Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κοιτάζω και κοιτάζω και την ClockworkMod που είδα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324831

 

Βλέπω ότι και οι δυο θέλουν να είναι ήδη root η συσκευή, σωστά;;

Οχι δε χρειαζεται root. Απλά χρειάζεται να φλασαρεις το recovery image στην συσκευή σου. Ο bootloader σου είναι ξεκλειδωτος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δε χρειαζεται root. Απλά χρειάζεται να φλασαρεις το recovery image στην συσκευή σου. Ο bootloader σου είναι ξεκλειδωτος;

 

Λογικά κλειδωμένος, πρέπει να μπω σε Fastboot Mode με volume up+volume down+power button για να το δω;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κλειδωμένος, πρέπει να μπω σε Fastboot Mode με volume up+volume down+power button για να το δω;

Αν είναι κλειδωμένος, όταν ανοιγεις τοβτηλεφωνο δεν πρεπει να σου έχει καποιοβλουκετο.

Αν είναι ξεκλειδωτος ο bootloader τοτε όταν ανοίγει η συσκευή,στο κάτω μέρος της οθόνης θαβυπαρχει ενα ξεκλειδωτος λουκετο

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένος, όταν ανοιγεις τοβτηλεφωνο δεν πρεπει να σου έχει καποιοβλουκετο.

Αν είναι ξεκλειδωτος ο bootloader τοτε όταν ανοίγει η συσκευή,στο κάτω μέρος της οθόνης θαβυπαρχει ενα ξεκλειδωτος λουκετο

 

Οπότε ο δικός μου είναι κλειδωμένος!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινά τα ξεκλειδωματα,αξιζει

 

Θέλω αλλά έχω κολλήσει στο θέμα ότι μέσω usb δεν βλέπει το pc τη συσκευή...

 

Δοκίμασα με το Framaroot, μπας και το κάνω root χωρίς pc, αλλά δεν δούλεψε...

http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276

 

Ο bootloader είπαμε είναι κλειδωμένος, άρα δεν μπορώ να το rootαρω από φλασάκι, σωστά;;

 

Οπότε τι κάνουμε;;

 

Ο bootloader, χωρίς σύνδεση σε pc, πως ξεκλειδώνει;;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω αλλά έχω κολλήσει στο θέμα ότι μέσω usb δεν βλέπει το pc τη συσκευή...

 

Δοκίμασα με το Framaroot, μπας και το κάνω root χωρίς pc, αλλά δεν δούλεψε...

http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276

 

Ο bootloader είπαμε είναι κλειδωμένος, άρα δεν μπορώ να το rootαρω από φλασάκι, σωστά;;

 

Οπότε τι κάνουμε;;

 

Ο bootloader, χωρίς σύνδεση σε pc, πως ξεκλειδώνει;;

 

Thanks!

Όταν το συνδέεις στο PC αφού μπεις από Bootloader, τι σου βγάζει στη διαχείριση συσκευών στα Windows;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις στο PC αφού μπεις από Bootloader, τι σου βγάζει στη διαχείριση συσκευών στα Windows;

 

Οταν μπαίνω σε fastboot mode και να το συνδέω στο pc εννοείς;;

 

από Πίνακα ελέγχου --> Σύστημα --> Διαχείριση Συσκευών δεν βλέπω να εμφανίζει/αναγνωρίζει κάτι άλλο όταν το συνδέω με το usb

 

Αν πούμε ότι είναι software το πρόβλημα, τι θα μπορούσα να κάνω; Drivers; Και αν ναι, πως μπορώ να τους περάσω χωρίς σύνδεση με pc;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις ενα Ubuntu live CD να το τρεξεις στον υπολογιστη σου και μεσα απο το Linux να περασεις custom recovery θεωρωντας οτι δεν εχει προβλημα η θυρα USB ειτε του PC ειτε του gnex
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλα σε όλους. Χριστός Ανέστη

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω ένα samsung gt-i9250 και οταν ανοίγει μετά από λίγο σβήνει μόνο του. Προσπάθησα για διαγραφή από το recovery mode το wipe data reset αλλά δεν διαγράφει τίποτα από τα αρχεία μου. Επίσης δοκίμασα και αναβάθμιση λογισμικού μέσο ODIN αλλά πάλι τίποτα.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα samsung gt-i9250 και οταν ανοίγει μετά από λίγο σβήνει μόνο του. Προσπάθησα για διαγραφή από το recovery mode το wipe data reset αλλά δεν διαγράφει τίποτα από τα αρχεία μου. Επίσης δοκίμασα και αναβάθμιση λογισμικού μέσο ODIN αλλά πάλι τίποτα.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Galaxy Nexus Toolkit ή Wug's Nexus Root Toolkit. Και τα δύο αναφέρονται επανειλημμένα στο θέμα. Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, από bootloader μέχρι ROM και διαγραφή δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα samsung gt-i9250 και οταν ανοίγει μετά από λίγο σβήνει μόνο του. Προσπάθησα για διαγραφή από το recovery mode το wipe data reset αλλά δεν διαγράφει τίποτα από τα αρχεία μου. Επίσης δοκίμασα και αναβάθμιση λογισμικού μέσο ODIN αλλά πάλι τίποτα.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Απο τα συμφραζόμενα σου, είσαι stock παντού. Βάλε μια custom recovery και μετά κάνεις ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια χαρα παιδια...

