Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι οτι παει ασχημα και με ics το κινητακι μας

 

οχι φυσικα αλλα πιστευω με jb θα απογειωθεί και αλλο!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο nexus η jb ηταν πολυ ωραια. απο το καλοκαιρι που την ειχα βαλει, τη stock, ειχαπαθει πλακα. ειδικα μετα που βγηκαν και καποιες καλες custom, χαμος, ξεχασα ποσα φλασαρισματα ειχα κανει!! οταν ερθει αυτο το smoothness και στο note θα ειναι απο τα καλυτερα τηλεφωνα
Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα htc desire hd και το εκανα δεν ειμαι ασχετος αλλα τωρα θελω βοηθεια

 

διαβασε τη "βιβλο" και θα καταλαβεις. δεν ειναι απλα τα φλασαρισματα οπως σε αλλες συσκευες. πρεπει να περασεις πρωτα αλλο κερνελ πριν κανεις τα γουαϊπ και αν θες εγγυηση πρεπει να βγαλεις το κιτρινο σηματακι. ειναι στανταρ διαδικασια αν τη μαθεις αλλα δεν ειναι πχ οπως στο nexus που με το cwm recovery ξεμπερδευες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και εγω μολις πριν λιγες μερες μπηκα στην παρεα σας αφου αποκτησα το θηριο. Αλλα αυτο που εχω παρατηρισει και εγω ειναι οτι η κουκιδα βγαινει λιγο παραπανω απο εκει π τοποθετιτε το πενακι. Ειπαρχει τροπος διορ8ωσεις? Και κατι ακομα. Διαβαζοντας την βιβλο εκανα ROOT την συσκευη με τον τροπο του cursed4eva απτο youtube και μετα πηγα να περασω το abysskernel για να βαλω την AlBa_XXLQ3_Full_By_Elthis αλλα το εκανα με android recovery /install zip from external sd και δεν μου εκανε install τιν kernel μου εβγαζε καποιο error και το παρατησα γιατι φοβηθικα μην brickaro το κινητο. Απο τοτε αν μου σβησει το κινητο δεν μπαινει σε download/recovery mode και αναβει με τα χιλια ζορια δλδ πρεπει να βγαλω μπαταρια να περιμενω καμια ωρα να κανω 10000 δεησεις στο θεο και μετα αναβει. Καθε φορα νομιζω πως ειναι η τελευταια του ευτυχος που εχει και καλη μπαταρια και με βγαζει χαλαρα την μερα μεχρι να ΤΟ ΞΑΝΑ ΦΟΡΤΙΣΩ ΔΛΔ. Αλλαξα kernel μεσω mobile odin εβαλα τον speedmode γιατι διαβασα οτι ειναι ο πιο ασφαλεις για το ICS αλλα απο τοτε φοβαμαι να ξανακλεισω το κινητο μην δεν ξανα αναψει. Καμια συμβουλη? Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο? Sorry για το παρατραβηγμενο σχολιο Edited by bagelismar
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το θηριο!!Τελεια οθονη τελεια αποκριση τελεια ολα!μια ερωτηση ομως,εχω 4-5 Γερμανικες εφαρμογες,αυτες μπορω να της σβησω η ειναι <<μαμησιες>>? Και 2ο σχετικα με το Snote το γραψιμο εχει μια καθυστερηση ισως ειναι αυτο που λεει και ο φιλος πιο παν...δηλαδη ξεκιναω να γραφω και σε μισο δευτερολεπτο εμφανιζετε το γραμμα!Κατι που πρεπει να ξερω σχετικα με την συσκευη σαν noobas που ειμαι?συμβουλες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλα τα μέλη του Forum.

 

Διαβάζω αρκετές ημέρες τα σχετικά θέματα για το Note & Note 2 κι εχώ βρεθεί σε δίλημα.

Να σας δώσω λίγα στοιχεία για μένα.

Μέχρι σήμερα είχα προτίμηση στα κινητά με πλήκτρα και οι επιλογές μου ήταν πάντοτε Νokia σειρά E (71,72,51 και μέχρι σήμερα έχω το Ε52).

Το θέμα είναι πως το νέο μου επάγγελμα (μεγάλη τύχη) απαιτεί να κρατάω σημειώσεις, να οργανώνω το πρόγραμμα μου κ.τ.λ. Μας έχουν δώσει Notebook, αλλά η ευκολία είναι μεγαλύτερη με κάτι που μπορώ να έχω κοντά μου συνέχεια και τι καλύτερο από ένα κινητό τηλέφωνο που το έχεις έτσι και αλλιώς μαζί σου. Σημειώνω πως δεν έχω εμπειρία από android αλλά αυτό νομίζω πως θα το ξεπεράσω εύκολα.

