Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω βαρεθει να με ρωτανε "ποιο ειναι αυτο? " :rolleyes:

 

οποιο θελει ειναι ,αστο...

 

(για να μπορεσουμε να παρουμε και τα επομενα φθηνα :D )

 

στο μυαλο μου εισαι....

με θηκη το εχεις?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εαν είχε την στιβαρότητα, τις αναλογίες και την ποιότητα του nexus s θα το χα χτυπήσει καθώς ήταν στα ίδια περίπου με το xperia p

 

τελικά κατέληξα στο p λόγω κατάλληλων για μένα αναλογιών κ ομορφιάς

 

Παρολα αυτά για μένα μακράν το καλύτερο value for money κινητό για μένα αυτή τη στιγμή το nexus..

 

Ιδανικο after sales με την υποστήριξη της google που λογικά κάθε fresh &hot θα τα τεστάρει πρώτα στα nexus της κ δυνατότητες

 

Μόνο αυτήν την ελεεινή πλαστικούρα να μην είχε από πίσω :sick:

Link to comment
Share on other sites

Εγω του εχω βαλει την otterbox commuter και ειναι μια χαρα το κινητο απο απτη αισθηση ποιοτητας. Πιο στιβαρο και απο sonim :D. Ουτε ανοδιωμενο αλουμινιο να ηταν :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το chrome μαλιστα εμενα μου λεει και maguro τωρα αυτο δεν ξερω τι ειναι ακριβως..... :/

 

Ακριβώς τα ίδια, ισχύουν και σ'εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα Google branded δεν έχουμε σαν στοκ τον chrome μόνο αν το βάλουμε εμείς από το play , βέβαια δε διαφέρει και ιδιαίτερα στο τρόπο λειτουργίας

 

 

 

Όχι βέβαια , οι ota έρχονται με βάση τη rom που φοράς , οχι το imei

 

Για αυτό και όταν βάζουμε μια yakju rom δε μας στέλνει και η samsung ota

 

Θεωρητικά με μια custom rom εσύ μπορεί να έχεις κάνει φοβερές παρεμβάσεις πώς περιμένεις να αναβαθμίσεις μετά σωστά χωρίς να πειραχτούν οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές σου ?

 

Θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα την επόμενη φορά μια στοκ ρομ

 

δεν καταλαβες τι ρωτησα

λεω αν εχω την μαμα ρομ μονο με root μπορω να παρω ota?

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες τι ρωτησα

λεω αν εχω την μαμα ρομ μονο με root μπορω να παρω ota?

 

Με root ναι, με custom recovery όχι! Απλά όταν έρθει το OTA θα χαθεί το root... Εκτός και το κρατήσεις με το rootkeeper από το play.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με root ναι, με custom recovery όχι! Απλά όταν έρθει το OTA θα χαθεί το root... Εκτός και το κρατήσεις με το rootkeeper από το play.

 

ενταξη και να χαθει το ξαναπερναω!!

ο bootloader πρεπει να ειναι κλειδωμενος?

γενικα ρωταω οχι για ota.

Link to comment
Share on other sites

Ο κολλητος μου δουλευει σε καταστημα Wind.Απ οταν εχει εμφανιστει το nexus εχει δωσει μονο 1...:blink: Και αυτο επειδη του ειχαν τελειωσει τα iphone...xaxaxa

Tο κινητο τα σπαει!Αφου σκεφτομαι να δωσω το s2 μου και να παρω ενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

υπαρχει καποιο καλο προγραμματακι απο το Market για τις επαφες ;

Δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο αυτο που φοραει απο τη μανα του το Nexus

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μια ακόμη ερώτηση χα. Το Λεντ είναι πλήρες λειτουργικό; Δηλαδή ανάβει σε μηνύματα αναπάντητες χαμηλή μπαταρία φόρτιση η θέλει κάποια εφαρμογή από το μάρκετ;

 

Ανάβει σε κάποιες περιπτώσεις (έχω ξεχάσει σε ποιες ακριβώς). Για μεγαλύτερη παραμετροποίηση δες το Light Flow / Light Flow Lite.

 

Καλημερα

υπαρχει καποιο καλο προγραμματακι απο το Market για τις επαφες ;

Δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο αυτο που φοραει απο τη μανα του το Nexus

 

