Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί μπαίνεις σε τέτοια διλήμματα; Κράτα τη μια κι άμα χαλάσει βάλε την άλλη..:p

 

Εσυ εισαι με την μαμα και jb η τιποτα απο τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσυ εισαι με την μαμα και jb η τιποτα απο τα δυο?

 

Εγώ είμαι με τη 2000αρα και Nordic 4.1.2 NEE αυτή τη στιγμή, υπολόγισε ότι με λίγο "πασπατεμα" δύσκολα θα ξεπεράσω τη 1,5 μέρα.. και ναι, είμαι από αυτούς που απενεργοποιούν όλα όσα μπορούν θέλοντας να εξοικονομήσουν μπαταρία..;)

 

(τα λέμε σε λάθος thread Φώτη..:p)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα.

 

Οπως ισως θα ειχατε διαβασει πριν λιγες ημερες, μετα απο μια αλλαγη rom "τρελλαθηκε" το Google Play μου και μεσω pc δεν "εβλεπε" σωστα τις εφαρμογες μου (δεν τις "θεωρουσε" εγκατεστημενες...) ενω απο το κινητο ολα ηταν καλα...

 

Τσαμπα καθομουν κι εκανα ενα σωρο αλχημειες για να το διορθωσω, σημερα πρωι-πρωι επανηλθε χωρις να κανω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ουτε στην συσκευη, ουτε στο pc, ουτε να αλλαξω rom, ουτε ΤΙΠΟΤΑ...

 

Για την ενημερωση σας!!!!!!!!!!!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα.

Οπως ισως θα ειχατε διαβασει πριν λιγες ημερες, μετα απο μια αλλαγη rom "τρελλαθηκε" το Google Play μου και μεσω pc δεν "εβλεπε" σωστα τις εφαρμογες μου (δεν τις "θεωρουσε" εγκατεστημενες...) ενω απο το κινητο ολα ηταν καλα...

Τσαμπα καθομουν κι εκανα ενα σωρο αλχημειες για να το διορθωσω, σημερα πρωι-πρωι επανηλθε χωρις να κανω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ουτε στην συσκευη, ουτε στο pc, ουτε να αλλαξω rom, ουτε ΤΙΠΟΤΑ...

Για την ενημερωση σας!!!!!!!!!!!! :p

 

Θαύμα! Θαύμα! :lol:

 

Πλάκα πλάκα τι είναι αυτό το τρελό που σου έκανε;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα γαμψά μου νύχια χθες ένα S4 (I9505) to οποίο αγόρασε καλός μου φίλος από το πλαίσιο και μου ζήτησε να του δείξω τις όποιες λειτουργίες του.

Πέραν της μεγάλης οθόνης του (την οποία δεν χρειάζομαι κιόλας καθώς μου είναι δύσχρηστη στον δρόμο) τα χαρακτηριστικά που περιέχει ( μη αναγκαίο αγγιγμα της οθόνης, έξυπνη παύση βίντεο, απλό άγιγμα συσκευής με συσκευή για μεταφορά δεδομένων κ.λ.π) μέ άφησαν παγερά αδιάφορο καθώς θεωρώ ότι είναι πράγματα τα οποία είναι μάλλον υπερβολικά για την καθημερινή ζωή και έτσι εκτίμησα ακόμα περισσότερο το S2 μου και θα μείνω με αυτό μέχρι να τα φτύσει τελείως :D

 

(εκτός αν βρεθεί κανείς να μου χαρίσει το S4 :lol: )

Καλή ανάσταση και Πάσχα σε όλους εδώ και μην παρασύρεστε από το marketing, ζυγίστε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ σας ανάγκες, αν πραγματικά χρειάζεστε όλα αυτά.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θαύμα! Θαύμα! :lol:

 

Πλάκα πλάκα τι είναι αυτό το τρελό που σου έκανε;:confused:

 

Δεν ξερω, σκεφτομαι να ξαναπερασω καμμια custom να δω αν θα το ξανακανει, βαριεμαι ομως τωρα...!!!!!! :lol::lol::lol:

 

 

Έπεσε στα γαμψά μου νύχια χθες ένα S4 (I9505) to οποίο αγόρασε καλός μου φίλος από το πλαίσιο και μου ζήτησε να του δείξω τις όποιες λειτουργίες του.

