Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το έχεις ξεκλειδώσει μέσω htcdev.com είσαι ούτως ή άλλως εκτός εγγύησης. Ωστόσο μπορείς να δοκιμάσεις αυτά που λες και να μας πεις και εμάς τα αποτελέσματα.

προσπαθω να το κανω αλλα εχω κολληση στο s of μιας και δεν μπορω να τρεχω τους HTCDriver3.0.0.007 και το revolutionary-0.4pre4. εχω xp και δεν τρεχει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν την δοκίμασε κανείς άλλος αλλα η http://rootzwiki.com/topic/21225-evo3dromgsmmay-6virtuous-shooter-v302-3084011kernel-htc-sense-36/ είναι απλά απίστευτη! Το Sense3.6 και η ics δίνουν άλλον αέρα στο κινητό! το ερωτεύτηκα ξανά!:drool:
Link to comment
Share on other sites

Aλλαξες και radio ?

 

Λενε πως θέλει αλλαγή αλλά εμένα μόνο το 10.53 μου δούλεψε σωστά oποτε δε θα το βαλω με τη μια .

 

Την κατεβάζω να τη δοκιμάσω αν και θέλει ακόμα δουλειά από όσο καταλαβαίνω στα σχόλια του xda

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις ξεκλειδώσει μέσω htcdev.com είσαι ούτως ή άλλως εκτός εγγύησης. Ωστόσο μπορείς να δοκιμάσεις αυτά που λες και να μας πεις και εμάς τα αποτελέσματα.

 

τελικα το δοκιμασα και οταν το κινητο ητανε ξεκλειδωμενο εγραφε αντι για unlocked - revolutionary. οταν ομως το φλασσαρισα την μαμα ρομ τοτε αντι να γραψει locked παλι ητανε relocked. στο s off s on δεν ειχα προβλημα. ,Mαλλον αποτι φαινεται δεν υπαρχει λυση για εμας που βιαστηκαμε και το καναμε unlock με HTC DEVS.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mαλλον αποτι φαινεται δεν υπαρχει λυση για εμας που βιαστηκαμε και το καναμε unlock με HTC DEVS.

 

Δυστυχώς έτσι είναι και παρόλα αυτά για κάποιο παράξενο λόγο εκεί στο xda-devs το υποστηρίζουν πολύ το htcdev.com (και σε άλλες συσκευές της HTC).

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι και παρόλα αυτά για κάποιο παράξενο λόγο εκεί στο xda-devs το υποστηρίζουν πολύ το htcdev.com (και σε άλλες συσκευές της HTC).

 

λογικα ομως θα πρεπει καποια στιγμη να βγαλουν κατι γι αυτο. δεν μπορει να το αφησουνε ετσι. ετσι η htc μπορει να καταλαβει ανετα οτι κατι παιχτηκε στην συσκευη. το ρημαδι, πως την πατησα ετσι; και εγω μερικες φορες κανω χαζομαρες. ουτε 2 ωρες δεν το κρατησα με εργοστασιακη ρομ. ετσι μου ρχεται να το βγαλω off και να το στειλω για αντικατασταση μιας και το εχω 4 μερες

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να είχες διαβάσει το πρώτο post και δεν θα είχες "μπλέξει" με το htcdev.com.

 

δεν ειχα μπει καν εδω. αστα να πανε με τρωει ασχημα. πιστευω πως κατι θα βγαλουνε. εξαλου τωρα υπαρχει πολλη κινηση στους xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ειχα μπει καν εδω. αστα να πανε με τρωει ασχημα. πιστευω πως κατι θα βγαλουνε. εξαλου τωρα υπαρχει πολλη κινηση στους xda.

 

Έχω τις αμφιβολίες μου γιατί το ίδιο πράγμα γίνεται σε όλες τις σύγχρονες συσκευές της HTC και δεν έχει αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό. Όπως καταλαβαίνεις, δεν αφήνει η ίδια η HTC να αλλάξει κάτι πάνω στο συγκεκριμένο και απ' ότι φαίνεται... το έχουν αποδεχτεί στο XDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις αμφιβολίες μου γιατί το ίδιο πράγμα γίνεται σε όλες τις σύγχρονες συσκευές της HTC και δεν έχει αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό. Όπως καταλαβαίνεις, δεν αφήνει η ίδια η HTC να αλλάξει κάτι πάνω στο συγκεκριμένο και απ' ότι φαίνεται... το έχουν αποδεχτεί στο XDA.

