Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια ναι ειμαι σιγουρος οτι ειμαι ροοτ κ εχω δωσει κ τα δικαιωματα του ροοτ σε πολλες εφαρμογες για να μην την πατησετε οπως και εμενα στην αρχη που εκανα update απο το pc companion και εχασα το ροοτ αυτοματα αναγκαστηκα να φλασαρω παλι το 0.42 με το flashtool εκανα το ροοτ στην 0.42 κανονικα με οδηγιες απο το σιτε μας και μετα μεσω ΜΟΝΟ και το ξαναλεω ΜΟΝΟ ΟΤΑ δηλαδη εκανα update μεσω του update center του κινητου χωρις υπολογιστη χωρις καλωδιο Για αυτο να σας γλυτωσω απο τον κοπο καντε το μονο μεσω ΟΤΑ και να γινει το update πρεπει να εχεις lock bootloder κ απειραχτο system file.Οποιος κολλησει σε κατι θα χαρω να βοηθησω

 

Οποιος δεν πιστευει μπορει να κοιταξει στο xda η μπορω να του ανεβασω φωτογραφιες οι οποιες ειναι οι παρακατω

 

Y.Γ οποιος σκαλωσει με το σημα εχω προβλημα οταν ειναι ανοιχτο το wi-fi κ μονο τοτε αλλαζει οταν κλεινει επανερχεται στο κανονικο εικονιδιο παλι μαλλον φταιει οτι δεν εχω τροποποιημενη rom οποιος ξερει γιατι σκαλωνει ετσι ας μου πει το αλλαζω μεσω toolbox μονο το σημα.

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ναι ειμαι σιγουρος οτι ειμαι ροοτ κ εχω δωσει κ τα δικαιωματα του ροοτ σε πολλες εφαρμογες για να μην την πατησετε οπως και εμενα στην αρχη που εκανα update απο το pc companion και εχασα το ροοτ αυτοματα αναγκαστηκα να φλασαρω παλι το 0.42 με το flashtool εκανα το ροοτ στην 0.42 κανονικα με οδηγιες απο το σιτε μας και μετα μεσω ΜΟΝΟ και το ξαναλεω ΜΟΝΟ ΟΤΑ δηλαδη εκανα update μεσω του update center του κινητου χωρις υπολογιστη χωρις καλωδιο Για αυτο να σας γλυτωσω απο τον κοπο καντε το μονο μεσω ΟΤΑ και να γινει το update πρεπει να εχεις lock bootloder κ απειραχτο system file.Οποιος κολλησει σε κατι θα χαρω να βοηθησω

 

Οποιος δεν πιστευει μπορει να κοιταξει στο xda η μπορω να του ανεβασω φωτογραφιες οι οποιες ειναι οι παρακατω

 

Y.Γ οποιος σκαλωσει με το σημα εχω προβλημα οταν ειναι ανοιχτο το wi-fi κ μονο τοτε αλλαζει οταν κλεινει επανερχεται στο κανονικο εικονιδιο παλι μαλλον φταιει οτι δεν εχω τροποποιημενη rom οποιος ξερει γιατι σκαλωνει ετσι ας μου πει το αλλαζω μεσω toolbox μονο το σημα.

στο arc σκετο γινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο arc σκετο γινεται?

 

δεν εχω arc και το θεμα ειναι για το arc s

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω arc και το θεμα ειναι για το arc s

και που ειναι η διαφορα ρε φιλε? στο "s"?χαχαχαχα πλακα κανω!αλλα αν ησουν στην 42 με root και πηγες στην 62 μεσω ΟΤΑ,και εμεινε root αρα και σε μενα θα γινεται.μακαρι να γινει οπως και εσενα,αυτο ειναι καλο νεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και που ειναι η διαφορα ρε φιλε? στο "s"?χαχαχαχα πλακα κανω!αλλα αν ησουν στην 42 με root και πηγες στην 62 μεσω ΟΤΑ,και εμεινε root αρα και σε μενα θα γινεται.μακαρι να γινει οπως και εσενα,αυτο ειναι καλο νεο.

