Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε και με τις υγείες μου!!!!

Αύριο λένε ότι φτάνει και μπαίνω στην ομάδα σας...

Ευχαριστώ για την βοήθεια στην παραγγελία από το amazon de..

Μαζί πήρα και μνήνη 32 class 10 lexar

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε και με τις υγείες μου!!!!

Αύριο λένε ότι φτάνει και μπαίνω στην ομάδα σας...

Ευχαριστώ για την βοήθεια στην παραγγελία από το amazon de..

Μαζί πήρα και μνήνη 32 class 10 lexar

Tελικά πόσα είναι τα μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και γω να το αγορασω (οταν ελεησουν οι εταιρειες κινητης....) αν και μαλλον δεν θα εχει την υποστηριξη που εχουν ή θα εχουν αλλες συσκευες απο τους developers .

Εχει κανεις αυτο το θεμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1336187 ;

 

δεν υπαρχει προβλημα και οτι παρουσιαστει καλυπτετε απο την εγγυηση .αλλωστε πρεπει να γνωριζουνε οσοι φυσικα δεν ξερουν οτι οι οθονες συμπεριφερονται συμφωνα με τις θερμοκρασιες . 10 μερες που ειχα το νοτε στα χερια μου δεν παρατηρησα κατι μετα απο ξεζουμισμα και ελεγχο συσκευης απο ακρη σ'ακρη καθε μερα εντος-εκτος σπιτιου. Αψογο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από expansys ,535 με εταιρικό ΑΦΜ,το έχω βάλει και φορτίζει :)
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση κυρίως στους πρώην κατόχους streak 5 και συγκεκριμένα στον v@gelis που τον θυμάμαι από το αντίστοιχο thread, στο χέρι το κρατάς άνετα κάθετα ή είναι σαν το streak που σε κουράζει και αναγκαστικά το γυρίζεις μετά από λίγο οριζόντια;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση κυρίως στους πρώην κατόχους streak 5 και συγκεκριμένα στον v@gelis που τον θυμάμαι από το αντίστοιχο thread, στο χέρι το κρατάς άνετα κάθετα ή είναι σαν το streak που σε κουράζει και αναγκαστικά το γυρίζεις μετά από λίγο οριζόντια;

 

επειδη το ειχα , οριζοντια εννοεις για πλοηγηση ? μα ειναι ποιο λεπτο απο το streak . τωρα εαν εχεις αμφιβολιες για την φορητοτητα περιμενε λιγο να το δεις απο κοντα σε ενα ελληνικο καταστημα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι θα γίνει με το άσπρο? ακόμη???!?!?!?!? από το expansys θέλω να το πάρω αλλά μου απάντησαν ότι δε γνωρίζουν πότε θα κυκλοφορήσει σε άσπρο.

 

κανένα νέο από την samsung έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

αν σε κουραζε το streak κρατωντας το με το ενα χερι καθετα θα σε κουρασει κι αυτο μετα απο λιγη ωρα.

Ειναι πιο ελαφρυ και πιο λεπτο απο το streak κι αυτο βοηθαει, κι επισης λογω του διαφορετικου format της οθονης θα το χρησιμποιεις περισσοτερο απο οτι το streak σε portrait. Σε λιγες μερες θα το δεις σε καταστημα για να κρινεις.

ΥΓ Βγηκε και θηκη σιλικονης σε amazon, ebay. Ορματε...

(Σε λιγες μερες θα εχω και την original flip type. Θα δωσω εντυπωσεις, αν και με χαλαει λιγο που δεν προστατευει τα πλαϊνα της συσκευης κι αυτα τα χρωμια μπορουν να γδαρθουν... ακομα και με τη σκεψη).

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε το δικο μου στο φορτιστη!!! (αντικαθιστά το HD2)

 

πιστευω οτι, οποιος το πρωτοβλεπει, δεν μπορει παρα να μενει με το στομα ανοιχτο σαν χάχας!!!!!!!

 

μερικες ερωτησουλες...

 

  • υπαρχει καποιο widget για να κλειδωνει η οθονη, αντι για το πλαϊνό κουμπι?

  • στελνει by default 160 χαρακτηρες?


  • πως μεταφερω τα μυνηματα απο τα wimo 6.5??


  • πως απενεργ. το fast dormancy??

thanks

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

sorry για το οφφ τοπικ αλλα επειδη αρκετοι εχουν παραγγειλει απο αμαζον.de μηπως ξερετε αν δεχετε παραγλιες μ επαγγελματικο αφμ και χωρις χρεωση φπα?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

 

 


  • πως απενεργ. το fast dormancy??

thanks

 

*#9900#

από το dial του τηλεφώνου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε το δικο μου στο φορτιστη!!! (αντικαθιστά το HD2)

 

πιστευω οτι, οποιος το πρωτοβλεπει, δεν μπορει παρα να μενει με το στομα ανοιχτο σαν χάχας!!!!!!!

 

μερικες ερωτησουλες...

