Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για να καταλάβω, όταν λέμε ο counter θα μετράει, πως ακριβώς το βλέπουμε αυτό; Μπαίνω download mode...Τι πρέπει να βλέπω εκεί αν o counter μετράει;

 

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/572/953/408/408953572_216.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση προς όλους γενικότερα μήπως κάνεις το εχει πότε αντιμετώπισει.. Δεν μπορώ να καλέσω ένα νούμερο συγκεκριμένο και μου λέει ότι ο αριθμός είναι εκτός δικτύου σαν να μην έχει σήμα δηλαδή. Και με το s2 είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με τον ίδιο αριθμό ενώ πριν με μηλοφωνο ήμουν ΟΚ. Ο αριθμός φυσικά που θέλω να καλέσω δεν έχει πρόβλημα και μπορούν να τον καλέσουν κανονικά άλλες συσκευές και στο ίδιο με μένα δικτυο.. Η WIND μου είπε ότι ο αριθμός μου δεν έχει κανένα προβλημα..

 

Sent from my Galaxy Note

 

κανεις βρε παιδιά? :blink:

Link to comment
Share on other sites

κανεις βρε παιδιά? :blink:

 

Δεν σε γουσταρει!!!Γιατι δεν το παραδεχεσαι??? :D:D:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Άργησε, άλλα τελικά, Samsung Galaxy Note @ myphone.gr: Hands on παρουσίαση...:)

 

Δε μπορώ να καταλάβω όλους αυτούς που ''κράζουν'' το μέγεθος της συσκευής!:mad:

Αν δε το δοκιμάσεις πως μπορείς να λές ότι ''δε χωράει'' σε τσέπη???

Ποιός ορίζει το επιτρεπτό όριο μεγέθους???

 

Αν δε κάνει σε πολλους, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή χωράει άνετα σε τσέπη τζίν ή μπουφάν! Τώρα αν φοράς τόσο...στενά ρούχα τί να πώ, εκεί δε βάζεις τίποτα μέσα γιατί κινδυνεύει! :) Επίσης μιλάς άνετα και ας είναι μεγάλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος σε ενα site πχ zougla πως μπορω να συρω τις ειδησεις προς τα κατω μεσα σε ενα πλαισιο ; Με το iphone εσυρα με τα δυο δαχτυλα ταυτοχρονα προς τα πανω η προς τα κατω και ετσι διαβαζα ολες τις ειδησεις.

 

καποιος ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Συγχωρέστε με αν αυτό που θέλω να ρωτήσω έχει συζητηθεί παραπάνω αλλά βιάζομαι λίγο! Θέλω να αγοράσω το Νote (32GB) από το VNP (Αθήνα) και ξέρω ότι αυτοί τα προμηθεύονται από Γερμανία. Μου δίνουν απόδειξη, αλλά δική τους (όχι του Γερμανού). Θα έχω κάλυψη της εγγύησης? Το καρτελάκι εγγύησης με την απόδειξη του VNP θα με καλύψει σε περίπτωση service στην Ελλάδα ??? Σας ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Συγχωρέστε με αν αυτό που θέλω να ρωτήσω έχει συζητηθεί παραπάνω αλλά βιάζομαι λίγο! Θέλω να αγοράσω το Νote (32GB) από το VNP (Αθήνα) και ξέρω ότι αυτοί τα προμηθεύονται από Γερμανία. Μου δίνουν απόδειξη, αλλά δική τους (όχι του Γερμανού). Θα έχω κάλυψη της εγγύησης? Το καρτελάκι εγγύησης με την απόδειξη του VNP θα με καλύψει σε περίπτωση service στην Ελλάδα ??? Σας ευχαριστώ !

 

Φίλε μου πάρε τηλέφωνο τη Samsung Hellas να ρωτήσεις για πιο ξεκάθαρη απάντηση.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτίνετε κάποιο καλό GPS προγραμματάκι;Στο ZTE BLADE είχα το Ndrive.Αρκετά αξιόλογο,αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό! Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτίνετε κάποιο καλό GPS προγραμματάκι;Στο ZTE BLADE είχα το Ndrive.Αρκετά αξιόλο,αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό!

