Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.

Εγω εχω περασει μια custom rom.Ειμαι S-off και rooted με revolutionary.

Θελω να επαναφερω την αρχικη rom(1.20.401.8) χωρις ομως να αλλαξω τον boot loader (007).

Μπορει να μου πει καποιος τι πρεπει να κανω.

Εχω κατεβασει την official ομως ειναι μαζι hboot(0018).

Στις rom του xda που τις εχει στο filefactory δν μπορω να τις κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή μ αρέσει κι εμένα το sense

δοκιμασμένες οι:

[ROM]Stock EU_Shooter_U-1.20.401.8_ROOTED [25-10-11] το πρώτο μου φλασ, είναι η στοκ ρομ συν - Deodexed,Rooted,Busybox

[ROM] [FEB 5] KingCobra3D 1.9 | ROGERS RUU 1.20.631.2 | ANTHRAX KERNEL λένε από τις πιο/η πιο σταθερή,σ αυτή είμαι τώρα,βγαίνει overclocked στο 1,5 μέχρι τώρα είμαι ικανοποιημένος

[ROM] Shooter Beats | Sense 3.5 / 2.3.5 | αφού συνηθίσεις το sence 3.0 θα δεις ωραίες μικροδιαφορές στο 3.5, απροβλμάτιστη κι αυτή,

μόνο μείον είναι ότι λόγω Sense 3.5 δεν γίνεται να ορίσεις σωστά το μέγεθος ταπετσαρίας και με ψιλοχάλασε

 

προς δοκιμή:

| ROM | InfectedROM Eternity™ | TESTING | NIGHTLYS | 3.5 | XE BEATS |

[ROM]LeeDrOiD 3D V5.3.0[KERNEL] V5.3.5 2nd March |Tweaks|Fast|Stable|Full Beats

 

 

να συμπληρωσω και γω την μικρη μου εμπειρια

Μαμα ρομ:μια χαρα,λιγο αργη αλλα αρκετα σταθερη.

Leedroid:για εμενα απαραδεκτη...δεν υπηρχε περιπτωση να μην μου κολλησει το κινητο αν το ειχα στα χερια μου για πανω απο 10 λεπτα...ειχα reboots,κολλαγε η οθονη,εχανε την καρτα μνημης,μου εκαναν παραπονα πως δεν με ακουγαν καλα κλπ..εκανα με διαφορους προτεινομενους τροπους την εγκατασταση της,ολες ειχαν το ιδιο αποτελεσμα.

kingcobra 3d 1.9.την εχω απο χθες και φαινεται να ειναι βελτιωμενη(εστω και λιγο) απο την μαμα.ως τωρα σταθεροτατη,με μονο μειονεκτημα την ταχυτητα της σε σχεση με την leedroid που μου φαινοταν αρκετα γρηγοροτερη.

εβαλα επισης και το xloud,προγραμμα που δυναμωνει το μεγαφωνο του ηχειου και ολα μελι γαλα!!!

 

παντως σε σχεση με το desire hd που ειχα,ειναι πολυ πισω το evo 3d στο θεμα της αναπτυξης custom roms,κατι που μαλλον το αποδιδω στην 3d οθονη και στην δυσκολια ευρεσης-δημιουργιας drivers...

manaros
Link to comment
Share on other sites

http://static.liveplace.gr/img/stories/2012/02/htcics.jpg;)

 

με ενοχλεί η συγκεκριμένη στάση της HTC..

 

ok να βγάλω απ΄έξω την περίπτωσή μου και ίσως άλλων, που το πήραμε σαν προσφορά από το πλαίσιο με τιμή χώμα..αλλά είναι δυνατόν για κάποιον που έσκασε 600 ευρώ, και το προτιμησε από το το sensation ή το xl..να τρώει τέτοια φόλα..και να το βάζουν σε δεύτερη "φουρνιά" με πολύ προγενέστερα τηλέφωνα όπως το desire/desire hd? δεν το λέω για να υποτιμήσω τα εν λόγω τηλέφωνα, προς Θεού, απλά πιστεύω πως θα έπρεπε να είχε συμπεριληφθεί στη λίστα με την πρώτη release...

