Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς qsis και για όποιον αλλο εχει δοκιμάσει την 4.2...

 

Κάθεται πιο βαρια σε σχεση με την 4.1.x? βλέπετε διάφορα στην απόκριση? εννοω προς τα κάτω... Ανησυχώ γιατι τα 2γιγα ράμ του ν4 εχουν τόση διάφορα όσο ειχε το nexus s με το gnexus στην αρχη (διπλασιασμός). Τώρα η συσκευη παει απίστευτα καλα με την 4.1.2 και αναρωτιέμαι αν θα δω ποτε redraw στον launcher γιατι το έχω παραγεμίσει με apps 150+ και μετά αν του κάτσει πιο βαριά η 4.2 δεν θα την παλεύει εκει.

 

οχι ειναι μια χαρα , ακομα και το sphere που ειναι μαλλον κατι βαρυ το κανει τελικα ανετα :D

 

παρατηρησα μονο ελαχιστα πιο αργη αποκριση στον dialer και το κινητο γινεται λιγο μ@λακισμενο στη lockscreen με τη καμερα δεξια και τα widget..

εκει βαραινει λιγο το πραγμα χωρις ουσιαστικο λογο

επισης το power button αντιδρα πιο αργα στο κλειδωμα ξεκλειδωμα

 

κατα τα αλλα στο συνηθες σκρολλαρισμα στις homescreen και το drawer/widget παει ακομα πιο σφαιρα θα ελεγα

 

το swype πληκτρολογιο επισης παει σφαιρα , το ιδιο και η καμερα

 

γενικα αν εξαιρεσουμε τη lockscreen παει γ@ματα:cool:

 

οχι δεν ειναι βαρια, ωστοσο δεν εχω βαλει ακομα σχεδον καθολου εφαρμογες, καμια 10αρια.

 

εγω ξαναστησα το κινητο οπως ακριβως ηταν με 40-50 εφαρμογες , live wallpaper, widgets κτλ..

 

επισης παρατηρω καλυτερο sleep

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα, δεν βιαζομαι καθολου. Μη με παρεξηγεισετε, μετα την επισημη...2.3.4 του atrix, αγορασα ενα τηλεφωνο με ετοιμη 4.0.4, που πηρε αμεσως το update της 4.1.1, μετα απο δυο μερες το εκανα 4.1.2 και μετα μια βδομαδα περιμενω ηδη την 4.2... ονειρο ζω, μη με ξυπνατε, που ελεγε και η διαφημιση. Απο δω και περα, μονο nexus στο ανδροιδ, για να χω το κεφαλι μου ησυχο, μακρια απο τα καπριτσια της καθε εταιρειας. Δεν ειναι εποχες να αλλαζω τηλεφωνο καθε τριμηνο ή εξαμηνο, και με δεδομενα τα τεχνικα χαρακτηριστικα, θα κυνηγησω τη μεγαλυτερη δυνατη υποστηριξη που μπορω να εχω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! είχα την 4.1.1 και ακολούθησα τον οδηγό μετατροπής από yakjuxw σε yakju και όντως το έκανα...πλεόν έχω την 4.1.2 αλλά ειδοποίηση για την 4.2 δεν έχω πάρει ακόμα... πρέπει να ανησυχώ?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Κάντο κατ'ευθείαν takju να γλυτώσεις από την αναμονή. Τώρα που πήρες τον αέρα...! :p

πως γινετε αυτό??

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οπως έκανες το yakjuwx σε yakju!

 

θα έχω κανένα θέμα κάτι διαφορετικό κάποια διαφορά από ότι εχει τώρα γτ βλέπω ότι είναι και καλά usa gsm model με wallet?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

τελικα οχι δεν εχεις κανενα απολυτως θεμα , λειτουργει τελεια

 

ουτε σε κλησεις ουτε σε μηνυματα ειχα κανενα θεμα

 

καντο takju αφου τωρα εισαι στην αρχη , για να εχεις μηδενικη καθυστερηση στις αναβαθμισεις

 

αν δηλαδη δεν εχει βγει takju δεν εχει υπαρχει νεα rom .-

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Θανο καντο μη το σκεφταισε καν μακαρι να ηξερες να μη το εκανες καν yakju
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση αν θυμαται κανεις.. οταν πηραμε τη 4.1.1 ειχε βγει πρωτα η 4.1

 

αυτη δε την ειδαμε ποτε σαν επισημη αναβαθμιση, μηπως ξερει κανεις αν ειχε βγει στα takju, ή ηταν απλα leaked ?

