώτα τα πάντα,εκτός του go launcher.Μετά τον επαναφέρεις μόνο του και τον κανεις προεπιλεγμένο.Επειτα πας στο titanium και επαναφέρεις το "widgets εφαρμογής".Κάνεις reboot (καλύτερα αυτό το reboot μέσω της εφαρμογής quick boot) και επανέρχονται κανονικά και τα widgets.Δοκιμασμένο σε hd2 με διάφορες ρομ και acer liquid mt

 

Thanks Χρήστο. Πολυ χρήσιμο, ολοκληρώνει την επαναφορά της συσκευής στην προηγούμενη κατάσταση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...