Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι ένα Χριστουγεννιάτικο θεματακι: paid βέβαια αλλα ήταν μέσα στην προσφορά με τα 10σεντς.:rolleyes:

 

http://db.tt/ISJCO8uO

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απάντηση της samsung στο Mail που έστειλα ειναι :

"Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η συσκευή σας κατά τη διάρκεια σύνδεσης της με την τηλεόραση, μέσω του συγκεκριμένου καλωδίου βάση των τεχνικών προδιαγραφών λειτουργεί μόνο ως αποθηκευτικό μέσο. "

 

Ομολογώ οτι δέν το γνώριζα αυτό οταν πηρα το καλώδιο.Το περίεργο ειναι οτι στο youtube σε πολλα κλιπ που βλέπω με το mhl καλώδιο το κινητό δείχνει να έχει σημα κανονικά!!!!

Σημερα το πρωι. Με την Omega 9.

Και με bluetooth mouse

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι. Με την Omega 9.

Και με bluetooth mouse

 

Ωραίος!!! Απ'οτι βλέπω και εσυ χανεις το σημα της κινητής αλλα το ασύρματο δουλεύει κανονικά.Δεν σκεφτόμουν να αρχίσω τις custom rom απο τοσο νωρις (1 μηνα το εχω...) αλλά το ξανασκέφτομαι τώρα....

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να κάνουμε τον ήχο κλήσης να χτυπάει από την αρχή σε υψηλή ένταση; Κάποια ρύθμιση δεν βρήκα. Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να βοηθάει;

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να κάνουμε τον ήχο κλήσης να χτυπάει από την αρχή σε υψηλή ένταση; Κάποια ρύθμιση δεν βρήκα. Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να βοηθάει;

 

Sent from my Galaxy S2

Έχει ξανααπαντηθεί πως όχι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να κάνουμε τον ήχο κλήσης να χτυπάει από την αρχή σε υψηλή ένταση; Κάποια ρύθμιση δεν βρήκα. Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να βοηθάει;

 

Sent from my Galaxy S2

 

Τι ρομ έχεις; version; είναι stock; custom;

Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο δοκιμασε να κανεις ενα καθαρισμα της μνημης cache.Για το πρωτο τωρα εννοεις πως δεν στα ανοιγει καθολου τα αρχεια?εχεις δοκιμασει μεσα απο το polaris office να τα ανοιξεις?

 

Προσπάθησα αλλά μάλλον δεν κάνω κάτι σωστά. Τα αρχεία .pps είναι συνημμένα στα e-mail. Μέσα από τα e-mail μπορώ να χρησιμοποιήσω το polaris office; Έχω μπερδευτεί τελείως, δεν ξέρω τι να κάνω. :confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ έχεις; version; είναι stock; custom;

 

Stock 2.3.5.

Κάτι άλλο τώρα, σκέφτομαι να περάσω custom, αλλά δεν θέλω να περάσω τα ίδια που είχα και με το desire, όπου μετά από κάποιο διάστημα μου παρουσίαζε πρόβλημα και κόλλαγε και μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας μπορούσα να το επαναφέρω. Και με αλλαγή ROM δεν διορθωνόταν. Γενικά θέλω μία που να μην έχει δημιουργήσει σε κανέναν πρόβλημα και να είναι εφάμιλλη με τη stock σε ότι αφορά τη σταθερότητα. Μάλλον ζητάω πολλά ε;

 

Sent from my Galaxy S2

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

κάποιες φορές όταν το κινητό κλείνει από μπαταρία και πάω να το φορτίσω κλειστό , ξεκινά το εικονίδιο με την μπαταρία και σε αμέσως βγάζει το κίτρινο σηματάκι με το θαυμαστικό και σταματά .

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να γίνετε αυτό ?

Ευχαριστώ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

εχει υποθει και παλιοτερα δεν ειναι τπτ απλα σε ειδοποιει οτι η ενεργεια της μπαταριας ειναι πολυ χαμηλη και δεν επαρκει για ανοιξει το τηλ μετα απο λιγο φευγει το σηματακι αυτο
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Stock 2.3.5.