 

Sygic και CoPilot λειτουργούν μια χαρά.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Sygic και CoPilot λειτουργούν μια χαρά.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Ηλια εισαι θεος.Μολις κατεβασα το tapatalk2.επιτελους :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σε εχει βαλει στην λιστα απορριψης ειτε εσκεμενα ειτε κατα λαθος.εαν μπορεις απο αλλη καρτα να τηλεφωνησεις.εαν και απο αλλο νουμερο δεν μπορεις να καλεσεις το νουμερο αυτο τοτε εχει ενεργοποιησει την φραγη κλησεων.:)

 

Ναι από άλλα τηλέφωνα καλώ κανονικά οπότε μπορεί να έχει κάνει φραγή... αν είναι τόσο Μογγόλος θα τον σκοτώσω!!!

 

Δεν σε γουσταρει!!!Γιατι δεν το παραδεχεσαι??? :D:D:D

 

Χαχα είναι και πρωτοξάδερφος και συνονόματος Ευθύμης κι αυτός!!! Λες ε δεν το έχω σκεφτεί!!!:lol:

 

Άργησε, άλλα τελικά, Samsung Galaxy Note @ myphone.gr: Hands on παρουσίαση...:)

 

Δε μπορώ να καταλάβω όλους αυτούς που ''κράζουν'' το μέγεθος της συσκευής!:mad:

Αν δε το δοκιμάσεις πως μπορείς να λές ότι ''δε χωράει'' σε τσέπη???

Ποιός ορίζει το επιτρεπτό όριο μεγέθους???

 

Αν δε κάνει σε πολλους, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές....

 

Δεν μπορώ να την κατακρίνουν έτσι την συσκευή αβίαστα και χωρίς οι περισσότεροι να την έχουν δει.. από την άλλη δεν μπορώ και να πω ότι φταίνε απόλυτα γιατί το μέγεθος είναι ιδιαίτερο και η συσκευή "ειδική" ακριβώς λόγω μεγέθους... εγώ πχ πριν το πάρω δεν το έκραζα απλά μου φάνηκε massive και δεν πίστευα ότι θα ήμουν ποτέ κάτοχος και νομίζω και πολλά από τα παιδιά εδώ θα συμφωνήσουν.... όπως και να έχει εμείς ξέρουμε τι είναι και τι κάνει και επίσης αν χωρά στις τσέπες, μπουφάν, φόρμες, κοστούμια κτλ... επίσης ξέρουμε ότι πλέον έχουμε σχεδόν "ξεχάσει" την υπάρξη ταμπλετών γιατί το note είναι η απόλυτη ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ συσκευή!!:dance:

Link to comment
Share on other sites

Ηλια εισαι θεος.Μολις κατεβασα το tapatalk2.επιτελους :)

 

LoL...:p

 

Εδώ και το link για όσους θέλουν να το δοκιμάσουν μιας και είναι δωρεάν μέχρι να βγει η τελική εφαρμογή..:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551181

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

LoL...:p

 

Εδώ και το link για όσους θέλουν να το δοκιμάσουν μιας και είναι δωρεάν μέχρι να βγει η τελική εφαρμογή..:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551181

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Πότε δηλαδή θα βγει κανονικά το tapatalk 2? Βλέπεις διαφορές ουσίας και πρακτικότητας ή μόνο το GUI φέρει αλλαγές? Καλημέρα Ηλία!!:D

Link to comment
Share on other sites

Πότε δηλαδή θα βγει κανονικά το tapatalk 2? Βλέπεις διαφορές ουσίας και πρακτικότητας ή μόνο το GUI φέρει αλλαγές? Καλημέρα Ηλία!!:D

 

Καλημέρα Ευθύμη..:)

Κυρίως έχει σημαντικές αλλαγής στο γραφικό περιβάλλον αλλά και κάποιες λεπτομέρειες που το κάνουν πιο εύχρηστο, όπως bolt στα αγαπημένα όταν υπάρχει νέο post.

 

Ας επανέλθουμε στο Note λοιπόν μη μας πετάξουν έξω..lol

Άλλο είναι το παραπάνω που λες για το μέγεθος, να μη βολεύει κάποιους δηλαδή, και άλλο να το κράζουν χωρίς να το έχουν δει.

Κι εγώ στην αρχή δε πίστευα ότι θα το συνηθίσω, αλλά πάντα δοκιμάζω κάτι πριν βγάλω συμπέρασμα, και κυρίως δε κράζω τις επιλογές των ανθρώπων γενικά.

Δεν υπάρχουν standards σε οτιδήποτε στη Ζωή.Αποδοχή ή απόρριψη μόνο.

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ευθύμη..:)

Κυρίως έχει σημαντικές αλλαγής στο γραφικό περιβάλλον αλλά και κάποιες λεπτομέρειες που το κάνουν πιο εύχρηστο, όπως bolt στα αγαπημένα όταν υπάρχει νέο post.

