Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα εχουμε πρωτες εντυπωσεις απο την 7?? Εχει αισθητες διαφορες απο την προηγουμενη εκδοση??

(δεν μου κατεβαινει κιολας δεν ξερω γιατι...)

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πριν λίγο με full wipe. Το πρώτο πράγμα που παρατηρώ είναι ότι κάνει πολύ πιο γρήγορα επανεκκίνηση. Το πρόσεξε κανείς άλλος;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το BLN PRO, δεν δουλευει:wacko::mad:

Εβαλα το ΝΟ LED και δουλευει :(

 

μπορω να βαλω τον siyah 2.1.1 στην 7???

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αντε μετα απο επανεκινηση του ρουτερ με αφησε να ξεκινησω....

για το ποτε θα τελειωσει το κατεβασμα δεν ξερω .

Πιστευω ομως οτι μετα απο τα βραδυνα ξυδια που θα υπαρξουν αυριο πρωι πρωι κατα τις 12 θα μπω σε διαδικασια φλασαρισματος.....

 

 

Το BLN PRO, δεν δουλευει:wacko::mad:

Εβαλα το ΝΟ LED και δουλευει :(

 

Δεν υποστηριζει ο μαμισιος κερνελ το BLN.... αρα φλασαρεις κερνελ που να το υποστηριζει....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα πρωτα να ευχαριστησω τον διημιουργο της Omega.Λοιπον εγκατεστησα για πρωτη φορα Omega Rom και συγκεκριμενα την v.7 προερχομενος απο την Lihgting pro 6.1 ολα φαινονται ενταξει εδω και 1 ωρα που την εγκατεστησα.

Μηπως γνωριζεται πως μπορω να αλλαζω στο application το gridview σε alphabetical κατι που γινοταν στην προηγουμενη μου Rom?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι με την rom V3 ακομα.

Για να βαλω την v7 χρειαζεται να κανω τιποτα με το kernel που διαβασα προηγουμενως με κατι μπλε γραμματα κλπ;

Ή απλα περναω και ξεμπερδεψα;

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα το usb jig που είχα αγοράσει (τόσο μικρό που είναι επόμενο ήταν) και σκέφτομαι να ξαναπάρω ένα (για καλό και για κακό) έχει τσεκάρει κανείς αν δουλεύει με την omega? Θυμάμαι ότι με τις καινούργιες roms λόγω κάποιας αλλαγής στον bootloader δεν λειτουργούσαν τα usb jigs και ότι έπρεπε να περάσουμε τον παλιό bootloader (τώρα με ποιον τρόπο θα γινόταν αυτό δεν το είχα πολυψάξει - φαντάζομαι με odin).

Αν δεν δουλεύει, λοιπόν, μήπως ο ioathe θα έπρεπε να ενσωματώσει τον παλιό bootloader στην omega για να μην έχουμε πρόβλημα σε περίπτωση brickαρίσματος? (Επειδή δεν έχω ιδέα τι διαφορές έχει ο παλιός με τον νέο bootloader δεν γνωρίζω αν αυτό που λέω μπορεί να γίνει ή θα δημιουργεί πρόβλημα στη rom αλλά το συζητάω μήπως και δεν το έχει σκεφτεί ο dev).

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να μπω καν στο filesonic....δεν ξερω τι παιζει...

 

edit: μπηκε στο filesonic αλλα μου βγαζει system error

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

 

Ευχαριστούμε Παναγιώτη.

Θα τον δοκιμάσω οπωσδήποτε.

Προς το παρών άφησα την V7.0 να κατεβαίνει γιατί χρειάζονταν 6 ώρες και πήγα την οικογένεια για φαγητό. Ελπίζω όταν γυρίσουμε να έχει κατέβει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

 

Το ntfs automount σημαίνει ότι αν βάλουμε εξωτερικό σκληρό τον βλέπει αυτόματα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα Deluxe Settings v13.1 τι παραπανω προσφέρουν!!???

σορυ αν ειναι χαζη η ερωτηση αλλα δεν βρηκα καποια διάφορα απο τα προηγούμενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το BLN PRO, δεν δουλευει:wacko::mad:

Εβαλα το ΝΟ LED και δουλευει :(

 

μπορω να βαλω τον siyah 2.1.1 στην 7???

 

Με τι κερνελ εισαι και δε δουλευει το bln?? Πρεπει να εχεις και κερνελ που να το υποστηριζει για να δουλεψει..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με τον stock(cf-root) δεν δουλευει.αν θες βαλε τον δικομου kernel απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 η βαλε siyah
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την εξης απορια,οταν παταω το application button εμφανιζονται οι εγκατεστημενες εφαρμογες σε gridview γνωριζεται πως εμφανιζονται σε alphabetical list?
Link to comment
Share on other sites

με τον stock(cf-root) δεν δουλευει.αν θες βαλε τον δικομου kernel απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 η βαλε siyah

ευχαριστω, εβαλα παλι τον siyah 2.1.1, απο την omega 6:rolleyes:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

η omega 6 ειχε τον siyah+(αυτον που σου ειπα δηλαδη)

 

η 6.1 τοτε :) τον ειχε , παρα πολυ καλος,

αλλαξα αυτον που εχει η 7, γιατι μεσα σε 6 ωρες, μου πηγε την μπαταρια 60% κατω:(, ενω με τον 2.1.1, δεν ειχα τετοιο προβλημα, η μπαταρια μου εφθανε περιπου 2,5 μερες.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την εξης απορια,οταν παταω το application button εμφανιζονται οι εγκατεστημενες εφαρμογες σε gridview γνωριζεται πως εμφανιζονται σε alphabetical list?

 

Παιξε λιγο με τη συσκευη λολ

Αριστερο κλικ οταν εισαι στο μενου εφαρμογων εχει πολλες επιλογες για το πως να εμφανιζονται τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Παιξε λιγο με τη συσκευη λολ

Αριστερο κλικ οταν εισαι στο μενου εφαρμογων εχει πολλες επιλογες για το πως να εμφανιζονται τα αρχεια

Εαν φορας Ομεγα V7 πατα applicaton menu preferences appdrawer και στο short order υπαρχει alphabetical αλλα ειναι σε grid view και οχι List,κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα την εξης εξυπναδα απ'οτι βλεπω τωρα πριν λιγο στο γαλαξια μου: το συνδεσα με το καλωδιο στο pc και διεγραψα τα παντα στην εξωτερικη καρτα και στη μνημη του κινητου για να περασω την 7. Μετα εβαλα το κωδικο που κανει format το κινητο και τωρα δεν ανοιγει το τηλ μενει στην αρχικη οθωνη με το λογοτυπο της samsung. Δοκιμασα με odin το βλεπει αλλα δε προχωραει να βαλει kernel (ειπα μπας ετσι και το σωσω). Εχω κανει χοντρη π@π@ρι@???? Τι κανουμε τωρα????
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα για το πως θα κατεβασω και γω την 7 χωρις πισι;

 

Με τον OPERA browser κατεβάζεις ότι θέλεις

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...