Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλη αυτή την εβδομάδα δούλευα στο Μέγαρο Μουσικής. Προσπαθούσαμε να μπούμε στο internet από το wifi του Μεγάρου, αλλά ενώ συνδεόμασταν με πλήρες σήμα, δεν είχαμε πρόσβαση στο δίκτυο. Δοκιμάσαμε με ένα xperia mini, ένα samsung galaxy και φυσικά το evo μου. Τι μπορεί να φταίει? Να πρέπει να αλλάξω τίποτα στις ρυθμίσεις του κινητού μου?:worry:

Με ένα παλιό samsung που προσπαθήσαμε μπήκε κανονικά!!:blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή με τα 3 android δεν μπορούσατε και μπόρεσες με ένα παλιό samsung, προφανώς όχι android ?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του wifi είχες δοκιμάσει να τικάρεις την τελευταία επιλογή που λέει για IP και DLNA (δεν ξέρω αν έχει σημασία αυτό)

 

Ήταν η 1η φορά που μπήκε σε αυτό το δίκτυο το samsung ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Όχι το samsung έμπαινε κανονικά πολλές φορές.

 

Από ότι βλέπω τώρα δεν είναι τικαρισμένη αυτή η επιλογή. Να είναι αυτό λες? Θα το δοκιμάσω την επόμενη εβδομάδα που θα ξανά πάω.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ένα report για την μπαταρία.

Την ώρα που το φόρτιζα ήταν 1%.

Έχω root στο κινητό

3G/Wi-Fi πάντα ανοιχτά

Συγχρονισμούς κάθε μία ώρα σε καιρό και κάθε 2 ώρες σε ειδήσεις

Έχω τραβήξει 20 φωτογραφίες 3D, Ε-Mail με attachments (view), τηλεφωνικές κλήσεις για 25 λεπτά, μηνύματα sms το πολύ 10.

Τρέχω την εφαρμογή go keyboard για να έχω τα arrows keys.

 

[ATTACH]21971[/ATTACH]

 

[ATTACH]21972[/ATTACH]

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω υπάρχουν εδώ πρώην κάτοχοι HD2.

Επειδή με τρώει αυτό το καιρό, επειδή έχω αλλάξει 3 HTC στη σειρά και επειδή μου κάνουν και καλή προσφορά από την Vodafone για αν με κάνουν πελάτη, θέλω να ρωτήσω πώς στέκεται το Evo απέναντι στο HD2. Και ειδικά σε σχέση με το HD2 με Android στη nand.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σφάλμα και έδωσα το HTC HD2 (βέβαια σε πολύ καλή τιμή), λίγο πριν να μπορεί να τρέξει Android από nand. Επομένως δεν γιγνώσκω για να σου απαντήσω. Σίγουρα όμως θα υπάρχουν + σε σχέση με το HTC HD2. Αυτή τη στιγμή το development για custom roms, στο HTC EVO GSM έκδοση, είναι σχεδόν μηδενικό, και αυτό λόγω το ότι περιμένουν να βγει ο kernel για Gsm. Για την CDMA έκδοση υπάρχουν πολλά μαγειρέματα. Το κινητό αυτό δεν το πήρα για τις 3d φωτογραφίες. Πιστεύω ότι αργότερα θα γίνουν τα μεγάλα βήματα. Ακόμη είναι στην αρχή. Το πήρα όμως για τα specifications του. Το καλό είναι ότι γίνεται εύκολα root και S-OFF και χωρίς να το μάθει η HTC :lol: . Έαν η προσφορά που σου κάνουν είναι πολύ καλή, τότε αγόρασε το. Όμως να είσαι υπομονετικός όσον αφορά το θέμα των custom roms. Ναι μεν υπάρχουν (3-4), αλλά ακόμα περιμένουμε το πολύ παραπάνω και να απογειωθεί σύντομα το κινητό.