 

Ας επανέλθουμε στο Note λοιπόν μη μας πετάξουν έξω..lol

Άλλο είναι το παραπάνω που λες για το μέγεθος, να μη βολεύει κάποιους δηλαδή, και άλλο να το κράζουν χωρίς να το έχουν δει.

Κι εγώ στην αρχή δε πίστευα ότι θα το συνηθίσω, αλλά πάντα δοκιμάζω κάτι πριν βγάλω συμπέρασμα, και κυρίως δε κράζω τις επιλογές των ανθρώπων γενικά.

Δεν υπάρχουν standards σε οτιδήποτε στη Ζωή.Αποδοχή ή απόρριψη μόνο.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Φίλε μου καλέ δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Εντάξει δεν πειράζει ας μας κράζουν εδώ μιλάμε για την απόλυτη συσκευή τα άλλα τα ακούω βερεσέ... επίσης παρόλο που τα χαρακτηριστικά του μεγέθους του note το ορίζουν ως "ειδική συσκευή" τα 2 εκατομμύρια πωλήσεις (και πόσο ακόμα θα πουλήσει συνολικά) το καθιστούν μια συσκευή ευρείας αποδοχής και καθολικής αναγνώρισης... όπως επίσης και αυτό που είπατε κάποιοι στο παρελθόν, ότι δεν έχετε ξαναδεί σε forum τετοια καθολική αποδοχή από τους χρήστες!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αντιμετωπίζω, ένα πρόβλημα με το wifi. Συχνά πυκνά όταν είμαι συνδεδεμένος με το wifi στο σπίτι μου δεν μπορώ να κατεβάσω από το Market εφαρμογές, ενώ σε 3G καταβάζω. Σε ίντερνετ μπαίνω κανονικά. Με τι μπορεί να έχει σχέση αυτό ;. Επίσης με wifi πολλές φορές όταν κάνω σύνδεση για αναβάθμιση λογισμικού, μου βγάζει μήνυμα , η σύνδεση με τον διακομιστή απέτυχε, προσπαθήστε σε λίγο. Αυτό μου το έκανε και με τον stock kernel και με το abyssnote τώρα. Τι μπορεί να φταίει ;.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αντιμετωπίζω, ένα πρόβλημα με το wifi. Συχνά πυκνά όταν είμαι συνδεδεμένος με το wifi στο σπίτι μου δεν μπορώ να κατεβάσω από το Market εφαρμογές, ενώ σε 3G καταβάζω. Σε ίντερνετ μπαίνω κανονικά. Με τι μπορεί να έχει σχέση αυτό ;. Επίσης με wifi πολλές φορές όταν κάνω σύνδεση για αναβάθμιση λογισμικού, μου βγάζει μήνυμα , η σύνδεση με τον διακομιστή απέτυχε, προσπαθήστε σε λίγο. Αυτό μου το έκανε και με τον stock kernel και με το abyssnote τώρα. Τι μπορεί να φταίει ;.

 

Λοιπόν για δοκίμασε το εξής.Όταν σου βγάζει αυτό το μύνημα οι άλλες συσκευές πχ το pc που έχεις συνδεδεμένο τον router έχει internet?Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό και βλέπω ότι όταν το κάνει αυτό, το λαμπάκι του router που δείχνει ότι λαμβάνει δεδομένα αναβοσβήνει σαν τρελό και φυσικά δεν έχω internet (ps το router δεν είναι της πλάκας από ΟΤΕ, είναι το asus wl600g) .Λύνεται με restart του router.Δείχνει να το κάνει trigger κάποιες φορές που ενεργοποιώ το wifi του note.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το fast dormancy. Δεν το κάνει πλέον... :confused:

 

Έχει σχέση το fast dormancy με το wifi?? :confused: as well

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω όχι . Άλλα το απενεργοποιώ έχω πρόβλημα ξανά. Το ενεργοποιώ και δεν έχω πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

 

Δε μπορώ να καταλάβω όλους αυτούς που ''κράζουν'' το μέγεθος της συσκευής!:mad:

Αν δε το δοκιμάσεις πως μπορείς να λές ότι ''δε χωράει'' σε τσέπη???

Ποιός ορίζει το επιτρεπτό όριο μεγέθους???

Δεν μπορώ να την κατακρίνουν έτσι την συσκευή αβίαστα και χωρίς οι περισσότεροι να την έχουν δει.. από την άλλη δεν μπορώ και να πω ότι φταίνε απόλυτα γιατί το μέγεθος είναι ιδιαίτερο και η συσκευή "ειδική" ακριβώς λόγω μεγέθους...