 

τουλάχιστον, αν με την καθυστερημένη release που "υπόσχονται" υπάρχει περίπτωση να έχουν αντιμετωπίσει και bugs που θα έχουν εντοπίσει από τα πρώτα, θα είναι ίσως η μόνη περίπτωση που το "σώζει" λίγο το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Ποια 600...προσωπικά 700 έδωσα στη Vodafone για να το αγοράσω. Ένας λόγος που το πούλησα το κινητό ήταν αυτός. Κανείς δεν ξέρει το πότε θα πάρει την ICS το EVO 3D.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καθυστερεί γιατί να σχεδιάζουν και 3D menu.

Ή για άλλα καλούδια 3D ή ιδιοτροπίες που δεν έχουν τα άλλα τηλέφωνα...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καθυστερεί γιατί να σχεδιάζουν και 3D menu.

Ή για άλλα καλούδια 3D ή ιδιοτροπίες που δεν έχουν τα άλλα τηλέφωνα...

Μακάρι πραγματικά να ισχύει κάτι τέτοιο...:) Αλλιώς θα είναι κρίμα τέτοιο τηλέφωνο και να μην είναι στα πρώτα...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καθυστερεί γιατί να σχεδιάζουν και 3D menu.

Ή για άλλα καλούδια 3D ή ιδιοτροπίες που δεν έχουν τα άλλα τηλέφωνα...

καλά μην περιμένεις τίποτα από αυτά, απλός τα sensation λόγο xl & xe πάνε πακέτο λόγο hardware, αλλά και αυτά κουτσουρεμένα θα είναι αφού πάνε σε sense 3.5 or 3.6 και όχι 4 (χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά από ότι ακούω)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξανα αγοραζα με χιλια.

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι με Leedroid 3.5.0, Kernel : 4.2.1 και ραδιο 10.13.9020.08_2Μ

και το κινητο εκτος απο σφαιρα κραταει και δυο μερες.

 

Προσωπικα δε θελω κατι αλλο.

 

Setcpu με Ondemand Governor και ταχυτητες 192χαμηλα - 1512 ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

καλά μην περιμένεις τίποτα από αυτά, απλός τα sensation λόγο xl & xe πάνε πακέτο λόγο hardware, αλλά και αυτά κουτσουρεμένα θα είναι αφού πάνε σε sense 3.5 or 3.6 και όχι 4 (χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά από ότι ακούω)

Και εγώ πιστεύω ότι δεν πρόκειται να δούμε τίποτα σε 3D. Σαν πιθανό λόγο της καθυστέρησης της ics στο EVO, είναι οι χαμηλότερες πωλήσεις σε σχέση με τα sensation. Σίγουρα πάντως θα είναι με sense 3.6 και όχι 4.0.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβαζα FAQ και tips για τα Android κινητά της HTC και παρακάτω διάβασα πως μπορείς να γίνεις μόνο root , κρατώντας τη oem rom. Με αυτόν τον τρόπο σβήνεις τα προεγκατεστημένα προγραμμάτα ?

 

Λέω να κάνω μόνο το root μιας και απ ότι λέει παρακάτω, το root είναι ακίνδυνο ενώ η αλλαγή rom όχι, και ψιλοφοβάμαι ακόμα να μπω σ αυτή τη διαδικασία.

 

-Τί κίνδυνος υπάρχει; Θα χάσω τα δεδομένα μου;

 

Το root είναι μια σχετικά απλή διαδικασία και δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος. Και όχι, δε χάνονται δεδομένα. Ο κίνδυνος, όπως είπα και παραπάνω, δεν έγκειται στη διαδικασία του rooting, αλλά στο τι θα μπορείς να κάνεις ΑΦΟΥ γίνεις root. Μπορεί ας πούμε να πας και να σβήσεις ΟΛΑ τα αρχεία μέσα στο τηλέφωνο,μετά θα σου φταίει κανένας όταν δεν θα ανάβει;

 

Επαναλαμβάνω, το να γίνεις root είναι τελείως ακίνδυνο. Δε σβήνει τίποτα, δεν αλλάζει τίποτα, απλά προσθέτει μια extra εφαρμογή, την εφαρμογή του superuser. To να κάνεις firmware update, αλλαγή rom και άλλα, είναι πολύ πιο επικίνδυνες διαδικασίες, γιατί ΑΛΛΑΖΟΥΝ το σύστημα. Το root δεν αλλάζει το σύστημα, σου δίνει απλά τη δυνατότητα να το αλλάξεις.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ποια 600...προσωπικά 700 έδωσα στη Vodafone για να το αγοράσω. Ένας λόγος που το πούλησα το κινητό ήταν αυτός. Κανείς δεν ξέρει το πότε θα πάρει την ICS το EVO 3D.

