Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εικόνα φαίνεται ότι ανοίγεις το wifiq πολύ λίγο και για μικρο χρονικό διάστημα. Είναι λογικό. Εγώ θα έλεγα ότι λίγο σου πάει αφού δεν χρησιμοποιείς wifi.

Αν δεις το γράφημα στα σημεία που ανοίγεις το wifi έχει μια κατακόρυφη πτώση.

Με ανοιχτό το ασύρματο και όλους τους συγχρονισμους στο αυτόματο 12 ώρες βγάζει δεν βγάζει πιστεύω.

Nαι έχεις δίκιο σε αυτό. Δεν το χρησιμοποίησα πολύ το wifi. Όσες φορές το άνοιξα πάντως ήταν είτε να ενημερώσω εφαρμογές στο market είτε να κατεβάσω data στην sd για παιχνίδια. Και όπως έχω παρατηρήσει το downloading μέσω wifi, την ρουφάει την μπαταρία!:X

Σήμερα που το χρησιμοποιούσα μόνο για ανανεώσεις, συγχρονισμούς και internet, δεν είχε τόσο μεγάλη κατανάλωση.

Ή μετά από 1μιση ώρα gaming, έπεσε περίπου 20%!:p

 

Δε λέω. Με τόσο μεγάλο μέγεθος, θα μπορούσε να τα πάει και καλύτερα η μπαταρία. Αλλά, όπως και να έχει, κρατάει αρκετά περισσότερο από την stock.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι έχεις δίκιο σε αυτό. Δεν το χρησιμοποίησα πολύ το wifi. Όσες φορές το άνοιξα πάντως ήταν είτε να ενημερώσω εφαρμογές στο market είτε να κατεβάσω data στην sd για παιχνίδια. Και όπως έχω παρατηρήσει το downloading μέσω wifi, την ρουφάει την μπαταρία!:X

Σήμερα που το χρησιμοποιούσα μόνο για ανανεώσεις, συγχρονισμούς και internet, δεν είχε τόσο μεγάλη κατανάλωση.

Ή μετά από 1μιση ώρα gaming, έπεσε περίπου 20%!:p

 

Δε λέω. Με τόσο μεγάλο μέγεθος, θα μπορούσε να τα πάει και καλύτερα η μπαταρία. Αλλά, όπως και να έχει, κρατάει αρκετά περισσότερο από την stock.

 

Μήπως έχεις καμία προβληματική εφαρμογή κ δουλεύει το σύστημα συνέχεια γιατί αν δεις πάνω από την χρήση του wifi είναι όλο διακεκομμένα. Έπρεπε όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο να έχει κενό. Εσένα συνέχεια δείχνει ότι κάτι τρέχει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από την αρχή που το πήρα κάπως έτσι ήταν το σχεδιάγραμμα της μπαταρίας.:worry: Σε εσάς δεν τα βγάζει έτσι?

 

Πάντως αν αναφέρεσαι στην "κανονική λειτουργία", λογικό δεν είναι να τρέχει κάτι από πίσω συνέχεια? Αφού στο android χωρίς task killer, ένα σωρό εφαρμογές τρέχουν στο background ακόμα και χωρίς να το θες.:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από την αρχή που το πήρα κάπως έτσι ήταν το σχεδιάγραμμα της μπαταρίας.:worry: Σε εσάς δεν τα βγάζει έτσι?

 

Πάντως αν αναφέρεσαι στην "κανονική λειτουργία", λογικό δεν είναι να τρέχει κάτι από πίσω συνέχεια? Αφού στο android χωρίς task killer, ένα σωρό εφαρμογές τρέχουν στο background ακόμα και χωρίς να το θες.:confused:

 

Ξερει κανεις πως μπορεις να κανεις βιντεοκληση ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από την αρχή που το πήρα κάπως έτσι ήταν το σχεδιάγραμμα της μπαταρίας.:worry: Σε εσάς δεν τα βγάζει έτσι?

 

Πάντως αν αναφέρεσαι στην "κανονική λειτουργία", λογικό δεν είναι να τρέχει κάτι από πίσω συνέχεια? Αφού στο android χωρίς task killer, ένα σωρό εφαρμογές τρέχουν στο background ακόμα και χωρίς να το θες.:confused:

 

Όχι δεν πρέπει κανονικά να τρέχει τόσο συχνά. Το Android κλείνει μόνο του τις εφαρμογές. Κάποιες υπηρεσίες είναι ανοιχτές αλλά δεν δικαιολογούν αυτά τα διακεκομμένα σε τόσο μικρά διαστήματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορεις να κανεις βιντεοκληση ?

 

Mε κάποια προγράμματα, όπως Skype, Google talk..

 

Γνωρίζει κανείς πώς μπορεί η κοκκινίλα στα μάτια να μην υπάρχει στη φωτογραφία ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος να μου πεί για το sar. Ξέρω ότι έχει περίπου 0.51 κεφάλι και 1.05 σώμα. Αυτό σε καθημερινή χρήση πώς είναι; Αν πχ κάνεις 20 λεπτες κλήσεις έχεις πονοκεφάλους; Το σήμα είναι καλό; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο θέμα. Αντίθετα με το xperia x10 mini που είχα με έπιανε το κεφάλι μου μετά από λίγο.

