Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την Κ18 την Σκανδιναβική την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αξιόπιστη;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Είναι μια χαρά.Την έχω εδώ και περισσότερο από 4 βδομάδες και είναι όλα οκ.

Νομίζω φορτίζει πιο γρήγορα από την μέρα που την έβαλα και έχει μειωθεί και η υπερθέρμανση.

Τη συστήνω.

Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε μου!

 

Edit : Παιδιά δούλεψε όπως μου είπε ο Alex!!

Σας ευχαριστώ και πάλι και τους 3!!

 

Edit 2: Βιάστηκα να μιλήσω....

Μου κάνει force close όταν περνάω τα user name kai pass για τον λογαριασμό του facebook...

Κάτι άλλο ακόμα πρέπει να περάσω μάλλον...

 

Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις αυτό που είπα για να σιγουρέψεις ότι δε φταίνε τα λάθος properties που έχουν τα αρχεία, με adb. Αν δεν τα καταφέρεις θα σου φτιάξω ένα zip αύριο για να το φλασάρεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την εξαίσια galaxy_παρέα ! Ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση σχετικά με το video recording στα 720 και στα 1080p

.Χάνει συνεχώς το autofocus με αποτέλεσμα να χάνει fps στο βίντεο , φαίνεται σαν slow motion..

Αύριο είναι και το μοναδικό πρόβλημα που με ταλαιπωρεί στην συσκευή, κατά τ'αλλά το κινητό είναι άψογο...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

και εμενα το κανει και ειναι εκνευριστικο.κυριως οταν ειμαι μεσα στο σπιτι.σε εναν αλλο φιλο μου που το εχω δοκιμασει τραβαει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις αυτό που είπα για να σιγουρέψεις ότι δε φταίνε τα λάθος properties που έχουν τα αρχεία, με adb. Αν δεν τα καταφέρεις θα σου φτιάξω ένα zip αύριο για να το φλασάρεις.

 

Έκανα τη διαδικασία μέσω του ES File explorer στον οποίον όμως δεν μου ζητούσε να αλλάξω κάποια rights αλλά μόνο στα permissions όπου και τα έκανα όπως μου είπες (rw-r--r--). Αφού επανεκίνησα το τηλέφωνο, στα accounts and sync μου εμφανίζει πλέον τον λογαριασμό facebook, τον επιλέγω και αφού περάσω τα user name / password και πατάω log in, μου κάνει force close την εφαρμογή SNSAccountFb (process com.sec.android.app.snsaccount) ... Μήπως πρέπει εκτός από αυτά τα αρχεία να περάσω και κάποιο άλλο που έχω σβήσει? (έχω σβήσει οτιδήποτε έχει να κάνει με το social hub που τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο).

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη διαδικασία μέσω του ES File explorer στον οποίον όμως δεν μου ζητούσε να αλλάξω κάποια rights αλλά μόνο στα permissions όπου και τα έκανα όπως μου είπες (rw-r--r--). Αφού επανεκίνησα το τηλέφωνο, στα accounts and sync μου εμφανίζει πλέον τον λογαριασμό facebook, τον επιλέγω και αφού περάσω τα user name / password και πατάω log in, μου κάνει force close την εφαρμογή SNSAccountFb (process com.sec.android.app.snsaccount) ... Μήπως πρέπει εκτός από αυτά τα αρχεία να περάσω και κάποιο άλλο που έχω σβήσει? (έχω σβήσει οτιδήποτε έχει να κάνει με το social hub που τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο).

 

ναι...πρεπει να περασεις και τα sns

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ναι...πρεπει να περασεις και τα sns

 

Sent from my iphone 4

 

Μαζί με τα .odex τους??

Γιατί δεν τα έχω δυστυχώς και η λίστα στο spreadsheet σου κατεβάζει μόνο τα .apk (όχι τα .odex που τα συνοδεύουν..)

Θα περιμένω μέχρι το βράδυ μήπως κάποιος καλός Σαμαρείτης με βοηθήσει (:lol:) αλλιώς θα φλασάρω από την αρχή...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα .odex τους??

Γιατί δεν τα έχω δυστυχώς και η λίστα στο spreadsheet σου κατεβάζει μόνο τα .apk (όχι τα .odex που τα συνοδεύουν..)

Θα περιμένω μέχρι το βράδυ μήπως κάποιος καλός Σαμαρείτης με βοηθήσει (:lol:) αλλιώς θα φλασάρω από την αρχή...

 

επισημη ρομ φορας?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την KJ2

 

Σου έβαλα όλα τα SNS FILES

http://db.tt/g147rhmn

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σου έβαλα όλα τα SNS FILES

http://db.tt/g147rhmn

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ κώστα! Το δοκιμάσω ευθύς αμέσως!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κώστα! Το δοκιμάσω ευθύς αμέσως!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να καταφέρεις τίποτα.

