Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες σε ενα οποιοδήποτε site που εχει embedded βιντεο απο dailymotion (π.χ. στο techgear ) και δοκίμασε να παίξεις το βίντεο. Στο δικό μου δεν ξεκινάει καν το βίντεο.

 

Edit: Oύτε καν στο dailymotion.com δεν μου παίζει τα βίντεο ο opera . Ο stock browser τα παίζει κανονικότατα ξαναλέω !

 

και στο techgear.gr μία χαρά τα παίζει. κάπου αλλού είναι το πρόβλημα...

τον opera mobile έχεις έτσι; κοίταξε μήπως έχει βγει καινούρια έκδοση (στο δικό μου λέει 11.50)

επίσης έχω εγκαταστήσει και τον flash player 11, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ποιο τροπο θα μπορουσα να οριζω αυτα που κατεβαζω απο το μαρκετ να πηγαινουν σε συγκεκριμενους φακελους? Γινεται κατι τετοιο?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο θα μπορουσα να οριζω αυτα που κατεβαζω απο το μαρκετ να πηγαινουν σε συγκεκριμενους φακελους? Γινεται κατι τετοιο?

 

Όχι δεν γίνεται.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Ελληνική συσκεή αγορασμένη από Πλαίσιο και δεν έχει έρθει ακόμα η 2.3.5.

 

Αγορασμένη από Multirama. 2.3.4 η 5 τίποτα.

Ξέρει κανείς πότε θα μας έρθει η 4;

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι καποιοι εχουν κατεβασει την 2.3.5. Απο kies δεν μου βγαζει οτι υπαρχει καποια ενημερωση

Τα στοιχεια που μου βγαζει ειναι:

Εκδοση Android:

2.3.4

Εκδοση Βασικου Φασματος:

I9100XXK1

Kernel:

2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468root@DELL143 #2

Αριθμος Κατασκευης:

GINGERBREAD.XWKI4

Το τηλ ειναι αγορασμενο απο Γερμανο. Πως μπορω να περασω την νεα εκδοση χωρις root?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένη από Multirama. 2.3.4 η 5 τίποτα.

Ξέρει κανείς πότε θα μας έρθει η 4;

 

Του χρονου τετοια εποχη :p

 

Πλακα κανω..

Συμφωνα με τη samsung στο πρωτο τριμηνο του 2012 απο οσα ξερω..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι unbranded. Θες να μου πεις πως το βλέπω να σου πω;

 

Πατα *#1234# και γραψε μου τι σου γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι καποιοι εχουν κατεβασει την 2.3.5. Απο kies δεν μου βγαζει οτι υπαρχει καποια ενημερωση

Τα στοιχεια που μου βγαζει ειναι:

Εκδοση Android:

2.3.4

Εκδοση Βασικου Φασματος:

I9100XXK1

Kernel:

2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468root@DELL143 #2

Αριθμος Κατασκευης:

GINGERBREAD.XWKI4

Το τηλ ειναι αγορασμενο απο Γερμανο. Πως μπορω να περασω την νεα εκδοση χωρις root?

 

Για να σε βοηθησω η 2.3.5 ηρθε σε συσκευες Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Πατα *#1234# και γραψε μου τι σου γραφει.

 

PDA: I9100XWK14

PHONE: I9100XXK11

CSC: I9100OXXK12

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες σε ενα οποιοδήποτε site που εχει embedded βιντεο απο dailymotion (π.χ. στο techgear ) και δοκίμασε να παίξεις το βίντεο. Στο δικό μου δεν ξεκινάει καν το βίντεο.

 

Edit: Oύτε καν στο dailymotion.com δεν μου παίζει τα βίντεο ο opera . Ο stock browser τα παίζει κανονικότατα ξαναλέω !

 

Κατέβασε τον κανοκινό opera. (φαντάζομαι flash player έχεις). Ανοίγεις τον οπερα και στις ρυθμίσεις επιλέγεις τι θέλεις να κάνεις με αρχεία flash.

Link to comment
Share on other sites

PDA: I9100XWK14

PHONE: I9100XXK11

CSC: I9100OXXK12

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

 

PDA:I9100BOKG2 PHONE:I9100BOKG1 CSC:I9100COSKF1.

Βλεπεις CSC:I9100COSKFI το COS σημαινει συσκευη Cosmote αν κανω λαθος ας με

διορθωση καποιος και απο οτι βλεπω εσενα δεν πρεπει να ειναι για αυτο δεν σου βγαζει αναβαθμιση το kies.

Link to comment
Share on other sites

απο το xda μπορουμε να περασουμε την 2.3.5 χωρις να ειμαστε root ? ποιο αρχειο πρεπει για συσκευες EUR? εκει εχει απειρες ρομ
Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέσαι με το kies σου βγάζει ένα πινακάκι που λέει τη έκδοση έχεις και ποια είναι η τελευταία.

[ATTACH]22644[/ATTACH]

 

εβγαλα το kies διοτι δεν δουλευε σωστα. το ξαναεγκατεστησα και αμεσως μου εβγαλε την αναβαθμιση.

ετσι εκανα την αναβαμιση στην εκδοση pda: ΚΚ1 phone :KJ1 kai CSC : KJ3 COS

Link to comment
Share on other sites

απο το xda μπορουμε να περασουμε την 2.3.5 χωρις να ειμαστε root ? ποιο αρχειο πρεπει για συσκευες EUR? εκει εχει απειρες ρομ

 

Μπορει καποιο παιδι να μου δωσει το link με το τελευταιο official filmware που κυλοφορει Ελλαδα γιατι θελω να το κανω unroot μεσω obin??

