Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σε συνυστούσα όπως και όλους όσους θέλουν να περάσουν την 4.0.4 την επίσημη, να βάλετε την Nordic Countries 4.0.4 XWLPY. Όταν την είχα στο S2 μου, ήταν μακράν άψογη και πιο γρήγορη και δεν συνάντησα κανένα απολύτως bug.Κατέβασέ την.Φλάσαρε την με Odin.Αφού την φλασάρεις και μπείς κανονικά στα home screens κ.τ.λ., κάνε ενα backup την εξωτερική sd αν έχεις και έπειτα πήγαινε ρυθμίσεις-χώρος αποθήκευσης.Κάνε format την εξωτερική sd(κι ας σου φαίνεται περίεργο) έπειτα πάτα εκεί στην αποσύνδεση κάρτας SD και τέλος πήγαινε ρυθμίσεις-αντίγραφα ασφαλείας ή δημιουργία αντιγράφων αφσαλείας κάπως έτσι.Στην συνέχεια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τελευταίο βήμα διαγραφή όλων.Άσε να κάνει τις διαδικασίες που κάνει και έπειτα ξεκίνα τις ρυθμίσεις που θέλεις να κάνεις κ.τ.λ. Κάνε μια επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος από την αρχή να χρησιμοποιήσεις το τουμπανάκι σου(S2) Αυτό έκανα εγώ και πιστεύω πώς είναι με αυτόν τον τρόπο καθαρή εγκατάσταση και δεν είχα ποτέ προβλήματα.Και στην 4.0.3 ακόμα

 

Εβαλα χθες το απογευμα την επισημη 4.0.4 οπως μου προτεινε ο φιλος gaster .

Μεχρι στιγμης δεν εχει σβησει μονο του το κινητο οπως εκανε πριν αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις για να πω πως το προβλημα λυθηκε .

Για τις ρυθμισεις που χανονται οπως ειχε αναφερει ο gre δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

Θα γραψω το σαββατο τις εντυπωσεις μιας και ακομα ειναι πολυ νωρις να κρινω την 4.0.4

Η leaked 4.1.2 που αναφερουν καποια μελη ειναι επισιμη εκδοση ή custom?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα μετα απο πολυ καιρο,με νεο λογαριασμο αφου τον παλιο τον (ξ)έχασα,και ευχομαι σε ολους Χρονια πολλα!

Νεος κατοχος του s2 κ εχω αποριες να βομβαρδισω ολο το φορουμ:-) !θα μεινω ομως σ'αυτες:

α.γινεται μολις μπαινω σπιτι κ εχω wi fi οτι νεα δεδομενα εχει το τηλ να πηγαινουν στον υπολογιστη κ αν ναι πως;

β.στις εφαρμογες εχει ενα email κ ενα gmail κ καθε φορα που μου ερχεται μειλ φαινεται κ πρεπει να το σβηνω κ απ τα δυο,οποτε πως γινεται να μην φαινεται-ενημερωνεται το emal (εικονιδιο);

γ.στον καιρο της οθονης κλειδωματος εχει την τοποθεσια αλλα μονιμα 0.0°c

Παρακαλω αν καποιος μπορει να βοηθησει γιατι δεν θελω να θυμηθω το διαβασμα που εκανα πριν δυο χρονια με την πρωτη android htc wildfire συσκευη .κανα μηνα για να βγαλω ακρη κ να βαλω τον Astro!!!!χαχαχαχα

 

Κανείς;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;;;

 

Για το α) εντελώς αυτόματα δεν νομίζω να γίνεται. Εγκαθιστας όμως το kies air το οποίο συνδέει κινητό και υπολογιστή μέσω wifi και από τον browser σου συγχρονισεις ότι θέλεις.

Για το β) θα διαλέξεις ποια εφαρμογή δεν θέλεις και θα πας στις ρυθμίσεις της. Εκεί θα βρεις την ειδοποίησή και θα την απενεργοποιήσεις.

Για το γ) προφανώς κάτι σου σκαλώνει στον συγχρονισμό. Σβησε την τοποθεσία σου και ξαναπέρασε την και στις ρυθμίσεις πήγαινέ να δεις καθε ποτε συγχρονίζει.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπεις σιγουρα στην συσκευασια ειναι το αν παιρνεις το GT-I9100 ή το GT-I9100G... (να προτιμησεις το πρωτο, αν ειναι το δευτερο δωστο πισω).

Αλλα πραγματα δεν νομιζω οτι μπορεις να δεις...

 

Ευχαριστώ πολύ! Δεν το γνώριζα αυτό, πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου!

