Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρελαβα και εγω σημερα απο expansys

ακομα δεν το χαρηκα αρκετα γιατι μπηκε στην πριζα...:p:p

παντως μου φανηκε πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως θα μπορούσαν να μας πουν οι κάτοχοι της συσκευής αν είναι S-ON ή S-OFF;

Διάβαζα και πριν λίγο στους xda το thread του EVO και από αυτά που κατάλαβα κάποιες συσκευές μπορούν να γίνουν root και κάποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω το εξής. Επειδή κανένα κατάστημα το έχει φέρει με εγγύηση για ACE Hellas, παρά μόνο η Vodafone. Το τηλέφωνο θα είναι κλειδωμένο αν το αγοράσω από εκεί ;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσαν να μας πουν οι κάτοχοι της συσκευής αν είναι S-ON ή S-OFF;

Διάβαζα και πριν λίγο στους xda το thread του EVO και από αυτά που κατάλαβα κάποιες συσκευές μπορούν να γίνουν root και κάποιες όχι.

 

Ρωτας αν γινεται s-off κι οχι αν ειναι να υποθεσω.

 

Γινεται s-off κανονικα απ οσο ξερω,με παρομοιο (η ιδιο) τροπο με το sensation.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρωτας αν γινεται s-off κι οχι αν ειναι να υποθεσω.

 

Γινεται s-off κανονικα απ οσο ξερω,με παρομοιο (η ιδιο) τροπο με το sensation.

 

Από αυτά που διάβαζα στο xda είδα ότι κάποιες συσκευές είναι ήδη s-off όταν αφοράστηκαν χωρίς να χρειαστεί να κάνουν κάτι οι κάτοχοι.

Έτσι κι αλλιώς η απάντησή σου με καλύπτει. Αρκεί να μπορεί να γίνει root χωρίς το περίφημο εργαλείο της HTC που σε βγάζει εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα s-off ειναι απο την αρχη....

 

Σαν ασχετος με android για την ωρα...

 

Μηπως θα μπορουσατε να μου ποσταρετε καποια λινκ για το πως θα το κανω ροοτ και s-off αν και ειναι :Ρ και πως θα περασω custom rom???

 

Googlarw διαβαζω, κλασικο λιωσιμο αλλα θα με βοηθουσε αν καποιος ειχε να μου δωσει συγκεκριμενα λινκ!

 

Ευχαριστω

 

ΑΑΑΑ!!! Καμια καλη ρομ εχει κυκλοφορησει??? 'Η ειναι νωρις....?

Edited by cv19985
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα s-off ειναι απο την αρχη....

 

Σαν ασχετος με android για την ωρα...

 

Μηπως θα μπορουσατε να μου ποσταρετε καποια λινκ για το πως θα το κανω ροοτ και s-off αν και ειναι :Ρ και πως θα περασω custom rom???

 

Googlarw διαβαζω, κλασικο λιωσιμο αλλα θα με βοηθουσε αν καποιος ειχε να μου δωσει συγκεκριμενα λινκ!

 

Ευχαριστω

 

ΑΑΑΑ!!! Καμια καλη ρομ εχει κυκλοφορησει??? 'Η ειναι νωρις....?

Ότι χρειάζεσαι θα το βρεις εδώ.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το δικό σου είναι GSM, όχι CDMA.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους περήφανους κατόχους και τους επίδοξους αγοραστές!!:happy::p

 

Ερώτηση προς τους κατόχους... Έχει βρει κανένας τα 3d βιντεάκια που έχει η αμερικάνικη έκδοση? Αυτά που έβλεπαν όλοι στα reviews στο youtube? Όσο κι αν έψαξα δεν τα βρήκα, παρά μόνο τις 3d φωτογραφίες που είχε το αμερικάνικο.:O

 

Μια μικρή επισήμανση... Aυτο που μου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία είναι το wifi!!:!: Όποτε το ανοίγω και μπαίνω είτε στο market είτε στο internet για λίγο, πέφτει γρήγορα η μπαταρία.

Ακόμη δεν δοκίμασα το gps σε πλοήγηση να δω πως πάει από κατανάλωση, γιατί από σήμα σκίζει!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και ντοπαρισμένες μπαταρίες για την συσκευή.