 

  • υπαρχει καποιο widget για να κλειδωνει η οθονη, αντι για το πλαϊνό κουμπι?

  • στελνει by default 160 χαρακτηρες?


  • πως μεταφερω τα μυνηματα απο τα wimo 6.5??


  • πως απενεργ. το fast dormancy??

thanks

 

screen off and lock.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιζω μαζι του συνεχομενα 5 ωρες!!!!!

 

το εργαλειο δεν κολλαει πουθενα!!!

κατεβαζα το asphalt 6 που ειναι 520Mb και ταυτοχρονα Internet,μαρκετ, εβαζα φωτογραφιες απο kies air.....

 

πανε οι εποχες που ψαχνομασταν με την ram και αν φτανει!!!

 

τωρα, απλη απολαυση...

Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα απο κοντα στο πλαισιο απλα δεν υπαρχει ειναι τελειο ...οθοναρα!!! και δεν θα το ελεγα καθολου μεγαλο εμενα μου εκανε μια χαρα στο χερι ...θα το χτυπησω....
Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα απο κοντα στο πλαισιο απλα δεν υπαρχει ειναι τελειο ...οθοναρα!!! και δεν θα το ελεγα καθολου μεγαλο εμενα μου εκανε μια χαρα στο χερι ...θα το χτυπησω....

 

σε ποιο πλασιο το ειδες φιλε μου να παω να το δω και εγω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

αν παει κανεις στο πλαισιο ας ρωτήσει ποτε θα ερθει η άσπρη συσκευη και να μας το πει εδω. μερσυ
Link to comment
Share on other sites

@@V@gelis

Βαγγέλη περιμένω να δω πως ειναι σε θέμα σταθερότητα και προβλημάτων σε σχέση με το SGS2.

Αν αποδειχθεί το ίδιο καλο, σκέπτομαι τα Χριστούγεννα που θα ανέβω Ελλάδα να το κάνω ανταλλαγή με το SGS2.

Θα κρατησω σε πρώτη φάση το iPhone 4 σαν μικρή συσκευη και το Note για όλα τα αλλα όταν είμαι εκτός.

Θα πάψω να κουβαλω το iPad στο γραφείο.

 

Λογικά διαβάζει εξωτερικo USB flash έτσι?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο athens heart στην πειραιως ρωτησα και για το λευκο και δεν ξερουν τπτ ακομα ισως και να μην ερθει καθολου ελλαδα μου απαντησε....
Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο σε όποιον το πήρε και σε όποιον θα το πάρει!!!

Καλά ξενύχτια και καλό κόλλημα!! :p

 

Λογικά διαβάζει εξωτερικo USB flash έτσι?

 

Διαβάζει κανονικά ναι..:)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

@@V@gelis

Βαγγέλη περιμένω να δω πως ειναι σε θέμα σταθερότητα και προβλημάτων σε σχέση με το SGS2.

Αν αποδειχθεί το ίδιο καλο, σκέπτομαι τα Χριστούγεννα που θα ανέβω Ελλάδα να το κάνω ανταλλαγή με το SGS2.

Θα κρατησω σε πρώτη φάση το iPhone 4 σαν μικρή συσκευη και το Note για όλα τα αλλα όταν είμαι εκτός.

Θα πάψω να κουβαλω το iPad στο γραφείο.

 

Λογικά διαβάζει εξωτερικo USB flash έτσι?

 

Κωστα ο,τι εχεις συνηθισεις στο S2 σου θα το βρεις κι εδω με τη διαφορα οτι:

- Επιπλεον 30% μπαταρια στην πραξη

- Αναλυση - οθονη χαρμα οφθαλμων (χρησιμοποιωντας το για μια εβδομαδα κοιτωντας το s2 θα σου φαινεται λιγη)

Οι οποιες ασυμβατοτητες περιοριζονται στα παιχνιδια (δεν εχω ουτε ενα στη συσκευη μου, μονο 1-2 στο ipad 2 μου απλα για να υπαρχουν).

Η μονη διαφορα του στην αποδοση σε σχεση με το γαλαξια 2 ειναι στο internet, που αντικατεστησα τη μαμα εφαρμογη με τον opera και τον χρησιμοποιω αποκλειστικα.

Οποτε, ναι, καπως ετσι που το σκεφτεσαι δουλευω κι εγω (το ipad 2 σπιτι για internet, pim κλπ το βραδακι πριν κοιμηθω), και το Note για ολες τις αλλες περιστασεις, με τη διαφορα πως για μικρη συσκευη εχω μια φθηνοτερη κι οχι το 4αρι...

ΥΓ Κι επειδη σκεφτοσουν να περιμενεις το S3, απο οτι μαθαινω η sammy προχωραει με μεγεθος μεταξυ 4.3-4.6 ιντσων, οποτε και παλι το... screen estate κι η γραφιδα του Note θα σε καλυψει για αρκετο καιρο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πια είναι η ακριβής διάσταση για full screen wallpaper?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...