Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παίδες!Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω!Όσο για το 2.3.5 της κοπέλας μου,δεν γίνεται με τίποτα 2.3.6 από την στιγμή που δεν το βγάζει στην ενημέρωση λογισμικού του κινητού,επίκειται να γίνει ή πρέπει να το κάνω μόνος μου μέσω υπολογιστή?Εάν απαντήσετε μην ξεχνάτε ότι μιλάτε σε ψιλοάσχετο άνθρωπο...:lol:

 

Της κοπέλας μου το Y έχει την 2.3.6 από τότε που το αγόρασε. :)

 

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση, η μπαταρία του κινητού τελειώνει σχετικά γρήγορα... Μπήκα στις ''υπηρεσίες που εκτελούνται''. Δοκίμασα πχ να κλείσω τους χάρτες αλλά τίποτα... Any ideas? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Της κοπέλας μου το Y έχει την 2.3.6 από τότε που το αγόρασε. :)

 

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση, η μπαταρία του κινητού τελειώνει σχετικά γρήγορα... Μπήκα στις ''υπηρεσίες που εκτελούνται''. Δοκίμασα πχ να κλείσω τους χάρτες αλλά τίποτα... Any ideas? :)

 

Εμένα μου βγάζει 3-5 μέρες ανάλογα με τη χρήση.

 

Για να σταματήσουν διεργασίες (όπως οι χάρτες) να τρέχουν όποτε θέλουν, χρειάζεται ροοτ και την εφαρμογή autostarts

Link to comment
Share on other sites

Α... Τέτοια πράγματα δεν μπορώ να κάνω... :lol: Δεν αφήνει. :O Ευχαριστώ πολύ πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Α... Τέτοια πράγματα δεν μπορώ να κάνω... :lol: Δεν αφήνει. :O Ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

Γενικά η μπαταρία του δεν πολυκρατάει πάντως οπότε μην αγχώνεσαι!Και με τα πάντα κλειστά δεν κρατάει πολύ παραπάνω.Από την στιγμή που μιλάς-χρησιμοποιείς το κινητό πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία.Μόνη λύση...η αναμονή!!!:lol:

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η μπαταρία του δεν πολυκρατάει πάντως οπότε μην αγχώνεσαι!Και με τα πάντα κλειστά δεν κρατάει πολύ παραπάνω.Από την στιγμή που μιλάς-χρησιμοποιείς το κινητό πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία.Μόνη λύση...η αναμονή!!!:lol:

 

Σε σχέση με sgs/ace/blade που έχω από smartphone, κρατάει περισσότερο η μπαταρία του y

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του πεφτει χωρις να το χρησιμοποιησω καθολου θα το παρακολουθησω και σημερα και αυριο και αν ειναι παω γερμανο

:(

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του πεφτει χωρις να το χρησιμοποιησω καθολου θα το παρακολουθησω και σημερα και αυριο και αν ειναι παω γερμανο

:(

 

Δεν χρειάζεται να το πας γερμανό.

Κάποια κακογραμμένη εφαρμογή έχεις ή κάποια που συγχρονίζει συνέχεια στο background.

Ψάξε και άρχισε να βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το πας γερμανό.

Κάποια κακογραμμένη εφαρμογή έχεις ή κάποια που συγχρονίζει συνέχεια στο background.

Ψάξε και άρχισε να βγάζεις.

 

εχω ψαξει και εχω σβησει εφαρμογες και εφαρμογες:(

 

Θα συμφωνήσω.

Με νορμάλ χρήση, βγάζει 3 μέρες τουλάχιστον.

 

εμενα μία:wacko:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μία:wacko:

 

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα σβηστούν ΟΛΑ) και δες τι γίνετε.

 

Κάτι συμβαίνει σίγουρα. Εγώ βγάζω 3-5 μέρες.

 

Μήπως τα έχεις ανοιχτά όλα? Δεδομένα,3g,gps, συγχρονισμόυς και τέτοια?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 3 μέρες μου φαίνεται τέλειο!Έχω μια χαζή και ασήμαντη ερώτηση: Τι ήχο έχετε για τις ειδοποιήσεις π.χ. για τα μηνύματα;;; Προσπαθώ να βάλω κάποιον δικό μου και δεν γίνεται . Άρα δηλαδή πρέπει να χρησιμοποιείς τους ήχους που είναι ήδη περασμένοι; :O :blink: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο "τα αρχεία μου" Φτιάξε τον φάκελο media(μενού-δημιουργία φακέλου) μέσα σε αυτόν τον φάκελο audio και μεσα σε αυτόν τους notifications και ringtones.