 

Το evo από ότι έχει ανακοινωθει θα είναι στο δεύτερο group αναβαθμισεων,μαζί με desire S και incredible S...καλα μην περιμένεις ότι το σάμι σου θα την πάρει πιο γρήγορα...Τα Sensation θα είναι τα πρώτα smartphone που θα αναβαθμιστούν!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το evo από ότι έχει ανακοινωθει θα είναι στο δεύτερο group αναβαθμισεων,μαζί με desire S και incredible S...καλα μην περιμένεις ότι το σάμι σου θα την πάρει πιο γρήγορα...Τα Sensation θα είναι τα πρώτα smartphone που θα αναβαθμιστούν!!!

 

Δυστυχως το δικο του κινητο θα την παρει στις 15 μαρτιου...ανακοινωθηκε χθες....αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το γεγονος οτι το αγορασες 700 ευρω και το πουλησες....εστω οτι καλα μεχρι εδω...δεν ειναι καλα αλλα εστω...και πηγες και πηρες το S2?

δηλαδη κερδισες τι ακριβως? την τεραστια δυνατοτητα μεταπωλησης της samsung? ή το γεγονος οτι τα κινητα της ειναι τα πλεον χαλια στο θεμα αξιας? (εξαιτιας των ατελειωτων μοντελων που βγαζουν)..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαστε αρκετά :offtopic: αλλά ο φίλος πήρε το Note και όχι το S2. Και τελικά μπορεί να την πάρει αργότερα από το sensation, μπορεί όμως πιο γρήγορα από το EVO, αλλά αυτό είναι μικρής σημασίας...
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω το εξης προβλημα. Εχουν αρχισει και σβηνονται εφαρμογες απο μόνες τους!!!!! Συγκεκριμενα ενα παιχνιδι της big fish (το εχω εγκαταστησει 3 φορες και 3 φορες εχει σβηστει) και ενα της gameloft. Του εχει συμβει κανενος αλλου κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Moυ χει συμβεί και μένα νομίζω αλλά δε μπορώ να θυμηθώ ακριβώς.

Μήπως το κοιτάς την ώρα που το συνδέεις με τον υπολογιστή, η καρτα μνήμης γίνεται διαθέσιμη στο πισί και έτσι οι εκεί εγκατεστημένες εφαρμογές δε φαίνονται ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω πολλες μερες να το συνδεσω με τον υπολογιστη. Οι εφαρμογες δεν φαινονται πουθενα. Ουτε στην διαχειριση εφαρμογων ουτε σε καποιο προγραμμα. Σαν να μην υπαρχουν. Και πριν λιγο διαπιστωσα οτι μου ειχε σβηστει και το viber. Τι στο δ..... γινεται??????????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα μια ενημερωση εφαρμογων και μολις

τελειωσε ειδα οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη market πουθενα στο τηλεφωνο.

Τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το market άλλαξε σε Play Store. Το έχεις υπόψιν?

 

Δεν θα υπαρχει δηλαδη πλεον εφαρμογη στο τηλεφωνο

μονο απο pc.

 

Οκ το βρηκα.

Edited by pannic
Link to comment
Share on other sites

Όχι, υπάρχει κανονικά... Απλά ονομάζεται "Play Store" πλέον...

Δεν έχεις τέτοια εφαρμογή στο κινητό σου?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις εφαρμογή στη συσκευή. δε γίνεται αλλιώς ;) απλή ενημέρωση/αλλαγή ονομασίας/εικονιδιου έγινε ;)
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτησω το εξής: σκεφτομαι να παρω μνημη 32αρα για το κινητο για να βλεπω κ 3δ ταινιες, αλλα απ οτι βλεπω αυτες ειναι μεγάλες. είναι αρχεία πάνω απο 4 γιγα.... οποτε θα πρέπει να κανω την κάρτα απο φατ32 σε ntfs... το κινητο θα μπορει να την χειριζεται την μνήμη? το αντροιντ μπορει να λειτουργησει μνήμες σε φορματ ntfs ?
Link to comment
Share on other sites

είναι αρχεία πάνω απο 4 γιγα...

 

 

Σίγουρα θα υπάρχει πρόγραμμα μετατροπής της ταινίας στην ανάλυση του evo , το avatar δυόμισι ώρες έργο με άριστη ποιότητα για την οθόνη του evo πιάνει 1.87gb .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...