Πέραν της μεγάλης οθόνης του (την οποία δεν χρειάζομαι κιόλας καθώς μου είναι δύσχρηστη στον δρόμο) τα χαρακτηριστικά που περιέχει ( μη αναγκαίο αγγιγμα της οθόνης, έξυπνη παύση βίντεο, απλό άγιγμα συσκευής με συσκευή για μεταφορά δεδομένων κ.λ.π) μέ άφησαν παγερά αδιάφορο καθώς θεωρώ ότι είναι πράγματα τα οποία είναι μάλλον υπερβολικά για την καθημερινή ζωή και έτσι εκτίμησα ακόμα περισσότερο το S2 μου και θα μείνω με αυτό μέχρι να τα φτύσει τελείως :D

 

(εκτός αν βρεθεί κανείς να μου χαρίσει το S4 :lol: )

Καλή ανάσταση και Πάσχα σε όλους εδώ και μην παρασύρεστε από το marketing, ζυγίστε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ σας ανάγκες, αν πραγματικά χρειάζεστε όλα αυτά.....

 

Σε καταλαβαινω 1000% και συμφωνω 10000000% με την τελευταια σου φραση (ζυγίστε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ σας ανάγκες). Οχι οτι "χαλαει" κανεναν μια τετοια συσκευη, αλλα μην τρελλαθουμε κιολας...! Αν εχεις καμμια "σαβουρα" και σου περισσευουν χρηματα, ΟΚ. Αλλιως S2 και παλι S2...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Άκυρο τότε, πιστεύω να κάνει το hdmi καλώδιο από το 2αρι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλη την παρέα. έχω πρόβλημα με το s2.το τηλέφωνο το είχα βάλει το νορβηγικο 4.1.2 απο το μαρτιο μεχρι και προχθές με obin. όλα καλά . εδώ και δυο μέρες το τηλέφωνο ζεσταίνεται απο πίσω στη θέση της κάμερας και εκει που εχει γεμάτη μπαταρία στα ξαφνικά χανεται το σήμα της κεραίας βγάζοντας ενα κύκλο αντί για σήμα και σβηνει. επίσης οταν ζεσταίνεται πολύ σβηνει πάλι απο μόνο του . όταν το ανοίγω δείχνει να έχει φάει όλη την μπαταριά ενω ηταν στο 100 . μετά απο ολα αυτά πέρασα την ελληνική 4.1.2 της vodafon γιατί το τηλ μου ειναι κ αγορασμένο απο την vodafon αλλα πάλι τα ιδια. θα ήθελα να σας πω οτι οταν το τηλέφωνο ειναι σε αδρανεια δεν ασχολουμε δεν ζεσταίνεται. εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τιποτα.παρακαλω βοηθηστε με γιατι δεν ξερω τι να κανω.το τηλεφωνο εχει 5 μηνες ακομα εγγυηση.αν το στειλω για σερβις θα καταλαβουν οτι εχω περασει την 4.1.2 ελληνικη με obin.και θα χαθει η εγγυηση?δεν ξέρω αν ειναι πρόβλημα τις μπαταρίας η κάτι αλλο. αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα περιμένω μια απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Στο σημείο που ζεσταίνεται είναι η cpu. Κάτι τη χρησιμοποιεί, γι αυτό σου τρώει τη μπαταρία. Αν έχεις ήδη κάνει factory reset και δεν έχεις βάλει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή και στο κάνει μπορείς να βάλεις την stock ICS που είχε απο εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

και να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει. Αν ναι, το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε στους άλλους βγαίνουν συνέχεια updates κι εμείς ακόμα τίποτα! Η τελευταία είναι η LSS. Απορώ ποτέ θα την δώσουν! Μέχρι τότε θα έχω πάει σε note2, αφού τo S4 με απογοήτευσε!
Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε στους άλλους βγαίνουν συνέχεια updates κι εμείς ακόμα τίποτα! Η τελευταία είναι η LSS. Απορώ ποτέ θα την δώσουν! Μέχρι τότε θα έχω πάει σε note2, αφού τo S4 με απογοήτευσε!

