Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πανω απο την xt δουλευει κανονικα...δοκιμασμενο απο εμενα...Μετα το hart reset οτι και να του κανω το ακουει....

 

εννοεις οτι εκανες hard reset και ειναι ολα ΟΚ ?? θα το κανω , να μπει καθαρη η rom , να σωσω στο PC τα αρχεια μου και το titanium backup γιατι εχω ταξινομήσει τα εικονιαδια των εφαρμογων και επειδη ειναι πολλες καρτελες ειναι φασαρια απο την αρχη.

Κernel θα παιξω η στον CF-Root η στο siyah 2.2 , στην 5 και στην 6 τον siyah δουλευα και ημουνα πολυ ικανοποιημένος

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μου δουλευει το noled στα μηνυματα τωρα που εβαλα την 7. Σε εσας δουλευει? Τικαρα κιολας απο τις ρυθμισεις την επιλογη που λεει να τη τικαρεις αν χανονται γεγονοτα αλλα τπτ. Υποσημειωση ειμαι με go sms αλλα στην 6.1 μου δουλευε κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δοκίμασε τον k18-test 5..έχασα 1% σε 7 ώρες ύπνου με αυτόν! Για περισσότερο smooth δοκίμασε τον k18-test 2(3% στο ίδιο διάστημα)...και επί τη ευκαιρία για αυτούς που έχουν drain με τεστ 2 κάντε ένα dalvik και wipe cache όταν τον περάσετε και αφήστε τον να κάνει την δουλειά του..αρχικά και εγώ είχα drain στην 2 αλλά μετά από 2-3 μέρες έστρωσε

@για noled

Στην

προσβασημοτητα στις ρυθμίσεις είναι τικαρισμενο; εμένα δουλεύει μία χαρά

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

δεν μου δουλευει το noled στα μηνυματα τωρα που εβαλα την 7. Σε εσας δουλευει? Τικαρα κιολας απο τις ρυθμισεις την επιλογη που λεει να τη τικαρεις αν χανονται γεγονοτα αλλα τπτ. Υποσημειωση ειμαι με go sms αλλα στην 6.1 μου δουλευε κανονικα...

 

Περιεργο...εδω δουλευει κανονικα..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@για noled

Στην

προσβασημοτητα στις ρυθμίσεις είναι τικαρισμενο; εμένα δουλεύει μία χαρά

 

Sent from Galaxy

 

δεν ηταν (δεν την ηξερα καν αυτη τη ρυθμιιση) αλλα και που το τικαρα παλι δεν δουλευει.

 

ποιον kernel φορας?

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε από αυτό εξαρτάται και η επιτυχία της ρομ του.

 

H επιτυχια της καθε "Rom" εξαρταται αποκλειστικα,απο τον καλο "Choice Kernel" + "Sefs creations" <Αgglika δεν σκαμπαζω> και ξερω πολυ καλα Αγαπητε μου Νικολιο,οτι αυτο το γνωριζεις καλα εσυ....!!!! Και πιστευω 100% οτι αν καποιος < Sefomodarei > εναν καλο "Kernel" ακομα....!!!! Θα δεις εαν θα μιλαει κανεις για μηλαρακια και αρκουδακια...!!!!! :lol: Ασχετως αν ακομα και αυτα,παιζουν τον ρολο τους τελικα....:!: Αλλα στο "backround"....:!:

Nομιζω πως πολυ συντομα θα επιβεβαιωθω,σε κατι που ειναι για ολους γνωστο... Πλεον.....!!!!

 

εννοεις οτι εκανες hard reset και ειναι ολα ΟΚ ?? θα το κανω , να μπει καθαρη η rom , να σωσω στο PC τα αρχεια μου και το titanium backup γιατι εχω ταξινομήσει τα εικονιαδια των εφαρμογων και επειδη ειναι πολλες καρτελες ειναι φασαρια απο την αρχη.

Κernel θα παιξω η στον CF-Root η στο siyah 2.2 , στην 5 και στην 6 τον siyah δουλευα και ημουνα πολυ ικανοποιημένος

 

Να παιξεις εκει που μας λες..< ικανοποιημενος >..!!! Και αν σου ειναι ευκολο ρεεεε "jimmako" Αγορινα μου Καλη...!!!!

