Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στον bootloader ναι μενει ανοιχτό. καλωδιο δεν αναγνωριζει .

τι εννοείς το φλασάρει ?

 

Ισως θα πρεπει καποιος να σου εξηγησει αναλυτικα μεσω π.μ ( προσωπικου μηνυματος) ποιες ενεργειες πρεπει να κανεις διοτι ετσι ακρη δε θα βγαλεις.

Θα το εκανα αλλα παει ενας χρονος που εχω να ασχοληθω με bootloader.

Απολαμβανω το nexus, stock.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω την αντίθετη άποψη, μιλώντας από προσωπική πείρα. Πέρα από το χρόνο και την προσοχή που πρέπει να αφιερώσεις, δεν είναι ούτε δύσκολο ούτε επικίνδυνο. Ένα και μοναδικό σημείο χρειάζεται προσοχή: αν δεν το έχεις ξανακάνει και δεν γνωρίζεις ακριβώς πόσο πρέπει να ζεστάνεις την κόλλα για να βγει το digitizer, πρέπει να προσέξεις μην "νομίσεις" ότι είναι έτοιμο και το πιέσεις να βγει. Με απλό πιστολάκι μαλλιών, βάλτο στο full και φύσα το για κανά δίλεπτο. Το digitizer θα βγει σχεδόν από μόνο του. Μετά καθάρισμα και προσοχή στο κόλλημα (μπορείς να κάνεις μικροδιορθώσεις αλλά αν το ξαναξεκολλήσεις, θέλει πάλι καθάρισμα από την αρχή). :cool:

 

Mε τι εργαλείο ξεκόλλησες το τζάμι απο το digitizer; Επίσης πως κολλάω το τζάμι; Θέλει κάποια ειδική κόλλα;

Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Mε τι εργαλείο ξεκόλλησες το τζάμι απο το digitizer; Επίσης πως κολλάω το τζάμι; Θέλει κάποια ειδική κόλλα;

 

Τα μαθήματα του είναι κατατοπιστικά.Γενικά το κανάλι του είναι από τα καλύτερα.Για τσέκαρε

Link to comment
Share on other sites

Τα μαθήματα του είναι κατατοπιστικά.Γενικά το κανάλι του είναι από τα καλύτερα.Για τσέκαρε

 

:up:

 

Προσωπικά χρησιμοποίησα ένα πιστολάκι μαλλιών -της γυναίκας μου :lol:- γιατί το heatgun το έχω δανείσει. Το συγκεκριμένο έχει τρεις ταχύτητες και τρεις θερμοκρασίες, οπότε το έβαλα στο full και σε λιγότερο από ένα λεπτό το digitizer ξεκόλλησε σχεδόν από μόνο του. Καθαρίζεις με καθαρό οινόπνευμα / αλκοόλη, προσέχοντας να μείνει εντελώς καθαρό το κινητό. Μετά βάζεις είτε απλή κόλλα, δεν χρειάζεται και δεν πρέπει εποξικές, δύο συστατικών κλπ, μια καλή all-terrain/παντός χρήσεων αρκεί, είτε το πιο λεπτό διπλής όψης αυτοκόλλητο που μπορείς να βρεις (έχει τέτοια ακόμα και στο Praktiker). Προσοχή που θα βάλεις κόλλα ή αυτοκόλλητο, μήπως και καλύψεις κάποια χρήσιμη τρύπα (π.χ. ηχείο ή κάμερα). Την κόλλα τη βάζω με μια βελόνα, ώστε να βάλω όσο ακριβώς θέλω όπου ακριβώς πρέπει. Προφανώς δεν ακουμπάς πουθενά με γυμνό χέρι, και καθαρίζεις πολύ καλά τα πάντα με αλκοόλη. Εφαρμόζεις και κρατάς υπό ελαφρά πίεση για κανά 2λεπτο. Τέλος :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

:up:

 