τι να πω και γεμενα παραξενο μου φαινεται αλλα ... δεν μπορει... καποιος θα ασχοληθει.

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξες και radio ?

 

Λενε πως θέλει αλλαγή αλλά εμένα μόνο το 10.53 μου δούλεψε σωστά oποτε δε θα το βαλω με τη μια .

 

Την κατεβάζω να τη δοκιμάσω αν και θέλει ακόμα δουλειά από όσο καταλαβαίνω στα σχόλια του xda

Όχι radio δεν άλλαξα...έκανα να φλασάρω το PG86IMG και μου έβαζε wrong model...και έτσι πέρασα την ρομ απο ρικοβερι και όλα κομπλέ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...ούτε call drop ούτε τπτ. Επίσης δέν άλλαξα kernel...τον μαμα τον htc που δίνει αυτός με την ρομ...πάλι καλα που έχουμε και αυτό το leak...άλλο πράμα το κινητό μιλάμε!:hunter:

Link to comment
Share on other sites

την εχω βαλει και γω απο χθες και ολα καλα!!πιο γρηγορη απο την μαμα,λιγο πιο αργη απο την κingdragon.ακολουθησα τις οδηγιες και ολα πηγαν κατευχην!ως τωρα σταθεροτατο το κινητο,η μπαταρια φαινεται να βελτιωθηκε,απλα οι αλλαγες δεν μου φανηκαν κατι φοβερο...παντως ολα δουλευουν αψογα οποτε μια δοκιμη αξιζει!!
manaros
Link to comment
Share on other sites

την εχω βαλει και γω απο χθες και ολα καλα!!πιο γρηγορη απο την μαμα,λιγο πιο αργη απο την κingdragon.ακολουθησα τις οδηγιες και ολα πηγαν κατευχην!ως τωρα σταθεροτατο το κινητο,η μπαταρια φαινεται να βελτιωθηκε,απλα οι αλλαγες δεν μου φανηκαν κατι φοβερο...παντως ολα δουλευουν αψογα οποτε μια δοκιμη αξιζει!!

το 3d (βίντεο και φωτογραφία ) λειτουργούν κανονικά?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

το 3d (βίντεο και φωτογραφία ) λειτουργούν κανονικά?

τα πάντα όλα! αλλάξανε και την 3δ έκθεση λίγο... πάντως για να κυκλοφόρησε η "επίσημη" leakarismeni rom όπου νάναι θα βγεί και η επίσημη αναβάθμιση...;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και εγω δεν αλλαξα radio (10.53 ) και είμαι σουπερ. Το κακό είναι ότι στην αρχική οθόνη με το ρολοι του καιρου δεν κανει τα εφε που εκανε πριν και επισης με μπερδευει λιγο η μουσική που εχει αλλαξει λιγο.

 

Κατα τα αλλα σταθεροτατο, με χαλαει λιγο το γκρι χρωμα στο app grid αλλά έβαλα το nova launcher και έτσι έχω το μαυρο (που είναι γκρι :P ).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1ον) κατόπιν επικοινωνίας με το chat του σέρβις, το έβαλα πρώτα σε ασφαλή λειτουργία και κατόπιν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Και στις δύο περιπτώσεις, η πτώση ήταν το ίδιο ραγδαία.

2ον) από τεχνικό (ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχετικό με τα ΗΤC) ειπώθηκε ότι αφού όλα τα αλλά έγιναν (μάλλον κατάλαβε ο άνθρωπος ότι συμβουλές του τύπου: το wifi είναι κλειστό; είναι άσκοπες) «υπέθεσε» ότι μπορεί να φταίει η πλακέτα που στέλνει ψευδές σήμα ότι η μπαταρία είναι γεμάτη. Αυτό συμβαίνει ακόμα και όταν γίνεται πλήρης κύκλος φόρτισης, αφού το τηλέφωνο θεωρεί την φόρτιση κατά 20% πχ πλήρη.

 

Όπως και να έχει, λόγω εγγύησης, το σέρβις θα μας απαντήσει.