 

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-1950mah-extended-battery-for-htc-evo-3d.html

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-3600mah-extended-battery-for-htc-evo-3d-with-battery-door.html

 

Η δεύτερη ειδικά είναι τεράστια! Δυστυχώς θα κάνει μάλλον και την συσκευή αρκετά πιο ογκώδη. Αλλά πρέπει να δίνει και αρκετά σε αυτονομία.

Δεν ξέρω αν είναι για την GSM έκδοση αλλά φαντάζομαι ότι ίδιες θα είναι και για την CDMA.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Καλά τη δεύτερη δεν θα την έβαζα με τίποτα όμως!:blink::X

Η πρώτη φαίνεται καλή πρόταση... :)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έγινα και εγώ κάτοχος του 3D EVO. Το μενού το ήξερα (είχα περάσει το sense 3.0 στο DHD), επομένως δεν με άφησε άφωνο :p . Το αγόρασα από την Vodafone, και είναι S-ON. Δεν με χαλάει αυτό εξάλλου θα το αφήσω να περάσουν 7 ημέρες (Το DOA τόσο δεν είναι ;) και μετά αρχίζουν τα πειράματα. Πάντως αυτό που με εντυπωσίασε είναι η αφή του και το πόσο γρήγορο είναι. Το μόνο αρνητικό είναι ότι σίγουρα το κινητό δεν είναι για ανθρώπους περήφανους στα αυτιά τους :lol: .
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έγινα και εγώ κάτοχος του 3D EVO. Το μενού το ήξερα (είχα περάσει το sense 3.0 στο DHD), επομένως δεν με άφησε άφωνο :p . Το αγόρασα από την Vodafone, και είναι S-ON. Δεν με χαλάει αυτό εξάλλου θα το αφήσω να περάσουν 7 ημέρες (Το DOA τόσο δεν είναι ;) και μετά αρχίζουν τα πειράματα. Πάντως αυτό που με εντυπωσίασε είναι η αφή του και το πόσο γρήγορο είναι. Το μόνο αρνητικό είναι ότι σίγουρα το κινητό δεν είναι για ανθρώπους περήφανους στα αυτιά τους :lol: .

 

Χμ...δεν ηξερα οτι ο ηχος του ακουστικου ηταν χαμηλος (η και οι υπολοιποι ηχοι).

Αυτο θα διορθωθει ομως με ενα custom kernel,οταν βγει φυσικα,οπως εγινε και με το DHD.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι σίγουρα το κινητό δεν είναι για ανθρώπους περήφανους στα αυτιά τους :lol: .

Αλήθεια??:confused: Εγώ το χαμηλώνω γιατί το ακούω πολύ δυνατά! :p Αλλα η υπερηφάνεια είναι υποκειμενική!:lol:

 

Καλορίζικο!! :D;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους περήφανους κατόχους και τους επίδοξους αγοραστές!!:happy::p

 

Ερώτηση προς τους κατόχους... Έχει βρει κανένας τα 3d βιντεάκια που έχει η αμερικάνικη έκδοση? Αυτά που έβλεπαν όλοι στα reviews στο youtube? Όσο κι αν έψαξα δεν τα βρήκα, παρά μόνο τις 3d φωτογραφίες που είχε το αμερικάνικο.:O

 

Μια μικρή επισήμανση... Aυτο που μου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία είναι το wifi!!:!: Όποτε το ανοίγω και μπαίνω είτε στο market είτε στο internet για λίγο, πέφτει γρήγορα η μπαταρία.

Ακόμη δεν δοκίμασα το gps σε πλοήγηση να δω πως πάει από κατανάλωση, γιατί από σήμα σκίζει!

 

δυστυχώς τα 3d videakia και να τα κατεβάσεις δεν θα παίξουν γιατι είναι κωδικοποιημένα και η άδεια χρήσης τους εχει λήξει. Υπομονή μέχρι τον Οκτώβριο που θα ανοίξει το htc watch για την ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Χμ...δεν ηξερα οτι ο ηχος του ακουστικου ηταν χαμηλος (η και οι υπολοιποι ηχοι).

Αυτο θα διορθωθει ομως με ενα custom kernel,οταν βγει φυσικα,οπως εγινε και με το DHD.

 

Kαλύτερος από του DHD σαφώς!!. Απλά λίγο ακόμα ποιο δυνατά δεν μας χαλάει!!