Το καλυτερο ειναι να πάρεις ένα backup με titanium τις εφαρμογές σου με τα δεδομένα τους, τις ρυθμίσεις συστήματος και μετα αφου φλασαρεις, κανεις root περνάς πάλι το titanium και επαναφερεις τα backup σου.

Το μόνο που θα έχεις να κανεις ειναι περάσεις ξανα τα widgets σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να καταφέρεις τίποτα.

Το καλυτερο ειναι να πάρεις ένα backup με titanium τις εφαρμογές σου με τα δεδομένα τους, τις ρυθμίσεις συστήματος και μετα αφου φλασαρεις, κανεις root περνάς πάλι το titanium και επαναφερεις τα backup σου.

Το μόνο που θα έχεις να κανεις ειναι περάσεις ξανα τα widgets σου.

 

Κι όμως Κώστα τα κατάφερα!!!

Χρωστάω καφέ!! :lol:

Να είσαι καλά φίλε!!

Να σημειώσω πως δεν πέρασα το application του social hub αλλά όλα τα υπόλοιπα με αποτέλεσμα να μου βγάζει κανονικά τους λογαριασμούς που - μέσω social hub - θέλεις να δημιουργήσεις, χωρίς όμως να τρέχει στο παρασκήνιο το social Hub!

 

Να ευχαριστήσω πολύ και το Alex - Tyxerakias που προσφέρθηκε να μου ετοιμάσει ένα .zip αρχείο για τα applications.

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Με τα restart τι μπορώ να κάνω? από το πρωί 2 φορές..με την νέα επίσημη rom..

 

Ποια επίσημη ρομ εννοείς? την ελληνικη ΚΙ4 2.3.4 ?

Καμία official rom δεν κάνει restart απο Μονή της. Κάποια εφαρμογη που έχεις περασει δημιουργεί το πρόβλημα.

 

 

Κι όμως Κώστα τα κατάφερα!!!

Χρωστάω καφέ!! :lol:

Να είσαι καλά φίλε!!

Να σημειώσω πως δεν πέρασα το application του social hub αλλά όλα τα υπόλοιπα με αποτέλεσμα να μου βγάζει κανονικά τους λογαριασμούς που - μέσω social hub - θέλεις να δημιουργήσεις, χωρίς όμως να τρέχει στο παρασκήνιο το social Hub!

 

Να ευχαριστήσω πολύ και το Alex - Tyxerakias που προσφέρθηκε να μου ετοιμάσει ένα .zip αρχείο για τα applications.

Εδω που είμαι δύσκολα να με βρεις για καφέ :)

Πάρε τωρα ένα backup με το CWM να το έχεις. ;)

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ο φίλος μου που έχει Samsung Galaxy S2 το έκανε root αλλά δεν έχει βάλει άλλη Rom φοράει μαμίσια. Χθες έβαλε μία micro sd 4GB πάνω και σήμερα του έβγαζε μήνυμα "Battery Disconnected" με αντίστοιχο ήχο και δεν φόρτιζε! Μετά από 2-3 restarts τίποτα δεν κατάφερε και τελικά έβγαλε την micro sd και όλα επανήλθαν. Επίσης ενώ είχε μπαταρία 28% και πήγε στα 16% μετά από αυτά που έγιναν και μόλις σε 5 λεπτά! Ξέρει κανείς τι παίζει???
Link to comment
Share on other sites

Ποια όμως?

 

2,3,4 ειναι εκανα λαθος με το desire s. συγνωμη. στο kies μου λεει

PDA :K14/ PHONE:K11/CSC:K12 (EUR)

Link to comment
Share on other sites

2,3,4 ειναι εκανα λαθος με το desire s. συγνωμη. στο kies μου λεει

PDA :K14/ PHONE:K11/CSC:K12 (EUR)

 

Όντως ειναι η τελευταία επίσημη ελληνικη.

Την έχω δοκιμασει χωρις κανένα πρόβλημα.

Σίγουρα κάποια εφαρμογη σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Αρχικά άρχισε να κανεις απεγκατασταση τις εφαρμογές που υποπτευεσαι, μαζι με τα δεδομένα τους. Αν δεν διορθωθεί, πάρε backup ότι μπορείς αν δεν είσαι root και κανε επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δούλεψε το λίγο έτσι χωρις εφαρμογές μόνο με τις επαφές σου και τους λογαριασμούς σου.

Μετα άρχισε να προσθέτεις ξεκινώντας απο τις κλασσικές. Αυτες που ύποπτες είσαι αυτες για το τέλος και πέρασε ταις μια μια δοκιμάζοντας πρώτα.

 

Συνήθως πρόβλημα αντιμετωπίζουν κάποιοι απ αυτούς που περνάνε το νέο firmware με το Kies επειδη μεταφέρονται όλα όσα είχες με την προηγούμενη εκδοση.