Προσωπικά χρησιμοποίησα ένα πιστολάκι μαλλιών -της γυναίκας μου :lol:- γιατί το heatgun το έχω δανείσει. Το συγκεκριμένο έχει τρεις ταχύτητες και τρεις θερμοκρασίες, οπότε το έβαλα στο full και σε λιγότερο από ένα λεπτό το digitizer ξεκόλλησε σχεδόν από μόνο του. Καθαρίζεις με καθαρό οινόπνευμα / αλκοόλη, προσέχοντας να μείνει εντελώς καθαρό το κινητό. Μετά βάζεις είτε απλή κόλλα, δεν χρειάζεται και δεν πρέπει εποξικές, δύο συστατικών κλπ, μια καλή all-terrain/παντός χρήσεων αρκεί, είτε το πιο λεπτό διπλής όψης αυτοκόλλητο που μπορείς να βρεις (έχει τέτοια ακόμα και στο Praktiker). Προσοχή που θα βάλεις κόλλα ή αυτοκόλλητο, μήπως και καλύψεις κάποια χρήσιμη τρύπα (π.χ. ηχείο ή κάμερα). Την κόλλα τη βάζω με μια βελόνα, ώστε να βάλω όσο ακριβώς θέλω όπου ακριβώς πρέπει. Προφανώς δεν ακουμπάς πουθενά με γυμνό χέρι, και καθαρίζεις πολύ καλά τα πάντα με αλκοόλη. Εφαρμόζεις και κρατάς υπό ελαφρά πίεση για κανά 2λεπτο. Τέλος :cool:

 

Θηριο εισαι ;):D

Ωραιος.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαθήματα του είναι κατατοπιστικά.Γενικά το κανάλι του είναι από τα καλύτερα.Για τσέκαρε

 

Ευχαριστώ για το σύνδεσμο! Ο τύπος είναι Ε-ΞΑΙ-ΡΕ-ΤΙ-ΚΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Ελπίζω παρα το άγχος που έχω, να τα καταφέρω.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα την αναβάθμιση στη 4.3 το κινητό lagαρει συνέχεια.. factory reset εκανα, launcher έβαλα, το ίδιο. Ειδικα με τον chrome, όταν σερφαρω για μπολικη ωρα θα μου πετάξει μήνυμα unfortunately chrome has stopped. Επίσης οτάν είμαι σε μια εφαρμογή και παταω το home button θα περιμένω μερικά δευτέρα μέχρι να εμφανιστούν τα εικονίδιο το ίδιο και στο menu, είναι πολύ εκνευριστικο. Καμια φορά κανει restart και μονο του μετά απο πολύ χρηση. Τι λέτε να φταίει; Να το πάω για service η μπορω να προσπαθήσω να κάνω κάτι μόνος μου μπας και στρώσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα την αναβάθμιση στη 4.3 το κινητό lagαρει συνέχεια.. factory reset εκανα, launcher έβαλα, το ίδιο. Ειδικα με τον chrome, όταν σερφαρω για μπολικη ωρα θα μου πετάξει μήνυμα unfortunately chrome has stopped. Επίσης οτάν είμαι σε μια εφαρμογή και παταω το home button θα περιμένω μερικά δευτέρα μέχρι να εμφανιστούν τα εικονίδιο το ίδιο και στο menu, είναι πολύ εκνευριστικο. Καμια φορά κανει restart και μονο του μετά απο πολύ χρηση. Τι λέτε να φταίει; Να το πάω για service η μπορω να προσπαθήσω να κάνω κάτι μόνος μου μπας και στρώσει;

Ευχαριστώ

 

Σε ποιες εφαρμογές λαγκάρει και στο κάνει αυτό ? Αν μιλάς π.χ. για παιχνίδια που φορτώνουν 200-300ΜΒ δεδομένων, λογικό να κάνει 1-2" μέχρι να γυρίσει στο home screen, και σε μένα το κάνει αυτό. Οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή γυρνάει σχεδόν ακαριαία στο home, αν εσένα σου κάνει κάτι διαφορετικό προσπάθησε να δεις τι μνήμη ελεύθερη έχεις (ειδικά στον Chrome)....μου μυρίζει για low memory κατάσταση...