Σήμα έχει μια χαρά, με βάση πάντα τον πάροχο.:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

αν και offtopic θα το αναφέρω: θυμάμαι πέρυσι στη δουλειά ένας συνάδελφος είχε φέρει το x10 mini και το είχε αφήσει πάνω στο γραφείο μου, μισό με ένα μέτρο από το κεφάλι μου, σαν να λειτουργούσε μια κεραία δίπλα μου, στο δίλεπτο τον παρακάλεσα να το μαζέψει. Ευχαριστώ για την απάντηση. :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι μπορεί να έχει πάθει το κινητό μου και αλλάζει μόνο του τους ήχους?? Συνέχεια βάζει όποιον ήχο κλήσης, ειδοποίησης και επαφής θέλει.:mad:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι μπορεί να έχει πάθει το κινητό μου και αλλάζει μόνο του τους ήχους?? Συνέχεια βάζει όποιον ήχο κλήσης, ειδοποίησης και επαφής θέλει.:mad:

Μήπως έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που αλλάζει προφίλ, ανάλογα πχ με το που βρίσκεσαι ή ανάλογα με την ώρα της ημέρας;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε...

Ένας φίλος σκοπεύει να πάρει το EVO 3D όχι από γνωστό κατάστημα αλλά από κάποιο που κάνει δικές του εισαγωγές.

Σε περίπτωση που πάθει κάτι η συσκευή θα την αναλαμβάνει η arvato εφόσον η συσκευή προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά; (πχ Γερμανία)

Ξέρω ότι η ACE δεν τα αναλάμβανε αυτά. Το ίδιο ισχύει και για το νέο service της arvato;

Έψαξα να βρω απάντηση και σε άλλα threads αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

το htc watch δεν μου ανανεωνει τα trailer αλλο πια, και εχω εδω και καιρο τα ιδια. επισεις αυτα που ηδη εχει μεσα δεν τα φωρτονει στην μνημη της συσκευης. ξερει κανενας κατι γι'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

το htc watch δεν μου ανανεωνει τα trailer αλλο πια, και εχω εδω και καιρο τα ιδια. επισεις αυτα που ηδη εχει μεσα δεν τα φωρτονει στην μνημη της συσκευης. ξερει κανενας κατι γι'αυτο?

 

Το ίδιο και στο Sensation

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει πολύ σπαστικό!:mad: Εκεί που είχε σταματήσει λίγες μέρες πάλι σήμερα αλλάζουν οι ήχοι κλήσεων, επαφών και ειδοποιήσεων!! Ότι να 'ναι. Και δεν μπορώ να καταλάβω ποια εφαρμογή μπορεί να το προκαλεί αυτό. :cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει καταντήσει πολύ σπαστικό!:mad: Εκεί που είχε σταματήσει λίγες μέρες πάλι σήμερα αλλάζουν οι ήχοι κλήσεων, επαφών και ειδοποιήσεων!! Ότι να 'ναι. Και δεν μπορώ να καταλάβω ποια εφαρμογή μπορεί να το προκαλεί αυτό. :cry:

 

Όπως το πες... κάποια εφαρμογή ευθύνεται και ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τρομάζεις!!:cry::cry: :p:lol:

Επαναφορά δεν πρόκειται να κάνω γιατί έχω εκατοντάδες εφαρμογές και βαριέμαι να τις ξαναπερνάω... Θα αρχίσω από τα live wallpaper, και μετά θα συνεχίσω με άλλα... Πφφφ...:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση!!:) Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ.:p Λογικά αν κατεβάσεις το βίντεο με κάποιο downloader δεν θα κατέβει ως sbs?? Και μετά να το αναπαράγεις σε 3D στο κινητό?

Όποιος το έχει δοκιμάσει ας μας πει αν ισχύει.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έπιασα κι εγώ στα χέρια μου!!!

Αυτό που λέτε για τα βιντεάκια του youtube το δοκίμασα.

Κατέβασα ένα 3d βίντεο με το tubemate και έπαιζε κανονικά στο κινητό.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έπιασα κι εγώ στα χέρια μου!!!

Αυτό που λέτε για τα βιντεάκια του youtube το δοκίμασα.

Κατέβασα ένα 3d βίντεο με το tubemate και έπαιζε κανονικά στο κινητό.

 

εννοεις κατεβασμα απο το κινητο?εγω εννοουσα κατεβασμα απο τον υπολογιστη και μεταφορα στο κινητο πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις κατεβασμα απο το κινητο?εγω εννοουσα κατεβασμα απο τον υπολογιστη και μεταφορα στο κινητο πως γινεται.

 

Nαι. Από το κινητό κατέβασα. Φαντάζομαι όμως ότι ακόμα και από τον υπολογιστή να κατεβάσεις και μετά να το περάσεις στο κινητό με το καλώδιο δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...