Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πέρασε κανείς το patch για OTA? Ή να το δοκιμάσω εγώ? :p

 

Πως γίνεται να έχω 34% μπαταρία και όταν κάνω reboot to recovery να μου δείχνει μέσα στο cwm 21%? (και μετά που ανοίγω κανονικά το κινητό είναι στο 21)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλος του το έδωσε το hint ;-)

Μα τι γινεται επιτελους ολα του τα δινουν..;αυτος δεν δημιουργει τιποτα ;

Μηπως και την ρομ τελικα να την εφτιαξε κανεις αλλος..;:rolleyes:

Το πέρασε κανείς το patch για OTA? Ή να το δοκιμάσω εγώ? :

Δοκιμασε το κι εσυ να μας πεις τα σχολια σου ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μα τι γινεται επιτελους ολα του τα δινουν..;αυτος δεν δημιουργει τιποτα ;

Μηπως και την ρομ τελικα να την εφτιαξε κανεις αλλος..;:rolleyes:

 

Και εγώ slim χρησιμοποιώ φίλε Ηρακλή (καιρό τώρα), αλλά δεν εθελοτυφλώ. Οτι αλλαγή βλέπω πλέον στο changelog είναι κατα 99% κάποιο mod άλλου developer που ο Καναδός το έκανε merge στην Slim. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Το αποτέλεσμα είναι μια ενημερωμένη και σταθερή ρομ, απλά όχι μόνο χάρη στον Krarvind. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ slim χρησιμοποιώ φίλε Ηρακλή (καιρό τώρα), αλλά δεν εθελοτυφλώ. Οτι αλλαγή βλέπω πλέον στο changelog είναι κατα 99% κάποιο mod άλλου developer που ο Καναδός το έκανε merge στην Slim. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Το αποτέλεσμα είναι μια ενημερωμένη και σταθερή ρομ, απλά όχι μόνο χάρη στον Krarvind. :)

 

Καλο η κακο δεν ξερω εαν ειναι αλλα ολοι κρινονται με βαση το αποτελεσμα..και το αποτελεσμα φιλε μου ειναι μια σταθερη και γρηγορη ics που σιγουρα ενδυκνειται για καθημερινη χρηση..Ακιμα και για το σωστο merging παντως, χαιρει συγχαρητηριων :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη στιγμη κι εγω της περασα τον sema 1.0.0s και πεταει!!!ουτε reboot και χωρις το παραμικρο προβλημα.Υπαρχει ενα θεμα μοναχα... εκεινο της υπερβολικης ραμ:D αλλα δεν ειναι κατι το σοβαρο :p:p

 

Καλημερα σας, εβαλα και εγω τον Semaphore ICS 1.0.0s, αλλα απο τοτε μου κλεινει που και που ο Browser και το Handcent SMS.

Εχετε βαλει καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις απο το Semaphore application για CPU κ.λ.π ?

Για να πω την αληθεια πειραξα κατι Settings απο το Semaphore application, και τωρα που επανεφερα τα Defaults βλεπω να παιζει καλα παλι.

 

Ασχετο, σας αρεσει ο Dialer, τα Contacts και τα SMS στο ICS ετσι οπως ειναι το Interface τους ? Εμενα οχι, για αυτο και στα SMS εβαλα το Handcent.

 

Ευχαριστω

Edited by km1121
προσθηκη

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εβαλα και εγω τον Semaphore ICS 1.0.0s, αλλα απο τοτε μου κλεινει που και που ο Browser και το Handcent SMS.

Εχετε βαλει καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις απο το Semaphore application για CPU κ.λ.π ?

Για να πω την αληθεια πειραξα κατι Settings απο το Semaphore application, και τωρα που επανεφερα τα Defaults βλεπω να παιζει καλα παλι.

 

Ασχετο, σας αρεσει ο Dialer, τα Contacts και τα SMS στο ICS ετσι οπως ειναι το Interface τους ? Εμενα οχι, για αυτο και στα SMS εβαλα το Handcent.