 

@metmat

 

Κάποτε είχα αγοράσει την 2400 για το HTC HD2. Nαι έδινε όγκο..αλλά 5 ημέρες αυτονομία είχα. Επομένως με αυτή 3-4 σίγουρα θα δίνει με 3g/wifi on πάντα!!.. Αλλά είναι και ακριβή πανάθεμα την...100 ευρώ ;!!!

 

ΕDIT:

 

Το έκανα s-off, root μια χαρά !!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το γιατι μου κλείνει συνέχεια όταν μιλάω? :( Ελπίζω να μην έχει κανένα πρόβλημα η συσκευη... Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το γιατι μου κλείνει συνέχεια όταν μιλάω? :( Ελπίζω να μην έχει κανένα πρόβλημα...

 

Mισό το δοκιμάζω στο δικό μου!!

 

Μήπως το ακουμπας στο μαγουλο σου ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και 170 γραμμάρια δεν τα λες και λίγα, έχει βάρος.

Στο χέρι δεν ξέρω βέβαια τι αίσθηση αφήνει, πάντως 700 ευρώ γι αυτό το κινητό δεν τα δίνω

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Mισό το δοκιμάζω στο δικό μου!Μήπως το ακουμπας στο μαγουλο σου ;

Δεν ξέρω... Αν και δεν νομίζω... Θα το κοιτάξω πάντως, γιατί τώρα πριν λίγο μου το έκανε συνεχόμενα που μίλησα.:(

Πάντως και 170 γραμμάρια δεν τα λες και λίγα, έχει βάρος.

Στο χέρι δεν ξέρω βέβαια τι αίσθηση αφήνει, πάντως 700 ευρώ γι αυτό το κινητό δεν τα δίνω

Δεν είναι και το ελαφρύτερο, αλλά δεν έχω πρόβλημα εγώ.:)

Ούτε 565€ που έχει φτάσει? :rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μην συνεχίσουμε τέτοιες αντιπαραθέσεις εδώ. Γι' αυτό υπάρχουν οι Διαξιφισμοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κιόλας αλλά αν το πήρες κανονικά απο voda έδωσες 700 ευρω,τη στιγμή που είχες το HD; Κανονικά έπρεπε να ανέβεις κατηγορία και όχι να κατέβεις....άρα sensation που φυσικά είναι καλύτερο. Τι σε έκανε να δώσεις τόσα χρήματα τη στιγμή που το LG έχει καλύτερο 3D; Και menou 3D που δεν παίζεται όταν το βλεπεις...Και πάλι συγγνώμη επιλογή σου είναι....αλλά.....

Νομίζω είναι τελείως off topic. Καλύτερα να το συζητούσαμε στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς.;)

Προφανώς όσοι το αγοράσαμε και όσοι είμαστε σε αυτό το topic, το θεωρούμε καλύτερο από το sensation και το LG. :rolleyes: Στο κάτω κάτω ο καθένας αγοράζει ότι θέλει, γιατί να "απολογηθεί"?

 

Edit: Sorry με πρόλαβαν.:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δείξτε μου ένα κινητό που υπερτερεί στα πάντα ή σε πάρα πολλά σημεία ενός άλλου.

 

Φίλε έδωσα 700 γιατί έχω εγγύηση από την ACE HELLAS. Θα μου πεις και απο το expansys θα μπορούσα να είχα...Ε είπα να ενισχύσω την Vodafone :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το γιατι μου κλείνει συνέχεια όταν μιλάω? :( Ελπίζω να μην έχει κανένα πρόβλημα η συσκευη...

 

Τι εννοεις??κανει restart??

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει τις ρυθμίσεις του gps.conf ; Βέβαια να είναι όπως το πήρε το κινητό, όχι με άλλη ROM.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις??κανει restart??

Όχι η γραμμή κλείνει. Εκεί που μιλάω ξαφνικά σταματάω να ακούω το συνομιλητή μου, και κλείνει η γραμμή. Παράξενο...:worry:

 

Βρήκα 3D παιχνίδι στο market!:p To gun bros!! Το κατέβασα χθες, κι αφού κατέβασε 140ΜΒ στην κάρτα διαπίστωσα ότι είναι κανονικό 3d!!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...