θελω help

στον οδηγο στο βημα 2 στο 6ο δεν με ρωταει για να ξεκλειδωσω το bootloader...

γιατι...?

και μου γραφει fastboot device was not found...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια...

θελω help

στον οδηγο στο βημα 2 στο 6ο δεν με ρωταει για να ξεκλειδωσω το bootloader...

γιατι...?

και μου γραφει fastboot device was not found...

Δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers. Κοίτα το ξανά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers. Κοίτα το ξανά.

 

στο cyanogen πως γινεται να λειτουργησει το

flash player...?

Edited by constadinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα.Ποιά ειναι η Καλύτερη ΡΟΜ για το Nexus αυτή την στιγμή;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα.Ποιά ειναι η Καλύτερη ΡΟΜ για το Nexus αυτή την στιγμή;

 

Άν θες να δοκιμάσεις κάποια 5.1.1 δες την Euphoria http://forum.xda-developers.com/galaxy-nexus/development/rom-euphoria-os-1-1-t3075221 την εχω εδώ και μέρες χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα.Ποιά ειναι η Καλύτερη ΡΟΜ για το Nexus αυτή την στιγμή;

Δεν υπάρχει καλύτερη. Η κάθε μια έχει τα καλά και τα κακά της.Προσωπικά χρησιμοποιώ την aosp την οποία θεωρώ την πιο γρήγορη lollipop που έχει κυκλοφορήσει για την συσκευή. Δοκίμασε αν δεν βαριέσαι και zmod, fml.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη. Η κάθε μια έχει τα καλά και τα κακά της.Προσωπικά χρησιμοποιώ την aosp την οποία θεωρώ την πιο γρήγορη lollipop που έχει κυκλοφορήσει για την συσκευή. Δοκίμασε αν δεν βαριέσαι και zmod, fml.

 

εγω εβαλα την cm11 maguro nightly και μου αναγνωριζει μονο 693 απο 1G RAM...

γιατι..?

τι πλεονεκτηματα εχει αυτη..?

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την cm11 maguro nightly και μου αναγνωριζει μονο 693 απο 1G RAM...

γιατι..?

τι πλεονεκτηματα εχει αυτη..?

Και πριν τόση ram σου αναγνώριζε. Στη συσκευή μας δυστυχώς κάποιο μέρος της ram το χρησιμοποιεί η gpu και πότε δεν θα έχεις 1 gb ram διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται..

εβαλα την 5.1.1 Zmod 17/06/15

και εχει κολλησει στο checking connection...

τι φταιει...?

 

Φταίνε τα GAPPS που φλάσαρες. Δυστυχώς είναι συνηθισμένο πρόβλημα στο 5.x.

Δεν χρειάζεται να ξαναφλασάρεις την ρομ, απλά κατέβασε άλλο πακέτο gapps και δοκίμασε ξανά να φλασάρεις μόνο αυτό.

Είμαι στην ίδια ρομ και με αυτά τα gapps δεν είχα προβλήματα. Αλλά υπόψιν ότι από συσκευή σε συσκευή ακούω ότι διαφέρει η συμπεριφορά. Αν και αυτά που σου προτείνω δεν κάνουν δουλειά, δοκίμασε άλλα, δόξα το Θεό στο XDA υπάρχουν πολλά για 5.1

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Φταίνε τα GAPPS που φλάσαρες. Δυστυχώς είναι συνηθισμένο πρόβλημα στο 5.x.

Δεν χρειάζεται να ξαναφλασάρεις την ρομ, απλά κατέβασε άλλο πακέτο gapps και δοκίμασε ξανά να φλασάρεις μόνο αυτό.

Είμαι στην ίδια ρομ και με αυτά τα gapps δεν είχα προβλήματα. Αλλά υπόψιν ότι από συσκευή σε συσκευή ακούω ότι διαφέρει η συμπεριφορά. Αν και αυτά που σου προτείνω δεν κάνουν δουλειά, δοκίμασε άλλα, δόξα το Θεό στο XDA υπάρχουν πολλά για 5.1

 

thaanx

τελικα εβαλα CM12.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...