Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να πάρω μια πολύ λεπτή και καλή μεμβράνη για το τηλέφωνο μας. Να μην έχει πρόβλημα με το s-pen. Έχετε κάτι να προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να πάρω μια πολύ λεπτή και καλή μεμβράνη για το τηλέφωνο μας. Να μην έχει πρόβλημα με το s-pen. Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

extreme-mobile σιγουρα θα βρεις αυτο που ψαχνεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να πάρω μια πολύ λεπτή και καλή μεμβράνη για το τηλέφωνο μας. Να μην έχει πρόβλημα με το s-pen. Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-Screen-protector-Ultra-Clear-Prostateytiko-diafano-film-othonis.523616.html

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-Screen-protector-Matte-Antifingerprint-Prostateytiko-film-othonis.538929.html

 

Έχω δοκιμάσει και τις 2 μεμβράνες που ποστάρω (όπως και πάρα πολλά παιδιά απο εδώ μέσα) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Αν πας μάλιστα εκεί θα στην τοποθετήσει και ο Νίκος, ο οποίος είναι πολύ εξυπηρετικός. Η δεύτερη μεμβράνη απλά είναι Matte και θα "κόψει" λίγο απο την φωτεινότητα του κινητού. Εμένα προσωπικά δεν με πείραξε ιδιαίτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να πάρω μια πολύ λεπτή και καλή μεμβράνη για το τηλέφωνο μας. Να μην έχει πρόβλημα με το s-pen. Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

παντως δεν βρισκω λογο να κανεις κατι τετοιο!

με μια καλη θήκη εισαι καλυμμένος πιστευω!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παντως δεν βρισκω λογο να κανεις κατι τετοιο!

με μια καλη θήκη εισαι καλυμμένος πιστευω!

 

Έχω μια ωραία θήκη της puro, απ αυτές που μπαίνει μέσα το τηλέφωνο. Αλλά φοβάμαι τα πεσίματα για την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω την ελληνικη ρομ LRI και δεν μαρεσει ψαχνω μια σταθερη και γρηγορη ποια μου προτεινετε ?

μεσα στην μουσικη εχει μια εικονα ροζ με λουλουδια πως μπορω να την αλλαξω?

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το ασχετο ποστ, αλλα πριν 2 μερες πηρα το note και πραγματικα εχω παθει πλακα. ειπα να μη γραψω να πω τα κλασσικα οτι ειναι πολυ καλο κινητο και τα λοιπα, αλλα ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ κινητο! δεν εχω βρει κατι που να μη μπορω να κανω και η δυνατοτητα να γραφεις σημειωσεις με το πενακι σε τετοια οθοναρα ειναι απο τα πιο βολικα features που εχω συναντησει σε τετοιο τηλεφωνο. επεσα βεβαια απο jb σε ics μιας και πριν ειχα nexus, οποτε φανταζομαι ποσο καλυτερο θα γινει οταν ερθει το update
Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το ασχετο ποστ, αλλα πριν 2 μερες πηρα το note και πραγματικα εχω παθει πλακα. ειπα να μη γραψω να πω τα κλασσικα οτι ειναι πολυ καλο κινητο και τα λοιπα, αλλα ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ κινητο! δεν εχω βρει κατι που να μη μπορω να κανω και η δυνατοτητα να γραφεις σημειωσεις με το πενακι σε τετοια οθοναρα ειναι απο τα πιο βολικα features που εχω συναντησει σε τετοιο τηλεφωνο. επεσα βεβαια απο jb σε ics μιας και πριν ειχα nexus, οποτε φανταζομαι ποσο καλυτερο θα γινει οταν ερθει το update

 

Καλορίζικο φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα μας..

Είναι τρομερό κινητό συμφωνώ..

Η jb θα έρθει σύντομα και είμαι σίγουρος ότι το κινητό θα απογειωθεί και άλλο..

Λίγο υπομονή εδώ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τους φιλους νοτάδες! Μόλις ήρθα από το παραδίπλα θέμα του αγαπητού μου galaxy s, το οποίο απαρνήθηκα για το μέγεθος του note. Έχω πάρα πολύ διάβασμα να κάνω, (είμαι ακόμα στην 29 σελίδα), αλλά έχω 3 ερωτήσεις που δεν ξέρω αν έχουν γίνει παλιότερα.