 

Κύριοι, μετά από 2,5 μήνες επανέρχομαι στο θέμα προς ενημέρωση σας. Το τηλέφωνο πήγε 2 φορές στο service. Την 1η φορά, μου το επιστρέψανε μετά από ένα μήνα και είχαν κάνει "αναβάθμιση λογισμικού". Φυσικά το θέμα παρέμεινε και το έστειλα αμέσως πίσω. Αυτή τη φορά όμως έκανα παράπονα και στο site της HTC, οι οποίοι απάντησαν μεν ταχύτατα, ουσιαστική δε βοήθεια δεν έδωσαν παρά μόνο το τηλέφωνο της ARVATO. Δεν τους άφησα όμως σε ησυχία και μετά από κάποια τηλέφωνα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διέγνωσαν το πρόβλημα, δλδ προβληματική πλακέτα φόρτισης. Έτσι περίμενα ανταλλακτικό το οποίο ποτέ δεν ήρθε. Αντ' αυτού, μου έστειλαν καινούργιο τηλέφωνο, το οποίο έχω την αίσθηση ότι είναι ανακατασκευασμένο. Προς το παρόν δεν με απασχολεί, μιας και η αυτονομία μου είναι πλέον 2,5 με 3 ημέρες με την χρήση που κάνω. Παρ' όλα αυτά αν έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να το ελέγξω αυτό, θα τον ευχαριστούσα πολύ.

Edited by Corto
Link to comment
Share on other sites

έχω την αίσθηση ότι κυκλοφορούν τα αναγνωριστικά όσον κινητών είναι ανακατασκευασμένων..τουλάχιστον απ'όσο γνωρίζω αυτό ισχύει στα iphone..
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, μετά από 2,5 μήνες επανέρχομαι στο θέμα προς ενημέρωση σας. Το τηλέφωνο πήγε 2 φορές στο service. Την 1η φορά, μου το επιστρέψανε μετά από ένα μήνα και είχαν κάνει "αναβάθμιση λογισμικού". Φυσικά το θέμα παρέμεινε και το έστειλα αμέσως πίσω. Αυτή τη φορά όμως έκανα παράπονα και στο site της HTC, οι οποίοι απάντησαν μεν ταχύτατα, ουσιαστική δε βοήθεια δεν έδωσαν παρά μόνο το τηλέφωνο της ARVATO. Δεν τους άφησα όμως σε ησυχία και μετά από κάποια τηλέφωνα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διέγνωσαν το πρόβλημα, δλδ προβληματική πλακέτα φόρτισης. Έτσι περίμενα ανταλλακτικό το οποίο ποτέ δεν ήρθε. Αντ' αυτού, μου έστειλαν καινούργιο τηλέφωνο, το οποίο έχω την αίσθηση ότι είναι ανακατασκευασμένο. Προς το παρόν δεν με απασχολεί, μιας και η αυτονομία μου είναι πλέον 2,5 με 3 ημέρες με την χρήση που κάνω. Παρ' όλα αυτά αν έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να το ελέγξω αυτό, θα τον ευχαριστούσα πολύ.

Αυτό που λές για το ανταλλακτικό οτι έκανε ένα μήνα ισχύει...και γώ το είχα πάει για το κουμπί εναλλαγής 2δ-3δ απο τον Μάρτη...το άφησα 2 βδομάδες και μετά το πήρα...χωρίς επισκευή...το ανταλλακτικό ακόμα έρχεται... η δικαιολογία ήταν οτι τα ανταλλακτικά της htc αργούν...έλεος! να έχεις δώσει 350 ή 600 που έκανε παλιά η συσκευή και να είσαι 1-2 μήνες χωρίς τηλ.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, μετά από 2,5 μήνες επανέρχομαι στο θέμα προς ενημέρωση σας. Το τηλέφωνο πήγε 2 φορές στο service. Την 1η φορά, μου το επιστρέψανε μετά από ένα μήνα και είχαν κάνει "αναβάθμιση λογισμικού". Φυσικά το θέμα παρέμεινε και το έστειλα αμέσως πίσω. Αυτή τη φορά όμως έκανα παράπονα και στο site της HTC, οι οποίοι απάντησαν μεν ταχύτατα, ουσιαστική δε βοήθεια δεν έδωσαν παρά μόνο το τηλέφωνο της ARVATO. Δεν τους άφησα όμως σε ησυχία και μετά από κάποια τηλέφωνα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διέγνωσαν το πρόβλημα, δλδ προβληματική πλακέτα φόρτισης. Έτσι περίμενα ανταλλακτικό το οποίο ποτέ δεν ήρθε. Αντ' αυτού, μου έστειλαν καινούργιο τηλέφωνο, το οποίο έχω την αίσθηση ότι είναι ανακατασκευασμένο. Προς το παρόν δεν με απασχολεί, μιας και η αυτονομία μου είναι πλέον 2,5 με 3 ημέρες με την χρήση που κάνω. Παρ' όλα αυτά αν έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να το ελέγξω αυτό, θα τον ευχαριστούσα πολύ.

