Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να στείλεις ΥΠ ή στα αγγλικά YP στο 1314για να μάθεις το πιστωτικό υπόλοιπο σου. Για τα δωρεάν λεπτά που σου απομένουν Υ στο 1330.

 

και σκέτο Y να στείλεις το ίδιο είναι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η 4.0.4 δεν υπαρχει στην ελλαδα και δεν φαινεται να ερχεται ποτε. Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ομως ειναι για το πως θα μαθαινω το υπολοιπο μου απο το whats up. το κινητο στελνει στο μν οτι να ναι , το υπολ γινεται υιμ.

 

Υπάρχει μόνο η έκδοση για cosmote 4.0.4 Ελληνική.Τσέκαρε εδώ http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=COS&os=1&type=1#firmware Από την άλλη μπορείς να βάλεις και την Nordic Countries Official από το site sammobile όπου έχει Ελληνικά κανονικά η συσκευή αλλά και στα μηνύματα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com, δες στα firmwares...

 

Ή και εδώ για ακόμα πιο εύκολα αφού έχει μπροστά του ταυτόχρονα και τη διαδικασία αλλαγής firmware :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια με βοηθησατε πολυ σε ολα τα θεματα. με το Υ στο 1330 τα καταφερα και εμαθα το υπολοιπο μου. Με την 4.0.4 δεν θα εχω καπιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια με βοηθησατε πολυ σε ολα τα θεματα. με το Υ στο 1330 τα καταφερα και εμαθα το υπολοιπο μου. Με την 4.0.4 δεν θα εχω καπιο προβλημα?

 

Καταρχην θα εχεις τουλαχιστον 30/100 παραπανω μπαταρια και καταδευτερον πιστευω οτι ειναι πιο σταθερη και με λιγοτερα bugs η 4.0.4,και εγω αρχαριος ειμαι αλλα ολα πηγαν ρολοι ο οδηγος παιχνιδακι και το rootarisma επισης 5 λεπτα υποθεση αν και θα σου προτεινα να κανεις root τωρα στην 4.0.3 να βαλεις το Τitanium back up να κανεις ενα back up ολων των εφαρμογων σου και των ρυθμισεων σου και μετα να περασεις την 4.0.4 και ξανα root και επαναφορα απο Titanium back up.:cool::cool:

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω περασει και τιπατα ακομα, λιγες μερες εχω το κινητο οποτε οτι και να χασω δεν με πειραζει (ροοτ δεν θελω να κανω ακομα γιαιτ θελω να αποκτησω λιγη γνωση ακομα μην κανω καμια πατατα κ τρεχω μετα), προσπαθω να μαθω ποτε γινονται η

αναβαθμισεις γιατι θελω να αγορασω χαρτες και δεν θελω να τους χασω μετα. Αν βαλω καποια ευρωπαϊκη 4.0.4 θα χασω την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω περασει και τιπατα ακομα, λιγες μερες εχω το κινητο οποτε οτι και να χασω δεν με πειραζει (ροοτ δεν θελω να κανω ακομα γιαιτ θελω να αποκτησω λιγη γνωση ακομα μην κανω καμια πατατα κ τρεχω μετα), προσπαθω να μαθω ποτε γινονται η

αναβαθμισεις γιατι θελω να αγορασω χαρτες και δεν θελω να τους χασω μετα. Αν βαλω καποια ευρωπαϊκη 4.0.4 θα χασω την εγγυηση?

 

Ότι αγοράζεις από το playstore το κατεβάζεις όσες φορές θέλεις χωρις επιβάρυνση.

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω ομως τους χαρτες που θελω θα τους εχω σε οσες αναβαθμισεις και αν κανω και σε οσα hard reset γινουν? Θελω να παρω τους citisnav που ειναι οι πιο φθηνοι.
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω ομως τους χαρτες που θελω θα τους εχω σε οσες αναβαθμισεις και αν κανω και σε οσα hard reset γινουν? Θελω να παρω τους citisnav που ειναι οι πιο φθηνοι.

 

Αυτό ακριβώς σου είπα.Μία φορά τα αγοράζεις και τα κατεβάζεις όσες θες.

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι περίεργο... Το κινητο μου όταν με παίρνουν τηλεφωνο,μετά απο 2-3 δευτερολεπτα κοβει τη μουσικη, προφερει το ονομα της επαφης αν η επαφη ειναι στα αγγλικα και μετα συνεχιζει ο ηχος κλησης! Δεν εχω βάλει καποια εφαρμογη σχετικη..ΑΡα ή κάποια άλλη το κάνει ή κάπου έχει μια ρύθμιση το κινητο..Πως μπορώ να δω τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι περίεργο... Το κινητο μου όταν με παίρνουν τηλεφωνο,μετά απο 2-3 δευτερολεπτα κοβει τη μουσικη, προφερει το ονομα της επαφης αν η επαφη ειναι στα αγγλικα και μετα συνεχιζει ο ηχος κλησης! Δεν εχω βάλει καποια εφαρμογη σχετικη..ΑΡα ή κάποια άλλη το κάνει ή κάπου έχει μια ρύθμιση το κινητο..Πως μπορώ να δω τι παιζει??

