Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω κατι κ συγνωμη αν το γραφω αυτο το post σε ασχετο thread αλλα η αναβαθμιση του play store απο 3.8.17 σε 3.9.16 δεν μου εχει ερθει ακομη παιζει τιποτα να εχω κανει???????

(υποψη σημειωνω οτι την προηγουμενη βδομαδα κατα λαθος εκανα απενεργοποιηση τον administrator(kies) κ απο τοτε προσπαθω να τον βρω εκανα κ factory reset)

παιζει ρολο αυτο????

γιατι στης αραβωνιαστικιας μου το galaxy xcover εχει ερθει η αναβαθμιση του play store

ευχαριστω

 

Εγώ το έβαλα μονος μου, γιατί είχα inverted store.κατέβασε το

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Το έχω βάλει και δουλέυει κανονικά.Απλά πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή Φωνητικές Εντολές(Voice Commands) και έπειτα εγκαθιστάς το svoice.Το έχει και η samsung στην σελίδα της επίσημα για download αν θυμάμαι καλά

 

Μια ερώτηση παιδιά.Αυτό το πράγμα που οι εφαρμογές που είναι στην κάρτα SD να έχουν το πράσινο ανδροϊδές εικονίδιο αντί για το δικό τους, πώς φτιάχνεται;Μου την έχει δώσει

 

Τι είναι αυτό ρε φίλε; πρώτη φορά το ακούω

 

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω κατι κ συγνωμη αν το γραφω αυτο το post σε ασχετο thread αλλα η αναβαθμιση του play store απο 3.8.17 σε 3.9.16 δεν μου εχει ερθει ακομη παιζει τιποτα να εχω κανει???????

(υποψη σημειωνω οτι την προηγουμενη βδομαδα κατα λαθος εκανα απενεργοποιηση τον administrator(kies) κ απο τοτε προσπαθω να τον βρω εκανα κ factory reset)

παιζει ρολο αυτο????

γιατι στης αραβωνιαστικιας μου το galaxy xcover εχει ερθει η αναβαθμιση του play store

ευχαριστω

 

Δεν είναι απαραίτητο να μπει σε όλους συγχρόνως.Δεν είναι ανησυχητικό.

Π.χ. και σε full stock 4.0.4 S3 δε μου έχει έρθει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα εισαι στο μενου με τις εφαρμογες, θα πατησεις το κουμπακι μενου του κινητου (κατω αριστερα), επεξεργασια και θα

μετακινεις τα εικονιδια των εφαρμογων οπου θες, ωστε να γεμισεις τις οθονες σου.

 

μονο χειροκινητα γινεται δηλαδη.

 

προβλημα, το οποιο συμβαινει δευτερη φορα. ειμαι με την επισημη 4.0.3, και το κινητο ξαφνικα σβηνει. την πρωτη φορα, εγινε οταν το χρησιμοποιουσα και το αφησα για λιγο. οταν πηγα να το ξεκλειδωσω ξανα, ειχε σβησει, και ανοιξε μονο βγαζοντας του τη μπαταρια. τωρα, ως γνωστον ειχε κολλησει και δεν ανοιγε το wifi. παταω παρατεταμενα το Power button για να κανω επανεκκινηση, και παλι εσβησε. παλι χρειαστηκε να βγαλω τη μπαταρια για να ανοιξει. στο μεταξυ, και τις δυο φορες που εγινε αυτο, εχασε λιγο κι απο τη μπαταρια. δηλαδη, ηταν στο 66%, εσβησε, κι οταν το ανοιξα ηταν στο 59%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα το root και το wipe battery αλλα το προβλημα δεν λυθηκε οποτε παει αντιπροσωπεια.. εχω ενα θεμα ομως.. εβαλα με odin την XWLP7 που νομιζω ηταν αυτη που ειχα πριν το root αλλα δεν μου αναγνωριζει το τηλεφωνο το kies(για αναβαθμησεις και τετοια..) Τι να κανω? Ειμαι εκτος εγγυησης τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε φίλε; πρώτη φορά το ακούω

 

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Αυτο γινεται μεχρι να διαβασει το κινητο την sd την καρτουλα οταν κανεις επανεκκινηση μετα απο λιγο τα εμφανιζει κανονικα,δεν ειναι κατι που φτιαχνει απλα αν δεν θες να εμφανιζεται περνα στην συσκευη τις εφαρμογες.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το επαθα και εγω την δευτερη κιολας μερα,ενω κλειδωσε μονο του μετα δεν ανοιγε . Αναγκαστηκα και εβγαλα μπαταρια . Μαλλον ειναι προβλημα λειτουργικου (4.0.3).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα το root και το wipe battery αλλα το προβλημα δεν λυθηκε οποτε παει αντιπροσωπεια.. εχω ενα θεμα ομως.. εβαλα με odin την XWLP7 που νομιζω ηταν αυτη που ειχα πριν το root αλλα δεν μου αναγνωριζει το τηλεφωνο το kies(για αναβαθμησεις και τετοια..) Τι να κανω? Ειμαι εκτος εγγυησης τωρα?