Επανέρχομαι στο δίλημα... η αγορά θα γίνει έτσοι και αλλιώς από Γερμανία, συμφέρει να πάρω σήμερα το original στα 400€ ή να πάρω το note 2 στα 605€ που όπως και να το κάνεις "πονάει" περισσότερο. Εννοώ αξίζει η διαφορά των χρημάτων σε θέματα όπως "νέες ευκολίες, νέα έκδοση android, μεγαλύτερη μπαταρία κ.τ.λ..." ή η τιμή των 400€ είναι κελεπούρη και πρέπει να κατευθυνθώ προς τα εκεί;

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων, έτσι και αλλιώς με τους διαλόγους σας μου έχετε δώσει ήδη πολλές πληροφορίες!!!

Edited by Einhorn
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω την LRT και θελω να κανω root πανω σε αυτην πως γινετε?διαβασα την βιβλο αλλα εκει μου λεει κατι για call recording και για mod και δεν καταλαβα την διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω την LRT και θελω να κανω root πανω σε αυτην πως γινετε?διαβασα την βιβλο αλλα εκει μου λεει κατι για call recording και για mod και δεν καταλαβα την διαδικασια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344619

 

Κάνεις το τρίτο βήμα και θα εξαιρέσεις το τέταρτο για τα mods που δεν θέλεις.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερίζω όλα τα μέλη του Forum.

 

Διαβάζω αρκετές ημέρες τα σχετικά θέματα για το Note & Note 2 κι εχώ βρεθεί σε δίλημα.

Να σας δώσω λίγα στοιχεία για μένα.

Μέχρι σήμερα είχα προτίμηση στα κινητά με πλήκτρα και οι επιλογές μου ήταν πάντοτε Νokia σειρά E (71,72,51 και μέχρι σήμερα έχω το Ε52).

Το θέμα είναι πως το νέο μου επάγγελμα (μεγάλη τύχη) απαιτεί να κρατάω σημειώσεις, να οργανώνω το πρόγραμμα μου κ.τ.λ. Μας έχουν δώσει Notebook, αλλά η ευκολία είναι μεγαλύτερη με κάτι που μπορώ να έχω κοντά μου συνέχεια και τι καλύτερο από ένα κινητό τηλέφωνο που το έχεις έτσι και αλλιώς μαζί σου. Σημειώνω πως δεν έχω εμπειρία από android αλλά αυτό νομίζω πως θα το ξεπεράσω εύκολα.

Επανέρχομαι στο δίλημα... η αγορά θα γίνει έτσοι και αλλιώς από Γερμανία, συμφέρει να πάρω σήμερα το original στα 400€ ή να πάρω το note 2 στα 605€ που όπως και να το κάνεις "πονάει" περισσότερο. Εννοώ αξίζει η διαφορά των χρημάτων σε θέματα όπως "νέες ευκολίες, νέα έκδοση android, μεγαλύτερη μπαταρία κ.τ.λ..." ή η τιμή των 400€ είναι κελεπούρη και πρέπει να κατευθυνθώ προς τα εκεί;

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων, έτσι και αλλιώς με τους διαλόγους σας μου έχετε δώσει ήδη πολλές πληροφορίες!!!

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Στο παρόν θέμα συζητάμε για το πρώτο Note και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

γνωριζει καποιος να μου πει αν σε stock rom υπαρχει φοβος να κανω full wipe/factory reset και να περασω την τελευταια Γερμανικη;το ρωταω διοτι διαβασα οτι υπαρχει φοβος να μπρικαρει.απλα δεν καταλαβα αν αυτο μπορει να συμβει μονο σε custom rom η σε οποιαδηποτε.τωρα εχω την LRK και ειμαι ροοτ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει ένας πολύ μικρός κίνδυνος απ ότι λένε.Εγώ του έχω κάνει άπειρες φορές κ το έχω ρουτάρει-ξερουτάρει άλλες τόσες χωρίς να πάθω κάτι.Μια στις χίλιες άμα είσαι τυχερός κ το μπρικάρεις το στέλνεις στο σέρβις.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα φρίκη πριν λίγο! Έβαλα το κινητό για φόρτιση και εκανε 7:30 ώρες για να φορτίσει!!!!:eek: Ούτε θερμοκρασία ανέβασε κατά την φόρτιση (όπως άλλες φορές),ούτε τίποτα!Ενημερωτικά το φόρτισα κανονικά σε μπρίζα (στην οποία το έχω ξαναφορτίσει) και όχι μέσω usb υπολογιστή!Πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό (στον περίπου ένα χρόνο χρήσης του κινητού)!Είμαι περίεργος να δω πόση ώρα θα κάνει στην επόμενη φόρτιση! Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συνέβει αυτο? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τις προαλλες την θηκη της otterbox την commuter.

