Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπααααα... Μια χαρά το ίδιο γρήγορα τελειώνει.:lol:

Οπότε σημαντική διαφορά όχι. Τώρα άμα είναι μικρή, δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να μαθω αν συμβαινει και σε αλλους αυτο.στις περισσοτερες εφαρμογες επι πληρωμη οταν παω να τις αγορασω μου λεει:παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την δημιουργια της παραγγελιας σας.τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Aν θέλεις να αγοράσεις, γύρνα την γλώσσα του κινητού προσωρινά στα αγγλικά. Με τα ελληνικά δεν μπορείς να αγοράσεις παρά μόνο ελάχιστες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα πλέον το evo μας θα φοράει ICS από το νέο έτος!!:D:D

https://www.facebook.com/notes/htc-uk/ice-cream-sandwich-android-40-updates-for-htc-handsets/300698153293006

 

Edit: Είχα ξαναρωτήσει αλλά νομίζω δεν πήρα απάντηση. Έχοντας απενεργοποιημένη την γρήγορη εκκίνηση, και φορτωμένο με 160+ εφαρμογές στην κάρτα μνήμης και λίγες στο τηλέφωνο, για να ανοίξει το κινητό μου κάνει 4,5 λεπτά. Και σε εσάς τόσο πολύ κάνει?

 

ναι τόσο κάνει, έχει αρκετά αργή εκκίνηση και αυτός πιστεύω είναι ο λόγος που βάλανε την λειτουργιά της γρήγορης εκκίνησης στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα δει τις τιμές στο skroutz.. Πραγματικά πολύ καλή ευκαιρία! ;)

 

Να ρωτήσω κάτι για τα live wallpapers? Συνήθως όταν άλλαζες δεξιά αριστερά την οθόνη, αλλάζει και το φόντο στο wallpaper. Στο evo όμως αλλάζει μόνο η σελίδα στο sense, κι όχι από πίσω το φόντο. :( Μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό ή την πατήσαμε λόγω sense?:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε ολους!

 

Εχω μπει στο τριπακι να αλλαξω κινητο (τωρα εχω iphone 3gs) και ομολογώ πως το evo 3d με εχει εντυπωσιασει με οτι εχω διαβασει σε διαφορα forums αλλα και παρουσιασεις κινητων στο youtube . Δυστυχως δεν εχω καταφερει να το δω σε καποιο μαγαζι (αν καποιος ξερει κανενα ας μου το πει.) αλλα εχω δει το Lg OPTIMUS 3d το οποιο δεν με εντυπωσιασε (σε οτι αφορα το 3d- einai ψιλοζαλαδα!) αλλα ο υπαλληλος με διαβεβαιωνε οτι το 3d του ΗΤC ειναι 100 χρονια μπροστα απο το Lg .

 

Κατι τετοιο ομως δεν διαβαζω εδω μεσα καθως βλεπω αρκετους να υποστηριζουν το ακριβως αντιθετο. Τι ισχυει τελικα?

 

Μηπως μπορειτε να μου προτεινετε αλλα τηλεφωνα της htc που να αξιζουν...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε ολους!

 

Εχω μπει στο τριπακι να αλλαξω κινητο (τωρα εχω iphone 3gs) και ομολογώ πως το evo 3d με εχει εντυπωσιασει με οτι εχω διαβασει σε διαφορα forums αλλα και παρουσιασεις κινητων στο youtube . Δυστυχως δεν εχω καταφερει να το δω σε καποιο μαγαζι (αν καποιος ξερει κανενα ας μου το πει.) αλλα εχω δει το Lg OPTIMUS 3d το οποιο δεν με εντυπωσιασε (σε οτι αφορα το 3d- einai ψιλοζαλαδα!) αλλα ο υπαλληλος με διαβεβαιωνε οτι το 3d του ΗΤC ειναι 100 χρονια μπροστα απο το Lg .

 

Κατι τετοιο ομως δεν διαβαζω εδω μεσα καθως βλεπω αρκετους να υποστηριζουν το ακριβως αντιθετο. Τι ισχυει τελικα?

 

Μηπως μπορειτε να μου προτεινετε αλλα τηλεφωνα της htc που να αξιζουν...

ευχαριστω!

για τραβηξεις μια φοτο 3d πρεπει να εχεις μια ελαχιστη αποσταση οπως και να εισαι σταθερος κατα την στιγμη ληψης. επισεις κατα την θεαση πρεπει να εισαι σε καποια αποσταση μακρυα απο το τηλ(περιπου στα 20-30εκ) και μην γυριζεις την συσκευη σε γωνιες, αλλα να ειναι σταθερη. ολα αυτα πρεπει να τηρουνται για το 3d!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε ολους!