 

λογικα ναι θα γινεται φιλε απλα δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι το εκανα μονο στο arc s δοκιμασε το και πες μας να ξερουμε αν πετυχε και σε εσενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δύο προβλήματακια που έχω παρατηρήσει και μου κάνει ειναι τα εξης:

1.μερικες φόρες ενώ κάνω κλήση μαυρίζει η οθόνη και όταν θέλω να πατήσω το κουμπί να τερματίσει δεν κάνει τίποτα,μένει ακόμα μαύρη και δεν μπόρω να πατήσω τίποτα.και όταν μιλαώ απο το handsfree όλα καλά γιατί το κλείνω από εκεί όταν μιλαώ απο το τηλέφωνο όμως δεν μπόρω να το κλείσω.

2.έχω βαλει σε μερικές επάφες φωτογραφίες και ενώ στην αρχή μου τις δείχνει μεγάλες όταν μιλάω μέτα από κάποιο καίρο η φώτο γίνεται πόλυ μικρή

 

επειδή συνεχίζει και παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα(1) μήπως το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο,έγραψε και ένα παλικάρι στο topic του ray για το ίδιο άλλα και έκει δεν είδα καποια απάντηση.αύτο που έκανα τώρα να δοκίμασω είναι μήπως το μπλοκάρει ενα widget που έχω βάλει για κλείδωμα της οθόνης,το απενεργοποίησα και περιμένω να δω

αμα ξαναπεράσω το λογισμικό με SEUS χάνεται τίποτα από τα άρχεια?θα πρέπει να ξαναπεράσω τίποτα απο την αρχη?

Edited by tasos1977
Link to comment
Share on other sites

Όλα χάνονται. Θα είναι όπως το πήρες.

 

ουσιαστικα οι επαφες και ολες οι εφαρμογες?φωτο,τραγουδια,μουσικη ειναι στην sd σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε υπάρχει στη μνήμη του κινητού διαγράφεται. Όπως είπα και πρίν θα είναι όπως το πήρες. Αλλά κι αυτό να μην συνέβαινε πάντα φροντίζουμε να έχουμε ένα πρόσφατο backup για να μην τρέχουμε και δεν φτάνουμε αν συμβεί κάτι στραβό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε υπάρχει στη μνήμη του κινητού διαγράφεται. Όπως είπα και πρίν θα είναι όπως το πήρες. Αλλά κι αυτό να μην συνέβαινε πάντα φροντίζουμε να έχουμε ένα πρόσφατο backup για να μην τρέχουμε και δεν φτάνουμε αν συμβεί κάτι στραβό.

 

σορυ για τις ερωτησεις ,μετα τις εφαρμογες τις ξανακατεβαζουμε μια μια?back up πως κανω,δεν ειμαι root

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους χρήστες: έχω ένα SE arc S και το έχω κάνει root. Δεν δέχεται όμως αναβάθμιση λογισμικού και προσπαθώ να κάνω hard reset χωρίσ επιτυχία. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους χρήστες: έχω ένα SE arc S και το έχω κάνει root. Δεν δέχεται όμως αναβάθμιση λογισμικού και προσπαθώ να κάνω hard reset χωρίσ επιτυχία. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

 

Δεν φταιει το ροοτ εχεις διαγραψει εφαρμογες μαμισιες της σονυ δηλ εχεις πειραξει το /system πρεπει να ειναι απειραχτο να κανεις update ελπιζω να εχεις καποιο backup αλλιως η ποιο ευκολη λυση κ γρηγορη flashtool αν δεν βρισκεις ακρη κανε αυτο

1. Flash this http://www.mediafire.com/?j5on1nw8obzejlw 0.42 generic world

2. Root your Phone with DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su

3. Update over the air to 0.62

 

Η αυτο(που εκανα και εγω)

FOR UNLOCKED BOOTLOADERS:

All necesary here: LINK: http://ul.to/tz3hl0yu/Recovery.rar

Steps:

1. Flash LT15i firmware .ftf via Flashtool.

2. Enter recovery by command: fastboot boot recoveryARC.img

A recovery menu will appear in your phone.

3. Sets scripts assets: ENABLED

4. Flash RootXperia.zip via recovery. You have to copy RootXperia.zip to the SD card previously.

5. Reboot device and it´s done. Now device is rooted.

Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για την ασχετη ερωτηση και συγνωμη αν εχει απαντηθει πιο πριν, αλλα μηπως γνωριζουμε ποτε θα βγει το ICS για το κινητο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για την ασχετη ερωτηση και συγνωμη αν εχει απαντηθει πιο πριν, αλλα μηπως γνωριζουμε ποτε θα βγει το ICS για το κινητο αυτο?