 

Για δες μήπως ειναι ενεργοποιημένο το driving mode : settings>voice input and output>text-to-speech settings>driving mode, και ξετικαρε το driving mode

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

σήμερα παρατήρησα στο κινητό ότι δεν φαίνονται στην μπάρα ειδοποιήσεων οι αναπάντητες, τα εικονίδια γενικά των ειδοποιήσεων. μόνο η ώρα και η μπαταρία και το σήμα.

 

φοράω την OMEGA ROM v.14

 

έχει συμβεί σε κανένα άλλο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω safe to remove apps για την 4.0.4 nordic βασικά :X

 

Αααααυτό θα σε βοηθήσει..:D

 

Την έβαλες τη Nordic τελικά; Όλα οκ;:)

Link to comment
Share on other sites

Αααααυτό θα σε βοηθήσει..:D

 

Την έβαλες τη Nordic τελικά; Όλα οκ;:)

 

Ναι όλα καλά

Την έχω δει αυτή τη λίστα αλλά πρέπει να έιναι εποχής gb :p

Τώρα έχει άλλες 100 apps

Link to comment
Share on other sites

Αααααυτό θα σε βοηθήσει..:D

 

Τι ειναι το Caution? (γενικα δεν εχω ξαναδει αυτη τη λιστα και με ενδιαφερει το .apk του Google Talk για ενα HTC HD2 με 2.3.6)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το Caution?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το βρήκα όσο κι αν τό'ψαξα, ίσως δεν ήταν σίγουροι για το πόσο ασφαλές είναι η διαγραφή των συγκεκριμένων εφαρμογών και έβαλαν το Caution για να προειδοποιήσουν τους χρήστες γι'αυτό.. στο μόνο που είμαι σίγουρος είναι ότι εγώ προσωπικά δεν θα τις ακούμπαγα..:p

 

Βρήκα άλλη μία λίστα που έχει και μερικές safe to remove από κάποιες custom roms, ίσως βοηθήσει κι αυτή.

 

Πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπήρχε ξεχωριστό και "επισημασμένο" νήμα γι'αυτό το θέμα, να μπορούμε πανεύκολα να βρούμε τι διαγράφεται με ασφάλεια αφού δεν είναι και λίγοι οι χρήστες του S2 που έχουν έστω ένα root κι ένα Titanium στις εφαρμογές τους.. είναι μια ερώτηση που τίθεται συχνά και σε διάφορα νήματα που αφορούν το S2 αποκλειστικά..:)

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτήθηκα, επειδή έχω καστομια πάνω όταν βγει το φασόλι για το κινητό θα με έρθει ειδοποίηση για απντειτ η όχι;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτήθηκα, επειδή έχω καστομια πάνω όταν βγει το φασόλι για το κινητό θα με έρθει ειδοποίηση για απντειτ η όχι;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Μάλλον πως οχι !!

Αν ήσουν μόνο root χωρίς custom rom τότε ναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτήθηκα, επειδή έχω καστομια πάνω όταν βγει το φασόλι για το κινητό θα με έρθει ειδοποίηση για απντειτ η όχι;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Για να κανεις "update over the air" με το Kies, πρεπει να εισαι official αρχικα.. Επισης πρεπει το csc να ταιριαζει με το firmware.. π.χ. εισαι 4.0.3 official, με csc ελληνικο cosmote, θα παρεις την 4.0.4 της cosmote.. Εαν ειχες csc europe ελληνικο, δεν θα παρεις το 4.0.4 cosmote.. Μπερδεμα ε? :D

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις "update over the air" με το Kies, πρεπει να εισαι official αρχικα.. Επισης πρεπει το csc να ταιριαζει με το firmware.. π.χ. εισαι 4.0.3 official, με csc ελληνικο cosmote, θα παρεις την 4.0.4 της cosmote.. Εαν ειχες csc europe ελληνικο, δεν θα παρεις το 4.0.4 cosmote.. Μπερδεμα ε? :D

 

...................

 

Επίσημη είχα περάσει την τσεχική και έχω το backup, τι πήρα από το πλαίσιο και ήτανε voda branded

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο εμενα στην παρεα. το τελευταιο χρονικο διαστημα εκει που ειναι το κινητο σε κατασταση αναμονης δηλαδη με μαυρη οθονη, αναβει ξαφνικα η οθονη καθε 15 δευτερολεπτα περιπου η αλλες φορες καθε 1 ,2 λεπτα ολη μερα. το εκανε και παλιοτερα αλλα ειχε σταματησει. ειναι καποιο θεμα ρυθμισης η καποιο προγραμμα που εχω βαλει? εχει τυχε ικατι τετοιο και σε καποιον αλλο. υπαρχει περιπτωση να ειναι απο καποια εφαρμογη και αν ναι μηπως ξερουμε απο ποια?
Link to comment
Share on other sites

 

Καλη φαση... δεν ξερω αν θα το ρισκαρα ομως...!!! :p Αν το κανει καποιος, ας μας πει!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...