 

Αν ναι, τότε ξεκινάς από το Greenify is your friend ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

:up:

 

Προσωπικά χρησιμοποίησα ένα πιστολάκι μαλλιών -της γυναίκας μου :lol:- γιατί το heatgun το έχω δανείσει. Το συγκεκριμένο έχει τρεις ταχύτητες και τρεις θερμοκρασίες, οπότε το έβαλα στο full και σε λιγότερο από ένα λεπτό το digitizer ξεκόλλησε σχεδόν από μόνο του. Καθαρίζεις με καθαρό οινόπνευμα / αλκοόλη, προσέχοντας να μείνει εντελώς καθαρό το κινητό. Μετά βάζεις είτε απλή κόλλα, δεν χρειάζεται και δεν πρέπει εποξικές, δύο συστατικών κλπ, μια καλή all-terrain/παντός χρήσεων αρκεί, είτε το πιο λεπτό διπλής όψης αυτοκόλλητο που μπορείς να βρεις (έχει τέτοια ακόμα και στο Praktiker). Προσοχή που θα βάλεις κόλλα ή αυτοκόλλητο, μήπως και καλύψεις κάποια χρήσιμη τρύπα (π.χ. ηχείο ή κάμερα). Την κόλλα τη βάζω με μια βελόνα, ώστε να βάλω όσο ακριβώς θέλω όπου ακριβώς πρέπει. Προφανώς δεν ακουμπάς πουθενά με γυμνό χέρι, και καθαρίζεις πολύ καλά τα πάντα με αλκοόλη. Εφαρμόζεις και κρατάς υπό ελαφρά πίεση για κανά 2λεπτο. Τέλος :cool:

 

Και κάτι τελευταίο. Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω αυτή την κόλλα http://www.art-center.gr/photos/uhu%20super%20glue%201+1%20doro%203,00-1226927662.jpg, κάνει για την δουλειά που την θέλω; Επίσης, σε ποια σημεία πρέπει να κολλήσω το τζάμι; Μπορώ και πάνω στο digitizer ή πρέπει στις άκρες-γωνίες;

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω αυτή την κόλλα http://www.art-center.gr/photos/uhu%20super%20glue%201+1%20doro%203,00-1226927662.jpg, κάνει για την δουλειά που την θέλω; Επίσης, σε ποια σημεία πρέπει να κολλήσω το τζάμι; Μπορώ και πάνω στο digitizer ή πρέπει στις άκρες-γωνίες;

 

Ναι μια χαρά είναι, νομίζω ότι χρησιμοποιώ και εγώ την ίδια ;)

 

Πρέπει να βάλεις λίγη κόλλα (φαντάσου μια σταγόνα στη μύτη μιας βελόνας) σε αρκετά σημεία, θα το καταλάβεις μόλις το ξεκολλήσεις και δεις σε ποια σημεία έπιανε το υφιστάμενο. Οπωσδήποτε στις γωνίες, οπωσδήποτε στις "μέσες" του κινητού, και καλό θα ήταν να έβαζες από μια πόντα (σταγόνα) ενδιάμεσα. Να προσέξεις όμως το σημείο που βάζεις να μην είναι κοντά σε χρήσιμη οπή ή σε υποδοχή βίδας. Μην αγχώνεσαι, υπάρχει πολύς χώρος για να βάλεις κόλλα, φαντάσου ότι με διπλής όψεως αυτοκόλλητο πρέπει να βάλεις 7-8 μεγαλούτσικα κομματάκια. Καλό θα ήταν την κόλλα να την βάλεις επάνω στο frame και όχι στο digitizer, ώστε να σημαδέψεις ακριβώς τα σημεία που πρέπει. Επίσης έχε πρόχειρο και ένα πολύ μικρό κατσαβίδι (ηλεκτρονικού) τυλιγμένο με λίγο πανάκι ώστε να σκουπίσεις τα τυχόν υπολείμματα κόλλας.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν θα πάρει την 4.4 και τις μετέπειτα?

Παντα της google και όχι custom rom.

 

Οι μέχρι τώρα απόψεις συγκλίνουν στο ότι θα πάρει 4.4 . Μετά... βλέπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες εφαρμογές λαγκάρει και στο κάνει αυτό ? Αν μιλάς π.χ. για παιχνίδια που φορτώνουν 200-300ΜΒ δεδομένων, λογικό να κάνει 1-2" μέχρι να γυρίσει στο home screen, και σε μένα το κάνει αυτό. Οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή γυρνάει σχεδόν ακαριαία στο home, αν εσένα σου κάνει κάτι διαφορετικό προσπάθησε να δεις τι μνήμη ελεύθερη έχεις (ειδικά στον Chrome)....μου μυρίζει για low memory κατάσταση...