Κάτι άλλο τώρα, σκέφτομαι να περάσω custom, αλλά δεν θέλω να περάσω τα ίδια που είχα και με το desire, όπου μετά από κάποιο διάστημα μου παρουσίαζε πρόβλημα και κόλλαγε και μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας μπορούσα να το επαναφέρω. Και με αλλαγή ROM δεν διορθωνόταν. Γενικά θέλω μία που να μην έχει δημιουργήσει σε κανέναν πρόβλημα και να είναι εφάμιλλη με τη stock σε ότι αφορά τη σταθερότητα. Μάλλον ζητάω πολλά ε;

 

Sent from my Galaxy S2

 

Δοκιμασε την omega του συμφορουμιτη iothe (Γιαννη).. θα εκπλαγεις :D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Stock 2.3.5.

Κάτι άλλο τώρα, σκέφτομαι να περάσω custom, αλλά δεν θέλω να περάσω τα ίδια που είχα και με το desire, όπου μετά από κάποιο διάστημα μου παρουσίαζε πρόβλημα και κόλλαγε και μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας μπορούσα να το επαναφέρω. Και με αλλαγή ROM δεν διορθωνόταν. Γενικά θέλω μία που να μην έχει δημιουργήσει σε κανέναν πρόβλημα και να είναι εφάμιλλη με τη stock σε ότι αφορά τη σταθερότητα. Μάλλον ζητάω πολλά ε;

 

Sent from my Galaxy S2

 

Σε stock -χωρίς root- λύση δεν υπάρχει.Με μόνο root υπάρχουν κάποιες λύσεις για περιορισμένες version ρομ.

Αν θες να φτιάξει αυτό στα σίγουρα, η λύση είναι custom rom.

Αν φοβάσαι για την σταθερότητα, θα βρεις μία με ελάχιστες αλλαγές από την stock.Υπάρχουν μερικές.

Δε θέλω να διαφημίσω καμία :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανααπαντηθεί πως όχι.

 

Εφαρμογη δεν υπαρχει υπαρχει ομως mod αν εισαι root

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με το windows live messenger του s2. Δεν μου κάνει log in στο IM. Ενώ από άλλες υπηρεσίες im μπαίνει μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις πρόβλημα με το πρόγραμμα των ,mail; δεν μπορούσα να κάνω επικόλληση ένα κείμενο και μετά έκλεισε.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη δεν υπαρχει υπαρχει ομως mod αν εισαι root

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Είμαι root. Τι πρέπει να κάνω; Έλεγα να μην περάσω custom, αλλά αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά πλέον.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όντας καινούργιος στον κόσμο του Galaxy sII(2 ημέρες) και του ΑΝDROID και ρίχνοντας 2-3 ματιές στις σελίδες των δύο επίσημων θεμάτων καταλαβαίνω οτί έχω ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ για να πω οτί πλέον ξέρω το κινητό που πήρα.

Βασικά διάβασα αρκετά για ROM, ROOT και τόσες άλλες λέξεις που φαίνονται κινέζικες, θέλω να πιστέυω οτί με το καιρό(και με διάβασμα στις προηγούμενες σελίδες) θα τις κατανοήσω.

Οι αρχικές ερωτήσεις που θέλω να κάνω ίσως είναι αστείες για αυτά που συζητάτε εδώ, αλλά μετά από ψάξιμο 2 ημερών στη συσκευή και τις σελίδες των θεμάτων, έχω 2-3 απλοϊκές ερωτησούλες.

 

1. Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και σβηστή οθόνη και με πέρνουν τηλ. ή μου στέλνουν μήνυμα αν δε το δω εκείνη τη στιγμή, μετά από ότι βλέπω, το SII δεν έχει έναν τρόπο να με ειδοποιεί οτί υπάρχει συμβάν(ένα φωτάκι, κάτι να αναβοσβήνει κτλ).

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω, ή πρέπει κάθε φορά να πατάμε την οθόνη να βλέπουμε τα συμβάντα;

 

2. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές αλλά ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ βάζω ξυπνητήρι και κλείνω το κινητό, αυτό ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ να χτυπήσει. Το ξυπνητήρι φαίνεται κανονικά ενεργό, όταν ενεργοποιώ τη συσκευή αλλά όταν ορίζω ώρα και το κλείνω αυτό αρνείται να χτυπήσει.