Να μας γραψεις δυο σειρουλες με τις οποιες παρατηρησεις σου....!!!

 

Θα Σε ευγνωμονω για αυτο....!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

@για noled

Στην

προσβασημοτητα στις ρυθμίσεις είναι τικαρισμενο; εμένα δουλεύει μία χαρά

 

Sent from Galaxy

 

δεν ηταν (δεν την ηξερα καν αυτη τη ρυθμιιση) αλλα και που το τικαρα παλι δεν δουλευει.

 

ποιον kernel φορας?

 

Speedmod k18 test2..δοκίμασες να βγάλεις το noled και να το ξαναβάλεις;

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν (δεν την ηξερα καν αυτη τη ρυθμιιση) αλλα και που το τικαρα παλι δεν δουλευει.

 

ποιον kernel φορας?

 

Speedmod k18 test2..δοκίμασες να βγάλεις το noled και να το ξαναβάλεις;

Sent from Galaxy

 

το απεγκαταστησα και το ξαναεγκατεστησα... οτι και να κανω δεν μου δουλευει στα μηνυματα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει μονο σε μενα...

Link to comment
Share on other sites

Speedmod k18 test2..δοκίμασες να βγάλεις το noled και να το ξαναβάλεις;

Sent from Galaxy

 

το απεγκαταστησα και το ξαναεγκατεστησα... οτι και να κανω δεν μου δουλευει στα μηνυματα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει μονο σε μενα...

 

Στα μηνύματα έχεις την stock εφαρμογή ή μήπως το handcent;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το απεγκαταστησα και το ξαναεγκατεστησα... οτι και να κανω δεν μου δουλευει στα μηνυματα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει μονο σε μενα...

 

Στα μηνύματα έχεις την stock εφαρμογή ή μήπως το handcent;

 

Sent from Galaxy

 

Το go sms εχω αλλα παντα το noled μου δουλευε με το συγκεκριμενο προγραμμα. Οπως και στην προηγουμενη εκδοση της omega που τα χρησιμοποιουσα και τα 2 μαζι

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα έχεις την stock εφαρμογή ή μήπως το handcent;

 

Sent from Galaxy

 

Το go sms εχω αλλα παντα το noled μου δουλευε με το συγκεκριμενο προγραμμα. Οπως και στην προηγουμενη εκδοση της omega που τα χρησιμοποιουσα και τα 2 μαζι

 

Στην εναλλαγή ειδοποιήσεων-εποπτευόμενα προγράμματα στους ρυθμίσεις του noled είναι τικ το go-SMS;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δοκίμασε τον k18-test 5..έχασα 1% σε 7 ώρες ύπνου με αυτόν! Για περισσότερο smooth δοκίμασε τον k18-test 2(3% στο ίδιο διάστημα)...και επί τη ευκαιρία για αυτούς που έχουν drain με τεστ 2 κάντε ένα dalvik και wipe cache όταν τον περάσετε και αφήστε τον να κάνει την δουλειά του..αρχικά και εγώ είχα drain στην 2 αλλά μετά από 2-3 μέρες έστρωσε

@για noled

Στην

προσβασημοτητα στις ρυθμίσεις είναι τικαρισμενο; εμένα δουλεύει μία χαρά

 

Sent from Galaxy

Ευχαριστω :)

K18-test2 Δεν υπαρχει λινκ στο xda. Μηπως τον εχεις καπου?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Το go sms εχω αλλα παντα το noled μου δουλευε με το συγκεκριμενο προγραμμα. Οπως και στην προηγουμενη εκδοση της omega που τα χρησιμοποιουσα και τα 2 μαζι

 

Στην εναλλαγή ειδοποιήσεων-εποπτευόμενα προγράμματα στους ρυθμίσεις του noled είναι τικ το go-SMS;

 

Sent from Galaxy

 

 

εισαι μεγαλος. Οχι δεν ηταν τσεκαρισμενο, το τσεκαρα και δουλευει. (παντως σε προηγουμενη rom δεν χρειαζοταν να το κανεις αυτο, ηταν αυτοματα συμβατο με το go sms). Απλα (επειδη μαρεσουν τα τετραγωνα εικονιδια και οχι οι κουκιδες κτλ) δεν μου βγαζει το εικονιδιο του μηνυματος πλεον αλλα του go sms. Γνωριζεις αν μπορω να το αλλαξω αυτο?