 

Τέλος Μαρτίου με αρχές Απριλίου.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

επειδή συνεχίζει και παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα(1) μήπως το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο,έγραψε και ένα παλικάρι στο topic του ray για το ίδιο άλλα και έκει δεν είδα καποια απάντηση.αύτο που έκανα τώρα να δοκίμασω είναι μήπως το μπλοκάρει ενα widget που έχω βάλει για κλείδωμα της οθόνης,το απενεργοποίησα και περιμένω να δω

αμα ξαναπεράσω το λογισμικό με SEUS χάνεται τίποτα από τα άρχεια?θα πρέπει να ξαναπεράσω τίποτα απο την αρχη?

 

Τελικά έκανα επαναεγκατάσταση λογισμικού με SEUS και ενώ για 4-5 μέρες δεν είχε παρουσιάσει τίποτα σήμερα το πρωι μου το ξαναέκανε.με πήρανε τηλέφωνο και μόλις έκλεισε, η οθόνη μαύρισε και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.πάταγα κουμπιά και το μόνο που φαινότανε ήταν το φως πίσω απο τα τρια κουμπιά :(

βρήκα μερικά post που είχαν το ίδιο πρόβλημα αλλά από λύσεις τίποτα

http://talk.sonymobile.com/message/131729

http://talk.sonymobile.com/message/128631

Edited by tasos1977
Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ερώτηση. Αν αγοράσεις κάποια εφαρμογή από το Μάρκετ πως γίνεται η χρέωση?Σε τι λογαριασμό?
Link to comment
Share on other sites

παιδες,ειχα ρωτησει και παλιοτερα,αλλα δεν ελαβα απαντηση. Εχει το arc S αισθητηρα ωστε να κατεβαζει τη φωτεινοτητα σε σκοταδι και να την ανεβαζει στον ηλιο?(για οικονομια κτλ). Διοτι αν το εχει,ειτε δεν μπορω να βρω πως ενεργοποιειται,εφοσον μπορει και απενεργοποιειται,ειτε δεν μου λειτουργει..εχω το Ν8 και υπαρχει.ο κολλητος μου εχει το neo V και υπαρχει.και μου εκανε εντυπωση να μην το εχει η μεχρι τωρα ναυαρχιδα της SE..

πειτε μου να μου φυγει η απορια αν θελετε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ερώτηση. Αν αγοράσεις κάποια εφαρμογή από το Μάρκετ πως γίνεται η χρέωση?Σε τι λογαριασμό?

Σε λογαριασμό που έχεις ορίσει εσύ. Δες εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Ξέρει κάποιος με εύκολο τρόπο να κάνω root σε 2.3.4 με αριθμό εκδοσης 4.0.2.Α.0.62

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Ξέρει κάποιος με εύκολο τρόπο να κάνω root σε 2.3.4 με αριθμό εκδοσης 4.0.2.Α.0.62

 

το εχω ποσταρει λιγο παραπανω με 2 τροπους πως γινεται ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και μονο.και να παρακαλεσω οποιος απαντηση ας το κανει αντικειμενικά.

Δεν ρωταω για να γινει καποια αντιπαραθεση,αλλα σαν ασχετος δεν ξερω πολλα απο τα εσωτερικα του καθε κινητου,

επεξεργαστη-μνημη-gpu κτλ.

Μιας και το ποσο που θα δωσω ειναι σχετικα μεγαλο για την εποχη που ζουμε για ενα απο τα 2 κινητα.

Το θελω να κανει λιγο απο ολα,και σαν φωτο-gps-games-internet κτλ.Και γενικα να ειναι δυνατο το κινητο.

Δεν μιλαω για την ποιοτητα υλικων-κατσκευης-συναρμογης,εκει τα επιασα στα χερια μου και ειδα ποιο ειναι το καλυτερο.

 

Λοιπον το Αrc s η το Lg optimus 3d?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και μονο.και να παρακαλεσω οποιος απαντηση ας το κανει αντικειμενικά.

