Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μη κάνεις διαμόρφωση στη κάρτα μνήμης . Δε χρειάζεται

 

1ον θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που απάντησαν στις απορίες μου.

Οταν αγόρασα το κινητό είχε ήδη στην κάρτα μνήμης φακέλους και αρχεία μεγέθους σύνολο 2gb. Αρχισα να κατεβάζω από το market αλλά και από την HTC διάφορες εφαρμογές, παιχνίδια αλλά και widgets, γραφικά, launchers και διάφορα άλλα. Ολα αυτά όμως πάνε στην καρτα μνήμης με αποτέλεσμα αυτην την στιγμή η κάρτα να έχει 151 φακέλους και 2.208 αρχεία χωρίς να έχω περάσει τίποτα δικό μου (φωτογραφίες, τραγούδια η βίντεο). Επίσης στις επαφές ενώ εχω κάνει Απενεργοποίηση της sim, τον λογαριασμων email και facebook αυτό μου τις δειχνει όλες μαζί :( με αποτέλεσμα να γίνετε πανικός (ίσως να έκανα εγώ κάποια βλακεία εκεί την 1η φορά). Και για διάφορες άλλες πατάτες που έχω κάνει όπως λέω και στο πρώτο μου post, θέλω να κάνω την επαναφορά ή update που λέω και εγώ, και επίσης να διαγράψω τα πάντα απο την κάρτα μνήμης. Εκεί δεν ξέρω όμως αν θα πρεπει να κρατήσω σε backup καποιους φακέλους η αρχεία που ίσως χρειάζεται το λειτουργικο ή αν τους ξαναφτιάχνει μόνη της επαναφορά. Συγνώμη αν σας ζάλισα, έπρεπε ίσως να είμουν πιο σαφης του τι θέλω απο την 1η φορά. Και πάλι ευχαριστώ σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν θέλεις να κρατήσεις κάποια αρχεία από μόνος σου, επειδή τα χρειάζεσαι ή βαριέσαι να ξανακατεβάζεις πάλι τα ίδια, κάνε διαμόρφωση και στην κάρτα μνήμης και την επαναφορά στο τηλέφωνο. Έτσι θα έχεις ένα τηλέφωνο με το τελευταίο λογισμικό σε κατάσταση καινούριου, και μία άδεια κάρτα μνήμης για να περάσεις ότι θέλεις. Απλά θα σου σβηστούν τα πάντα.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε ότι έχει η κάρτα μνήμης στον υπολογιστή με μια αντιγραφή και μετά κάνε διαμόρφωση. Έτσι αν χρειαστείς κάτι θα το έχεις πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

 

Πριν από λίγο καιρό είχα προμηθευτεί το EVO από την EXPANSYS. Από την αρχή μου παρουσίαζε το εξής πρόβλημα: σε πολλές κλήσεις που έκανα, ενώ άνοιγε η γραμμή, ούτε εγώ άκουγα αυτόν που καλούσα, αλλά ούτε αυτός άκουγε εμένα. Στην αμέσως επόμενη κλήση που έκανα προς τον ίδιο αριθμό, συνήθως (όχι πάντα) άκουγα κανονικά. Δυστυχώς το πρόβλημα δεν παρουσιάζεται σε κάθε κλήση, ούτε σε συγκεκριμένα τηλέφωνα ή σε συγκεκριμένη εταιρεία. Δεν έκανα τίποτα μέχρι τώρα γιατί πίστευα πως πιθανόν έφταιγε κάποια από τις εφαρμόγές που είχα εγκαταστήσει. Επειδή όμως το πρόβλημα συνέχιζε, χθες έκανα format στο κινητό (και στην κάρτα), κατέβασα και το update της HTC, αλλά δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει! Αυτή δηλαδή τη στιγμή, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ εγκατεστημένη εφαρμογή (εκτός του HTC Sync και τις επαφές μου) και το τηλέφωνο με αφήνει να ακούσω ... μόνο τα τηλέφωνα που θέλει !! Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ? Είναι θέμα hardware ? πρέπει να αλλαχθεί ? Καμιά ίδέα ? Σας ευχαριστώ πολύ !

