Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν το τρεξεις καθολου απ' οταν ανοιξεις το κινητο αυτο τρεχει στο παρασκηνιο ουτο σι αλλος?

 

Επισης πρεπει να κανεις διακοπη μεσα απο το μενου που κανεις απεγκατασταση εφαρμογων?

 

 

 

Νομίζω πως τρέχει, δεν είμαι σίγουρος, μιας και το έχω βγάλει εδώ και λίγο καιρό, μέχρι να βγει μια αναβάθμιση που να διορθώνει το πρόβλημα.

Πρέπει να ανοίξεις το viber, και στο μενού του να πατήσεις exit για να κλείσει.

Όμως, μπορεί στην 4.0.3 που έχεις εσύ να μη δημιουργεί πρόβλημα.

 

Μα φυσικα και τρεχει στο παρασκηνιο...

Αλλιως ποια η λογικη του??

Πως θα δεχθεις κληση ή μηνυμα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα φυσικα και τρεχει στο παρασκηνιο...

Αλλιως ποια η λογικη του??

Πως θα δεχθεις κληση ή μηνυμα???

 

Γιατί να μην το ανοίγεις όποτε θες εσύ δηλαδή; Προσωπικά, δε με ενοχλεί αυτό, αλλά το πρόβλημα με τη μπαταρία, το οποίο δεν υπήρχε παλιότερα. Παρόλα αυτά, έχει να δεχθεί αναβάθμιση από το Μάρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησουμε εντελώς την συντόμευση της εφαρμογής call voice που ανοίγει αν πατήσουμε 2 φορές το home button σε ένα μη ρουτ κινητό και την Android 4.0.3 Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το ανοίγεις όποτε θες εσύ δηλαδή;

 

Πες οτι το ανοιγεις και βλεπεις οτι καποιος σου ειχε κανει κληση πριν 1 ωρα πχ.....μετα τι???

Τον ψαχνεις εσυ στο viber???

Ναι αλλα μετα απο μια ωρα που περασε μπορει να το εχει απενεργοποιησει εκεινος....

Οποτε καλυτερα οταν θες να το κλεισεις πας εφαρμογες-τρεχοντα...το βρισκεις το κλεινεις....;)

Link to comment
Share on other sites

Πες οτι το ανοιγεις και βλεπεις οτι καποιος σου ειχε κανει κληση πριν 1 ωρα πχ.....μετα τι???

Τον ψαχνεις εσυ στο viber???

Ναι αλλα μετα απο μια ωρα που περασε μπορει να το εχει απενεργοποιησει εκεινος....

Οποτε καλυτερα οταν θες να το κλεισεις πας εφαρμογες-τρεχοντα...το βρισκεις το κλεινεις....;)

 

Ούτως ή άλλως, προφανώς δεν είσαι 24 ώρες το 24ωρο στο ίντερνετ, άρα το ίδιο θα συμβεί σε περίπτωση που ναι μεν είναι ανοιχτό, αλλά δεν είσαι στο ίντερνετ. Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, εμένα αυτό δε με ενοχλεί. Εγώ περιμένω απλά update που θα διορθώνει το πρόβλημα της κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ειμαι με Omega, δεν ξερω αν το ιδιο συμβαινει και στις επισημες, το μαμησιο accuweather δεν ενημερωνεται μονο του και πρεπει να το κανω χειροκινητα. Σε αλλους συμβαινει το ιδιο?

worldwheather ειναι δωρεαν και μακραν το καλυτερο για μενα.με ανανεωση αυτοματη η μη,και ακριβια που αγκιζει το τελειο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως, προφανώς δεν είσαι 24 ώρες το 24ωρο στο ίντερνετ, άρα το ίδιο θα συμβεί σε περίπτωση που ναι μεν είναι ανοιχτό, αλλά δεν είσαι στο ίντερνετ. Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, εμένα αυτό δε με ενοχλεί. Εγώ περιμένω απλά update που θα διορθώνει το πρόβλημα της κατανάλωσης.

 

Γιατί να μην είσαι; Αυτή είναι η λογική του. Οτι αντικαθιστά το τηλεφωνικό δίκτυο στο οποίο είσαι πάντα διαθέσιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως, προφανώς δεν είσαι 24 ώρες το 24ωρο στο ίντερνετ, άρα το ίδιο θα συμβεί σε περίπτωση που ναι μεν είναι ανοιχτό, αλλά δεν είσαι στο ίντερνετ. Τέλος πάντων, όπως είπα και πριν, εμένα αυτό δε με ενοχλεί. Εγώ περιμένω απλά update που θα διορθώνει το πρόβλημα της κατανάλωσης.

 

 

 

Γιατί να μην είσαι; Αυτή είναι η λογική του. Οτι αντικαθιστά το τηλεφωνικό δίκτυο στο οποίο είσαι πάντα διαθέσιμος.

 

 

+1 Με προλαβες.....

Στη δουλεια wifi...

Στο σπιτι wifi...

Και ολες τις ενδιαμεσες ωρες ανοικτα data.....;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είσαι; Αυτή είναι η λογική του. Οτι αντικαθιστά το τηλεφωνικό δίκτυο στο οποίο είσαι πάντα διαθέσιμος.