 

(μηπως εχουμε κι εδω αναλογη περιπτωση και τελικα θα ερθει η αναβαθμιση στο 4.2.1 )

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ειμαι ο μόνος που δεν του δουλευει πλέον το Mireo via gps με την 4.2;; Η εφαρμογή δεν ξεκινάει με τίποτα.:( Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

τελικα οχι δεν εχεις κανενα απολυτως θεμα , λειτουργει τελεια

 

ουτε σε κλησεις ουτε σε μηνυματα ειχα κανενα θεμα

 

καντο takju αφου τωρα εισαι στην αρχη , για να εχεις μηδενικη καθυστερηση στις αναβαθμιση

 

Ίσως να πρέπει να ενημερωθεί το tutorial και το πρώτο post ώστε να βάζουν κατευθείαν την takju.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

χαλαρώστε λίγο με τις yakju και takju...μήπως θυμάστε ποια πήραν πρώτα την 4.1.1?? ναι!ήταν τα yakju!

υπάρχει λόγος που δεν έρχονται οι αναβαθμίσεις σε όλους την ίδια στιγμή. Πρώτον θα κλατάραν οι σέρβερς και δεύτερον πάντα παίζει να βρεθούν bugs τελευταίας στιγμής (βλέπε πχ google voice στην 4.2. Στα takju έσκασε...εε, τα yakju θα είναι μια χαρά, μιας και ήδη βγήκε fix)

Συμπέρασμα : Ήρεμα, απλά και ωραία...ανήκετε στην ''elite'' που απολαμβάνει 6 μήνες νωρίτερα από τους υπόλοιπους τις up to date εκδόσεις λογισμικού και αυτό δεν μπορεί να το χαλάσει 5-10 μέρες καθυστέρηση...είναι το φυσιολογικό! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα και το αλλο ισως εμεις παρουμε μια λιγο πιο αναβαθμησμενη εκδοση, κατι σαν 4.2.1, δεν ειναι σιγουρο αυτο... Αλλα απο οτι βλεπω εκει το πανε..ερωτηση, ειναι σιγουρο οτι ειχαμε παρει εμεις πρωτη την 4.1.1?εχω την εντυπωση οτι ηταν οι takju.... Καλημερεεεεςς
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ενταξει δεν λεω ειναι δυσκολο να περιμενεις αλλα δεν ειναι και η ΤΡΕΛΗ αναβαθμιση και σιγουρα θα ερθει οταν ερθει και επισης σιγουρα γρηγοροτερα απο καθε αλλο κινητο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για την οριτζιναλ 2000mah μπαταρία από ebay, αγόρασα αυτη (είχε και δώρο μια ζελατίνα) και με συνδυασμό την θηκη που έχω, δεν συνάντησα πρόβλημα ως προς το κούμπωμα. Το είχε αναφέρει και ένας φίλος από την παρέα μας στο φόρουμ, το βλέπω και εγώ. Δε χρειάζεται 2η θήκη.

 

Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αυτή τη μπαταρία έπρεπε να είχε εξ αρχής το νεξους.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για την οριτζιναλ 2000mah μπαταρία από ebay, αγόρασα αυτη (είχε και δώρο μια ζελατίνα) και με συνδυασμό την θηκη που έχω, δεν συνάντησα πρόβλημα ως προς το κούμπωμα. Το είχε αναφέρει και ένας φίλος από την παρέα μας στο φόρουμ, το βλέπω και εγώ. Δε χρειάζεται 2η θήκη.

 

Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αυτή τη μπαταρία έπρεπε να είχε εξ αρχής το νεξους.

 

Καπακι μπαταριας ομως αλλαξες, ε?

Link to comment
Share on other sites

Καπακι μπαταριας ομως αλλαξες, ε?

 

Ναι αλλα μη φανταστεις οτι αλλαζει πολυ.Μια χαρα ειναι.

