Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως είναι ιδέα μου, αλλά μετά το root/ unlock το τηλέφωνο πηγαίνει αισθητά πιο αργά σε όλα τα τα animations ενώ έχω αφήσει την εργοστασιακή ROM. Δεν ξέρω, μήπως χρειάζεται κάποιο "καθαρισμό" (wipe, format, δεν ξέρω πώς να το πω).

 

Κάποια πρόταση για vanilla ics για το EVO έχετε ;

Και απο τις εναλλακτικές ROM ( η πιο γνωστή βλέπω είναι η Leedroid) κερδίζω κάτι αν τις βάλω έναντι της εργοστασιακής ;

 

Ευχαριστώ !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση. γιατι οταν βλεπεις 3d video με συνδεση wifi ειναι θολα και οταν κατεβαζεις το ιδιο video με το tubemate ειναι τελειο? θελει καποια ρυθμιση που δεν ξερω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. γιατι οταν βλεπεις 3d video με συνδεση wifi ειναι θολα και οταν κατεβαζεις το ιδιο video με το tubemate ειναι τελειο? θελει καποια ρυθμιση που δεν ξερω?ευχαριστω

ισως εχει να κανει με το buffering tou video. μερικοι παροχοι εχουν προβλημα με το youtube.... ενω η γραμμη ιντερνετ κατεβαζει γρηγορα, στο streraming κανει προβληματα.. ισως να ειναι αυτο. δοκιμασε να κανεις το ιδιο στο σπιτι καποιου φιλου, να συνδεθεις στο δικο του ρουτερ κ να το δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Τις 3D φωτογραφίες πως μπορώ να τις δω σε 3D τηλεόραση? Μέσω του laptop? Αν ναι υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ανάγνωσης mpo για windows?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση σαν ασχετος!τσεκαρα τις ρυθμισεις που λεει εντοπισμος κιν τηλ και μετα πως κανω test οτι ειναι ok?
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια.παω να δω τις 3d φωτογραφιες ομως δεν φαινεται να κανει σωστα τη μετατροπη.δηλαδη τις δειχνει θολες με γραμμες.πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ή υπαρχει προβλημα?

παλιοτερα τις εμφανιζε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς την ίδια θήκη έχω και εγώ με στο stand..τσέκαρε αυτό που σου λέω πιστεύω κατά 99% θα το λύσεις το πρόβλημα..

και μεγάλωσε την τρύπα λίγο που έτσι και αλλιώς είνια πολύ μικρή..

 

Το φτιαξα τελικα, αυτο ηταν το προβλημα :P

 

Δε μπορεις να φανταστεις ποσες ρομ αλλαξα. :lol:

 

Στα καλα της υποθεσης ειναι ομως οτι με ολες αυτες τις αλλαγες ρομ, πλεον εχω

οτι πιο FInal εχει βγαλει ο Lee, το κινητο κραταει 2 μερες, χωρις να εχω περιορισει

την χρηση μου. (Ολη μερα on το WiFi, τηλεφωνο σε νορμαλ επιπεδα και λιγο Browsing).

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μνημη για το κινητο... ποιες εταιριες δουλευουν καλα ?

σκευτομαι να παρω αυτην http://www.amazon.co.uk/Lexar-32GB-Micro-Speed-Reader/dp/B004BR2ZTM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1330265434&sr=8-2

ή να παρω μια σαμσουνγκ http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1330265434&sr=8-1

εχει κανεις εμπειρια ? γενικα η κλαση που γραφουν οι κατασκευαστες ισχυει(πιανουν ταχυτητες αναλογες)?

βασικα αυτη που εχει το κινητο ποια ειναι?

Τις πιάνουν τις ταχύτητες. Και οι δύο είναι καλές επιλογές. H Samsung είναι ελάχιστα πιο γρήγορη. Ανάλογα με την τιμή αποφασίζεις...

 

Υπάρχει και η πολύ αξιόπιστη Transcend γύρω στα 37€. Δες εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για την μπαταρία και εμένα τα ίδια κάνει.

Από το 100% στο 85% μέσα σε δέκα λεπτά, και μου αρέσει που είπα οτι είναι Γιαπωνέζικη και άρα καλή, τρομάρα μου!

 

Θα επικοινωνήσω και εγώ με το e-cell να δώ τι θα γίνει.

Ξέρει κάποιος άν θα φέρουν άλλες στο μέλλον;

 

Οσον αφορα τον E-CELL εχω ψωνισει και εγω απο κει. η μπαταρια του ειναι περιπου στην ιδια χωριτικοτητα 1600mah και ας γραφει 2500.

την εστειλα παλι πισω. Δεν ειναι δυνατον μια μπαταρια στο ιδιο μεγεθος να εχει 50% μεγαλητερη χωριτικοτητα.

καθως αν μιλαμε για τετοια τοτε παμε αυτοματος στις μεγαλες και σου δινουν και δικο τους cover απο πισω και το κινητο γινεται 2πλασιο σε παχος.