 

Ότι βάζεις στον notifications θα στο εμφανίζει για ειδοποιήσεις και στο ringtones για ήχο κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι ήχο έχετε για τις ειδοποιήσεις π.χ. για τα μηνύματα;;; Προσπαθώ να βάλω κάποιον δικό μου και δεν γίνεται . Άρα δηλαδή πρέπει να χρησιμοποιείς τους ήχους που είναι ήδη περασμένοι; :O :blink: :confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3326872#post3326872

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πηρα σημερα και θελω να ρωτησω κατι

Εχω τις επαφες μου αποθηκευμενες στο outlook,με τι προγραμμα θα τις συγχρονησω με το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται απευθείας. Αρχικά από το outlook θα κάνεις εξαγωγή (export) της επαφές σου σε CSV file αν θυμάμαι καλά. Μετά θα μπείς στο gmail σου που χρησιμοποιείς , θα πας στην καρτέλα contacts και θα κάνεις εισαγωγή επαφών (import) από το αρχείο επαφών που δημιούργησες λίγο πριν. Και στο τέλος πολύ απλά θα κάνεις συγχρονισμό τις επαφές σου στο τηλέφωνο από το google account ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται απευθείας. Αρχικά από το outlook θα κάνεις εξαγωγή (export) της επαφές σου σε CSV file αν θυμάμαι καλά. Μετά θα μπείς στο gmail σου που χρησιμοποιείς , θα πας στην καρτέλα contacts και θα κάνεις εισαγωγή επαφών (import) από το αρχείο επαφών που δημιούργησες λίγο πριν. Και στο τέλος πολύ απλά θα κάνεις συγχρονισμό τις επαφές σου στο τηλέφωνο από το google account ;)

 

ουτε gmail εχω oyte google acount...οποτε τι κανω τωρα?

ολα τα κινητα συγχρονιζουν με outlook...αυτο γιατι οχι?

Link to comment
Share on other sites

ουτε gmail εχω oyte google acount...οποτε τι κανω τωρα?

ολα τα κινητα συγχρονιζουν με outlook...αυτο γιατι οχι?

Το Android στηρίζεται κατά πολύ σε ένα gmal account. Πρέπει να κάνεις, γιατί είναι πάρα πολλά τα οφέλη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Google account δεν χρειάζεται. Θα μπείς στο android market απο το κινητό σου και θα κάνεις εγγραφή , για να χρησιμοποιήσεις το market. Το username , pass που θα βάλεις αυτόματα θα δημιουργήσουν και gmail με τους ίδιους κωδικούς. Android phone χωρίς gmail δε γίνεται ;)
Link to comment
Share on other sites

Το Android στηρίζεται κατά πολύ σε ένα gmal account. Πρέπει να κάνεις, γιατί είναι πάρα πολλά τα οφέλη.

 

θα κανω αλλα θελω βοηθεια για τα επομεναπου δεν τα καταλαβα...πως να περασω επαφες απο το outlook

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε φίλος. Πρώτα θα εξάγεις τις επαφές απο το Outelook σε αρχείο. Μετά θα τις εισάγεις στο gmail και τέλος από το κινητό σου θα κάνεις sync τις επαφές ;)

 

Πιο συγκεκριμένα :

 

Εξαγωγή Επαφών του Outlook

 

- Στο Outlook, στο μενού Αρχείο, επιλέξτε την εντολή Εισαγωγή και εξαγωγή.

- Κάντε κλικ στην επιλογή Εξαγωγή σε αρχείο και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί Επόμενο.

- Κάντε κλικ στην επιλογή Τιμές διαχωρισμένες με κόμμα (Windows) και κατόπιν στο κουμπί Επόμενο.

- Στη λίστα φακέλων, κάντε κλικ στο φάκελο Επαφές και κατόπιν στο κουμπί Επόμενο.

- Αναζητήστε το φάκελο στον οποίο θέλετε να αποθηκεύσετε τις επαφές ως αρχείο .csv.

- Πληκτρολογήστε ένα όνομα για το αρχείο που έχετε εξαγάγει και κατόπιν κάντε κλικ στο κουμπί ΟΚ.

- Κάντε κλικ στο κουμπί Επόμενο.

- Κάντε κλικ στο κουμπί Τέλος.

 

Εισαγωγή Επαφών στο Google Gmail

 

- Συνδεθείτε στο Gmail και κάντε κλικ στη σύνδεση Contacts στην κορυφή της σελίδας.

 

Η λίστα Contacts ανοίγει σε νέο παράθυρο.

 

- Κάντε κλικ στο κουμπί Import Contacts.

- Κάντε κλικ στο κουμπί Browse και μεταβείτε στο αρχείο .csv που δημιουργήσατε στην ενότητα "Εξαγωγή Επαφών του Outlook" αυτού του άρθρου.

- Επιλέξτε το αρχείο και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί Import Contacts.

 

Αφού εισαγάγετε τις επαφές σας, εμφανίζεται ένα παράθυρο διαλόγου το οποίο παρουσιάζει το σύνολο των επαφών που έχουν εισαχθεί.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε φίλος. Πρώτα θα εξάγεις τις επαφές απο το Outelook σε αρχείο. Μετά θα τις εισάγεις στο gmail και τέλος από το κινητό σου θα κάνεις sync τις επαφές ;)

 

Πιο συγκεκριμένα :

 

Εξαγωγή Επαφών του Outlook

 

- Στο Outlook, στο μενού Αρχείο, επιλέξτε την εντολή Εισαγωγή και εξαγωγή.