Προφανώς κάτι δεν ταιριάζει με το νέο firmware και δημιουργει τις επανεκινησεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όντως ειναι η τελευταία επίσημη ελληνικη.

Την έχω δοκιμασει χωρις κανένα πρόβλημα.

Σίγουρα κάποια εφαρμογη σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Αρχικά άρχισε να κανεις απεγκατασταση τις εφαρμογές που υποπτευεσαι, μαζι με τα δεδομένα τους. Αν δεν διορθωθεί, πάρε backup ότι μπορείς αν δεν είσαι root και κανε επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δούλεψε το λίγο έτσι χωρις εφαρμογές μόνο με τις επαφές σου και τους λογαριασμούς σου.

Μετα άρχισε να προσθέτεις ξεκινώντας απο τις κλασσικές. Αυτες που ύποπτες είσαι αυτες για το τέλος και πέρασε ταις μια μια δοκιμάζοντας πρώτα.

 

Συνήθως πρόβλημα αντιμετωπίζουν κάποιοι απ αυτούς που περνάνε το νέο firmware με το Kies επειδη μεταφέρονται όλα όσα είχες με την προηγούμενη εκδοση.

Προφανώς κάτι δεν ταιριάζει με το νέο firmware και δημιουργει τις επανεκινησεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, έκανα επαναφορά και θα περιμένω να δω πως θα πάει, όμως σήμερα πριν την επαναφορά όταν μίλησα στο τηλ μου είπαν ότι ακούγετε με θόρυβο και βραχνή φωνή, τώρα να δούμε πως θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το τηλεφωνο εδω και μια βδομαδα και δεν εχω κανενα προβλημα, ουτε κιτρινες στην οθονη ,ουτε ροζ στην καμερα, ουτε υπερθερμαση,αλλα

κατι που παρατηρησα ειναι πως οταν μιλαω με τα σκουστικα η ενταση ειναι χαμηλη, ενω με το ακουστικο της συσκευης ειναι πολυ δυνατος ο ηχος. Ξερει κανεις κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω το τηλεφωνο εδω και μια βδομαδα και δεν εχω κανενα προβλημα, ουτε κιτρινες στην οθονη ,ουτε ροζ στην καμερα, ουτε υπερθερμαση,αλλα

κατι που παρατηρησα ειναι πως οταν μιλαω με τα σκουστικα η ενταση ειναι χαμηλη, ενω με το ακουστικο της συσκευης ειναι πολυ δυνατος ο ηχος. Ξερει κανεις κατι για αυτο?

 

Δες εδώ στο πρώτο post... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασα κι ολας, αξιζει και το τελευταιο σεντς.

Τοσο στην φωτογραφια οσο και στο βιντεο ειναι μεγαλη η διαφορα.

Δειτε τις δυο φωτο και θα καταλαβετε

http://dl.dropbox.com/u/3146130/20111113_225652.jpg.jpg

 

 

https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCameraPro&feature=related_apps&rdid=rubberbigpepper.lgCameraPro&rdot=1&pli=1

 

καταπληκτική εφαρμογη την αγορασα και εγω!!!

και επιτελους το προβλημα στο βιντεο ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!!!!:)

ιδου ο φουρνος παλι με την ιδιες συνθήκες φωτισμου κτλ αλλα με το προγραμμα!!

δεν υπαρχει το σπασιμο πλεον ουτε για πλακα!

πραγματικα εντυπωσιάστηκα!!!:)

 

ps για οσους δεν το ειδαν αυτο ειναι τραβηγμενο χθες με την στοκ καμερα!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτική εφαρμογη την αγορασα και εγω!!!

και επιτελους το προβλημα στο βιντεο ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!!!!:)

ιδου ο φουρνος παλι με την ιδιες συνθήκες φωτισμου κτλ αλλα με το προγραμμα!!

δεν υπαρχει το σπασιμο πλεον ουτε για πλακα!

πραγματικα εντυπωσιάστηκα!!!:)

 

ps για οσους δεν το ειδαν αυτο ειναι τραβηγμενο χθες με την στοκ καμερα!!!

 

 

Οντως κανει δουλεια!! Και ο developer πολυ ευγενικος.. Χρειαστηκα μια διευκρινιση σχετικα με την αγορα της εφαρμογης και μου απαντησε αμεσως..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως κανει δουλεια!! Και ο developer πολυ ευγενικος.. Χρειαστηκα μια διευκρινιση σχετικα με την αγορα της εφαρμογης και μου απαντησε αμεσως..

 

αστο φιλε επαθα πλακα!

ας τα δει η samsung αυτα που μετα απο τοσα φιρμ δεν διορθωνει το προβλημα!

και μια εφαρμογη απο το Market κυριολεκτικά κανει την καμερα μας να λειτουργει σωστα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...