Πρέπει κάθε φορά να το αφήνω ανοιχτό δηλ.;

 

3. Ο ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος. Ξεκινάει με χαμηλή ένταση και μετά αυξάνεται. Αυτό υπάρχει ρύμιση να αλλαχτεί ή είναι αναγκαστικό σε οποιοδήποτε ήχο κλήσης και αν βάλεις;

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όντας καινούργιος στον κόσμο του Galaxy sII(2 ημέρες) και του ΑΝDROID και ρίχνοντας 2-3 ματιές στις σελίδες των δύο επίσημων θεμάτων καταλαβαίνω οτί έχω ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ για να πω οτί πλέον ξέρω το κινητό που πήρα.

Βασικά διάβασα αρκετά για ROM, ROOT και τόσες άλλες λέξεις που φαίνονται κινέζικες, θέλω να πιστέυω οτί με το καιρό(και με διάβασμα στις προηγούμενες σελίδες) θα τις κατανοήσω.

Οι αρχικές ερωτήσεις που θέλω να κάνω ίσως είναι αστείες για αυτά που συζητάτε εδώ, αλλά μετά από ψάξιμο 2 ημερών στη συσκευή και τις σελίδες των θεμάτων, έχω 2-3 απλοϊκές ερωτησούλες.

 

1. Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και σβηστή οθόνη και με πέρνουν τηλ. ή μου στέλνουν μήνυμα αν δε το δω εκείνη τη στιγμή, μετά από ότι βλέπω, το SII δεν έχει έναν τρόπο να με ειδοποιεί οτί υπάρχει συμβάν(ένα φωτάκι, κάτι να αναβοσβήνει κτλ).

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω, ή πρέπει κάθε φορά να πατάμε την οθόνη να βλέπουμε τα συμβάντα;

 

2. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές αλλά ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ βάζω ξυπνητήρι και κλείνω το κινητό, αυτό ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ να χτυπήσει. Το ξυπνητήρι φαίνεται κανονικά ενεργό, όταν ενεργοποιώ τη συσκευή αλλά όταν ορίζω ώρα και το κλείνω αυτό αρνείται να χτυπήσει.

Πρέπει κάθε φορά να το αφήνω ανοιχτό δηλ.;

 

3. Ο ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος. Ξεκινάει με χαμηλή ένταση και μετά αυξάνεται. Αυτό υπάρχει ρύμιση να αλλαχτεί ή είναι αναγκαστικό σε οποιοδήποτε ήχο κλήσης και αν βάλεις;

 

Ευχαριστώ. :)

 

Επειδή έχουν ειπωθεί πολλές φορές στα λέω στα πολύ γρήγορα και όποια λέξη δεν καταλαβαίνεις google is your friend!:)

 

1. Led όπως είδες δεν υπάρχουν, άρα εχεις 2 επιλογές. 1. Νοled από το μάρκετ (δες και θα καταλάβεις) 2. Bln Control και θα σου αναβοσβήνουν τα touchkey όταν έχεις event. Για το 2. πρέπει να το υποστηρίζει ο κερνελ σου.

 

2. Όπως ΟΛΑ τα smartphones, όταν τα κλήσεις δεν λειτουργεί ο ξυπνητήρι. Αν βάλεις ξυπνητήρι στο pc σου και το κλήσεις θα σου χτυπήσει? :rolleyes: Και γιατί να το κλείνεις? Η μπαταρία που χάνεις είναι της τάξης 0 έως 2% ... υπάρχει και το flightmode εαν θες να μην σε παίρνουν τηλέφωνα.

 

3. Ρύθμιση δεν υπάρχει, έτσι είναι από προεπιλογή, υπάρχει ένα μονταρισμένο phone.apk που δεν έχει αυξανόμενο ήχο. Έχεις ακόμα μέλλον για εδώ :)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και σβηστή οθόνη και με πέρνουν τηλ. ή μου στέλνουν μήνυμα αν δε το δω εκείνη τη στιγμή, μετά από ότι βλέπω, το SII δεν έχει έναν τρόπο να με ειδοποιεί οτί υπάρχει συμβάν(ένα φωτάκι, κάτι να αναβοσβήνει κτλ).

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω, ή πρέπει κάθε φορά να πατάμε την οθόνη να βλέπουμε τα συμβάντα;

 

2. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές αλλά ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ βάζω ξυπνητήρι και κλείνω το κινητό, αυτό ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ να χτυπήσει. Το ξυπνητήρι φαίνεται κανονικά ενεργό, όταν ενεργοποιώ τη συσκευή αλλά όταν ορίζω ώρα και το κλείνω αυτό αρνείται να χτυπήσει.