Στο gps test, αλλά και στο gps status, όση ώρα και να τα έχω ανοιχτά, το πρόγραμμα δεν δείχνει να βλέπει ουτε έναν δορυφόρο. Πέρασα ωστόσο sygic το οποίο στη μπάρα με το σήμα, ακαριάια γίνεται μπλε. Όταν πάω όμως να δω την κατάσταση με τους δορυφόρους, πάλι δεν δείχνει να βλέπει κανένα....Ωστόσο φαίνεται οτι κλειδώνω σήμα....Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με αυτό; είναι κάποιο bug?

Το δευτερο ερώτημα αφορά το πενάκι, και αν γίνεται να καλιμπραριστεί κάπως, καθώς αλλού πατάω με το πενάκι, και αλλού γράφει. Πάντοτε η κουκίδα βρίσκεται λίγο παραπάνω από εκεί που είναι η μύτη της πένας. αν ωστόσο κρατήσω το πενάκι με διαφορετική κλίση, τότε αποκτά την ακρίβεια που πρέπει. Ίσως βέβαια να είναι θέμα συνήθειας, ή απλά να μην το πιάνω (με το συμπάθειο) σωστά

Το τρίτο θεματάκι αφορά όχι τοσο το κινητό, όσο το gosms. Όταν παω να στειλω ενα μήνυμα, στην επιλογή του παραλήπτη θα πρέπει να γράψω το όνομα όπως είναι στον κατάλογο (με πρώτο κεφαλαίο) για να το βρει. Αν δηλαδή έχω στον κατάλογο το όνομα Μιχάλης, και ψάξω γράφοντας μιχάλης (με το πρώτο μικρό), τότε δεν μου βρισκει την επαφή.

Link to comment
Share on other sites

απ οτι εχω καταλαβει γραφει με ενα μικρο offset, αναλογα με το χερι που γραφεις για να βλεπεις ακριβως τι γραφεις
Link to comment
Share on other sites

Για να γράφει τελεία πρέπει αφού διαλέξεις χέρι (αριστερο-δεξιο) να κρατάς το πενακι σαν να κρατάς στύλο σε χαρτί δλδ αν είσαι δεξιός να έχει κατεύθυνση διαγώνια κάτω και δεξιά το πίσω μέροςαπό το πεν να δείχνει τον δεξιό σου ώμο. Δύσκολο να στο εξηγήσω με λόγια εύχομαι να μπορέσεις να καταλάβεις τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Το τρίτο θεματάκι αφορά όχι τοσο το κινητό, όσο το gosms. Όταν παω να στειλω ενα μήνυμα, στην επιλογή του παραλήπτη θα πρέπει να γράψω το όνομα όπως είναι στον κατάλογο (με πρώτο κεφαλαίο) για να το βρει. Αν δηλαδή έχω στον κατάλογο το όνομα Μιχάλης, και ψάξω γράφοντας μιχάλης (με το πρώτο μικρό), τότε δεν μου βρισκει την επαφή.

Φίλε και σε μένα έτσι δουλεύει το go sms.προφανώς είναι θέμα της εφαρμογής.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το ασχετο ποστ, αλλα πριν 2 μερες πηρα το note και πραγματικα εχω παθει πλακα. ειπα να μη γραψω να πω τα κλασσικα οτι ειναι πολυ καλο κινητο και τα λοιπα, αλλα ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ κινητο! δεν εχω βρει κατι που να μη μπορω να κανω και η δυνατοτητα να γραφεις σημειωσεις με το πενακι σε τετοια οθοναρα ειναι απο τα πιο βολικα features που εχω συναντησει σε τετοιο τηλεφωνο. επεσα βεβαια απο jb σε ics μιας και πριν ειχα nexus, οποτε φανταζομαι ποσο καλυτερο θα γινει οταν ερθει το update

 

Καλορίζικο φίλε και καλώς όρισες στον κόσμο του Note!!

Σου εύχομαι να το χαρείς το κινητό σε όλες του τις διαστάσεις διότι εδώ που τα λέμε είναι...απίστευτα πολλές!

 

χαιρετω τους φιλους νοτάδες! Μόλις ήρθα από το παραδίπλα θέμα του αγαπητού μου galaxy s, το οποίο απαρνήθηκα για το μέγεθος του note. Έχω πάρα πολύ διάβασμα να κάνω, (είμαι ακόμα στην 29 σελίδα), αλλά έχω 3 ερωτήσεις που δεν ξέρω αν έχουν γίνει παλιότερα.