 

Αν ναι, τότε ξεκινάς από το Greenify is your friend ;)

 

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση φίλε μου.

Πιο πολύ στους browsers το κανει αλλά και σε αλλες που και που, πχ viber Skype κτλ. Στον chrome ομως 9/10 φορες θα το πάθει.

Όταν τον έχω ανοικτό για κάνα 5λεπτο θα κανει απο μονός του restart,(Unfortunately chrome has stopped) το ίδιο και ο stock, η ελευθερη μνήμη είναι περιπου απο 120-200 (μερικές φορες πέφτει και κάτω απο 100)

Το πρόβλημα με τη home screen δεν είναι οτι απο τη στιγμη που πατήσω το home θα κανει 1-2" να με μεταφέρει αλλά όταν με μεταφέρει έχουν χαθεί όλα τα εικονίδια εφαρμογών που έχω τα widgets γενικά οτι έχω στη home και περιμένω περιπου 5 " μέχρι να τα ξαναφορτωσει, το ίδιο και στο menu. Ξέχασα να αναφέρω πως είναι όλα stock, ουτε root δεν είμαι. Τι λες να δοκιμασω να κάνω;

 

υγ: Αυτό το έγραψα απο το tapatalk με το που πατησα reply μου έβγαλε το ιδιο μήνυμα, Unfortunately tapatalk has stopped και έκλεισε

Edited by cost3225
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση φίλε μου.

Πιο πολύ στους browsers το κανει αλλά και σε αλλες που και που, πχ viber Skype κτλ. Στον chrome ομως 9/10 φορες θα το πάθει.

Όταν τον έχω ανοικτό για κάνα 5λεπτο θα κανει απο μονός του restart,(Unfortunately chrome has stopped) το ίδιο και ο stock, η ελευθερη μνήμη είναι περιπου απο 120-200 (μερικές φορες πέφτει και κάτω απο 100)

Το πρόβλημα με τη home screen δεν είναι οτι απο τη στιγμη που πατήσω το home θα κανει 1-2" να με μεταφέρει αλλά όταν με μεταφέρει έχουν χαθεί όλα τα εικονίδια εφαρμογών που έχω τα widgets γενικά οτι έχω στη home και περιμένω περιπου 5 " μέχρι να τα ξαναφορτωσει, το ίδιο και στο menu. Ξέχασα να αναφέρω πως είναι όλα stock, ουτε root δεν είμαι. Τι λες να δοκιμασω να κάνω;

 

υγ: Αυτό το έγραψα απο το tapatalk με το που πατησα reply μου έβγαλε το ιδιο μήνυμα, Unfortunately tapatalk has stopped και έκλεισε

 

Επαναφορά με factory image μόνο. Ότι άλλο και να κάνεις ακόμα και factory reset είναι άσκοπο και δεν έλυσε το πρόβλημα τουλάχιστον στην περίπτωση μου.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση φίλε μου.

Πιο πολύ στους browsers το κανει αλλά και σε αλλες που και που, πχ viber Skype κτλ. Στον chrome ομως 9/10 φορες θα το πάθει.

Όταν τον έχω ανοικτό για κάνα 5λεπτο θα κανει απο μονός του restart,(Unfortunately chrome has stopped) το ίδιο και ο stock, η ελευθερη μνήμη είναι περιπου απο 120-200 (μερικές φορες πέφτει και κάτω απο 100)

Το πρόβλημα με τη home screen δεν είναι οτι απο τη στιγμη που πατήσω το home θα κανει 1-2" να με μεταφέρει αλλά όταν με μεταφέρει έχουν χαθεί όλα τα εικονίδια εφαρμογών που έχω τα widgets γενικά οτι έχω στη home και περιμένω περιπου 5 " μέχρι να τα ξαναφορτωσει, το ίδιο και στο menu. Ξέχασα να αναφέρω πως είναι όλα stock, ουτε root δεν είμαι. Τι λες να δοκιμασω να κάνω;

 

υγ: Αυτό το έγραψα απο το tapatalk με το που πατησα reply μου έβγαλε το ιδιο μήνυμα, Unfortunately tapatalk has stopped και έκλεισε

 