 

Κάτι λέγεται για μέχρι τα μέσα Μαΐου, για να δούμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λέγεται για μέχρι τα μέσα Μαΐου, για να δούμε..:)

Μάκη μου αυτό με την αναβάθμιση έχει καταντίσει ανέκδοτο. Από τις αρχές στα μέσα του μήνα, και πάλι από την αρχή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μάκη μου αυτό με την αναβάθμιση έχει καταντίσει ανέκδοτο. Από τις αρχές στα μέσα του μήνα, και πάλι από την αρχή.

 

Δεν έχεις άδικο αλλά αυτή τη φορά έχω μεγαλύτερη αισιοδοξία, το πνεύμα των ημερών θες..;:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά αυτή τη φορά έχω μεγαλύτερη αισιοδοξία, το πνεύμα των ημερών θες..;:p

 

 

Α, κι εσύ ελπίζεις σε ανάσταση των Ελληνικών udates; :p

 

Μάλλον πιο εύκολα θα αναστηθεί ο παππούς μου.....:lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς στο κινητό μας το swype από τότε που βγήκε στο store? Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να μάθω αν αντικαθιστά την προεγκατεστημένη έκδοση που φοράει το s2

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς στο κινητό μας το swype από τότε που βγήκε στο store? Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να μάθω αν αντικαθιστά την προεγκατεστημένη έκδοση που φοράει το s2

 

Δεν την αντικαθιστά, απλώς προστίθεται στα πληκτρολόγια και επιλέγεις εσύ απ'τις ρυθμίσεις τις γλώσσας ποιο από τα δύο θέλεις να δουλεύεις. Το έχω πει παντού, αξίζει πολλά σαν εφαρμογή. Με έκανε ν'αλλάξω τρόπο πληκτρολόγησης, τώρα γράφω απ'το laptop και μου τη σπάει που σηκώνω το δάχτυλο από πλήκτρο σε πλήκτρο!:lol:

 

Είναι τόσο καλό στο swiping που ακόμα και να μην "χαϊδεύεις" τα σωστά γράμματα (δεν βλέπεις όλα τα πλήκτρα με το δάχτυλο πάνω στο πληκτρολόγιο ;)), αυτό αναγνωρίζει τη λέξη που θέλεις να γράψεις λες και διαβάζει τη σκέψη σου και πληκτρολογεί κατά 99% των λέξεων σωστά! Πραγματικά με έχει αφήσει άφωνο, ακόμα και στην πληκτρολόγηση ομιλίας είναι πολύ πολύ καλό με τα Ελληνικά. Προσωπικά το προτείνω ανεπιφύλακτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα ρε Μάκη, το swype το ξέρω από καιρό...Αλλά θεωρώ μεγάλη βλακεία να παραμένει ως δεύτερο πληκτρολόγιο μαζί με το preinstalled...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάκη εβαλες την εκδοση επι πληρωμη?Επισης υποστηριζει 160 χαρακτηρες στο sms ή ειναι οπως της Samsung?

 

Την επί πληρωμή έβαλα, το ποσό εξάλλου δεν συζητιέται καν αν και καταλαβαίνω την "ταλαιπωρία" για κάποιον που δεν έχει πιστωτική κάρτα. Υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες στα SMS αλλά έχει το εξής μειονέκτημα εκεί, το Swype έχει την τάση να τονίζει όλες τις λέξεις είτε είναι με κεφαλαία είτε με "μικρά". Όταν λοιπόν συντάξεις ένα SMS με τονισμένες λέξεις, ο παραλήπτης λαμβάνει ένα ερωτηματικό "?" σε κάθε τονισμένο γράμμα. Τι μπορείς να κάνεις; Συντάσσοντας ένα SMS δεν χρησιμοποιείς τη μέθοδο "swiping" αλλά την κανονική πληκτρολόγηση (κλικ σε κάθε γράμμα δηλαδή και όχι σύρσιμο του δαχτύλου πάνω στην οθόνη), κάθε φορά που τελειώνεις μια λέξη λοιπόν αυτή εμφανίζεται σε διάφορες "μορφές" πάνω απ'το πληκτρολόγιο, επιλέγεις λοιπόν αυτή που δεν έχει τόνους ώστε να συντάξεις ένα SMS χωρίς κανένα τόνο. Είτε με "μικρά" είτε με κεφαλαία, δεν έχει σημασία. Ο παραλήπτης κεφαλαία θα λάβει έτσι κι αλλιώς.