Άλλο είναι το παραπάνω που λες για το μέγεθος, να μη βολεύει κάποιους δηλαδή, και άλλο να το κράζουν χωρίς να το έχουν δει.

επίσης παρόλο που τα χαρακτηριστικά του μεγέθους του note το ορίζουν ως "ειδική συσκευή" τα 2 εκατομμύρια πωλήσεις (και πόσο ακόμα θα πουλήσει συνολικά) το καθιστούν μια συσκευή ευρείας αποδοχής και καθολικής αναγνώρισης...

 

 

Πρωτα απο ολα παιδια βρισκω και εγω τελειως εκνευριστικο αυτο το ειρωνικο στυλακι χρηστων οι οποιοι κρινουν μια συσκευη χωρις καν να την εχουν πιασει στα χερια τους. Χωρις να την εχουν δει εστω σε ενα καταστημα.Και μαλιστα να πουλανε αποψη και να βγαζουν συμπερασματα επι αυτης. Τελος παντων τουλαχιστον αυτη η κατηγορια χρηστων ειναι ευδιακριτη και ετσι ειναι ευκολο να τους προσπερνας.

Επισης δεν καταλαβαινω τι παει να πει οτι ενα σμαρτφοουν ειναι "ειδική συσκευή" λογω μεγεθους οθονης. Ειδικη συσκευη ειναι ενα πιεσομετρο που μετραει την πιεση η ενα αμπερομετρο που μετραει τα αμπερ.:p Πλεον ενα σμαρτφοουν ειναι ενα γενικο πολυχρηστικο εργαλειο χρησιμο στον καθενα. Ενα σμαρτφοουν δε, με μεγαλη οθονη ειναι κατ εμε, μια εξαιρετικα σωστη προσαρμογη αυτου του ειδους των συσκευων στις σημερινες τεχνολογικες εξελιξεις και απαιτησεις των συγχρονων λειτουργικων. Οπου η μεγαλη οθονη ειναι απαραιτητη για να κανεις αξιοπρεπες browsing OTG, η annotation της προκοπης σε ενα pdf αρχειο,η να κανεις ανετη πλοηγηση με το GPS του, η να δεις το τελευταιο επεισοδιο της αγαπημενης σου σειρας, η να διαβασεις το αγαπημενο σου βιβλιο,η οτιδηποτε αλλο μπορεις να κανεις σε μια τετοιου τυπου συσκευη, χωρις να χρειαζεσαι να βγαζεις τα ματια σου.

Ειτε θελουν να το αντιληφθουν καποιοι ειτε οχι, το μεγαλο μεγεθος στα σημερινα σμαρτφοουνς μετραει!

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

''χαχαχαχα'' και μετα ''τι είναι αυτό ρε??"Αυτές είναι οι δυο εκφράσεις που ακούω απο τους φίλους μου μόλις βλέπουν το Note μου.Στην αρχή κάπως με εκνευρίζει αλλά μόλις αρχίσω τα υπέρ που μόνο υπέρ έχει αυτή η συσκευή όλοι μένουν με μια έκφραση αμηχανίας και δεν έχουν να μου την πουν. Όταν ολοι παίζουν fruit ninja στις οθονούλες τους και χάνουν λόγο χώρου που ξεφεύγει το δάχτυλο τους λίγο πιο πέρα και χτυπάν τις βόμβες εγώ απλά γελάω!!:lol::lol: είναι σαν να πέρνω το αίμα μου πίσω!!
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι το εξης: Προσπαθησα να παιξω αρχεια .mkv και αφου παιδευτηκα τελικα τα καταφερα με το MX Video Player(αριστο κατα τη γνωμη μου). Ομως δεν ειχα βαλει αρχειο μεγαλυτερο των 4gb και χαρηκα τσαμπα μαλλον. Αφου ειδα οτι η καρτα sd ειναι διαμορφωμενη σε fat32 προσπαθησα να την αλλαξω σε NTFS αλλα μετα δεν μου την αναγνωριζει το κινητο! Ετσι την ξαναδιαμορφωσα σε fat32, αλλα τρωγομαι με τα ρουχα μου! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Ειναι κριμα να παιζει ενα κινητο αρχεια με τετοια ποιοτητα και να μην μπορω να το αξιοποιησω, αφου τα περισσοτερα αρχεια αυτου του τυπου ειναι πανω απο 4gb και δεν μπορω να τα περασω. Ξέρει κανείς σας τι πρέπει να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...