Καλύτερα να ρώταγες στις Γενικές Εφαρμογές, αλλά ίσως να σε βολέψει ο exDialer για αντικατάσταση στοκ Dialer/Contacts.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχτες το μεσημερι πηρα το gnex μου και εκανα την πρωτη φορτιση κατευθειαν.Το βραδυ κατα τις 12 ηθελε ΠΑΛΙ φορτιση ετσι το αφησα ολο το βραδυ.Σημερα κατα τις 8 το απογευμα μου τελειωσε η μπαταρια.Ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο αλλα ειμαι δυσαρεστημενος με την μπαταρια.Περιμενα τουλαχιστον να κραταει μια μερα οχι να τελειωνει το απογευμα.Και να φανταστειτε το πρωι μεχρι τις 12 δεν αχοληθηκα καθολου με αυτο.Μηπως αυτο συμβαινει μονο σε εμενα η ετσι ειναι?Η μηπως ειναι επειδη ειναι ακομα ολοκαινουριο και με την παροδο του χρονου να αυξηθει η αυτονομια του?.Δεν ξερω τι να πω.Με root και τετοια δεν ασχολουμαι και δεν θα ηθελα καποια τετοια λυση.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχτες το μεσημερι πηρα το gnex μου και εκανα την πρωτη φορτιση κατευθειαν.Το βραδυ κατα τις 12 ηθελε ΠΑΛΙ φορτιση ετσι το αφησα ολο το βραδυ.Σημερα κατα τις 8 το απογευμα μου τελειωσε η μπαταρια.Ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο αλλα ειμαι δυσαρεστημενος με την μπαταρια.Περιμενα τουλαχιστον να κραταει μια μερα οχι να τελειωνει το απογευμα.Και να φανταστειτε το πρωι μεχρι τις 12 δεν αχοληθηκα καθολου με αυτο.Μηπως αυτο συμβαινει μονο σε εμενα η ετσι ειναι?Η μηπως ειναι επειδη ειναι ακομα ολοκαινουριο και με την παροδο του χρονου να αυξηθει η αυτονομια του?.Δεν ξερω τι να πω.Με root και τετοια δεν ασχολουμαι και δεν θα ηθελα καποια τετοια λυση.Ευχαριστω!

 

Θα στρώσει με της φορτίσεις μετά από καμιά εμβδομάδα αλλά δεν θα δείς πάλι μεγάλη διαφορά... Αν θες μπορείς να πάρεις την OEM extended που θα σου δώσει ένα 10% παραπάνω σε χρήση. Ίσως 2-3 ώρες παραπάνω μέχρι να τελειώσει η μπαταρία... Μετά μπορείς να ασχοληθείς με φλασάρισμα άλλων κέρνελ αλλά και εκεί άντε να δείς 10%... Αλλά το πρόβλημα είναι η οθόνη μας! Με στοκ όλα άντε να φτάσεις 3h!

Το μόνο που μπορώ να συστήνω είναι custom rom που εκεί με μερικές θα δεις διαφορές, όπως με αυτή που φοράω εγώ(υπογραφή) που βλέπω χαοτική διαφορά στη μπαταρία. 6 ώρες λειτουργία οθόνης!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω.Μπορεις να μου δωσεις μερικες παραπανω πληροφοριες για την rom και καποιες οδηγιες να την περασω?Δεν ξερω καθολου απο αυτα.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω.Μπορεις να μου δωσεις μερικες παραπανω πληροφοριες για την rom και καποιες οδηγιες να την περασω?Δεν ξερω καθολου απο αυτα.Ευχαριστω

 

Θα σου απαντήσω στο άλλο thread με τις τροποποιήσεις. Εκεί μιλάμε για rom και λοιπά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω.Μπορεις να μου δωσεις μερικες παραπανω πληροφοριες για την rom και καποιες οδηγιες να την περασω?Δεν ξερω καθολου απο αυτα.Ευχαριστω

ρυθμισεις>μπαταρια..τι βλεπεις εκει; δε θα επρεπε να τελειωσει τοσο γρηγορα. επισης βαλε το σε 2g..αν δεν εχεις καλο σημα και εβαλες gmail με συγχρονισμους κλπ μπορει να κατεβαζε πραμα :p

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>μπαταρια..τι βλεπεις εκει; δε θα επρεπε να τελειωσει τοσο γρηγορα. επισης βαλε το σε 2g..αν δεν εχεις καλο σημα και εβαλες gmail με συγχρονισμους κλπ μπορει να κατεβαζε πραμα :p

 

Ε ναι, ας πει τη χρήση έκανε πρώτα, μήπως είχε τίποτα ανοιχτό σε συγχρονισμούς κλπ. Εκτός αν κάνει βαριά χρήση που και σε custom rom δεν πρόκειται να δει διαφορά τραγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδικα σημερα δεν εκανα καμια βαρια χρηση.Μερικες εφαρμογες κατεβασα και επαιξα και ενα παιχνιδακι ουτε για 10 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδικα σημερα δεν εκανα καμια βαρια χρηση.Μερικες εφαρμογες κατεβασα και επαιξα και ενα παιχνιδακι ουτε για 10 λεπτα

 

Πόση οθόνη? Αυτό είναι το στοιχείο που πρέπει να μας πεις....

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση στον dice player! Τώρα παίζει σωστά το pop up video. Κλπ. Ξέρω άσχετο αλλά αξίζει τον κόπο
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

ο bs εχει ισοπεδωσει τα παντα , αφου παιζει τα παντα

 

το μονο αρνητικο ειναι το ενοχλητικο gui του στη συσκευη μας

 

το καλυτερο το εχει ο mx , αλλα ειναι το πολυ για κανα avi

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, επειδή το περιμένω από ώρα σε ώρα, μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει μέσα εγκατεστημένο το polaris? και αν γνωρίζει κανένα weather widget που να μοιάζει στο αντίστοιχο του lg optimus black?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

το polaris δεν το εχει παντος

 

Έχει κάποια αντίστοιχ για να ανοίγει τα αρχεία του office? το lg το είχε πάντως

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το gps σε 4.1.1 εχει παρατηρησει καποιος κατι...; εγω δυστυχως ναι..και δεν ειμαι ο μονος.. :(

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=35335

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια αντίστοιχ για να ανοίγει τα αρχεία του office? το lg το είχε πάντως

 

Αυτο ειναι NEXUS.. δε θα ειχε ποτε τετοια εφαρμογη μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...