- Κάντε κλικ στην επιλογή Εξαγωγή σε αρχείο και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί Επόμενο.

- Κάντε κλικ στην επιλογή Τιμές διαχωρισμένες με κόμμα (Windows) και κατόπιν στο κουμπί Επόμενο.

- Στη λίστα φακέλων, κάντε κλικ στο φάκελο Επαφές και κατόπιν στο κουμπί Επόμενο.

- Αναζητήστε το φάκελο στον οποίο θέλετε να αποθηκεύσετε τις επαφές ως αρχείο .csv.

- Πληκτρολογήστε ένα όνομα για το αρχείο που έχετε εξαγάγει και κατόπιν κάντε κλικ στο κουμπί ΟΚ.

- Κάντε κλικ στο κουμπί Επόμενο.

- Κάντε κλικ στο κουμπί Τέλος.

 

Εισαγωγή Επαφών στο Google Gmail

 

- Συνδεθείτε στο Gmail και κάντε κλικ στη σύνδεση Contacts στην κορυφή της σελίδας.

 

Η λίστα Contacts ανοίγει σε νέο παράθυρο.

 

- Κάντε κλικ στο κουμπί Import Contacts.

- Κάντε κλικ στο κουμπί Browse και μεταβείτε στο αρχείο .csv που δημιουργήσατε στην ενότητα "Εξαγωγή Επαφών του Outlook" αυτού του άρθρου.

- Επιλέξτε το αρχείο και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί Import Contacts.

 

Αφού εισαγάγετε τις επαφές σας, εμφανίζεται ένα παράθυρο διαλόγου το οποίο παρουσιάζει το σύνολο των επαφών που έχουν εισαχθεί.

 

ρε παιδια θελω να περασω τις επαφες απο το outlook στον καταλογο του τηλεφωνου,οχι στο mail

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να περασω τις επαφες απο το outlook στον καταλογο του τηλεφωνου,οχι στο mail

Όπως και πολύ σωστά σου εξήγησε και ο Κοσμάς παραπάνω μόλις περαστούν στο gmail θα έρθουν αυτόματα και στο κινητό στην 1η σύνδεση πυ θα κάνεις σε WiFi ή 3g.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

συνδεδεμενος ειμαι αλλα δεν μου τα εμφανισε

 

update

 

οκκκκκκ ετοιμοοοοοο....ευχαριστωωω

Edited by sakiss
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση εχω αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Τι Screen Protector(οθονη προστασιας-ζελατινα) να παρω για το συγκεκριμενο κινητο?

Εχω δει καποιες στο ebay αλλα επειδη δεν εχω ιδεα τι ειναι καλο και τι οχι θα ηθελα καποιος να με βοηθησει λιγο.

Εχω βρει αυτες εδω http://www.ebay.com/itm/10pcs-new-Anti-Scratch-Screen-Protector-Film-For-Samsung-Galaxy-Y-S5360-/110833117913?pt=PDA_Accessories&hash=item19ce2b2ad9 αλλα δεν ξερω αν ειναι καλες και αν αξιζει να τις παρω.

Απο ποσοτητα τι να προτιμησω 5 ή 10?Δεν ξερω καθε ποτε πρεπει και καθε ποσο χρειαζεται αλλαγη γ'αυτο ρωταω.

 

Αν εχει παρει κανεις καποιες ή καμια αλλη προταση και μπορει να με βοηθησει ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση εχω αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Τι Screen Protector(οθονη προστασιας-ζελατινα) να παρω για το συγκεκριμενο κινητο?

Εχω δει καποιες στο ebay αλλα επειδη δεν εχω ιδεα τι ειναι καλο και τι οχι θα ηθελα καποιος να με βοηθησει λιγο.

Εχω βρει αυτες εδω http://www.ebay.com/itm/10pcs-new-Anti-Scratch-Screen-Protector-Film-For-Samsung-Galaxy-Y-S5360-/110833117913?pt=PDA_Accessories&hash=item19ce2b2ad9 αλλα δεν ξερω αν ειναι καλες και αν αξιζει να τις παρω.

Απο ποσοτητα τι να προτιμησω 5 ή 10?Δεν ξερω καθε ποτε πρεπει και καθε ποσο χρειαζεται αλλαγη γ'αυτο ρωταω.

 

Αν εχει παρει κανεις καποιες ή καμια αλλη προταση και μπορει να με βοηθησει ας μου πει.

το εχω 6 μηνες χωρίς ζελατίνη....

δεν έχει παθει τίποτα ακόμα...;)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Η λέξη κλειδί είναι το "ακόμα".:p

Πιστεύω πως όσο και να το προσέχεις το κινητό κάποια στιγμή θα γίνει η ζημιά και τότε θα 'ναι αργά.

Αξίζει να βάλεις κάποιος μια ζελατίνα στο κινητό του ειδικά τώρα πια που υπάρχουν πολύ καλής ποιότητας που δεν καταλαβαίνεις καν ότι την έχεις.

Φυσικά ο καθένας αποφασίζει και πράττει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...