 

Για να περάσω την επίσημη 4.0.4 ποιος είναι ο πιο ασφαλής και καλύτερος τρόπος; υπόψην ότι δεν γνωρίζω τίποτα για την διαδικασία γιατί είμαι καινούργιος με το galaxy s2, οπότε αν υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός βήμα-βήμα θα ήταν πολύ χρήσιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Δεν το γνώριζα αυτό, πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου!

 

Για να περάσω την επίσημη 4.0.4 ποιος είναι ο πιο ασφαλής και καλύτερος τρόπος; υπόψην ότι δεν γνωρίζω τίποτα για την διαδικασία γιατί είμαι καινούργιος με το galaxy s2, οπότε αν υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός βήμα-βήμα θα ήταν πολύ χρήσιμος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος φίλε, ευχαριστώ. Αυτό που γράφει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350455 για το insane chip ισχύει και για το τρόπο αναβάθμισης που περιγράφει το link που μου έδωσες;

 

Επίσης υπάρχει κάποιος κίνδυνος να brickαρει η συσκευή μου με την διαδικασία που περιγράφεται στον οδηγό που μου έδωσες;

 

Τέλος στο βήμα 9 του οδηγού γράφει για αλλαγή του sales code για συγκεκριμένη χώρα, για την official 4.0.4 πρέπει να το αλλάξω με κάποιο τρόπο για την Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Για το α) εντελώς αυτόματα δεν νομίζω να γίνεται. Εγκαθιστας όμως το kies air το οποίο συνδέει κινητό και υπολογιστή μέσω wifi και από τον browser σου συγχρονισεις ότι θέλεις.

Για το β) θα διαλέξεις ποια εφαρμογή δεν θέλεις και θα πας στις ρυθμίσεις της. Εκεί θα βρεις την ειδοποίησή και θα την απενεργοποιήσεις.

Για το γ) προφανώς κάτι σου σκαλώνει στον συγχρονισμό. Σβησε την τοποθεσία σου και ξαναπέρασε την και στις ρυθμίσεις πήγαινέ να δεις καθε ποτε συγχρονίζει.

α.το κιες αιρ το μονο που μου κανει ειναι να βλεπω στην οθονη του υπολογιστη το κινητο χωρις να μου δινει καποια αλλη επιλογη οπως συγχρονισμος ή μπακ απ οπως μου εκανε το προγραμμα κιες οταν το κατεβασα στον υπολογιστη και συνδεσα το τηλεφωνο με καλωδιο usb,αλλα αυτο το πετυχα με το κιες μια φορα,τις υπολοιπες τζιφος

β.αυτο με την ειδοποιηση το χω κανει,εγω θα θελα να μην ερχονται τα μηνυματα καθολου στην εφαρμογη e mail παρα μονο στο g mail,ωστα να μην χρειαζεται συνεχεια να μπαινω κ να τα σβηνω και εκει

γ.το κανα κ φαινεται να εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

α.το κιες αιρ το μονο που μου κανει ειναι να βλεπω στην οθονη του υπολογιστη το κινητο χωρις να μου δινει καποια αλλη επιλογη οπως συγχρονισμος ή μπακ απ οπως μου εκανε το προγραμμα κιες οταν το κατεβασα στον υπολογιστη και συνδεσα το τηλεφωνο με καλωδιο usb,αλλα αυτο το πετυχα με το κιες μια φορα,τις υπολοιπες τζιφος

β.αυτο με την ειδοποιηση το χω κανει,εγω θα θελα να μην ερχονται τα μηνυματα καθολου στην εφαρμογη e mail παρα μονο στο g mail,ωστα να μην χρειαζεται συνεχεια να μπαινω κ να τα σβηνω και εκει

γ.το κανα κ φαινεται να εστρωσε

 

Στο email σβήσε το λογαριασμό του gmail και δε θα σου έρχονται εκεί.

Αφού τον έχεις βάλει και στους 2 clients αναμενόμενο είναι να σου έρχεται και στα 2

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλος,σε ευχαριστω,το κανα και το β.(ειχα προσπαθησει κ μονος αλλα οταν μου βγαλε το μηνυμα ουι θα σβηστουν ολα νομιζα απ'ολο το τηλεφωνο)

Μενει τωρα το α. που με καιει....αντε ενα εμεινε:-)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες το απογευμα την επισημη 4.0.4 οπως μου προτεινε ο φιλος gaster .

Μεχρι στιγμης δεν εχει σβησει μονο του το κινητο οπως εκανε πριν αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις για να πω πως το προβλημα λυθηκε .