 

Ευχαριστω

 

Βάλε κανα theme η βάλε τα black apps

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κανα theme η βάλε τα black apps

 

Ευχαριστω, αλλα μεχρι να μου απαντησετε βρηκα το Contacts application απο το playstore. Απλο ελαφρυ και ευκολο στην χρηση και εχει και SMS και Dialer.

Edited by km1121
προσθηκη

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αλλα μεχρι να μου απαντησετε βρηκα το Contacts application απο το playstore. Απλο ελαφρυ και ευκολο στην χρηση και εχει και SMS και Dialer.

οι μαυρες στοκ εφαρμογες που εχει ανεβασει ο Νικος (Superuser) ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

Βγηκε semaphore 1.0.1s σε τεστ εκδοση

Link to comment
Share on other sites

οι μαυρες στοκ εφαρμογες που εχει ανεβασει ο Νικος (Superuser) ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

Βγηκε semaphore 1.0.1s σε τεστ εκδοση

 

Που ειναι μαυρες στοκ εφαρμογες ?

... και Devil_071 σε Test

Edited by km1121

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

μαύρη ή άσπρη βρήκε κανείς τρόπο να φτιάξει στον dialer της slim ελληνικό t9?

 

Είναι το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί και δεν θέλω να βάλω άλλο dialer.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι μαυρες στοκ εφαρμογες ?

... και Devil_071 σε Test

 

Oρίστε http://rootzwiki.com/topic/15092-invertedtotally-inverted-apps-4-12-google-plus-updated/

 

μαύρη ή άσπρη βρήκε κανείς τρόπο να φτιάξει στον dialer της slim ελληνικό t9?

 

Είναι το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί και δεν θέλω να βάλω άλλο dialer.

 

Στο παραπάνω link ο dialer έχει t9

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Oρίστε http://rootzwiki.com/topic/15092-invertedtotally-inverted-apps-4-12-google-plus-updated/

 

 

 

Στο παραπάνω link ο dialer έχει t9

 

Λογικά εννοείς τα contacts.apk.

 

Έχεις δοκιμάσει αν το t9 του dialer βρίσκει μόνο αριθμούς ή στην καλύτερη περίπτωση και ελληνικά γράμματα?

 

Καλά γράψε άκυρο μαν. Μόλις το δοκίμασα. Το τ9 του παίζει κανονικά αλλά δεν παίζει για ελληνικούς χαρακτήρες. Αναγνωρίζει μόνο αγγλικά και αριθμούς.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Στην Android 2.3.6 Gingerbread που ειχα πριν, ειχα μεσα στο Calendar στην επιλογη ποιοι Calendars να εμφανιζονται, τον Google και το MyCalendar. Στο ICS δεν τον εχω τον MyCalendar, που μπορω να τον βρω, γιατι ολα τα ραντεβου και υπενθυμησεις τα ειχα βαλει πανω σε αυτον.

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς τα contacts.apk.

 

Έχεις δοκιμάσει αν το t9 του dialer βρίσκει μόνο αριθμούς ή στην καλύτερη περίπτωση και ελληνικά γράμματα?

 

Ναι το contacts.apk εννοώ.

Το t9 του dialer βρίσκει μόνο αριθμούς και επαφές με λατινικούς χαρακτήρες.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

οι μαυρες στοκ εφαρμογες που εχει ανεβασει ο Νικος (Superuser) ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

Βγηκε semaphore 1.0.1s σε τεστ εκδοση

 

Ο Μάκης τις βρήκε και μας το είπε!

Άλλαξα το link ώστε να παραπέμπει πρώτα στο μήνυμα του για να πηγαίνουν τα εύσημα σε αυτόν που πρέπει.

 

Στην Android 2.3.6 Gingerbread που ειχα πριν, ειχα μεσα στο Calendar στην επιλογη ποιοι Calendars να εμφανιζονται, τον Google και το MyCalendar. Στο ICS δεν τον εχω τον MyCalendar, που μπορω να τον βρω, γιατι ολα τα ραντεβου και υπενθυμησεις τα ειχα βαλει πανω σε αυτον.