 

 

 

 

 

 

 

+1 Με προλαβες.....

Στη δουλεια wifi...

Στο σπιτι wifi...

Και ολες τις ενδιαμεσες ωρες ανοικτα data.....;)

 

Η δουλειά του ξέρω ποια είναι, αλλά προφανώς και δεν υπάρχει διαθέσιμο wifi για όλους παντού, πόσο μάλλον data, άρα...

Τέλος το off topic;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το χρησιμοποιείς σαν ΙΜ και να μην το έχεις πάντα ανοιχτό υπάρχουν και καλύτερα.

 

Έβαλα σήμερα την LSS που έχει modem το XXMS2. Προς το παρόν δεν βλέπω καμία διαφορά εκτός απο κάτι αναβαθμίσεις σε 2-3 samsung apps (που έχω κάνει freeze φυσικά). Θα δω τι γίνεται με τη μπαταρία και το καινούργιο modem. Θέλω πάντως να δω ποιό θα βάλουν στην Ελληνική unbranded JB (αν βγεί). Υποθέτω οτι θα είναι και αυτή LSD οπότε μάλλον θα έχει το XXLS8, αλλά μπορεί να υπάρχει και καλύτερο για τα Ελληνικά δίκτυα. Η Ελληνική vodafone πάντως έχει το BULS1 που είναι το ίδιο με τις ξένες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εχθές πέρασα μέσω odin την ελληνική 4.1.2 από voda όμως το CSC τελειώνει σε LSC, περίμενα το CSC να είναι VGR αφού είναι rom της Voda, φυσιολογικό που είναι LSC???

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!

 

Με την εμπειρία που έχετε αποκτήσει από τις διάφορες rom που κυκλοφορούν, θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι η καλίτερη μέχρι στιγμής 4.1.2, για να την εγκαταστήσω στο κινητό μου μέσω odin.

Αν μπορείτε να μου δώσετε και ένα link για download:)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εχθές πέρασα μέσω odin την ελληνική 4.1.2 από voda όμως το CSC τελειώνει σε LSC, περίμενα το CSC να είναι VGR αφού είναι rom της Voda, φυσιολογικό που είναι LSC???

 

Προφανως εκανες *#1234# και το ειδες αυτο...δεν φαινεται ομως ετσι το carrier code που ψαχνεις. Συνδεσε το στο KIES κι εκει θα το δεις μεσα σε παρενθεση, λογικα VGR

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εκανες *#1234# και το ειδες αυτο...δεν φαινεται ομως ετσι το carrier code που ψαχνεις. Συνδεσε το στο KIES κι εκει θα το δεις μεσα σε παρενθεση, λογικα VGR

 

ναι αυτό έκανα, δεν κατάφερα ποτέ να το συνδέσω με KIES

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν απλη συνδεση?? Δεν εννοω για δυνατοτητα αναβαθμισης...

Anyway, τα γραμματα στα οποια βλεπεις να καταληγει το csc της ROM δεν εχουν να κανουν με το carrier code που εχεις μετα την οποια αναβαθμιση. Παραδειγμα εγω που ειμαι μηνες τωρα με την Σκανδιναβικη, το CSC ειναι ΟΧΧLS6 αλλα το carrier code μου, οπως το εχω δει μεσα από το KIES, ειναι EUR

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιά είναι η καλίτερη μέχρι στιγμής 4.1.2, για να την εγκαταστήσω στο κινητό μου μέσω odin.

Αν μπορείτε να μου δώσετε και ένα link για download

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιά είναι η καλίτερη μέχρι στιγμής 4.1.2, για να την εγκαταστήσω στο κινητό μου μέσω odin.

Αν μπορείτε να μου δώσετε και ένα link για download

Ευχαριστώ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487 η τελευταια ειναι I9100XWLSS και γενικα εχουν ακουστει καλα λογια

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και nee xwlss.

έχει δοκιμάσει κανείς τη νέα;

έχεις link?

 

και ένα τελευταίο:

 

μεταξύ XWLSS και της XWLSN, ποιά μου συστήνεται;

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τη νέα;

έχεις link?

 

και ένα τελευταίο:

 

μεταξύ XWLSS και της XWLSN, ποιά μου συστήνεται;

 

Δεν εχουν διαφορα η dnf lss απο την nee. Ιδιο changelist εχουν κτλ. Ολα ιδια. Το μονο που αλλαζει ειναι το csc. Lss να βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν διαφορα η dnf lss απο την nee. Ιδιο changelist εχουν κτλ. Ολα ιδια. Το μονο που αλλαζει ειναι το csc. Lss να βαλεις.

οκ το ετοιμάζω...

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορούμε να χρησιμοποιουμε την κάμερα ακόμα και με μικρή στάθμη της μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορούμε να χρησιμοποιουμε την κάμερα ακόμα και με μικρή στάθμη της μπαταρίας;

 

Υπάρχουν αντίστοιχα mods για αυτό που ζητάς. Απαιτούν όμως rooted συσκευή.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...