Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα και μια ερωτησουλα οποιος γνωριζει.κατα ποσο ειναι μεγαλυτερο το note απο το galaxy s tab με τις 5 ιντσες;ψηνομαι αγρια οπως καταλαβαινετε αλλα κολαω στο θεμα μεγεθος για καθημερινη χρηση...

 

Δε θα διαπιστώσεις διάφορα και επιπλέον το note κάθετε πολύ καλύτερα στο χέρι.Νομίζω ότι είναι λίγο ποιο ελαφρύ επίσης....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
H samsung ετοιμαζει το GT-N8010. :rolleyes: Ειναι ενα καινουργιο note αγνωστων διαστασεων. Το γραμμα N ανοικει στην σειρα των galaxy note.

 

Έχουν κυκλοφορήσει κάποιες φήμες εδώ και μερικές ημέρες αλλά το θεωρώ περιττό να συζητάμε για κάτι τέτοιο από τώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε θα διαπιστώσεις διάφορα και επιπλέον το note κάθετε πολύ καλύτερα στο χέρι.Νομίζω ότι είναι λίγο ποιο ελαφρύ επίσης....

 

Φοβαμαι μηπως με κουρασει μετα απο λιγο καιρο στο κουβαλημα καθε μερα αλλα αν ειναι σαν το 5αρι περιπου ειναι οκ...το ειδα απο κοντα και επαθα παντως δεν υπαρχει σαν συσκευη

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει το skype και δεν μπορω να κανω βιντεοκληση ,να με δει και να δω τον αλλον ,ειναι 8εμα κινητου η λογισμικου ;
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη επιτυχία της Samsung θα είναι αν εσύ το κρατήσεις πάνω από 4 μήνες..:p

Πιστεύω ότι λες τα πιο σωστά πράγματα, τροφή για τη σκέψη.

Μπράβο Βαγγέλη..Άλλωστε εσύ μου άνοιξες πρώτος τα ματιά...Και από ότι βλέπουμε ανοίγουν σιγά σιγά τα ματιά και σε μεγάλα μυαλά του development που αυτό είναι το σημαντικότερο.

 

Ηλια το γεγονος οτι για τα δικα μου δεδομενα κατατασσεται στα κινητα -σταθμο που περασαν απο τα χερια μου (Nokia 7650 - SE P800 - Siemens SX1 κλπ) ειναι απο μονο του σημαντικο, καθως οταν εχεις δει πραγματικα πολλες συσκευες απαξιωνεις σε ενα βαθμο την υποθεση "κινητα τηλεφωνα".

Οποτε, με αυτα τα δεδομενα, οταν μια συσκευη σου κανει κλικ εχει απο μονη της κανει μεγαλη επιτυχια... ;)

Link to comment
Share on other sites

υπερπληρης συσκευη.προδωπικα εγω βρηκα σε αυτο ολα οσα εψαχνα χρονια:αυτονομια,μεγεθος,καλη καμερα ,καλο ηχειο,++++πολλα αλλα.προσωπικα μονο σε note 2 θα ξαναπαω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ακόμα μια ερώτηση.

Προσπαθώντας να στείλω ενα sms σε πολλούς παραλήπτες (ομάδα παραληπτών) είδα οτι υπάρχει περιορισμός σε 10 μόνο παραλήπτες. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορεί να ξεπεράσει αυτόν τον περιορισμό;

Σας ευχαριστώ.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το go launcher ex και χωρις να ειμαι αρκετα σιγουρος βλεπω πολλη περισσοτερη ελευθερη μνημη,μπορει να το επιβεβαιωση καποιος αλλος ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Ακόμα μια ερώτηση.

Προσπαθώντας να στείλω ενα sms σε πολλούς παραλήπτες (ομάδα παραληπτών) είδα οτι υπάρχει περιορισμός σε 10 μόνο παραλήπτες. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορεί να ξεπεράσει αυτόν τον περιορισμό;

Σας ευχαριστώ.

 

Σε stock rom όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Χτες το βράδυ παρήγγειλα το note από amazon.de και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας ξέρετε σε πόσες μέρες περίπου φτάνει Ελλάδα? Και αν έχει ελληνικό μενού?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Χτες το βράδυ παρήγγειλα το note από amazon.de και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας ξέρετε σε πόσες μέρες περίπου φτάνει Ελλάδα? Και αν έχει ελληνικό μενού?

 

Καλημέρα, χρόνια πολλά.

Από τη στιγμή που είναι διαθέσιμο στη παραγγελία, κάνει περίπου 3-4 εργάσιμες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!! Ανυπομονώ να έρθει!! Μήπως ξέρεις αν έχει και ελληνικό μενού ι πρέπει να αλλάξω rom?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!! Ανυπομονώ να έρθει!! Μήπως ξέρεις αν έχει και ελληνικό μενού ι πρέπει να αλλάξω rom?