Σε ευχαριστω παντως για τα ''φωτα σου΄΄ στο θεμα και συγγνωμη αν βγηκα offtopic γιατι τελικα δεν ηταν θεμα της rom αλλα ρυθμισεων του προγραμματος)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο Γιάννης αναφέρει αυτό σε κάποιο Post.

Νέο Black Blue Theme (Jkay 13.1) από τον lexullde - το theme έχει και εικονίδια από τους dully79, esk02k, whiskeybro, Team Carbon, BananenAffe, Türkbey, indie - (Omega XT Black-Blue)

Ποιά είναι τα εικονίδια κ πού βρίσκονται?

Καλα το καινουργιο jkay κάνει παπάδες μιλάμε παρεπιπτόντως.....

Συγχαρητήρια για την καινούργια rom Γιάννη.

Πολύ όμορφη κ πλήρως λειτουργική.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

εισαι μεγαλος. Οχι δεν ηταν τσεκαρισμενο, το τσεκαρα και δουλευει. (παντως σε προηγουμενη rom δεν χρειαζοταν να το κανεις αυτο, ηταν αυτοματα συμβατο με το go sms). Απλα (επειδη μαρεσουν τα τετραγωνα εικονιδια και οχι οι κουκιδες κτλ) δεν μου βγαζει το εικονιδιο του μηνυματος πλεον αλλα του go sms. Γνωριζεις αν μπορω να το αλλαξω αυτο?

Σε ευχαριστω παντως για τα ''φωτα σου΄΄ στο θεμα και συγγνωμη αν βγηκα offtopic γιατι τελικα δεν ηταν θεμα της rom αλλα ρυθμισεων του προγραμματος)

 

Στις ρυθμίσεις - εικονίδια - ξετίκαρε αυτό που λέει εικονίδια άλλων και τίκαρε εκεί που λέει εικονίδιο SMS και δεν θα σου δείχνει το εικονίδιο τύπου go SMS pro αλλά το κλασικό που βγάζει η εφαρμογή.

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

εισαι μεγαλος. Οχι δεν ηταν τσεκαρισμενο, το τσεκαρα και δουλευει. (παντως σε προηγουμενη rom δεν χρειαζοταν να το κανεις αυτο, ηταν αυτοματα συμβατο με το go sms). Απλα (επειδη μαρεσουν τα τετραγωνα εικονιδια και οχι οι κουκιδες κτλ) δεν μου βγαζει το εικονιδιο του μηνυματος πλεον αλλα του go sms. Γνωριζεις αν μπορω να το αλλαξω αυτο?

Σε ευχαριστω παντως για τα ''φωτα σου΄΄ στο θεμα και συγγνωμη αν βγηκα offtopic γιατι τελικα δεν ηταν θεμα της rom αλλα ρυθμισεων του προγραμματος)

 

Στις ρυθμίσεις - εικονίδια - ξετίκαρε αυτό που λέει εικονίδια άλλων και τίκαρε εκεί που λέει εικονίδιο SMS και δεν θα σου δείχνει το εικονίδιο τύπου go SMS pro αλλά το κλασικό που βγάζει η εφαρμογή.

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

 

το εχω δοκιμασει αλλα δεν βγαζει εικονιδιο οπως στις αναπαντητες μονο κουκιδα. δεν πειραζει θα μεινω με σηματακι go sms. Σε ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει που μπορω να βρω τον speedmod K18-test2 Δεν υπαρχει λινκ στο xda.

 

Και περιεργο προβλημα...εχει κολλησει το Hotmail μου.