Στο έκανε από την αρχή αυτό ? Νιώθεις μερικές φορές ότι "δυσκολεύεται" να σκρολλάρει ή να φορτώσει icons/widgets ? Κάτι παρόμοιο βλέπω και εγώ μερικές φορές με το που περνάω κάποια νέα ROM ή/και νέο kernel. Συνήθως σημαίνει ότι θέλει 1-2 resets για να "κάτσουν" καλά, άλλες φορές απλά δεν πρόκειται να δουλέψουν και τα βγάζω. Άρα και εδώ το ίδιο πρέπει να κάνεις: παίρνεις backup δεδομένα, saves κλπ, και κάνεις ένα factory reset. Θα σου πρότεινα να πάρεις backup και τις εφαρμογές σου με το Toolkit (δεν χρειάζεται να γίνουν μόνιμες επεμβάσεις στο κινητό, τα κάνει μόνο του το Toolkit).

 

Αν δεις ότι και έτσι συνεχίζεται το πρόβλημα, πρέπει να κάνεις το ίδιο που θα κάνουν και στο service (και που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω): ξαναπερνάς τη stock ROM με full wipe στα πάντα όλα, σαν να πήρες το κινητό χθες δηλαδή. Λογικά έτσι θα γυρίσει εντελώς σε "εργοστάσιο", άρα βλέπεις αν στο ξανακάνει, και τότε σημαίνει hardware πρόβλημα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Οι μέχρι τώρα απόψεις συγκλίνουν στο ότι θα πάρει 4.4 . Μετά... βλέπουμε :)

 

4.4 Θα πάρει, αν δεν έπαιρνε θα έβγαινε ανακοίνωση από την Google για σταμάτημα της υποστήριξης (όπως και με το Nexus S)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

4.4 Θα πάρει, αν δεν έπαιρνε θα έβγαινε ανακοίνωση από την Google για σταμάτημα της υποστήριξης (όπως και με το Nexus S)

 

Μακάρι έτσι να γίνει.

Προσωπικά Πέτρο κρατάω μικρό καλάθι για να μη βρεθώ προ εκλήξεων:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Όταν κάνουμε εργοστασιακή επαναφορά, απ' ότι ξέρω σβήνονται όλα από τη συσκευή. Και οι φωτογραφίες, σβήνονται και αυτές ή κάνω λάθος; Όταν τραβάμε φωτογραφίες με το κινητό, αποθηκεύονται στη μνήμη του μιας και δεν παίρνει SD, οπότε θα διαγραφούν και αυτές; Το ρωτάω γιατί είχαμε μια αντιπαράθεση ας πούμε με έναν φίλο μου, ότι οι φωτογραφίες δεν διαγράφονται σε εργοστασιακή επαναφορά. Βέβαια έχω το picfolio όπου και αποθηκεύονται αυτόματα, απλός ρωτάω ενημερωτικά. Στη συσκευή μου πάντως, όταν έκανα εργοστασιακή επαναφορά διαγράφηκαν. Μήπως δεν ξέρω κάτι εγώ και υπάρχει ρύθμιση σχετικά με τη μνήμη για να μην διαγράφονται;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Όταν κάνουμε εργοστασιακή επαναφορά, απ' ότι ξέρω σβήνονται όλα από τη συσκευή. Και οι φωτογραφίες, σβήνονται και αυτές ή κάνω λάθος; Όταν τραβάμε φωτογραφίες με το κινητό, αποθηκεύονται στη μνήμη του μιας και δεν παίρνει SD, οπότε θα διαγραφούν και αυτές; Το ρωτάω γιατί είχαμε μια αντιπαράθεση ας πούμε με έναν φίλο μου, ότι οι φωτογραφίες δεν διαγράφονται σε εργοστασιακή επαναφορά. Βέβαια έχω το picfolio όπου και αποθηκεύονται αυτόματα, απλός ρωτάω ενημερωτικά. Στη συσκευή μου πάντως, όταν έκανα εργοστασιακή επαναφορά διαγράφηκαν. Μήπως δεν ξέρω κάτι εγώ και υπάρχει ρύθμιση σχετικά με τη μνήμη για να μην διαγράφονται;

 

Οσες φορες και αν εχω κανει εργ.επαναφορα εχουνε σβηστει.

Φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Όταν κάνουμε εργοστασιακή επαναφορά, απ' ότι ξέρω σβήνονται όλα από τη συσκευή. Και οι φωτογραφίες, σβήνονται και αυτές ή κάνω λάθος; Όταν τραβάμε φωτογραφίες με το κινητό, αποθηκεύονται στη μνήμη του μιας και δεν παίρνει SD, οπότε θα διαγραφούν και αυτές; Το ρωτάω γιατί είχαμε μια αντιπαράθεση ας πούμε με έναν φίλο μου, ότι οι φωτογραφίες δεν διαγράφονται σε εργοστασιακή επαναφορά. Βέβαια έχω το picfolio όπου και αποθηκεύονται αυτόματα, απλός ρωτάω ενημερωτικά. Στη συσκευή μου πάντως, όταν έκανα εργοστασιακή επαναφορά διαγράφηκαν. Μήπως δεν ξέρω κάτι εγώ και υπάρχει ρύθμιση σχετικά με τη μνήμη για να μην διαγράφονται;

 

Το factory reset δεν σβήνει δεδομένα από το /sdcard (ή /storage, /data, ή όπως αλλιώς το λέει κάθε version και κάθε υλοποίηση). Ομοίως το Format System. Μόνο το Wipe Data θα σου σβήσει την "εσωτερική" κάρτα μνήμης.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο service της samsung. Τους εστειλα το κινητο για το γνωστο προβλημα με τις γραμμες στην οθονη και μου το εστειλαν πισω μετα απο 2 εβδομαδες με την ενδειξη αναβαθμιση λογισμικου. :lol: Ειχα 4.3 και μου βαλανε 4.2.1 :X . Φυσικα τους το εστειλα ξανα και πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα να τους ενημερωσω οτι αυτη τη φορα ΠΡΕΠΕΙ να το φτιαξουν.
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο service της samsung. Τους εστειλα το κινητο για το γνωστο προβλημα με τις γραμμες στην οθονη και μου το εστειλαν πισω μετα απο 2 εβδομαδες με την ενδειξη αναβαθμιση λογισμικου. :lol: Ειχα 4.3 και μου βαλανε 4.2.1 :X . Φυσικα τους το εστειλα ξανα και πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα να τους ενημερωσω οτι αυτη τη φορα ΠΡΕΠΕΙ να το φτιαξουν.

 

Κάτι τέτοια διαβάζω και είμαι έτοιμος να τσιμπήσω κανένα G2 μόλις πέσει λίγο η τιμή του... ας περιμένουμε λίγο να δούμε τι θα γίνει και με το Nexus 5 :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια διαβάζω και είμαι έτοιμος να τσιμπήσω κανένα G2 μόλις πέσει λίγο η τιμή του... ας περιμένουμε λίγο να δούμε τι θα γίνει και με το Nexus 5 :)

 

Αυτό περιμένουμε όλοι νομίζω ;) Αλλά κάτι premium κινέζικα τούμπανα μου φαίνονται όλο και πιο ελκυστικά, κυρίως όταν ακούω τις updated φημολογούμενες τιμές του Ν5...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι οτι ολο και μειωνονται οι pure android προτασεις και μας αναγκαζει η google να παμε για αλλα λιμανια βλεπε lg,htc κτλ.

Δεν αρκει να βγαζει μονο αξιολογα updates βλεπε jelly bean.

Πρεπει να δωσει και αξιολογες συσκευες.

Καλος ο μεγαλος αδερφος nexus4 αλλα εχει ορισμενα αποτρεπτικα στοιχεια πανω του.

Τωρα, αν και το 5 δεν μας καλυψει, δυσκολα τα πραματα.

 

Ευχομαι το νεξους 6 (παω μακρια το ξερω) να ειναι motorola και να μην εχει τα τερτιπια των κατασκευαστων σε στυλ lg που δε την συμφερει να δωσει αναλογη οθονη του optimus g και στο nexus4.

Θα χαλαστω πολυ αν και δευτερη χρονια η νεα γενια nexus δε με καλυψει.

Τωρα που το λειτουργικο ειναι στο πιο ωριμο σταδιο και βγαζει κυριολεκτικα knock out τα αλλα δυο, δε 'βρισκουμε' συσκευες.

Τι το λες και αυτο:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...