Ευχαριστω

 

Το ημερολόγιο στην ICS δεν έχει MyCalendar γιατί συγχρονίζεται με τον Google λογαριασμό.

Η Gingerbread είχε MyCalendar γιατί η εφαρμογή ήταν τροποποιημένη από την Samsung.

Αυτά είναι μερικά προβλήματα όταν έχεις συνηθίσει ROMs οι οποίες είναι τροποποιημένες από τις εταιρίες και ξαφνικά πας σε καθαρό Android.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

οι μαυρες στοκ εφαρμογες που εχει ανεβασει ο Νικος (Superuser) ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

Βγηκε semaphore 1.0.1s σε τεστ εκδοση

 

Η εφαρμογή των μηνυμάτων υποστηρίζει bln ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Με την CM9 έχω κανονικά BLN. Το ίδιο φαντάζομαι θα συμβαίνει και με τις άλλες ICS. Πιστεύω ότι όλοι οι devs έχουν βάλει στις ROMs τους υποστήριξη για BLN.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάκης τις βρήκε και μας το είπε!

Άλλαξα το link ώστε να παραπέμπει πρώτα στο μήνυμα του για να πηγαίνουν τα εύσημα σε αυτόν που πρέπει.

 

 

Το ημερολόγιο στην ICS δεν έχει MyCalendar γιατί συγχρονίζεται με τον Google λογαριασμό.

Η Gingerbread είχε MyCalendar γιατί η εφαρμογή ήταν τροποποιημένη από την Samsung.

Αυτά είναι μερικά προβλήματα όταν έχεις συνηθίσει ROMs οι οποίες είναι τροποποιημένες από τις εταιρίες και ξαφνικά πας σε καθαρό Android.

 

Σωστο, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα, μακαρι να υπηρχε ενας dev που να επαιρνε τα αιτηματα μας και να το προσθετε σε καθε ROM καινουργια, αλλα δεν γινεται !

Edited by Superuser

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή των μηνυμάτων υποστηρίζει bln ?

 

ναι, κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς τα radios του nexus s από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1548815 ?

Έχω περάσει το UCKF1 και νομίζω είναι αρκετά καλύτερο από τα radios της JVT, JVU και JW4 που είχα σε θέμα σήματος (Vodafone) και μπαταρίας.

Έχει πειραματιστεί κανείς με κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πού τα δοκίμασα όλα (σε cosmote )κατέληξα ότι το jvu είναι το καλύτερό. Κάποια είχαν θέμα και με το 3g. Λένε ότι έχουν καλύτερό upload αλλά εγώ δεν είδα καμία διάφορα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πού τα δοκίμασα όλα (σε cosmote )κατέληξα ότι το jvu είναι το καλύτερό. Κάποια είχαν θέμα και με το 3g. Λένε ότι έχουν καλύτερό upload αλλά εγώ δεν είδα καμία διάφορα

 

Θα συμφωνήσω, και επίσης μου έκανε και τη μπαταρία καλύτερη από το jw4. Τώρα είμαι με jw4 σε gingerbread και παίρνω στατιστικά, και με βλέπω πάλι με jvu, μέχρι να ξαναβάλω ics

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω απελπιστει...ημουν σε slim 3.2 και ξαφνικα διαπιστωσα οτι δεν εβλεπε η μουσικη τα τραγουδια ενω τα επαιζε κανονικα ενα ενα απο τον file explorer ετσι σε μια μερα μεσα γυρισα σε jw1 και μετα jw4 αλλα ματαια το προβλημα παραμενει σε ολες τους ετσι ξαναγυρισα στη slim 3.3 δοκιμασα wipe data της εφαρμογης μουσικης αλλα και παλι τπτ...και οταν παω στις ρυθμισεις καρτα μνημης μου λεει οτι εχω 3gb τραγουδια αλλα οταν παταω πανω μου βγαζει μονο 2 (την μουσικη την εχω στην εσωτερικη sd)
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...