Στο gps test, αλλά και στο gps status, όση ώρα και να τα έχω ανοιχτά, το πρόγραμμα δεν δείχνει να βλέπει ουτε έναν δορυφόρο. Πέρασα ωστόσο sygic το οποίο στη μπάρα με το σήμα, ακαριάια γίνεται μπλε. Όταν πάω όμως να δω την κατάσταση με τους δορυφόρους, πάλι δεν δείχνει να βλέπει κανένα....Ωστόσο φαίνεται οτι κλειδώνω σήμα....Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με αυτό; είναι κάποιο bug?

Το δευτερο ερώτημα αφορά το πενάκι, και αν γίνεται να καλιμπραριστεί κάπως, καθώς αλλού πατάω με το πενάκι, και αλλού γράφει. Πάντοτε η κουκίδα βρίσκεται λίγο παραπάνω από εκεί που είναι η μύτη της πένας. αν ωστόσο κρατήσω το πενάκι με διαφορετική κλίση, τότε αποκτά την ακρίβεια που πρέπει. Ίσως βέβαια να είναι θέμα συνήθειας, ή απλά να μην το πιάνω (με το συμπάθειο) σωστά

Το τρίτο θεματάκι αφορά όχι τοσο το κινητό, όσο το gosms. Όταν παω να στειλω ενα μήνυμα, στην επιλογή του παραλήπτη θα πρέπει να γράψω το όνομα όπως είναι στον κατάλογο (με πρώτο κεφαλαίο) για να το βρει. Αν δηλαδή έχω στον κατάλογο το όνομα Μιχάλης, και ψάξω γράφοντας μιχάλης (με το πρώτο μικρό), τότε δεν μου βρισκει την επαφή.

 

Φίλε Μιχάλη καταρχήν χαρά στο κουράγιο σου...πίστεψε όμως αν διαβάσεις όλες τις σελίδες του thread οι απορίες που θα έχεις (αν θα έχεις) θα είναι ελάχιστες! Τα παιδιά όλα εδώ έχουν υπερκαλύψει τα περισσότερα θέματα.

Όσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα επειδή τυχαίνει να έχω και εγώ sygic (είμαι με την έκδοση 11.2.6), οφείλω να ομολογήσω ότι σε εμένα κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει.

Σχετικά με το πενάκι, θα συμφωνήσω και εγώ πως είναι θέμα συνήθειας. με τον καιρό θα βρεις την σωστή γωνία για να γράφεις έτσι ώστε να το απολαύσεις στο μέγιστο.

Για το τρίτο ερώτημα σου, σε μένα τις βρίσκει μια χαρά (αν θέλεις μπορώ να σου ανεβάσω και φωτό για να το δεις)! Παρόλα αυτά, τόσο με το handcent όσο και με το sms go θα είσαι πολύ καλύτερα από ότι με την stock εφαρμογή. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε και καλώς όρισες στον κόσμο του Note!!

Σου εύχομαι να το χαρείς το κινητό σε όλες του τις διαστάσεις διότι εδώ που τα λέμε είναι...απίστευτα πολλές!

 

 

 

Φίλε Μιχάλη καταρχήν χαρά στο κουράγιο σου...πίστεψε όμως αν διαβάσεις όλες τις σελίδες του thread οι απορίες που θα έχεις (αν θα έχεις) θα είναι ελάχιστες! Τα παιδιά όλα εδώ έχουν υπερκαλύψει τα περισσότερα θέματα.

Όσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα επειδή τυχαίνει να έχω και εγώ sygic (είμαι με την έκδοση 11.2.6), οφείλω να ομολογήσω ότι σε εμένα κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει.

Σχετικά με το πενάκι, θα συμφωνήσω και εγώ πως είναι θέμα συνήθειας. με τον καιρό θα βρεις την σωστή γωνία για να γράφεις έτσι ώστε να το απολαύσεις στο μέγιστο.

Για το τρίτο ερώτημα σου, σε μένα τις βρίσκει μια χαρά (αν θέλεις μπορώ να σου ανεβάσω και φωτό για να το δεις)! Παρόλα αυτά, τόσο με το handcent όσο και με το sms go θα είσαι πολύ καλύτερα από ότι με την stock εφαρμογή. :)

 

εχω την εντυπωση οτι εχει δικιο ο φιλος πιο πανω!