Θα μείνεις ευχαριστημένος γενικά σαν κινητό. Φυσικά αν θέλεις κράτησε το HTC HD2, το καλύτερο κινητό πιστεύω εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε κ λεμε...

ειμαι πλεον S-OFF

κ με custom [ROM] High ROM 3D v1.1 | extra Speed & Stability with full Dual Core support

εψαχνα ενα για overclocking αλλα δεν βρισκω για GSM εκδοση...μαλλον δεν εχουν βγαλει ακομη!

 

ολα καλα μεχρι στιγμης πολλα τα extra κ συνεχιζουμε...

εδω το link για πληροφοριες....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1221349

 

ερωτηση....

για λογαριασμους email καταφερα να βαλω Gmail k hotmail...αλλα οταν ειναι βαλω yahoo μου βγαζει ρυθμισεις τυπου protocol/pop server/security type/sever port...

 

γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω για να λαμβανω yahoo mail...

 

thanks...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να ανεβάσω βίντεο στο youtube?? Μου βγάζει συνέχεια σφάλμα, ότι "Απέτυχε (δεν ήταν δυνατή η μετατροπή του αρχείου βίντεο)". Γιατί? :( Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μου ηρθε και εμενα σημερα το τηλεφωνο απο simplyelectronics.net μετα απο 10 μερες(ας οψεται γενικη μεταφορικη)

το εκανα root και του αλλαξα rom ειχε ερθει με την ασιατικη του εβαλα την high

αλλα δεν αναγνωριζει το ασυρματο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μου ηρθε και εμενα σημερα το τηλεφωνο απο simplyelectronics.net μετα απο 10 μερες(ας οψεται γενικη μεταφορικη)

το εκανα root και του αλλαξα rom ειχε ερθει με την ασιατικη του εβαλα την high

αλλα δεν αναγνωριζει το ασυρματο

 

Το οτι είχε την Ασιατική σημαίνει οτι δεν εχεις εγγύηση απο αυτό το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ένα report για την μπαταρία.

Την ώρα που το φόρτιζα ήταν 1%.

Έχω root στο κινητό

3G/Wi-Fi πάντα ανοιχτά

Συγχρονισμούς κάθε μία ώρα σε καιρό και κάθε 2 ώρες σε ειδήσεις

Έχω τραβήξει 20 φωτογραφίες 3D, Ε-Mail με attachments (view), τηλεφωνικές κλήσεις για 25 λεπτά, μηνύματα sms το πολύ 10.

Τρέχω την εφαρμογή go keyboard για να έχω τα arrows keys.

 

[ATTACH]21971[/ATTACH]

 

[ATTACH]21972[/ATTACH]

Η οθόνη πόση ώρα ήταν ανοιχτή;

Link to comment
Share on other sites

εγγυηση εχω κανονικα γιατι εχει ερθει απο αγγλια με αποδειξη απο εκει

Εγώ θα σου πρότεινα να το τσεκάρεις με το imei στην Ace για να είσαι σίγουρος, γιατί κάτι μου βρωμάει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανεβάσει κανένας βίντεο 3D στο youtube?? Προσπαθώ από χθες και δεν τα έχω καταφέρει. Ότι κι αν έψαξα, ότι κι αν δοκίμασα, δεν μου το ανεβάζει. :(

 

Edit: Τελικά βάζοντας στα tag to "yt3d:enable=true" τα κατάφερα!! Επιτέλους!!

Όλη αυτή την εβδομάδα δούλευα στο Μέγαρο Μουσικής. Προσπαθούσαμε να μπούμε στο internet από το wifi του Μεγάρου, αλλά ενώ συνδεόμασταν με πλήρες σήμα, δεν είχαμε πρόσβαση στο δίκτυο. Δοκιμάσαμε με ένα xperia mini, ένα samsung galaxy και φυσικά το evo μου. Τι μπορεί να φταίει? Να πρέπει να αλλάξω τίποτα στις ρυθμίσεις του κινητού μου?:worry:Με ένα παλιό samsung που προσπαθήσαμε μπήκε κανονικά!!:blink:

Από ότι βλέπω τώρα δεν είναι τικαρισμένη αυτή η επιλογή. Να είναι αυτό λες? Θα το δοκιμάσω την επόμενη εβδομάδα που θα ξανά πάω.