εμενα με την χρηση που το κανω με την εργοστασιακη μπαταρια ειναι περειπου 1μερα και 5ως 10 ωρες.

επισεις οταν δεν χρισιμοποιεις το wifi, gps,bluetoth, maps ειναι καλο να τα κληνεις καθως ολα ειναι ενεργοβορα

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια.παω να δω τις 3d φωτογραφιες ομως δεν φαινεται να κανει σωστα τη μετατροπη.δηλαδη τις δειχνει θολες με γραμμες.πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ή υπαρχει προβλημα?

παλιοτερα τις εμφανιζε κανονικα.

 

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα. Μετα απο λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ βρηκα μια λυση. Κανε restart στο κινητο και μετα ανοιξε την καμερα πατωντας το κουμπι που τραβαει φωτογραφιες, μερικα δευτερολεπτα και οχι απο το gallery η το application της καμερας. Εμενα μου δουλευει τωρα κανονικα οπως και να το ανοιξω

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο root, Leedroid latest κλπ, νιώθω ότι το τηλέφωνο κάνει καθυστερήσεις παντού.

Στο να ανοίξει τις ιστοσελίδες, το market, να παίξει ένα video στο youtube, να ρολάρει στα μενού, παντού.

 

Πριν πέταγε παντού. Εδώ και μισή ώρα μου "σέρνεται" σε σχέση με πριν. Θα βάλω την εργοστασιακή rom να δω μήπως έιναι ιδέα μου

αλλά είμαι προβληματισμένος. Αν υπάρχει κανείς που μπορεί να με διαφωτίσει, θα το εκτιμούσα !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άρχισε να πετάει φωτιές σε όποια εφαρμογή έχω ξαναανοίξει. Μήπως κάνει πολύ επιθετικό kill ;

Δε μπορώ να καταλάβω. Αλλού πάει 2x αλλού 2/ . Η μπαταρία είναι απλά αναλώσιμη παντού !

 

+ Αν φλασάρουμε την official rom, τότε το radio το σωστό είναι μέσα ή πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο ;

Επηρεάζει μόνο τη gsm κεραία αυτό ή και τα bluetooth, wifi, gps ;

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση σαν ασχετος!τσεκαρα τις ρυθμισεις που λεει εντοπισμος κιν τηλ και μετα πως κανω test οτι ειναι ok?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τόσο καιρό που έχετε χρησιμοποιήσει το EVO 3D, ποιές είναι οι απόψεις σας ? Θα το ξαναπαίρνατε ?
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Να ρωτησω κατι...Πως μπορει καποιος να περασει στο EVO 3D που δεν ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα την ελληνικη ROM ?. Κοιταξα στο κατω λινκ του shooter αλλα δεν υπαρχει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1208485&page=17

Link to comment
Share on other sites

πηρα την HTC και μου ειπαν οτι η υπηρεσια πλεον δεν υπαρχει και μονο απο το android market μπορω να κατεβ καποια εφαρμογη παρομοια.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τόσο καιρό που έχετε χρησιμοποιήσει το EVO 3D, ποιές είναι οι απόψεις σας ? Θα το ξαναπαίρνατε ?

 

Aπίστευτο τηλέφωνο, 2ό πίσω μόνο απο το GS2, απίστευτα τραγική μπαταρία.

Αξίζει 100% αν του πάρεις την έξτρα μπαταρία της mugen με τα 3500mah αλλά μετά φτάνεις τη τιμή του γαλαξία οπότε τίθεται ένα ζήτημα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τόσο καιρό που έχετε χρησιμοποιήσει το EVO 3D, ποιές είναι οι απόψεις σας ? Θα το ξαναπαίρνατε ?

 

αν σκεφτείς

α) την τιμή που είναι χώμα σχετικά με όταν κυκλοφόρησε..

β) ότι η htc λέει ότι θα το υποστηρίξει για ice cream sandwitch

 

ναι θα το ξανάπαιρνα.. :)

 

το θέμα της μπαταρίας, απλά θα πρέπει να το αποδεχτείς..

Link to comment
Share on other sites

πηρα την HTC και μου ειπαν οτι η υπηρεσια πλεον δεν υπαρχει και μονο απο το android market μπορω να κατεβ καποια εφαρμογη παρομοια.....

 

τελευταία φορά το τσέκαρα το σεπτέμβριο και ήταν οκ.

τωρα μπαίνω κανονικά, ψαχνω τη συσκευή αλλά στο χάρτη δε δείχνει κάτι. δε ξέρω αν φταίει η custom rom (ics) που φοράω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μπορει καποιος να μου δωσεις τις photos και videos που ειχε στην καρτα του το evo 3d απο μαμα?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως θα κάνω το τηλέφωνο όταν είναι απενεργοποιημένο τελείως να χτυπά το ξυπνητήρι ? έβαλα το ξυπνητήρι έκλεισα τιν συσκευή αλλά το πρωί δε χτύπησε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...