 

Άλλαξες Sales code (EUR.) . ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το επαθα και εγω την δευτερη κιολας μερα,ενω κλειδωσε μονο του μετα δεν ανοιγε . Αναγκαστηκα και εβγαλα μπαταρια . Μαλλον ειναι προβλημα λειτουργικου (4.0.3).

 

προσεξες αν εχασε και καποιο ποσοστο απο τη μπαταρια; στο διαγραμμα της μπαταριας ειναι εμφανες ενα κενο εντελως αποτομο που κανει. (αν καποιος ξερει πως τραβαμε screenshot απο τη συσκευη, θα το ανεβασω κιολας).

 

μακαρι να ειναι προβλημα λειτουργικου, κι οχι της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

(αν καποιος ξερει πως τραβαμε screenshot απο τη συσκευη, θα το ανεβασω κιολας).

 

.

 

κρατάς ταυτόχρονα πατημένο το κουμπί της έντασης προς τα κάτω και το power button

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

m7ixalis νομιζω δεν αλλαξα... πρεπει να κανεις κατι εξτρα για να αλλαξεις? αν εννοεις το βημα 9 δεν εκανα τιποτα τετοιο! Απλα θελω να το παω αυριο για την εγγυηση γιατι κ εμενα γυρω στο 50% χανει το σημα και σβηνει και οταν το ξαναανοιγω ειναι στο 35% περιπου!
Link to comment
Share on other sites

κρατάς ταυτόχρονα πατημένο το κουμπί της έντασης προς τα κάτω και το power button

 

Νομίζω πως χρειάζεται power button + home button για screenshot .. ;)

Link to comment
Share on other sites

m7ixalis νομιζω δεν αλλαξα... πρεπει να κανεις κατι εξτρα για να αλλαξεις? αν εννοεις το βημα 9 δεν εκανα τιποτα τετοιο! Απλα θελω να το παω αυριο για την εγγυηση γιατι κ εμενα γυρω στο 50% χανει το σημα και σβηνει και οταν το ξαναανοιγω ειναι στο 35% περιπου!

 

Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd και άλλαξε το csc σε EUR.

Θα σου σβηστούν ολα τα δεδομένα σαν να κάνεις factory reset .

edit : μπορείς να το κάνεις και με τον τρόπο στο βήμα 9 το ιδιο ειναι .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως χρειάζεται power button + home button για screenshot .. ;)

Αυτό ηταν στην GB

Νασαι καλα ρε m7ixalis! Δουλεψε και το kies... Τωρα ειμαι λογικα εντος εγγυησης και δεν θα εχω προβλημα ετσι?

 

Αν εχεις μηδένιση τον counter είσαι έτοιμος για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

προσεξες αν εχασε και καποιο ποσοστο απο τη μπαταρια; στο διαγραμμα της μπαταριας ειναι εμφανες ενα κενο εντελως αποτομο που κανει. (αν καποιος ξερει πως τραβαμε screenshot απο τη συσκευη, θα το ανεβασω κιολας).

 

μακαρι να ειναι προβλημα λειτουργικου, κι οχι της συσκευης.

 

Εμενα ηταν στα τελειωματα και ειχα ανοικτο το wifi . οταν εβγαλα μταταρια και το ανοιξα ειχε 20% και το εβαλα αμεσως στην φορτιση. Απο τοτε και δεκαπεντε μερες τωρα δεν εχει κανει τιποτα στραβο . Απο οτι διαβαζω εδω μεσα σιγουρα ειναι προβλημα εκδοσης , αντε να βγει καμια καινουργια να γλυτωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον counter? Στις οδηγειεσ για το unroot δεν ειδα τιποτα τετοιο... Τι παιζει?

 

Δες εδώ τα βιντεο

 

Κατέβασε το TriangleAway http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 και μηδένισε τον counter ,δεν είναι τίποτα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηταν στα τελειωματα και ειχα ανοικτο το wifi . οταν εβγαλα μταταρια και το ανοιξα ειχε 20% και το εβαλα αμεσως στην φορτιση. Απο τοτε και δεκαπεντε μερες τωρα δεν εχει κανει τιποτα στραβο . Απο οτι διαβαζω εδω μεσα σιγουρα ειναι προβλημα εκδοσης , αντε να βγει καμια καινουργια να γλυτωσουμε.