Για τις ρυθμισεις που χανονται οπως ειχε αναφερει ο gre δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

Θα γραψω το σαββατο τις εντυπωσεις μιας και ακομα ειναι πολυ νωρις να κρινω την 4.0.4

Η leaked 4.1.2 που αναφερουν καποια μελη ειναι επισιμη εκδοση ή custom?

 

Πιστεύω πώς θα είσαι μια χαρά.Όσο για την leak είναι κανονικά επίσημη.Αλλά όπως και λέγεται leak.Εγώ που την έχω στο S2 που έδωσα σε φίλο μου.Λειτουργεί πρός το παρόν άψογα χωρίς προβλήματα και η διαφορά στο UI και το Scrolling είναι μέρα με την νύχτα ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω το κινητό να ανάβει την οθόνη αν εχω κάποιο μύνημα ή. Μέιλ(από την επίσημη εφαρμογή της Samsung)

 

Μιλάω πάντα αν είναι κλειστή η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

που βρησκω την 4.1.2 leak k την περναω με odin οπωσ περνασ μια επισημη?

 

Κανονικά από το επίσημο site της Samsung.Εδώ http://www.sammobile.com/2012/11/15/i9100xxlsj-%E2%80%93-galaxy-s-ii-android-4-1-2-jelly-bean-test-firmware/ θα την βρείς πιο κάτω που γράφει download.Όπως θα δείς και κάποιες από τις βελτιώσεις που αναφέρει.Την περνάς κανονικά όπως μια επίσημη.Μόνο που εδώ θα βάλεις και τα 3 αρχεία στο Odin.Και το PDA και το Modem και το CSC.Σου γράφει στο link που σου έδωσα τα βήματα για την εγκατάσταση.Καλή χρονιά σε όλους εδω μέσα παρεπιπτόντως παιδιά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου χρονια πολλα καλη χρονι σε ολουσ..αξιζει να την βαλω?η να περιμενω?δεν ξερω τι να κανω..υπαρχει καποιος που την εχει δοκιμασει?θελω να μαθω τι bug εχει?εαν δουλευουν ολα.. Edited by epica1977
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου χρονια πολλα καλη χρονι σε ολουσ..αξιζει να την βαλω?η να περιμενω?δεν ξερω τι να κανω..υπαρχει καποιος που την εχει δοκιμασει?θελω να μαθω τι bug εχει?εαν δουλευουν ολα..

 

Ευχαριστώ φίλε.Αν διάβασες σε προηγούμενα post που απάντησα.Την έχω βάλει εγώ στο S2 που είχα και που τώρα έχει ένας φίλος μου όπως και σε ένα άλλο S2 άλλου φίλου μου και μέχρι τώρα εδώ και 2 μήνες λειτουργεί άψογα.Κανένα πρόβλημα.Άλλο τηλέφωνο.Άψογη.Προσωπική μου γνώμη και εμπειρία από την χρήση της

 

Απλά αφού την βάλεις.Κάνε ένα backup την κάρτα sd άν έχεις.Έπειτα αποσύνδεσέ την από τις ρυθμίσεις-Χώρς αποθήκευσης(Πρώτα διαμόρφωση και μετά Αποσύνδεση) και αφού κάνεις αυτό πήγαινε πάλι ρυθμίσεις-Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας-Επαναφορά τηλεφώνου-Διαγραφή όλων.(Αν σου έχει ένα τίκ για διαγραφή κάρτας sd τσέκαρετο) Αφού κάνεις αυτά.Μετά θα κάνει από μόνο του τις διαδικασίες του και πλέον είσαι έτοιμος.Εγώ έτσι έκανα μετά που την φλάσαρα από odin και κανένα bug δεν είχα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.Αν διάβασες σε προηγούμενα post που απάντησα.Την έχω βάλει εγώ στο S2 που είχα και που τώρα έχει ένας φίλος μου όπως και σε ένα άλλο S2 άλλου φίλου μου και μέχρι τώρα εδώ και 2 μήνες λειτουργεί άψογα.Κανένα πρόβλημα.Άλλο τηλέφωνο.Άψογη.Προσωπική μου γνώμη και εμπειρία από την χρήση της

 

Απλά αφού την βάλεις.Κάνε ένα backup την κάρτα sd άν έχεις.Έπειτα αποσύνδεσέ την από τις ρυθμίσεις-Χώρς αποθήκευσης(Πρώτα διαμόρφωση και μετά Αποσύνδεση) και αφού κάνεις αυτό πήγαινε πάλι ρυθμίσεις-Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας-Επαναφορά τηλεφώνου-Διαγραφή όλων.(Αν σου έχει ένα τίκ για διαγραφή κάρτας sd τσέκαρετο) Αφού κάνεις αυτά.Μετά θα κάνει από μόνο του τις διαδικασίες του και πλέον είσαι έτοιμος.Εγώ έτσι έκανα μετά που την φλάσαρα από odin και κανένα bug δεν είχα

 

καλη χρονια σε ολους!! θα συμφωνησω με το φιλο παραπανω για την 4.1.2 τελεια ειναι αν και σε test version! πραγματικα αλλο τηλεφωνο!