ευχαριστω.

 

edit:...το βρηκα.ευχαριστω και παλι.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε ενα οποιοδήποτε site που εχει embedded βιντεο απο dailymotion (π.χ. στο techgear ) και δοκίμασε να παίξεις το βίντεο. Στο δικό μου δεν ξεκινάει καν το βίντεο.

 

Edit: Oύτε καν στο dailymotion.com δεν μου παίζει τα βίντεο ο opera . Ο stock browser τα παίζει κανονικότατα ξαναλέω !

 

μια χαρα τα παιζει και σε μενα!

εισαι σιγουρος οτι τα κανεις ολα σωστα φιλε μου?

ο οπερα με τα τελευταια updates εχει μεγαλη βελτιωση!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα παιζει και σε μενα!

εισαι σιγουρος οτι τα κανεις ολα σωστα φιλε μου?

ο οπερα με τα τελευταια updates εχει μεγαλη βελτιωση!

 

Άλλαξα τις ρυθμισεις και έβαλα στο user agent την επιλογη desktop και παιζει κανονικα τωρα. Απλα δεν μπορω να δω δυστυχως τα site στην mobile εκδοση τους πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τις ρυθμισεις και έβαλα στο user agent την επιλογη desktop και παιζει κανονικα τωρα. Απλα δεν μπορω να δω δυστυχως τα site στην mobile εκδοση τους πλεον.

 

εγω αυτο ηθελα απο την αρχη!

να τα βλεπουμε σε desktop :lol:

αμαν και πως καναμε να την δουμε αυτη την επιλογη στον οπερα:)

μικρο το κακο! οποτε θελεις mobile εκδοση θα το αλλαζεις απο τις ρυθμισεις!

2 κλικ υποθεση ειναι;)

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα το kies διοτι δεν δουλευε σωστα. το ξαναεγκατεστησα και αμεσως μου εβγαλε την αναβαθμιση.

ετσι εκανα την αναβαμιση στην εκδοση pda: ΚΚ1 phone :KJ1 kai CSC : KJ3 COS

ίσως δεν είχαν περαστεί σωστά oi drivers του κινητού ή δεν είχες κάνει αναβάθμιση του kies με την τελευταία έκδοση.

όλα καλά λοιπόν, την έκανες την αναβάθμιση??

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς να ανοίξει το goldendeals.gr (ελπιζω να μην θεωρηθεί διαφημιση!!) Οταν το ανοίγω με τον stock browser δεν φορτώνει σωστά, αφού λείπουν τα πιο πολλά από αυτά που θα έπρεπε να εμφανίζονται!!! Εννοειται πως το flash είναι ενεργοποιημένο! Ας το δοκιμάσει και κανείς άλλος αν μπορεί.

 

Ακόμα πέρασα από kies την 2.3.5 και μπορώ να πω πως γενικά είναι λίγο πιο smooth και το πρόβλημα της κιτρινίλας έχει μειωθεί πάρα πολύ!!! Εχω παρατηρήσει όμως δύο θεματάκια που μπορεί βέβαι να τα είχα και στη 2.3.3 και απλά να τα πρόσεξα τώρα: Μερικές φορές όταν είσαι σε μία εφαρμογή και πατάς το μεσαίο πλήκτρο για να γυρίσεις στη κεντρική οθόνη υπάρχει μία μικρή καθυστέρηση! Και κάτι ακόμα, ορισμένες φορές (πολύ λίγες) νιωθω ενα λαγκάρισμα οταν μετακινούμε μεταχύ των αρχικών οθονων. Εχω την εντύπωση βέβαια πως πρεπει να συμβαίνει μόνο όταν το τηλεφωνο βγαίνει απο αναμονή και ο επεξεργαστής δεν έχει προλάβει να αυξήσει συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθησω η 2.3.5 ηρθε σε συσκευες Cosmote.

 

Eμένα που είναι COSMOTE γιατί δεν μου δίνει την 2.3.5; Μου λέει ότι 2.3.4 είναι η τελευταία έκδοση.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν είχαν περαστεί σωστά oi drivers του κινητού ή δεν είχες κάνει αναβάθμιση του kies με την τελευταία έκδοση.

όλα καλά λοιπόν, την έκανες την αναβάθμιση??

 

το kies ελεγε οτι ειναι η τελεταια εκδοση. ισως με τους drivers γινοταν κατι.

την περασα την 2.3.5 ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πέρασα από kies την 2.3.5......

 

το kies ελεγε οτι ειναι η τελεταια εκδοση. ισως με τους drivers γινοταν κατι.

την περασα την 2.3.5 ολα κομπλε.

wipe cache κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

οχι τι ειναι τουτο? καθαρισμα εσωτερικης μνημης?

πως γινεται?

 

είναι καθάρισμα καποιων στοιχείων που κρατάει κάθε εφαρμογή για να τρεχει πιο γρηγορα. Μπορεις να κάνεις wipe είτε με εφαρμογη, είτε στις ρυθμισεις μία μία τις εφαρμογες!

 

Κάνω συχνά wipe και αφού πέρασα τη 2.3.5. !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...