Δεν ρωταω για να γινει καποια αντιπαραθεση,αλλα σαν ασχετος δεν ξερω πολλα απο τα εσωτερικα του καθε κινητου,

επεξεργαστη-μνημη-gpu κτλ.

Μιας και το ποσο που θα δωσω ειναι σχετικα μεγαλο για την εποχη που ζουμε για ενα απο τα 2 κινητα.

Το θελω να κανει λιγο απο ολα,και σαν φωτο-gps-games-internet κτλ.Και γενικα να ειναι δυνατο το κινητο.

Δεν μιλαω για την ποιοτητα υλικων-κατσκευης-συναρμογης,εκει τα επιασα στα χερια μου και ειδα ποιο ειναι το καλυτερο.

 

Λοιπον το Αrc s η το Lg optimus 3d?

 

Φιλε μου κι εγω ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κινητα που λες κι συ. Προσωπικα οταν με το καλο ερθει η επιδοτηση μου με βλεπω να "χτυπαω" το Arc S για με ενδιαφερει πιο πολυ η καμερα, που απο οτι εχω ακουσει και διαβασει, το Arc S εχει μια απο τις καλυτερες καμερες σε κινητο. Τωρα το LG ειναι διπλοπυρηνο στο 1Ghz και το Arc S μονοπύρηνο στο 1,4 (διαφορες που προσωπικα ποτε δεν με ενδιαφερουν μιας και ειμαι πολυ απλος χρηστης). Θεωρω οτι μιας και αναφερεις "games" το LG θα σε καλυψει περισσοτερο λογω του επεξεργαστη, αλλα δεν ειμαι και ο πλεον αρμοδιος να σου απαντησει γι'αυτο μιας και δεν ασχολουμαι καθολου με παιχνιδια.Τωρα για gps και internet λογικα θα σε καλυψουν και οι δυο συσκευες. Σαν μνημη το Arc S εχει ελαχτιστη (σε σχεση με του LG) και ειναι ενα μειον, αν και αυτο λυνεται το προβλημα με μια καρτουλα. Απο κει και περα προσωπικα το δικο μου πορτοφολι δε αντεχει να δωσει τα 100€ που κοστιζει παραπανω το LG οποτε με βλεπω να κινουμαι για το Arc S κατα 99,9%. Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθησα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα ρωτήσει πριν κανα μήνα πάλι όταν πρωτοπήρα το κινητό για ένα θέμα που μου κανει όταν χρησιμοποιώ ίντερνετ ή κάποια εφαρμογή και πατάω μετά το κουμπί για επαναφορά στη κεντρική οθόνη, 1/2 φορές κάπως αργεί να γινει πλήρεις η επαναφορά και κανουν 2-3 δευτερα να εμφανιστούν κάποια εικωνίδια και κολλάει για λίγο....αυτό μου είχε πει ένα παιδί ότι το κάνει επειδή είχα κατεβάσει πολλές εφαρμογες και δεν είχε πολύ χώρο η εσωτερική μνήμη....αλλά και παλι το έχω αδειάσει κάπως(ειναι το 1/3 αδειο περιπου) και συνεχίζει να μου το κάνει....το κάνει σε κάποιον άλλο αυτο ή έχει προβλημα το κινητό? και αν ξερει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάτι....ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα ρωτήσει πριν κανα μήνα πάλι όταν πρωτοπήρα το κινητό για ένα θέμα που μου κανει όταν χρησιμοποιώ ίντερνετ ή κάποια εφαρμογή και πατάω μετά το κουμπί για επαναφορά στη κεντρική οθόνη, 1/2 φορές κάπως αργεί να γινει πλήρεις η επαναφορά και κανουν 2-3 δευτερα να εμφανιστούν κάποια εικωνίδια και κολλάει για λίγο....αυτό μου είχε πει ένα παιδί ότι το κάνει επειδή είχα κατεβάσει πολλές εφαρμογες και δεν είχε πολύ χώρο η εσωτερική μνήμη....αλλά και παλι το έχω αδειάσει κάπως(ειναι το 1/3 αδειο περιπου) και συνεχίζει να μου το κάνει....το κάνει σε κάποιον άλλο αυτο ή έχει προβλημα το κινητό? και αν ξερει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάτι....ευχαριστώ

 

Εχεις πολλα widgets στην αρχικη οθονη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...