σε μενα ουτε με το go αλλα ουτε με το handcent αν δεν γραψω με κεφαλαια δεν βρισκει τις επαφες μου!

βρισκει μονο απο το πρωτο γραμμα που ειναι κεφαλαιο!(ξεκινας δηλαδη να γραψεις και το πρωτο γραμμα ειναι κεφαλαιο)

στο SGII που ειχα δεν γινοταν αυτο!

προφανως εγινε μετα απο update της εφαρμογης!

μικρο το κακο μεν αλλα καλυτερα θα ηταν οπως παλια!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο handcent sms ακόμα κι αν χρησιμοποιήσω μικρά γράμματα και στην επαφή το πρώτο γράμμα είναι γραμμένο με κεφαλαίο τη βγάζει κανονικά.

 

την τελευταια φορα που δοκιμασα δεν γινοταν σε μενα!

και τωρα δεν γινεται οπως λεει και ο φιλος πιο πανω ουτε με το go!:rolleyes:

τι να πω ρε παιδια μπερδεύτηκα και εγω τωρα! πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Με το πενακι πραγματι αν βρεις την καταλληλη γωνια τοτε γραφει οπως πρεπει.το γθρισα και σε αριστερο χερι μιας και αριστεροχειρας και θα το συνηθισω. Για το gosms δεν ειχα προβλημα με τα κεφαλαια στο galaxy s. Με το gpsομως ακομα δεν καταλαβα γιατι δεν βλεπει δορυφορους. Το sugic δειχνει να κλειδωνει αμεσα ομως αν και ακομα δςν το εχω δοκιμασει εν κινησει...
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις πένας (Pen Settings) υπάρχει μια επιλογή που λέγεται "Αιωρούμενο εικονίδιο πένας". Δοκίμασέ το, μπορεί να σε βοηθήσει.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το gps τελικα ηταν πολυ απλο. Μια επανεκκινηση ηθελε το κινητο και εστρωσε.... Το πενακι το μαθαινω σιγα σιγα.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχει ξεκινησει ενας <<πολεμος>> αναμεσα στα σκρουτζομαγαζα σχετικα με την τιμη του,ανα μια ωρα κατεβαινει συνεχεια απο χθες εχει πεσει 6-7 ευρω! ΚΑλο για εμας παντως αυτο,μολις πεσει κι αλλο και αναλογως τι με συμφερει θα το χτυπησω!
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχει ξεκινησει ενας <<πολεμος>> αναμεσα στα σκρουτζομαγαζα σχετικα με την τιμη του,ανα μια ωρα κατεβαινει συνεχεια απο χθες εχει πεσει 6-7 ευρω! ΚΑλο για εμας παντως αυτο,μολις πεσει κι αλλο και αναλογως τι με συμφερει θα το χτυπησω!

 

Θα κάνεις καλή αγορά.

Παίδες γιατί έχω την εντύπωση ότι το κινητό θα απογειωθεί με jb?

Νομίζω ότι δεν το είδαμε ακόμη όπως έπρεπε να το δούμε..:)

Εκεί θα δείξει πραγματικά την δύναμη του..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα σε καλο 10αρι tablet και ενα μετριο 3.5 ιντσων τηλεφωνο αλλα εβγαινε κανα 100 ευρω παραπανω,οποτε το σκεφτηκα καλα να παρω το θηριο για να το κρατησω για πολυ καιρο μιας και το μεγεθος του συνδυαζει τα παντα!!
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα σε καλο 10αρι tablet και ενα μετριο 3.5 ιντσων τηλεφωνο αλλα εβγαινε κανα 100 ευρω παραπανω,οποτε το σκεφτηκα καλα να παρω το θηριο για να το κρατησω για πολυ καιρο μιας και το μεγεθος του συνδυαζει τα παντα!!

 

Αν δεν μπορείς να πάρεις το note2 να ξέρεις ότι πήρες την καλύτερη απόφαση που θα μπορούσες ΚΑΛΟΡΙΖΗΚΟ και θα ενθουσιάσει είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ!!! για ποτε ακουγεται για jb?

 

??????καμία επίσημη απάντηση πιστεύω σε κανα μήνα να ΤΟ έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...