 

Εχω μπει στο τριπακι να αλλαξω κινητο (τωρα εχω iphone 3gs) και ομολογώ πως το evo 3d με εχει εντυπωσιασει με οτι εχω διαβασει σε διαφορα forums αλλα και παρουσιασεις κινητων στο youtube . Δυστυχως δεν εχω καταφερει να το δω σε καποιο μαγαζι (αν καποιος ξερει κανενα ας μου το πει.) αλλα εχω δει το Lg OPTIMUS 3d το οποιο δεν με εντυπωσιασε (σε οτι αφορα το 3d- einai ψιλοζαλαδα!) αλλα ο υπαλληλος με διαβεβαιωνε οτι το 3d του ΗΤC ειναι 100 χρονια μπροστα απο το Lg .

 

Κατι τετοιο ομως δεν διαβαζω εδω μεσα καθως βλεπω αρκετους να υποστηριζουν το ακριβως αντιθετο. Τι ισχυει τελικα?

 

Μηπως μπορειτε να μου προτεινετε αλλα τηλεφωνα της htc που να αξιζουν...

ευχαριστω![/quote

Στο Μίντια Μαρκτ στην Λ.Συγγρού υπάρχει και μπορείς να το δεις.

Για την σύγκριση με το lg δεν έχω άποψη για να σε βοηθήσω.

Το τι κινητό θεωρεί ο κάθε ενας καλό ειναι πολύ σχετικό...εχει να κάνει με την χρηση που κάνει ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι τέτοιες συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα σε ολους!

 

Εχω μπει στο τριπακι να αλλαξω κινητο (τωρα εχω iphone 3gs) και ομολογώ πως το evo 3d με εχει εντυπωσιασει με οτι εχω διαβασει σε διαφορα forums αλλα και παρουσιασεις κινητων στο youtube . Δυστυχως δεν εχω καταφερει να το δω σε καποιο μαγαζι (αν καποιος ξερει κανενα ας μου το πει.) αλλα εχω δει το Lg OPTIMUS 3d το οποιο δεν με εντυπωσιασε (σε οτι αφορα το 3d- einai ψιλοζαλαδα!) αλλα ο υπαλληλος με διαβεβαιωνε οτι το 3d του ΗΤC ειναι 100 χρονια μπροστα απο το Lg .

 

Κατι τετοιο ομως δεν διαβαζω εδω μεσα καθως βλεπω αρκετους να υποστηριζουν το ακριβως αντιθετο. Τι ισχυει τελικα?

 

Μηπως μπορειτε να μου προτεινετε αλλα τηλεφωνα της htc που να αξιζουν...

ευχαριστω![/quote

Στο Μίντια Μαρκτ στην Λ.Συγγρού υπάρχει και μπορείς να το δεις.

Για την σύγκριση με το lg δεν έχω άποψη για να σε βοηθήσω.

Το τι κινητό θεωρεί ο κάθε ενας καλό ειναι πολύ σχετικό...εχει να κάνει με την χρηση που κάνει ο καθένας

 

Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία. Θα πάω να το τσεκάρω!:up:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, τώρα που έχει πέσει η τιμή το σκέφτεται κι ένας φίλος να το πάρει, η ακουστικότητα της συσκευής πως πάει; Ηχείο , ακουστικό; Επίσης ποιότητα κατασκευής, έχω εγώ το sensation εδώ και 3 μέρες και βλέπω ότι σαν να παίζει λίγο το κινητό μέσα στο αλουμινιένο περίβλημα που έχει, εδώ υπάρχει κάτι παρόμοιο; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

H ποιότητα κατασκευής, όπως έχουμε αναφέρει πολλές φορές είναι απλά υποδειγματική! Το ακουστικό είναι πολύ δυνατό, το ηχείο απλά ικανοποιητικό.:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση...ξερετε αν το εν λογω κινητο ειναι διαθεσιμο απο τη Wind?

 

Να ρωτησω και κατι ακομα...

 

Αν κατεβασω μια 3d ταινια και την περασω στο τηλεφωνο ...θα καταφερω να τη δω σε 3d?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Aν είναι side to side, κι όχι anaglyph, φυσικά. Δηλαδή, δύο εικόνες η μία δίπλα στην άλλη, κι όχι αυτό που φαίνεται με μπλε και κόκκινο θολό περίγραμμα. Έχω περάσει όλο το avatar και το δείχνει εκπληκτικά!;)

 

Όσο για τη wind που ρωτάς, στο site τουλάχιστον δεν το έχει. Πέρασε από ένα κατάστημα και ρώτησε.

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μερικά screenshots, για την κατανάλωση της μπαταρίας .

Έχω την stock rooted rom (1.20.401.8, leedroid theme+tweaks, 3D homescreen, με Leedroid Kernel interactive στο 1,18, όχι ΟC, και UV 112,5 mV)

Δεν τρώει κανένα κόλλημα, ούτε reboots, smooth, fast

Η χρήση Ίντερνετ ήταν 40 λεπτά (απλά δεν μπορούσα να το πάρω screenshots)

Oμιλία 16 λεπτά

20 sms

Facebook Οn, Weather sync on, greader pro sync κάθε μία ώρα

Eγκατάσταση προγραμμάτων από το market

Μεταφορά αρχείων στο laptop μέσω Lan από τον ES explorer

Reboot περίπου 5 (όχι αναγκαστικά!!)