 

Ακούγεται χρονοβόρο αλλά δεν είναι και πολύ μόλις το συνηθίσεις, παρ'όλα αυτά είναι όντως λίγο "σπαστικό" γι'αυτόν που στέλνει πολλά SMS μέσα στη μέρα.. εγώ στέλνω ένα τη βδομάδα και αν. Μάθαμε στα viber και τα φεϊσμπούκ, τι να κάνουμε τώρα;:lol:

 

Συμφωνώ με όλα ρε Μάκη, το swype το ξέρω από καιρό...Αλλά θεωρώ μεγάλη βλακεία να παραμένει ως δεύτερο πληκτρολόγιο μαζί με το preinstalled...

 

Δεν διαφωνώ κι εδώ που τα λέμε δεν χρησιμοποιούν και λίγη μνήμη αυτά τα διαόλια.. αν είσαι root όμως μπορείς να κάνεις "διακοπή" το εργοστασιακό με το Titanium, αυτό έχω κάνει εγώ..ξέρω βέβαια ότι δεν είναι η λύση για όλους.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

makis206 oτι ακουγεται λιγο "σπαστικο" ακουγεται.Επειδη ομως οπως εσυ ετσι κι εγω στελνω ελαχιστα sms την εβδομαδα και στο myphone μπαινω κυριως απο το pc,δε βλεπω να το αγοραζω.Ασε που το Τ9 στη 4.1.2 ειναι πολυ καλυτερο απο 4.0.3(καμια σχεση) και τα βρισκει ολα σχεδον αμεσως!!Εμενα με βολεψε πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με βολεψε πολυ!!

 

Είπες μια λέξη μαγική οπότε δεν υπάρχει και λόγος!:p

 

Δεν είχα "δουλέψει" ποτέ με Τ9 πάντως, ίσως γι'αυτό να βρήκα και το Swype τόσο "μπροστά" :)

Link to comment
Share on other sites

Είπες μια λέξη μαγική οπότε δεν υπάρχει και λόγος!:p

 

Δεν είχα "δουλέψει" ποτέ με Τ9 πάντως, ίσως γι'αυτό να βρήκα και το Swype τόσο "μπροστά" :)

 

Δοκιμασε το και θα δεις οτι ειναι πολυ καλο.Πραγματικα καμια σχεση με το παλιο!!!

ΥΓ:Εσυ οταν πατας *#272#imei# σου βγαζει τιποτα?Εμενα δε κανει τιποτα απολυτως.Πρεπει να πατησω και το πληκτρο της κλησης?Το imei πρεπει να το δωσω σαν ενα αριθμο μονοκομματο ή με / ενδιαμεσα?Επισης αν πατησω *#06# μου βγαζει και /01 μετα το imei αυτο το γραφω και αν ναι με / ή μονοκκοματο?

ΥΓ:συγνωμη για το πρηξιμο!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:Εσυ οταν πατας *#272#imei# σου βγαζει τιποτα?Εμενα δε κανει τιποτα απολυτως.Πρεπει να πατησω και το πληκτρο της κλησης?Το imei πρεπει να το δωσω σαν ενα αριθμο μονοκομματο ή με / ενδιαμεσα?Επισης αν πατησω *#06# μου βγαζει και /01 μετα το imei αυτο το γραφω και αν ναι με / ή μονοκκοματο?

ΥΓ:συγνωμη για το πρηξιμο!!

 

Δυστυχώς αυτό το πράγμα δεν δουλεύει στην jelly bean, εκεί μας έμεινε μόνο η εφαρμογή απ'το play για αλλαγή του csc και για την jelly bean μάλιστα απαιτεί ΚΑΙ root για να δουλέψει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...