πεταει! απλα τα γραμματα ειναι πιο μικρα στον browser και θελει πιο πολυ zoom:)

Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλη χρονια με υγεια.μια ερωτηση κανω αν γνωριζει καποιος τα διαφορα mods που βαζουμε πιστευω πολλοι απο εμας,εαν θελησουμε να τα βγαλουμε πως γινεται?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ OF TOPIC ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΙΜΑΙ ROOT ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ OF TOPIC ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΙΜΑΙ ROOT ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Κανονικοτατα απλα θα φυγει το root.;)

Link to comment
Share on other sites

γ.στον καιρο της οθονης κλειδωματος εχει την τοποθεσια αλλα μονιμα 0.0°c

 

γ) προφανώς κάτι σου σκαλώνει στον συγχρονισμό. Σβησε την τοποθεσία σου και ξαναπέρασε την και στις ρυθμίσεις πήγαινέ να δεις καθε ποτε συγχρονίζει.

Γνωρίζει κανείς που είναι αυτές οι ρυθμίσεις μπας και το κάνω κι εγώ να δουλέψει επιτέλους;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω το κινητό να ανάβει την οθόνη αν εχω κάποιο μύνημα ή. Μέιλ(από την επίσημη εφαρμογή της Samsung)

 

Μιλάω πάντα αν είναι κλειστή η οθόνη

 

 

Κατέβασε από το μάρκετ την εφαρμογή noled. Ψάξε την λίγο, κάνει παπάδες (εκτός από αυτό που θέλεις).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ειδα το προγραμμα noled δεν ψαχνω κατι τετοιο αλλα απλα να αναβει εστω και στιγμιαια η οθονη οπως ειναι κανονικα οταν εχεις μυνημα ή καποια ειδοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Έρχομαι απ' το γειτονικό sub-forum του Note II, το οποίο και έχω λατρέψει ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως είναι η καλύτερη φορητή συσκευή που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση ως κατόχους του επίσης εντυπωσιακού και θρυλικού S II, που ποτέ μου δεν είχα, αλλά έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα.

 

Εσείς σήμερα με το S II σας, το οποίο φοράει την τελευταία official ROM, νιώθετε καλυμμένοι από τη συμπεριφορά της συσκευής και τις δυνατότητές της (ROM & εφαρμογές) σε σχέση με την καθημερινότητά σας. Υπάρχουν πράγματα που έκανε πολύ καλά όταν το αγοράσατε, αλλά πλέον λόγω εγκατάλειψης απ' τη Samsung υστερεί και σας αναγκάζει να το αλλάξετε. Ρωτάω γιατί είμαι απ' τους ανθρώπους που κρατάνε τις συσκευές τους για πολύ καιρό (ίσως και για χρόνια αν η συσκευή "τραβάει"). Απλά θέλω μια εκτίμηση του κατά πόσο το S II μπορεί σήμερα, σε stock κατάσταση (όχι custom ROMs), να αντεπεξέλθει καλά στην τυπική καθημερινότητά σας. Βέβαια οι απαιτήσεις του καθενός διαφέρουν, το ξέρω. Αν δεν σας "έτρωγε" το μικρόβιο της αναβάθμισης, θα μπορούσατε να κρατήσετε το S II σας για αρκετό καιρό ακόμα, ίσως και για χρόνια;

 

Παράξενη ερώτηση, το ξέρω. Όποιος γουστάρει απαντάει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος πως απο εκει που δουλευε το email επισημη εφαρμογη της samsung που εχει απο την αρχη το κινητο ξαφνικα ΔΕΝ δουλευει και δεν βλεπει κανενα email ακομα και οταν το γυρισα στις αρχικες του ρυθμησεις και του περασα μερικα μειλς μου απο την αρχη παλι δεν δουλευει.