 

Θα εχει Ελληνικα..;)...Σαν να το αγορασες απο Ελλαδα θα ειναι.

Μην ανησυχεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται με το update;Πότε θα έρθει στις ελληνικες συσκευές;

Επίσης αυτοί που το πέρασαν ήδη κατάφεραν να κάνουν root και πώς;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται με το update;Πότε θα έρθει στις ελληνικες συσκευές;

Επίσης αυτοί που το πέρασαν ήδη κατάφεραν να κάνουν root και πώς;

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321524

Θα βρείς διάφορες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ή σε 48 ώρες με UPS, όπως ήρθε σε μένα. Θα είναι όλα στα ελληνικά,αρκεί βέβαια να αλλάξεις τη γλώσσα στην αρχή,που αρχίζει στα γερμανικά...Κάνε και τις δύο αναβαθμίσεις πριν περάσεις εφαρμογές,θα γίνουν από ενημέρωση λογισμικού στις ρυθμίσεις

 

 

 

 

Μου λέει παράδοση από 5 Ιανουαρίου έως 11 Ιανουαρίου αλλά το ποσό που μου πίρε ειναι528ευρω και όχι 503 που κάνει η συσκευή μήπως τα 23ευρω είναι μεταφορικά με ups? Και αν ναι γιατί μου λέει τόσες πολλές μέρες για παράδοση?

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει παράδοση από 5 Ιανουαρίου έως 11 Ιανουαρίου αλλά το ποσό που μου πίρε ειναι528ευρω και όχι 503 που κάνει η συσκευή μήπως τα 23ευρω είναι μεταφορικά με ups? Και αν ναι γιατί μου λέει τόσες πολλές μέρες για παράδοση?

 

Νομιζω εχεις επιλεξει απλο ταχυδρομειο και τα 23 ευρω ειναι τα απλα μεταφορικα...Νομιζω ξαναλεω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχεις επιλεξει απλο ταχυδρομειο και τα 23 ευρω ειναι τα απλα μεταφορικα...Νομιζω ξαναλεω...

 

Δηλαδή εσύ ποσά πλήρωσες για να σου έρθει σε 48 ώρες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ ποσά πλήρωσες για να σου έρθει σε 48 ώρες?

 

Εγω τελικα δε το εφερα απο εκει...Ο costsa41 μπορει να βοηθησει που το πηρε προσφατα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει παράδοση από 5 Ιανουαρίου έως 11 Ιανουαρίου αλλά το ποσό που μου πίρε ειναι528ευρω και όχι 503 που κάνει η συσκευή μήπως τα 23ευρω είναι μεταφορικά με ups? Και αν ναι γιατί μου λέει τόσες πολλές μέρες για παράδοση?

 

Η διαφορα στη τελικη τιμη οφειλεται στο οτι στη Γερμανια το φπα ειναι 19%, ενω στην Ελλαδα 23%. Οταν παραγγελνεις στο τελος το συστημα του αμαζον.ντε προσθετει το επιπλεον φπα και το παει στο 23%, συν τα απλα μεταφορικα φθανει στο τελικο ποσο τα 528euro.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε νεα για το ποτε θα ειναι διαθεσιμη η νεα ενημερωση για τα ελληνικα Note;

 

Αυτα τα νεα ειναι δυσκολο να τα μαθει καποιος.Εξαρταται απο τις εταιριες.Οταν βγει στον ''αερα'' σιγουρα καποιο παιδι απο εδω θα μας ενημερωσει αμεσα.;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την ενημερωση που έγινε υπάρχει ένα θεματάκι στο dolphin τι εννοώ,

 

Σαν browser χρησιμοποιώ των dolphin.

Όταν παω στη μπάρα του να γράψω μια λέξη (χρησιμοποιώ το κλασσικό 3Χ4 πληκτρολόγιο) πατώντας 2 φορές παραδείγματος χάρη στο 6 πατώ 2 φορές για το ξ, κρατάει πρώτα το ν στη μπάρα και μετά ξαναβγαίνει το ν και έπειτα το ξ.

 

Αυτό μου το κάνει μετά την αναβάθμιση. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον dolphin χρησιμοποιούσα αλλά μετά το note μόνο opera γιατί προσαρμόζει και το κείμενο που μεγαλώνεις στο σημείο που θέλεις, πράγμα που ο dolphin δεν κάνει ή εγώ δεν ανακάλυψα...

 

Πραγματι ο opera κανει σωστο text reflow αλλα μετα την rocket v12 και τη δουλεια που εκαναν τα παιδια με τον μαμισιο browser δεν υπαρχει επιστροφη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δηλαδή το "μαμα" δουλεύεις?

 

(7 μέρες σου έμειναν :D )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...