Εχω 2 σετταρισμενα ενα Hotmail σαν exchange και αλλον ενα exchange εταιρικο. Το εταιρικο δουλευει μια χαρα, και το Hotmail στελνει, κανει refresh ολους του φακελους αλλα δεν κανει τιποτα με το Inbox. To inbox ειναι αδειο και παραμενει ετσι :mad:. Δοκιμασα να το σβησω και να το ξαναστησω απο την αρχη και παλι το ιδιο. Ισως καποιο απο τα wipe να βοηθησει αλλα ποιο?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιος ξερει που μπορω να βρω τον speedmod K18-test2 Δεν υπαρχει λινκ στο xda.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15923377&postcount=1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κοιτουσα αλλα δεν εχει το test 2 εκει αν διαβαζω καλα (:O) εχει test 1 11 12 σε odin και cwm.

 

 

Δες εδώ... http://www.box.com/s/7mt5c6qr2afkfcj2ad2m

Όγδοο από πάνω...

 

Sent from Galaxy

Ευχαριστω!

Edited by alx_570
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κοιτουσα αλλα δεν εχει το test 2 εκει αν διαβαζω καλα (:O) εχει test 1 11 12 σε odin και cwm.

 

Δες εδώ... http://www.box.com/s/7mt5c6qr2afkfcj2ad2m

Όγδοο από πάνω...

@carve21..δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό που ζητάς...για να σου βγάλει σωστά το εικονίδιο μου φαίνεται ότι πρέπει να την χρησιμοποιείς κιόλας..αν έχεις βάλει να παίρνει τα μηνύματα μέσω gosms και έχεις απενεργοποιήσει την stock εφαρμογή λογικά δεν θα πρέπει να σου δείχνει το εικονίδιο της...

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει οδηγος εγκαταστασης της rom και επισης αν μπορω καπου να διαβασω σε τι παραπανω θα ωφεληθω με την εγκατασταση της απο τξν στιγμη που το τηλεφωνο λειτουργει τελεια και ειναι τουμπανο ουτως ή αλλως...επισης πως μπορω να παρω back up του τηλεφωνου (μεσω titanium?) και αν θα μπορω να το επαναφερω στην μαμισια rom αν χρειαστει.. Νομιζω οτι ειναι πραγματα που ολοι οι λιγοτερο εμπειροι θα εκτιμησουν!!

 

Sent by Tapatalk from my GS2

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ... http://www.box.com/s/7mt5c6qr2afkfcj2ad2m

Όγδοο από πάνω...

@carve21..δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό που ζητάς...για να σου βγάλει σωστά το εικονίδιο μου φαίνεται ότι πρέπει να την χρησιμοποιείς κιόλας..αν έχεις βάλει να παίρνει τα μηνύματα μέσω gosms και έχεις απενεργοποιήσει την stock εφαρμογή λογικά δεν θα πρέπει να σου δείχνει το εικονίδιο της...

 

Sent from Galaxy

 

Κοιτα παλια χρησιμοποιουσα go sms και εβγαζε παντα το κλασικο εικονιδιο του μην. Σκεψου δεν ειχα τικαρει ποτε την αυτη την εφαρμογη στις ρυθμισεις του noled. Τωρα τι να σου πω... Παντως ωραιο ειναι και το αλλο εικονιδιο! Οι κουκιδες με εκνευριζουν. (αλλα μηπως ειμαστε λιιιγο offtopic? εε? μηπως??? :O)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει οδηγος εγκαταστασης της rom και επισης αν μπορω καπου να διαβασω σε τι παραπανω θα ωφεληθω με την εγκατασταση της απο τξν στιγμη που το τηλεφωνο λειτουργει τελεια και ειναι τουμπανο ουτως ή αλλως...επισης πως μπορω να παρω back up του τηλεφωνου (μεσω titanium?) και αν θα μπορω να το επαναφερω στην μαμισια rom αν χρειαστει.. Νομιζω οτι ειναι πραγματα που ολοι οι λιγοτερο εμπειροι θα εκτιμησουν!!

 

Sent by Tapatalk from my GS2

 

κοιτα τα πρωτα θεματα (4ο-5ο-6ο-7ο) στην ενοτητα galaxy s2 και θα βρεις ολες τις απαντησεις εκει!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...