Ειναι λιγο bulky αλλα εφαρμοζει παρα πολυ καλα και δινει μια σιγουρια πως αν πεσει το κινητο δεν θα παθει απολυτως τιποτα.

Μου αρεσει που η σιλικονη εχει (καπακια) που καλυπτουν την υποδοχη φορτισης και ακουστικων απο σκονη και βρωμιες.

Πριν ειχα την case mate tough αλλα εδινε την αισθηση φθηνης θηκης αντιθετα με την otterbox.

Την προτεινω ανεπιφυλακτα.

Μου εχει κανει εντυπωση η ποιοτητα της σιλικονης που χρησιμοποιησαν και του πλαστικου.

Μου κοστισε 24,50€ απο amazon.de

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα φρίκη πριν λίγο! Έβαλα το κινητό για φόρτιση και εκανε 7:30 ώρες για να φορτίσει!!!!:eek: Ούτε θερμοκρασία ανέβασε κατά την φόρτιση (όπως άλλες φορές),ούτε τίποτα!Ενημερωτικά το φόρτισα κανονικά σε μπρίζα (στην οποία το έχω ξαναφορτίσει) και όχι μέσω usb υπολογιστή!Πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό (στον περίπου ένα χρόνο χρήσης του κινητού)!Είμαι περίεργος να δω πόση ώρα θα κάνει στην επόμενη φόρτιση! Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συνέβει αυτο? :confused:

 

Έχουν αναφερθεί παρόμοια περιστατικά.Πιθανον να εχει πιασει σκονες και βρωμιες το βύσμα και η υποδοχή στο κινητό και δεν κάνει καλή επαφή. Καθάριστα με καμιά μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

Δοκιμάστε αν θέλετε το σημερινό update του όπερα.

Νομίζω ότι για πρώτη φορά βλέπω μεγάλη βελτίωση για το κινητό μας.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

Δοκιμάστε αν θέλετε το σημερινό update του όπερα.

Νομίζω ότι για πρώτη φορά βλέπω μεγάλη βελτίωση για το κινητό μας.

Sent from my note

 

Πραγματικά πολύ καλός για πρώτη φορά θα τον αφήσω στο κινητό μου πάντα τον έβαζα να τον δω και στα καπάκι τον εσβηνα. .

Είναι η ιδέα μου ;;;; Υπάρχει περίπτωση να καίει περισσότερη μπαταρία κατά την πλοήγηση από τον μαμα browser;;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάει καλύτερα αλλά υπολείπεται του Opera Mini Next σε smoothness.

 

Εννοείται αυτό.

Μην ξεχνάς ότι ο μίνι συμπιέζει τις σελίδες ενώ ο κανονικός όχι.

Πραγματικά πολύ καλός για πρώτη φορά θα τον αφήσω στο κινητό μου πάντα τον έβαζα να τον δω και στα καπάκι τον εσβηνα. .

Είναι η ιδέα μου ;;;; Υπάρχει περίπτωση να καίει περισσότερη μπαταρία κατά την πλοήγηση από τον μαμα browser;;

 

Φίλε δεν παρατήρησα κάτι σε μπαταρία θα το δω όμως καλύτερα.

Πάντως για πρώτη φορά δείχνει επιτέλους ο όπερα να προσαρμοζεται στην οθόνη του θηρίου μας.

Για μένα είναι ο browser με το καλύτερο text wrapping.

Κανένας browser από το παγωτό και μετά δεν μπόρεσε να κάνει τόσο τέλεια αναδίπλωση κειμένου όπως ο όπερα.

Μόνο και μόνο για αυτό αξίζει να τον έχεις.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση,καθε φορα που βγαζω μια φωτο μετα στην μπαρα απο πανω μου γρφει uploading file 1 of 2 0"5125514_5235.jpg" Που πανε αυτες οι φωτο και τι ακριβως upload κανει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...