Πρέπει κάθε φορά να το αφήνω ανοιχτό δηλ.;

 

3. Ο ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος. Ξεκινάει με χαμηλή ένταση και μετά αυξάνεται. Αυτό υπάρχει ρύμιση να αλλαχτεί ή είναι αναγκαστικό σε οποιοδήποτε ήχο κλήσης και αν βάλεις;

 

1. Υπάρχει η λύση του να αναβοσβήνουν τα soft keyes αλλά χρειάζεσαι την κατάλληλη εφαρμογή αλλά και έναν kernel που να το υποστηρίζει.

 

2. Έτσι δουλεύουν όλες οι συσκευές του είδους. Αν θέλεις να κλείνει η λειτουργία του τηλεφώνου να βάζεις τη συσκευή σε flight mode.

 

3. Πρέπει να βάλεις κάποια από τις cooked rom που να έχει αφαιρεθεί αυτή η λειτουργία ή να "πειράξεις" εσύ τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2. Όπως ΟΛΑ τα smartphones, όταν τα κλήσεις δεν λειτουργεί ο ξυπνητήρι. Αν βάλεις ξυπνητήρι στο pc σου και το κλήσεις θα σου χτυπήσει? :rolleyes: Και γιατί να το κλείνεις? Η μπαταρία που χάνεις είναι της τάξης 0 έως 2% ... υπάρχει και το flightmode εαν θες να μην σε παίρνουν τηλέφωνα.

 

Τα Symbian και από κλειστά ανοίγουν.Τουλάχιστον 2 symbian που έχω το κάνουν.Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι τα μόνα smartphones που έχουν αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Symbian και από κλειστά ανοίγουν.Τουλάχιστον 2 symbian που έχω το κάνουν.Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι τα μόνα smartphones που έχουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Είπαμε smart(phones) όχι dumb!:lol: Πέρα από την πλάκα από ότι θυμάμαι ούτε το 6600 ούτε το p800 ούτε το p910 άνοιγαν! (όλα symbian για όσουν δεν γνωρίζουν). Πάντως σε κανένα σύγχρονο smartphone δεν χτυπάει το ξυπνητήρι εάν το σβήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε smart(phones) όχι dumb!:lol: Πέρα από την πλάκα από ότι θυμάμαι ούτε το 6600 ούτε το p800 ούτε το p910 άνοιγαν! (όλα symbian για όσουν δεν γνωρίζουν). Πάντως σε κανένα σύγχρονο smartphone δεν χτυπάει το ξυπνητήρι εάν το σβήσεις!

 

N86 και 6110 navigator ανοίγουν σίγουρα από 1ο χέρι :D

Μου λείπει αυτή η δυνατότητα είναι η αλήθεια, γι αυτό καταλαβαίνω το παλικάρι που το ζήτησε :(

Link to comment
Share on other sites

N86 και 6110 navigator ανοίγουν σίγουρα από 1ο χέρι :D

Μου λείπει αυτή η δυνατότητα είναι η αλήθεια, γι αυτό καταλαβαίνω το παλικάρι που το ζήτησε :(

 

Μα δεν βρίσκω κάποιο λόγο να κλείνουμε το κινητό.. flight mode και καληνύχτα! Γιατί να το κλείσεις! (για να ξεκουραστεί που λέει και η γιαγιά μου:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω κι εγώ τον Γαλαξία 2, με ΧΧΚΙ4 2.3.5.

 

Θέλω να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας και να μου γράφει ποσοστό. (όχι widget που να το δείχνει στην αριστερή πλευρά της status bar, αλλά να αλλάξει το μαμίσιο)

 

Έχω δοκιμάσει διάφορες τεχνικές..... Έχω κάνει αναζήτηση εδώ μέσα και έχω βρει διάφορα, αλλά δεν μου λειτουργεί κάτι.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το κάνω και να το έχει δοκιμάσει ο ίδιος και να λειτουργεί εγγυημένα.

 

Δεν θέλω να κάνω το κινητό τούβλο.

 

Το έχει κάνει ρουτ.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...