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ. To έχω κάνει root αλλά το πρόβλημα υπήρχε και πιο πριν !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Oχι ! Έχει σημασία αυτό ? Έχω vodafone και η SIM πριν έπαιζε στο HTC HD2 μου κανονικά !

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα με τις κλήσεις. Πολλές φορές εκεί που μιλάω, πέφτει η γραμμή, χάνω στιγμιαία το σήμα και επανέρχεται. :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα με τις κλήσεις. Πολλές φορές εκεί που μιλάω, πέφτει η γραμμή, χάνω στιγμιαία το σήμα και επανέρχεται. :(

 

Το ίδιο θα πω και εδώ... με άλλη sim δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια vodafone που είχα, αλλά έχει απενεργοποιηθεί. Δεν έχω άλλη για να δοκιμάσω.

Είχα κάνει το άλλο όμως. Είχα βάλει τη sim μου σε ένα παλιό se και εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αλλά και της μητέρας μου το κινητό (xperia mini) κλείνει μερικές φορές μόνο του. Τι να πω... Η cosmote να είναι? Τα κινητά μας? :worry:

 

Έχω τέτοιο κόλλημα με το evo που ούτε το σκέφτομαι να το πάω για service, όσο ακόμη λειτουργεί χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. Έχω κι ένα μικρό θεματάκι με την οθόνη, οπότε του χρόνου το φθινόπωρο που θα μπαίνω φαντάρος και θα το αποχωριστώ αναγκαστικά, θα το στείλω να τα φτιάξουν όλα.:p:O Ευτυχώς που την έκαναν 2ετή την εγγύηση.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

γεια! θελω να παρω μια μεγαλητερη μνημη για το κινητο μου (htc evo 3d). πιες μνημες ενδηκνονται για κινητα? και τι κλασης πρεπει να ειναι η καρτα ωστε να μην εχω κανενα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει διάφορες κλάσεις κατά καιρούς και ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Τώρα χρησιμοποιώ μία class4 32gb και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Προτίμησε κάποια επώνυμη αν μπορείς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια! θελω να παρω μια μεγαλητερη μνημη για το κινητο μου (htc evo 3d). πιες μνημες ενδηκνονται για κινητα? και τι κλασης πρεπει να ειναι η καρτα ωστε να μην εχω κανενα προβλημα?

 

Προτίμησε class 6 ή 10. Τώρα το μέγεθος εξαρτάται από τις δικές σου απαιτήσεις, η συσκευή ούτως ή άλλως δεν έχεις περιορισμούς εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα σε ένα διαγωνισμό του Techblog, την τουρμπάτη μπαταρία Mugen για το evo μου!!:D:D:D

Μόλις έρθει θα τη δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.;)

 

Καλημέρα σε όλους!:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω μια ερωτηση.εχω μια καρτα 16αρα στο evo μου φορτωμενη.θελω να βαλω 32αρα.αν αντιγραψω τη 16αρα στο pc και μετα την αντιγραψω στην 32αρα θα δουλευουν ολα σωστα?και αν οχι τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς να κάνεις. Κι εγώ αυτό είχα κάνει και δεν είχα κανένα πρόβλημα.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, το πηρα και εγω το evo....το κινητο τα σπαει....αλλα εχω ενα προβληματακι.....πηρα μια sd 32gb απο την αγγλια...δεν γραφει καποια μαρκα πανω...προφανως δεν ειναι αθεντικη.....και την εβαλα....στην αρχη δεν την αναγνωριζε...τεσπα την αναγνωρισε σε καποια φαση...εκανα διαμορφωση.....κανει κατι περιεργα ομως...δλδ οταν την βγαζω ή βαζω το κινητο στον υπολογιστη παω να την βαλω και οι εφαρμογες που εχω βαλει στην sd (app2sd) δεν υπαρχουν....μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανει κατι περιεργα ομως...δλδ οταν την βγαζω ή βαζω το κινητο στον υπολογιστη παω να την βαλω και οι εφαρμογες που εχω βαλει στην sd (app2sd) δεν υπαρχουν....μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει???