 

EDIT: Μαλλον ηθελε επανεκινηση το κινητο και ξεκολλησε....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Έρχομαι απ' το γειτονικό sub-forum του Note II, το οποίο και έχω λατρέψει ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως είναι η καλύτερη φορητή συσκευή που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου. Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση ως κατόχους του επίσης εντυπωσιακού και θρυλικού S II, που ποτέ μου δεν είχα, αλλά έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα.

 

Εσείς σήμερα με το S II σας, το οποίο φοράει την τελευταία official ROM, νιώθετε καλυμμένοι από τη συμπεριφορά της συσκευής και τις δυνατότητές της (ROM & εφαρμογές) σε σχέση με την καθημερινότητά σας. Υπάρχουν πράγματα που έκανε πολύ καλά όταν το αγοράσατε, αλλά πλέον λόγω εγκατάλειψης απ' τη Samsung υστερεί και σας αναγκάζει να το αλλάξετε. Ρωτάω γιατί είμαι απ' τους ανθρώπους που κρατάνε τις συσκευές τους για πολύ καιρό (ίσως και για χρόνια αν η συσκευή "τραβάει"). Απλά θέλω μια εκτίμηση του κατά πόσο το S II μπορεί σήμερα, σε stock κατάσταση (όχι custom ROMs), να αντεπεξέλθει καλά στην τυπική καθημερινότητά σας. Βέβαια οι απαιτήσεις του καθενός διαφέρουν, το ξέρω. Αν δεν σας "έτρωγε" το μικρόβιο της αναβάθμισης, θα μπορούσατε να κρατήσετε το S II σας για αρκετό καιρό ακόμα, ίσως και για χρόνια;

 

Παράξενη ερώτηση, το ξέρω. Όποιος γουστάρει απαντάει.

 

Το S2 που είχα όπως ανέφερα και σε προηγούμενα πόστ που έκανα το έδωσα σε έναν φίλο μου και ακόμα και τώρα φοράει την 4.1.2 επίσημη leak(σχεδόν τελειοποιημένη) από τότε που την είχα περάσει εγώ και είναι απλά άλλο τηλέφωνο.Πηγαίνει άψογα για αυτό το hardware που διαθέτει και με άφησε έκπληκτο.Δεν είδα ούτε ένα πρόβλημα.

 

Τον Ιανουάριο με το καλό ή τον Φεβρουάριο θα κυκλοφορήσει η complete version 4.1.2 όπου θα μπορείς να εγκαταστήσεις μέσω OTA ή Kies εφόσον φοράς κάποια 4.0.3 ή 4.0.4 ή μέσω Odin αν φοράς την επίσημη leak 4.1.2 Άρα αν η επίσημη leak είναι τόσο άψογη σίγουρα η τελική της έκδοση θα είναι ακόμα καλύτερη.Το S2 ήταν και είναι ένα από τα καλύτερα smart phones που κυκλοφόρησαν και σίγουρα θα κρατήσει ακόμα.1-2 χρόνια θα είναι;(Στο θέμα κάλυψης αναγκών και απαιτήσεων εννοώ.Όχι στο θέμα firmware.Σε αυτό δεν μπορώ να πώ με σιγουριά) Δεν ξέρω.

 

Ανάλογα και τί απαιτήσεις έχει ο καθένας.Αλλά από προσωπική μου εμπειρία.Στέκεται γερά στα πόδια του.Αφού θα πάρει και την 4.1.2(Που φοράει το S3 και Note II) ήδη το υποστήριξε η Samsung και με το παραπάνω.Για παρα πέρα δεν ξέρω αλλά ακόμη κι έτσι μπορεί να καλύψει αρκετές ανάγκες και απαιτήσεις ενός χρήστη πιστεύω.Όλα αυτά όσο μιλάμε για official firmware.Τώρα με τις Custom Roms σίγουρα θα έχει πιστεύω περισσότερο μέλλον όπου και θα καλύψει αρκετούς από το να αγοράσουν άλλη συσκευή άμεσα

 

Φιλε το ειδα το προγραμμα noled δεν ψαχνω κατι τετοιο αλλα απλα να αναβει εστω και στιγμιαια η οθονη οπως ειναι κανονικα οταν εχεις μυνημα ή καποια ειδοποιηση.

 

Φίλε δεν γνωρίζω κάποια εφαρμογή.Αλλά αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το ρουτάρεις, να βάλεις άλλον Kernel(Siyah ή Dorimanx) και να εγκαταστήσεις τα exTweaks όπου έχουν ρύθμιση να αναβοσβήνουν τα touch button όταν έχεις π.χ κλήση ή μήνυμα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...