Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα παίδες,

είμαι με AOPK maguro 4.2.1 και εσχάτως αντιμετωπίζω κάποια θέματα με την συνδεση στο bluetooth,ενώ είμαι συνδεδεμένος και έχω πραγματοποιήσει μια κλήση,στην αμέσως επόμενη αποσυνδέεται!

Έχετε καμιά λύση?!

αν εχεις την build 3 διαβασε την πρωτη παραγραφο : http://aokp.co/release-jb-mr1-build-3/

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν εχεις την build 3 διαβασε την πρωτη παραγραφο : http://aokp.co/release-jb-mr1-build-3/

 

 

Μαλιστα,με την build 2 είμαι,θα πρέπει να αλλάξω σε 3 για να πάρω την αναβάθμιση ή δεν παίζει ρόλο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,με την build 2 είμαι,θα πρέπει να αλλάξω σε 3 για να πάρω την αναβάθμιση ή δεν παίζει ρόλο?

Ευχαριστώ!

 

Την ΟΤΑ? Μονο με στοκ ρομ την παιρνεις. Αλλιως οταν την ενσωματωσει η ρομ σου

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

περασα μια deoxeded απο cwm και βλεπω αρκετες βελτιωσεις στη καμερα

 

εφυγε το lag οταν αλλαζεις προσανατολισμο και οι "σφαιρες" δουλευουν φοβερα καλυτερα πλεον

(οι εικονες ενωνονται πολυ πιο σωστα )

 

δεν εχει περασει αρκετος χρονος για να δω τι εγινε στα υπολοιπα της συσκευης, προς το παρον παντως η 4.2.2 φαινεται να ειναι μια πολυ καλη αναβαθμιση :)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ... Θέλω να ρωτήσω το εξής : το google play στον υπολογιστή μου , δεν μου βλέπει το κινητό μου (NEXUS) ενώ τα παλαίοτερα κινητά που είχα τα βλέπει ... τι μπορώ να κάνω ?

Εν το μεταξύ το play στο κινητού μου δουλεύει μια χαρά ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσπαθω να μετατρεψω το κινητο μου σε yakju και εχω το εξης προβλημα:

 

ενω ολα δειχνουν καλα, οταν μπαινω στον bootloader και συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν γινεται καμια ενεργεια...

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

προσπαθω να μετατρεψω το κινητο μου σε yakju και εχω το εξης προβλημα:

 

ενω ολα δειχνουν καλα, οταν μπαινω στον bootloader και συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν γινεται καμια ενεργεια...

τι κανω λαθος?

 

Αν κανεις την μετατροπή με το τοολκιτ που μάλλον με αυτό το κάνεις κοιτα αν οι drivers εχουν εγκατασταθεί σωστά.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η OTA
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις την μετατροπή με το τοολκιτ που μάλλον με αυτό το κάνεις κοιτα αν οι drivers εχουν εγκατασταθεί σωστά.

 

φαινεται να εχουν εγκατασταθει...

 

θα κανω αυτο που λενε στα FAQs "The ToolKit recognises my phone in adb mode but not in fastboot mode (or other way round) " και εαν εχω προβλημα θα επανελθω...

 

edit: τελικα το προβλημα πρεπει να ειναι τα Windows 8...

Edited by mobster21
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Φλασαρα 4.2.2 και οταν εκανα boot ξεκινησε και μου περναγε αυτοματα ολες τις εφαρμογες. Περασε και το Titanium πριν κανω root. Αφου εκανα root, δοκιμασα να το ανοιξω αλλα μου πεταει error msg οτι δεν εχω rooted rom, εν αντιθεσει με το rom manager το οποιο δουλευει μια χαρα. Καμια ιδεα;;;;;; Εννοειτε οτι δοκιμασα uninstall - install.:D
Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμηση και μου βγαζει ολες τις εφαρμογες root....μετα την εγκατασταση της 4.2.2 χανετε το root...το supersu το δειχνει οτι ειναι ενεργο.....πως τα βγαζω ολα αυτα???
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω το update με 2 εκαθαρησεις......εμενα ειναι yakju

 

πώς κάνουμε τις εκκαθαρίσεις για να εμφανιστεί το system update ;

Link to comment
Share on other sites

πώς κάνουμε τις εκκαθαρίσεις για να εμφανιστεί το system update ;

 

Ρυθμησεις-εφαρμογες-ολα-πλαισιο υπηρεσιων google και επιλεγουμε εκαθατηση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

αφου η συσκευη δεν ειναι τωρα root,πως τα βγαζω ολα οσα ειχα βαλει οταν ειχα το root,και το supersu φυσικα....

και να βαλει ενας link για root??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμένα που ειναι yakju και με 2 εκκαθαρισεις δεν εχει σκάσει ακομα!

 

 

Ακύρο έσκασε...με το bluetooth είχαμε καμία πρόοδο?

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την... και ας άργησε...

4.2.2 και to root με το Voodoo Ota RootKeeper.

Τώρα μένει να αναβαθμιστεί και το Galaxy Nexus ToolKit 10.5.1

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

φαινεται να εχουν εγκατασταθει...

 

θα κανω αυτο που λενε στα FAQs "The ToolKit recognises my phone in adb mode but not in fastboot mode (or other way round) " και εαν εχω προβλημα θα επανελθω...

 

edit: τελικα το προβλημα πρεπει να ειναι τα Windows 8...

 

Το πρόβλημα δεν είναι στα win 8, κι εγώ μ' αυτά είχα το ίδιο πρόβλημα. Δες εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4513467#post4513467

 

Στο πρόγραμμα έχει τρεις τρόπους για να περάσεις τους drivers, δοκίμασέ τους, αλλά κάνε ακριβώς ότι λέει ο οδηγός. Θα παιδευτείς λίγο αλλά θα τα καταφέρεις στο τέλος...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...