 

φίλε μου πόσο καιρό εχεις το κινητό; ρωτάω έτσι απλά για να δω μετά από πόσο καιρό παρουσιαστηκε , έγινε δηλαδή εμφανή η βλάβη!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πόσο καιρό εχεις το κινητό; ρωτάω έτσι απλά για να δω μετά από πόσο καιρό παρουσιαστηκε , έγινε δηλαδή εμφανή η βλάβη!

 

Το τηλέφωνο αγοράστηκε από το Πλαίσιο στις 24 Ιανουαρίου και το πρόβλημα το είχε από την πρώτη φόρτιση. Απλά έκανα 4-5 πλήρεις κύκλους φόρτισης μέχρι να καταλάβω τι γίνεται ακριβώς και εξαλείψω όλες τις άλλες πιθανότητες.

Για την ιστορία, (και αμέλησα να το κάνω πριν), να δώσω εύσημα στο κατάστημα My Service στη Θεσσαλονίκη το οποίο μου στάθηκε άψογα και αφιλοκερδώς στην όλη υπόθεση. Για λόγους που αντιλαμβάνεστε πιστεύω, δεν ήθελα να μπλέξω με τις «διαδικασίες» του Πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τη χρυσή μπαταρία, όχι από ecell, αλλά τον άλλο πωλητή, και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Σήμερα που δεν το χρησιμοποίησα και πολύ μου φαίνεται ότι κατέβηκε περισσότερο από ότι μου κατεβαίνει η official συνήθως.. Αφήστε που μου έστειλαν και λάθος φορτιστή, και δεν μπορώ να φορτίζω και τις δύο για να τις έχω μαζί...:( Πφφφ.. Ευτυχώς δουλεύω πολύ και δεν προλαβαίνω να το αποφορτίσω.:p

 

Καλημέρα σε όλους! Το update για το HTC EVO 3D σε ICS, θα διατεθεί μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες :)

:D:D:D:D:D

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ρε αγορινες απαντηστε λιγακι αν ειναι ευκολο. ποσο χρονο θελει εσας να φορτισει η μπαταρια και ποσο για να εξαντληθει; εγω φοραω την LEEDROID και με το ζορι απο το πρωι ως το βραδυ αν ασχοληθω. απλα το λεω μην τυχον και υπαρχει κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι γνωστό ότι η αυτονομία της συσκευής δεν αποτελεί από τα δυνατά της σημεία. Μόνο με τη συγκεκριμένη rom αντιμετώπισες αυτή τη συμπεριφορά; Ούτως η άλλως μια ήμερα κρατάει η μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε αγορινες απαντηστε λιγακι αν ειναι ευκολο. ποσο χρονο θελει εσας να φορτισει η μπαταρια και ποσο για να εξαντληθει; εγω φοραω την LEEDROID και με το ζορι απο το πρωι ως το βραδυ αν ασχοληθω. απλα το λεω μην τυχον και υπαρχει κανενα προβλημα.

 

από το πρωί ως το βράδυ μια χαρά είναι. εγώ αμα το ζορισω αρκετά ίντερνετ κάμερα WiFi κτλ μπορεί να μην μου φτάσει κάποιες φορές μέχρι το βράδυ. η φόρτιση διαρκεί μπορεί και πάνω από 2 ώρες γιατί η μπαταρία του είναι μεγάλης χωρητικότητας. μην ανησυχείς λοιπόν. το κινητό στον τομέα μπαταρία δεν το χει. ειναι όμως ένα εξαιρετο κινητό που δεν το μετανιωνεις πότε για την αγορά του με φοβερές επιδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...