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι κάνεις, ωστόσο όταν συνδέεις τη συσκευή στον υπολογιστή και βλέπει την κάρτα σου σαν usb stick, είναι φυσιολογικό να μην τη βλέπει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω για οταν ειναι συνδεδεμενη η συσκευη στο pc, αλλα οταν τo βγαζω απο το pc ή οταν την βγαζω απο το κινητο και την ξαναβαζω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί τη βγάζεις και την ξαναβάζεις; Όταν είναι μέσα, με μια επανεκκίνηση δεν δουλεύει κανονικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με επανακινηση μου την βγαζει κενη.....!ας που οταν το βαζω στο pc για να περασω τραγουδια και μετα το βγαζω...!!!!

 

επισης οταν παω να περασω τραγουδια στην sd με το winamp τα περναει, μετα τα ανοιγω με το winamp και μερικα(τα περισσοτερα) τραγουδια δεν τα αναγνωριζει..μηπως ξερει κανενας τι φταιει???ευχαριστω....

κανενας ρε παιδια??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by alani4837
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέραααα!!:happy:

 

Από την Παρασκευή που μου ήρθε η μπαταρία της Mugen από το διαγωνισμό του Τechblog, την έχω βάλει στο κινητό για να τη δοκιμάσω. Χθες το βράδυ στις 2, έπεσε στο 25%.

Καταρχήν, το κινητό γίνεται διπλάσιο!:O Σε πάχος είναι σχεδόν σαν να κρατάς στο χέρι 2 evo!!

Όσο αφορά όμως τη διάρκεια της μπαταρίας, είναι άλλο πράμα!!:O Παίζω παιχνίδια και κατεβαίνει 4%-6%, όταν άλλες φορές έπεφτε 10%-15%!! Γενικά, με βαριά χρήση βγάζει άνετα 2 μέρες! Αν το αφήσετε με μηνύματα και κανά τηλέφωνο ίσως να βγάζει και παραπάνω.

Το συμπέρασμα μου είναι ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή για αυτούς που δεν μπορούν να έχουν συνεχώς στο ρεύμα το evo τους. Απλά, σίγουρα θα πρέπει να θυσιάσουν τον τομέα της αισθητικής, μιας και γίνεται τούβλο το κινητό!:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το spb shell 1.5 ;. Είναι σε πειραματικό στάδιο η 3d αρχική οθόνη για το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέραααα!!:happy:

 

Από την Παρασκευή που μου ήρθε η μπαταρία της Mugen από το διαγωνισμό του Τechblog, την έχω βάλει στο κινητό για να τη δοκιμάσω. Χθες το βράδυ στις 2, έπεσε στο 25%.

Καταρχήν, το κινητό γίνεται διπλάσιο!:O Σε πάχος είναι σχεδόν σαν να κρατάς στο χέρι 2 evo!!

Όσο αφορά όμως τη διάρκεια της μπαταρίας, είναι άλλο πράμα!!:O Παίζω παιχνίδια και κατεβαίνει 4%-6%, όταν άλλες φορές έπεφτε 10%-15%!! Γενικά, με βαριά χρήση βγάζει άνετα 2 μέρες! Αν το αφήσετε με μηνύματα και κανά τηλέφωνο ίσως να βγάζει και παραπάνω.

Το συμπέρασμα μου είναι ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή για αυτούς που δεν μπορούν να έχουν συνεχώς στο ρεύμα το evo τους. Απλά, σίγουρα θα πρέπει να θυσιάσουν τον τομέα της αισθητικής, μιας και γίνεται τούβλο το κινητό!:lol:

 

Στην εικόνα φαίνεται ότι ανοίγεις το wifiq πολύ λίγο και για μικρο χρονικό διάστημα. Είναι λογικό. Εγώ θα έλεγα ότι λίγο σου πάει αφού δεν χρησιμοποιείς wifi.

Αν δεις το γράφημα στα σημεία που ανοίγεις το wifi έχει μια κατακόρυφη πτώση.

Με ανοιχτό το ασύρματο και όλους τους συγχρονισμους στο αυτόματο 12 ώρες βγάζει δεν βγάζει πιστεύω.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...