 

εμενα δες στο ποστ #9229 τι μου εκανε με τη μπαταρια.

 

στις 2 εβδομαδες που το εχω, το 'χει κανει 2 φορες.

 

ας ελπισουμε να ειναι προβλημα της 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το μηδενισω επειδη εγινα μια φορα root? Σε ρωταω γιατι αποτι εχω καταλαβει το μονο firmware που εβαγλα μεσω odin ιταν η 4,0,4 της cosmote. Tην 4,0,3 που εχω τωρα την ειχα βαλει απο την επισημη αναβαθμιση μεσβ kies. Μετα εβαλα την 4,0,4 απο το οdin, εγινα root για να κανω το wipe battery και τωρα για να ξαναπαω στην παλια και να εχω εγγυηση εβαλα την 4,0,3 μεσω odin παλι. Σορρυ αν γινομαι κουραστικος..
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το μηδενισω επειδη εγινα μια φορα root? Σε ρωταω γιατι αποτι εχω καταλαβει το μονο firmware που εβαγλα μεσω odin ιταν η 4,0,4 της cosmote. Tην 4,0,3 που εχω τωρα την ειχα βαλει απο την επισημη αναβαθμιση μεσβ kies. Μετα εβαλα την 4,0,4 απο το οdin, εγινα root για να κανω το wipe battery και τωρα για να ξαναπαω στην παλια και να εχω εγγυηση εβαλα την 4,0,3 μεσω odin παλι. Σορρυ αν γινομαι κουραστικος..

 

Αν έγινες με τον δεύτερο τροπο (cfroot) root ναι......... ο counter μέτρησε 1 . Αν έγινες με τον πρώτο οχι δεν χρειαζεται .

Δεν μετράει μόνο οταν βάζουμε oficial firmwares .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι. και εγω οταν το επαθα τρελαθηκα αλλα τωρα οκ..ειπα οτι δεν θα ξανανοιγε το κινητο. αυτο που δειχνεις στην φωτο δεν ηξερα να το δω τοτε γιατι δεν ηξερα ακομα τις λειτουργιες του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Αν έγινες με τον δεύτερο τροπο (cfroot) root ναι......... ο counter μέτρησε 1 . Αν έγινες με τον πρώτο οχι δεν χρειαζεται .

Δεν μετράει μόνο οταν βάζουμε oficial firmwares .

 

Για να μου το δεχχτουν στη εγγυηση δηλαδη πρεπει να γραφει 0? Το τσεκαρα τωρα εμενα και γραφει 2 counts και στο current binary γραφει SAMSUNG OFFICIAL

Link to comment
Share on other sites

Για να μου το δεχχτουν στη εγγυηση δηλαδη πρεπει να γραφει 0? Το τσεκαρα τωρα εμενα και γραφει 2 counts και στο current binary γραφει SAMSUNG OFFICIAL

 

Εμμ!! Λογικά no πρέπει να γράφει οπως οταν το αγόρασες . Μονο τον counter μηδενίζεις και είσαι έτοιμος ,

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμμ!! Λογικά no πρέπει να γράφει οπως οταν το αγόρασες . Μονο τον counter μηδενίζεις και είσαι έτοιμος ,

 

Δεν με αφηνει να το τρεξω! Τι μα κανω? Λεει SuperUser is needed, but could not be acquired. Are you rooted and did you give permission? και το μονο που μπορω να πατησω ειναι οκ κ δεν γινεται τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μεσα στην εβδομαδα θα παω τον γαλαξια μου στην samsung γιατι αντιμετωπιζω προβλημα με την οθονη του η οποια μου δειχνει παντου γραμμες...και εχει και αλλαγη στα χρωματα...

στο διαταυτα...

εχω περασμενη μεσα την εκδοση που βλεπετε στην φωτο.. κατεβασμενη απο sammobile...

[ATTACH]27536[/ATTACH]

 

o counter ειναι μηδενισμενος με triangle away.. πρεπει να κανω κατι αλλο για να μην αντιμετωπισω προβλημα ?

το κινητο οταν το αγορασα μου ανεφεραν οτι ειναι γερμανικης εισαγωγης απο το καταστημα αλλα οταν το παρελαβα ειχε κανονικα ενα βιβλιαρακι με ελληνικιες οδηγιες...

ευχαριστω εκ των προτερων...

 

παιδια σας παρακαλω πολυ ξερει καποιος ν μου πει τι να κανω...ειναι αναγκη...ποσταρα και δεν πηρα πριν απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...