Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι μετα απο καιρό βέβαια..τελικά το προβλημα ήταν η θύρα usb του κινητού η οποία και αλλάχτηκε με καινούργια,το κινητό αναγνωρίστηκε αυτομάτως απο τον υπολογιστή. ΔΥΣΤΥΧΩΣ απο απροσεξία κόπηκαν τα καλώδια του μικροφώνου και του πλαινού κουμπιού ,παραγγείλαμε καλώδια αλλά ο φίλος που προσπάθησε να το κολλήσει δε τα κατάφερε.Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά αλλά δεν έχει ήχους αυτη τη στιγμή.Θα μπορούσα να απευθυνθώ κάπου για την επισκευή του?Υπάρχει σωτηρία?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο φόρουμ! Έχω και εγώ το νέξους εδώ και αρκετά χρόνια. Τον τελευταίο καιρό σε σημεία που η wind είχε χαμηλό σήμα (2 μπάρες) το νεξους μου δεν πιάνει καθόλου. Είναι εκτός δικτύου και πρακτικά δεν έχω τηλέφωνο. Μόνο στο κέντρο της πόλης έχει σήμα (φουλ) και σε ανοιχτούς χώρους. Πρόκειται για τυπικό πρόβλημα κεραίας; Το έχετε αντιμετωπίσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ! Έχω και εγώ το νέξους εδώ και αρκετά χρόνια. Τον τελευταίο καιρό σε σημεία που η wind είχε χαμηλό σήμα (2 μπάρες) το νεξους μου δεν πιάνει καθόλου. Είναι εκτός δικτύου και πρακτικά δεν έχω τηλέφωνο. Μόνο στο κέντρο της πόλης έχει σήμα (φουλ) και σε ανοιχτούς χώρους. Πρόκειται για τυπικό πρόβλημα κεραίας; Το έχετε αντιμετωπίσει;

 

 

Εισαι με 2G η 3G οταν χανεις σημα;

Link to comment
Share on other sites

Είτε 2g είτε 3g :(

Έχω αλλάξει και σιμ έχω κατεβάσει και εφαρμογές για καλύτερο σήμα αλλά τίποτε δυστυχώς

Edited by poliviosfp
Link to comment
Share on other sites

Είτε 2g είτε 3g :(

Έχω αλλάξει και σιμ έχω κατεβάσει και εφαρμογές για καλύτερο σήμα αλλά τίποτε δυστυχώς

Έχεις δοκιμάσει factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες... μετα απο 3 χρονια αποφασισα να αλλαξω κινητο...Πηγα στο asus zenfone 2!

Το Nexus ομως θα παραμεινει στα χέρια μου για να πειραματίζομαι με τις καινουριες εκδοσεις παρολο την ελλειψη πλεον της θυρα usb (την ειχα λιωσει πραγματικα).

Σας χαιρετώ αλλα θα σας παρακολουθώ!!!

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ηθελε πολυ πιεση το κουμπι on-off και καμμια φορα δεν λειτουργουσε.

Μου ζητησανε 15 ευρω για να τσεκαρουνε την συσκευη,"μπορει να ειναι και πλακετα" μου ειπανε.

Απο οτι εμαθα αλλα 35 ευρω η επισκευη.......

Οποτε ειπα....."δεν το φτιαχνω μονος μου σε 20 λεπτα?":wink:

Τελικα ητανε ευκολο εως αστειο!

Και φυσικα ουδεμιαν σχεση η....πλακετα.............

λογικα θα γινεται σε ολα τα κινητα

Εδω η διαδικασια:

https://www.youtube.com/watch?v=TU6vYoDiPK4&feature=youtu.be

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και καιρό το έχω παροπλισμένο.

Λειτουργεί κανονικά χωρίς να έχει πρόβλημα.

Θέλω να το δώσω στον γιο μου αλλά επειδή θέλω να το καθαρίσω από τη σαβούρα και από τις πολλές άχρηστες ή μη εφαρμογές να κάνω ένα factory reset ή να περάσω καμιά πιο φρέσκια rom ;

 

Υπάρχει κάποια με Ελληνικά και απροβλημάτιστη και δοκιμασμένη για να φλασάρω ;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία επίσημη jelly bean που είχε βγάλει η Google για το nexus μας που έχει και ελληνικά και είσαι οκ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία επίσημη jelly bean που είχε βγάλει η Google για το nexus μας που έχει και ελληνικά και είσαι οκ.