 

 

Α και το σημαντικό είναι ότι χθες την πέρασα την rom και τώρα το ξαναφορτίζω για να κάνω το battery callibration

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω πως κανω update αν θέλω? όχι ενημέρωση λογισμικου γιατι εκει μου λεει οτι ειναι ενημερωμένο χωρις επιλογη αν θέλω να την ξανακάνω. Απλά update και να σβηστουν τα πάντα και αν ειναι οπως το πήρα την 1η ημέρα. Ελπίζω να καταλαβατε τι θέλω να πω. και επισης αν κανω διαμορφοση στην καρτα μνημης θα πεζει ρολο στην λειτουργεια του τηλ. γιατι βλέπω οτι εχει αρκετα αρχεια μεσα ( 2.5gb) και θελω να τα σβησω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που ζητάς δεν λέγεται update αλλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και γίνεται μέσα από τις Ρυθμίσεις της συσκευής στο Απόρρητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς επαναφορά εργοστασιακής κατάστασης. Σωστά?:p Αν ναι, πήγαινε ρυθμίσεις>Κάρτα sd και αποθηκευτικός χώρος και πάτησε κάτω κάτω "εργοστασιακές ρυθμίσεις".

 

Όσον αφορά την κάρτα μνήμης, αν δεν έχεις περασμένα σε αυτή προγράμματα δεν θα έχεις πρόβλημα. Σε αντίθετη περίπτωση θα έχεις μιας και θα σβηστούν όλα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς επαναφορά εργοστασιακής κατάστασης. Σωστά?:p Αν ναι, πήγαινε ρυθμίσεις>Κάρτα sd και αποθηκευτικός χώρος και πάτησε κάτω κάτω "εργοστασιακές ρυθμίσεις".

 

Όσον αφορά την κάρτα μνήμης, αν δεν έχεις περασμένα σε αυτή προγράμματα δεν θα έχεις πρόβλημα. Σε αντίθετη περίπτωση θα έχεις μιας και θα σβηστούν όλα.

 

Δεν θελω επαναφορα. Αυτο το ξερω. Στα υπολοιπα τηλ. που εχω (xperia arc και iphone) τα συνδεω στον υπολογιστη και κανω update αν εχω κανει πατατες στο τηλ. (και εδω εχω κανει πολλες μεχρι να το μαθω). Στην καρτα τωρα απο την ημερα που το πηρα ειχε ηδη μεσα 3.5gb με αρχεια. Αυτα θελω να σβησω αλλα δεν ξερω αν ειναι μερος του λειτουργικου και κανω και αλλη μια πατατα μαζι με τις υπολοιπες. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Aααα τώρα κατάλαβα.;) Το ίδιο με αυτό που σου λέμε δεν θα είναι το αποτέλεσμα? Αφού δεν υπάρχει νεότερο λογισμικό να σου κάνει το update μόνο του, αν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων θα σου σβήσει ότι έχεις βάλει και θα επανέλθει στην αρχική του κατάσταση. Αυτό δεν ζητάς κι εσύ?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Aααα τώρα κατάλαβα.;) Το ίδιο με αυτό που σου λέμε δεν θα είναι το αποτέλεσμα? Αφού δεν υπάρχει νεότερο λογισμικό να σου κάνει το update μόνο του, αν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων θα σου σβήσει ότι έχεις βάλει και θα επανέλθει στην αρχική του κατάσταση. Αυτό δεν ζητάς κι εσύ?

 

Αν κρίνω απο τις άλλες συσκευές μου η επαναφορά ναι μεν :) (επαναφέρει στην αρχική κατάσταση) αλλά δεν θα έχει τα καλούδια (extra) που είχε η τελευταία ενημέρωση (παιχνιδια free- εφαρμογες) :( και ίσως και απόδοση. Φυσικά αν δεν υπάρχει αλλη λύση για επαναφορά με βλέπω :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι έδωσε. Αλλά θα τα πάρει πάλι πίσω . Και αν δεν τα πάρει θα του τα δώσουμε εμείς :D

 

Αλλά αν κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κρατάει την τελευταία rom. Δεν θα γυρίσει στην αρχική rom, όπως το αγόρασε.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ναι έδωσε. Αλλά θα τα πάρει πάλι πίσω . Και αν δεν τα πάρει θα του τα δώσουμε εμείς :D

 

Αλλά αν κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κρατάει την τελευταία rom. Δεν θα γυρίσει στην αρχική rom, όπως το αγόρασε.

 

Οκ κανω επαναφορα και σας λεω το αποτελεσμα. Αν κανω διαμορφωση και στην καρτα μνημης η επαναφορα θα ξαναφτιαξει τα αρχεια που χρειαζεται η θα εχω προβλημα; Σας ζαλισα αλλα οσο καλα τα παω με τους υπολογιστες (λογω δουλειας) αυτο το τηλεφωνο με εχει φρικαρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...