Πάλι σήμερα προσπάθησα και τίποτα. Το τρελό είναι ότι με ένα κινητό της vodafone, αυτά τα φτηνά που έχει βγάλει μπήκαμε. Ενώ με τα δικά μας τα ακριβά δεν μπαίνει!! Θα τρελαθούμε!!

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για λογαριασμους email...... καταφερα να βαλω Gmail k hotmail...αλλα οταν ειναι βαλω yahoo μου βγαζει ρυθμισεις τυπου protocol/pop server/security type/sever port...

 

τι πρεπει να κανω για να λαμβανω yahoo mail...

 

 

edit...το βρηκα τελικα για οσους δυσκολευονται να βαλουν yahoo λογαριασμο εδω ειναι η λυση...

 

INCOMING

IMAP Server: imap.mail.yahoo.com

Security Type: SSL (always)

Authentication Type: PLAIN

Port: 993

OUTGOING

SMTP Server: smtp.mail.yahoo.com

Security Type: SSL (always)

Authentication Type: PLAIN

Port: 465

Require Sign-In: [yes]

Edited by stolias

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για λογαριασμους email...... καταφερα να βαλω Gmail k hotmail...αλλα οταν ειναι βαλω yahoo μου βγαζει ρυθμισεις τυπου protocol/pop server/security type/sever port...

 

τι πρεπει να κανω για να λαμβανω yahoo mail...

 

 

edit...το βρηκα τελικα για οσους δυσκολευονται να βαλουν yahoo λογαριασμο εδω ειναι η λυση...

 

INCOMING

IMAP Server: imap.mail.yahoo.com

Security Type: SSL (always)

Authentication Type: PLAIN

Port: 993

OUTGOING

SMTP Server: smtp.mail.yahoo.com

Security Type: SSL (always)

Authentication Type: PLAIN

Port: 465

Require Sign-In: [yes]

 

Φίλε, είσαι κορυφή!!!

androulakakis.gr
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα η οθόνη τελευταία. Κοιτάξτε τις δύο φωτογραφίες. Στην πρώτη που είναι υπο γωνία, φαίνονται κάτι γραμμές. Αν το κοιτάς από μπροστά ακριβώς, δεν φαίνεται τίποτα. Τι μπορεί να είναι αυτό??:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα η οθόνη τελευταία. Κοιτάξτε τις δύο φωτογραφίες. Στην πρώτη που είναι υπο γωνία, φαίνονται κάτι γραμμές. Αν το κοιτάς από μπροστά ακριβώς, δεν φαίνεται τίποτα. Τι μπορεί να είναι αυτό??:worry:

 

Εννοείς ότι δεν υπήρχε κάτι τέτοιο πρίν;

Είσαι σίγουρος;

Εννοώ μήπως δεν το είχες προσέξει καί ήταν απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπήρχε αυτό πριν. Θα το είχα προσέξει. Εκτός αν ήταν τόσο λίγο, και σιγά σιγά έγινε πιο έντονο. Τι να πω...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπήρχε αυτό πριν. Θα το είχα προσέξει. Εκτός αν ήταν τόσο λίγο, και σιγά σιγά έγινε πιο έντονο. Τι να πω...

 

Αν χειροτερεύει τότε ουτε να το σκεφτείς...αλλαγή χωρίς άλλη συζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το κινητό από το easy buy world; Είναι free sim; Ή είναι κλειδωμένο από κάποια εταιρία;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το κινητό από το easy buy world; Είναι free sim; Ή είναι κλειδωμένο από κάποια εταιρία;

 

εγω.....

ειναι sim free

δεν ειναι branded....

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...