 

Aπο που να την κατεβασω ;

Link to comment
Share on other sites

Aπο που να την κατεβασω ;

 

Αν έχεις υπολογιστή κατέβασε το Nexus Root Toolkit. Με το Toolkit δεν χρειάζεται να κατεβάσεις ούτε τη ρομ ούτε τους drivers για το pc (σε περίπτωση που δεν βλέπει το κινητό σου), τα βρίσκεις όλα απο εκεί μέσα, http://www.wugfresh.com/nrt/, δες ένα βίντεο για να καταλάβεις την διαδικασία

 

ps: η έκδοση που θες να φλασάρεις είναι 4.3.0 JWR66Y

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Το νεξάκι σήμερα έγινε παρελθόν, δυστυχώς κατάφερα και το έσπασα. Όσο κι αν είχε παλιώσει αυτό το τηλέφωνο το γούσταρα πολύ. Πάω για το 6 από δευτέρα αλλά θα σας παρακολουθώ, την καλησπέρα μου σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Το νεξάκι σήμερα έγινε παρελθόν, δυστυχώς κατάφερα και το έσπασα. Όσο κι αν είχε παλιώσει αυτό το τηλέφωνο το γούσταρα πολύ. Πάω για το 6 από δευτέρα αλλά θα σας παρακολουθώ, την καλησπέρα μου σε όλους.

Κρίμα, φοβερή συσκευή.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οντως Κριμα εμένα πάντως ζει και βασιλευει και ειναι μια χαρα,μονο που μου κανει λιγα νερα με το slot της φορτισης.Κατα τ'αλλα μια χαρα!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προσπαθώ να παρω backup και μου βγάζει το ρομποτάκι πεσμένο με ένα κοκκινο τρίγωνο. Εκεί κολλάει και Δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Στην συνέχεια σβήνει και μπουτάρει ξανά στα κανονικά του. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα μπορεσω να μπω μεσα στο back up;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παρω backup και μου βγάζει το ρομποτάκι πεσμένο με ένα κοκκινο τρίγωνο. Εκεί κολλάει και Δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Στην συνέχεια σβήνει και μπουτάρει ξανά στα κανονικά του. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα μπορεσω να μπω μεσα στο back up;

Αυτή είναι η stock recovery. Βάλε custom recovery για να παίρνεις και να διαχειρίζεσαι backups.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η stock recovery. Βάλε custom recovery για να παίρνεις και να διαχειρίζεσαι backups.[/Q

Οκ. Το έκανα και όλα πήγαν καλά. Τώρα θέλει ψάξιμο για να το στήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κάποιο λίνγκ ή κάποια τιμή για οθόνη του nexus? Μόλις το έφτιαξα μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του. Λειτουργική μεν...σπασμένη δε.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Από χθες τρέχω και cyanogenmod 13. Και για τα δεδομένα της πενταετίας που έκλεισε η συσκευή η αλήθεια είναι ότι το τρέχει αρκετά καλά το marshmallow! Ο γερολυκος δεν λεει να πεθάνει!
Link to comment
Share on other sites

Από χθες τρέχω και cyanogenmod 13. Και για τα δεδομένα της πενταετίας που έκλεισε η συσκευή η αλήθεια είναι ότι το τρέχει αρκετά καλά το marshmallow! Ο γερολυκος δεν λεει να πεθάνει!

Εγώ έχω καθίσει στη τελευταία 4.4.4

Με τρώει το χέρι όμως η marshmallow.

Πραγματικά δε λέει να πεθάνει αυτό το κινητό. Αθάνατο. Θα γίνει πόλεμος και αυτό θα πάρει android Z!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καθίσει στη τελευταία 4.4.4

Με τρώει το χέρι όμως η marshmallow.

Πραγματικά δε λέει να πεθάνει αυτό το κινητό. Αθάνατο. Θα γίνει πόλεμος και αυτό θα πάρει android Z!!!

Πάρε ένα back up της kit Kat και δοκίμασε marshmallow. Αν δεν σου αρέσει γυρνάς πίσω στο λεπτό. Εγώ την έβαλα έτσι να την δοκιμάσω γιατί Δεν περίμενα πολλά πολλά και Έχω πάθει πλάκα. Ειδικά με την μπαταρία βγαζω 2.30-3 ώρες οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πραγματι android M πεταει στο γερολυκο μας!Μονο μου λειπει το power widget....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/6fc22225ebddf28595134e0e6af02dba.jpg

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για όποιον ασχολείται ακόμη με τον γερολυκο παιδιά περαστε του την τελευταία OMAP4 AOSP project ROM. Το τηλέφωνο πλέον έχει καθαρή 1gb RAM. Το χει τερματισει ο Ziyan.Τολμώ να δηλωσω οτι είναι η καλύτερη ROM που είχε ποτέ το κινητό και πίστεψε με αυτα τα χρόνια του χω φλασαρει αμετρητες
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ασχολείται ακόμη με τον γερολυκο παιδιά περαστε του την τελευταία OMAP4 AOSP project ROM. Το τηλέφωνο πλέον έχει καθαρή 1gb RAM. Το χει τερματισει ο Ziyan.Τολμώ να δηλωσω οτι είναι η καλύτερη ROM που είχε ποτέ το κινητό και πίστεψε με αυτα τα χρόνια του χω φλασαρει αμετρητες

 

 

 

Με σκανδαλίζεις ....

Δώσε κανένα λινκ αν σου ειναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Με σκανδαλίζεις ....

Δώσε κανένα λινκ αν σου ειναι εύκολο.

 

Εδώ είσαι! Η ROM πέρα από την σβελταδα είναι και εξαιρετικά σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...