Εμενα δε με ικανοποιουσε η στανταρ και την πηρα.Αξιζει η αγορα.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28145&stc=1&d=1353064634

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κατεβασα από το Google play το live wallpaper " no wallpaper" που όπως βλέπετε είναι κατάμαυρο και παρόλο που είναι λαιβ δεν έχει κατανάλωση μπαταρίας. Με αυτό τον τρόπο κερδιζω άνετα ένα +20%-30% περισσοτερη διάρκεια μπαταρίας. Βέβαια είναι και θέμα γούστου. Πάντως είναι dark και μουρατο!
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

τοσο πολυ επεσε η μπαταρια και την αλλαξες; εχω το τηλεφωνο 10 μηνες και δεν καταλαβει διαφορα. εκτος αν δεν σου βγαζει τη μερα λογο χρησης.

εχουμε καποιο προγραμμα που μετραει την χωρητικοτητα;

να σου πει πχ απο τα 1750mah, τωρα στο 100% ειναι 1600mah;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κατεβασα από το Google play το live wallpaper " no wallpaper" που όπως βλέπετε είναι κατάμαυρο και παρόλο που είναι λαιβ δεν έχει κατανάλωση μπαταρίας. Με αυτό τον τρόπο κερδιζω άνετα ένα +20%-30% περισσοτερη διάρκεια μπαταρίας. Βέβαια είναι και θέμα γούστου. Πάντως είναι dark και μουρατο!

Πολυ καλο και καθομουν μονος μου και εβαζα μαυρες εικονες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κατεβασα από το Google play το live wallpaper " no wallpaper" που όπως βλέπετε είναι κατάμαυρο και παρόλο που είναι λαιβ δεν έχει κατανάλωση μπαταρίας. Με αυτό τον τρόπο κερδιζω άνετα ένα +20%-30% περισσοτερη διάρκεια μπαταρίας. Βέβαια είναι και θέμα γούστου. Πάντως είναι dark και μουρατο!

 

Το εχω κατεβασει.Πολυ καλο ναι.

Link to comment
Share on other sites

τοσο πολυ επεσε η μπαταρια και την αλλαξες; εχω το τηλεφωνο 10 μηνες και δεν καταλαβει διαφορα. εκτος αν δεν σου βγαζει τη μερα λογο χρησης.

εχουμε καποιο προγραμμα που μετραει την χωρητικοτητα;

να σου πει πχ απο τα 1750mah, τωρα στο 100% ειναι 1600mah;

 

Δεν ειναι θεμα φθορας της μπαταριας απο την χρηση.Οχι.4 μηνες το εχω και με κανονικη χρηση μου εβγαζε μια μερα και κατι.Λογω δουλειας θελω κατι παραπανω...αλλα ενταξει...σε 4,65ινσες η προσωπικη μου αποψη ειναι ταιραιαζει η 2000.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω το no wallpaper, πολυ ωραια ιδεα.

παρολα αυτα υπαρχει προγραμμα να μετραει τα mah της μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα φθορας της μπαταριας απο την χρηση.Οχι.4 μηνες το εχω και με κανονικη χρηση μου εβγαζε μια μερα και κατι.Λογω δουλειας θελω κατι παραπανω...αλλα ενταξει...σε 4,65ινσες η προσωπικη μου αποψη ειναι ταιραιαζει η 2000.

 

Δεν το κανει να φαινεται πιο χοντρο ετσι? Ή εστω να ειναι τραγικη η διαφορα..

Το σκεφτομουν κ γω ειναι η αληθεια.. Ισως καθεται πιο καλα κ στο χερι μου :P

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο και καθομουν μονος μου και εβαζα μαυρες εικονες.

 

Ας έφτιαχνες ένα μαύρο φόντο στη ζωγραφική των Windows

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, ποσο εβγαζες με την 4.1.2?

Εγω στοκ βγαζω πανω απο 6650...

 

Γεια σας, τι είναι το antutu; Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που γράφετε κάνει κάποιο έλεγχο της rom και γενικά του λειτουργικού στη συσκευή; Είναι κάποια εφαρμογή από το play store ή έχει να κάνει με root συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...