Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις stock recovery θα έρθει κανονικά ota απλά θα χάσεις το root, πράγμα που αποφεύγεται με το voodoo ota rootkeeper
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντε ρε ****το θα ερθει??Εχω ξελιγωθει απ'το πρωι.Αν ειχε πληκτρο F5 το κινητο θα το ειχα χαλασει :)
Link to comment
Share on other sites

η google δε θα το βαλει σαν image να το εγκαταστισουμε καθαρα? η θα πρεπει να ξανακανω stock το τηλεφωνο και μετα ΟΤΑ ;
Link to comment
Share on other sites

η google δε θα το βαλει σαν image να το εγκαταστισουμε καθαρα? η θα πρεπει να ξανακανω stock το τηλεφωνο και μετα ΟΤΑ ;

Θα βγει ΟΤΑ και δε θα σβησει τιποτα.Αν εισαι root με unlocked bootloader δεν μπορεις ΟΤΑ.Θα πρεπει χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει ΟΤΑ και δε θα σβησει τιποτα.Αν εισαι root με unlocked bootloader δεν μπορεις ΟΤΑ.Θα πρεπει χειροκινητα

Με root και unlocked bootloader μπορεί να πάρει ΟΤΑ. Εκεί που κολλάει είναι αν έχει custom recovery.

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

εχω custom recovery, απλα ρωταω αν ξερετε αν θα μπει ως "καθαρη" ρομ για εγκατασταση οπως η 4.0.4 που εχει στο site με τα images η google
Link to comment
Share on other sites

Με root και unlocked bootloader μπορεί να πάρει ΟΤΑ. Εκεί που κολλάει είναι αν έχει custom recovery.

 

Πώς καταλαβαίνεις αν έχεις custom recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνεις αν έχεις custom recovery ?

Αν έχεις, το ξέρεις :D

 

εχω custom recovery, απλα ρωταω αν ξερετε αν θα μπει ως "καθαρη" ρομ για εγκατασταση οπως η 4.0.4 που εχει στο site με τα images η google

 

Θα μπει και στη λίστα. Ήδη φιλοξενείται όμως στο server της google όπως αναφέρθηκε ήδη εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4193553#post4193553

Ακουλουθήστε τα links για κατέβασμα. Εγώ το έχω ήδη βάλει, αλλά δεν έχω προλάβει να παίξω...

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Με root και unlocked bootloader μπορεί να πάρει ΟΤΑ. Εκεί που κολλάει είναι αν έχει custom recovery.
Προσοχή όσοι έχετε custom recovery. Σε παλιότερα updates αφαιρώντας τον φάκελο recovery από το αρχείο zip μπορούσε να εγκατασταθεί το update. Εδώ δεν ισχύει αυτό και μπορεί να αντιμετωπίσετε προβλήματα. Πριν κάνετε οτιδήποτε ψάξτε το.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το flash παίζει μετά την αναβάθμιση; Είχε ακουστεί ότι πρέπει να αφαιρέσεις το flash από πριν.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από τους λίγους ακόμα που έχουν δοκιμάσει 4.1 να επιβεβαιώσει η όχι αν εξακολουθεί να υπάρχει η search bar standard σε όλες τις home screens όπως εμφανίστηκε στην ICS?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που άλλαξε με τη search bar είναι ότι δεν είναι εντελώς διάφανη πλέον. Όπως την έχετε δει στα screenshots είναι και φυσικά δεν μετακινείται.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πήρα προχθές ένα μεταχειρισμένο ένα Nexus με Root , ξεκλειδωμένο Bootloader και CWM, τι πρέπει να κάνω ώστε να πάρω την 4.1 ΟΤΑ?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω το κολπο με το google framework για να παρω ΟΤΑ (δεν επιασε) και τωρα δε μπορω να κατεβασω ή να κανω αναβαθμιση εφαρμογες απο το google play. (εκανα επανεκκινηση)

 

Μου βγαζει σφαλμα λαθους και δεν γινεται τπτ... καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εχω γνησια ρομ,κι εχω περασει την yakju,αρα πρεπει να παρω απο τους πρωτους.προσπαθω ολη μερα,τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω το κολπο με το google framework για να παρω ΟΤΑ (δεν επιασε) και τωρα δε μπορω να κατεβασω ή να κανω αναβαθμιση εφαρμογες απο το google play. (εκανα επανεκκινηση)

 

Μου βγαζει σφαλμα λαθους και δεν γινεται τπτ... καμια ιδεα;

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ.το κλείνεις βγάζεις μπαταρία περιμένεις μισό λεπτό και είσαι έτοιμος.... ;-)

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και με αυτόν τον τρόπο αλλά έχω την εντύπωση πως διαγράφονται τα μηνύματα σου..
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω ακόμα 24 ώρες για ΟΤΑ... μετά θα χρησιμοποιήσω τον οδηγό [REF] [HOW-TO] [GSM & CDMA] Official Google OTA update URLs -- Latest: JRO03C 4.1.1 γιατί δεν θα αντέχω άλλο την αναμονή!!!

 

Έλα να αναβαθμιζόμαστε σιγά σιγά...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε root, ακόμα και με stock recovery και locked bootloader δεν έχει νόημα να περιμένετε. Απλά κατεβάστε το ζιπάκι για yakju και κάντε το update. Είναι ακριβώς σαν OTA.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει περάσει την jb να τσεκάρει τι γίνεται με το flash. Άμα κατάλαβα καλά δεν θα είναι συμβατό με την 4.1, μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...