Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορω με τιποτα να γράψω 160 ελληνικούς χαρακτηρες σε μηνυματα...ειτε με τη στοκ εφαρμογη,ειτε με αλλες.ειτε με στοκ πληκτρολογιο,ειτε με αλλο...καμια ιδεα?

 

Είναι 70 οι χαρακτήρες που σε αφήνει, αλλά αυτό γίνεται επειδή είναι "μικρά" ή με τόνους!

Αν είναι "Κεφαλαία" και χωρίς τόνους τότε γράφεις 160 κανονικά..

Ζωγραφίζω πουλιά και περιμένω να κελαηδήσουν..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένα σύντομο off topic. Επειδή δεν το βρίσκω, οι συζητήσεις για custom roms για το evo 3d που βρίσκονται? Γνωρίζει κανείς καμιά σταθερή και καλή Jelly bean έκδοση? Πρόκειται για κινητό φίλου που θέλει να του περάσω custom rom.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ένα σύντομο off topic. Επειδή δεν το βρίσκω, οι συζητήσεις για custom roms για το evo 3d που βρίσκονται? Γνωρίζει κανείς καμιά σταθερή και καλή Jelly bean έκδοση? Πρόκειται για κινητό φίλου που θέλει να του περάσω custom rom.

 

Δεν το βρίσκεις, γιατί απλά δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα.. Ότι θέλεις το ρωτάς εδώ.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. Άρα δεν είμαι εκτός θέματος :). Λοιπόν, μίλησε ένας φίλος μου πριν 1 βδομάδα περίπου με HTC ελλάδος. Τηλεφώνησε να κάνει παράπονα γιατί το κινητό του μετά απο reset to factory defaults κολλάει και πάλι ελαφρώς ενώ του κάνει κάποιες επανεκινήσεις. Ρώτησε και είπε "τέλος πάντων, πότε θα λάβουμε την 4.0.4 ή την JB μπας και στρώσει?" . Τότε το service τον μεταβίβασε στον υπεύθυνο επικοινωνίας ο οποίος του είπε "ούτε το δικό σου, ούτε το 4G ούτε το sensation θα λάβουν την Jb, και 99% ούτε την 4.0.4. Άλλωστε αν την λάβουν θα είναι ακόμα πιο αργά γιατί έχουν αδύναμο hardware."

 

Επειδή λοιπόν όπως του είπαν δεν θα λάβει τίποτα καινούργιο, μου ζήτησε να ψάξω αν έχει βγει καμιά καλή και σταθερή JB να του την περάσω. Έχει κανείς υπόψιν τίποτα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. Άρα δεν είμαι εκτός θέματος :). Λοιπόν, μίλησε ένας φίλος μου πριν 1 βδομάδα περίπου με HTC ελλάδος. Τηλεφώνησε να κάνει παράπονα γιατί το κινητό του μετά απο reset to factory defaults κολλάει και πάλι ελαφρώς ενώ του κάνει κάποιες επανεκινήσεις. Ρώτησε και είπε "τέλος πάντων, πότε θα λάβουμε την 4.0.4 ή την JB μπας και στρώσει?" . Τότε το service τον μεταβίβασε στον υπεύθυνο επικοινωνίας ο οποίος του είπε "ούτε το δικό σου, ούτε το 4G ούτε το sensation θα λάβουν την Jb, και 99% ούτε την 4.0.4. Άλλωστε αν την λάβουν θα είναι ακόμα πιο αργά γιατί έχουν αδύναμο hardware."

 

Επειδή λοιπόν όπως του είπαν δεν θα λάβει τίποτα καινούργιο, μου ζήτησε να ψάξω αν έχει βγει καμιά καλή και σταθερή JB να του την περάσω. Έχει κανείς υπόψιν τίποτα?

 

όποια rom και να βάλεις εκτός ics με sense 3.6 θα πρέπει να θυσιάσεις το 3D

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

όποια rom και να βάλεις εκτός ics με sense 3.6 θα πρέπει να θυσιάσεις το 3D

 

Όχι απαραίτητα, η official MIUI υποστηρίζει απροβλημάτιστα το 3D

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι σε JB, ή, σε ICS ?

 

Σε jb άρχισαν να βγαίνουν σταθερές? έχει δοκιμάσει κανείς?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα, η official MIUI υποστηρίζει απροβλημάτιστα το 3D

μήπως μπορείς να δώσεις κάποιο link αν δεν επιτρέπεται στο forum στείλε pm

πάντως εγώ ξέρω ότι οι rom που τρέχουν σωστά είναι μέχρι ICS και από sense μέχρι την 3.6

πάντα μιλάμε για gsm evo 3d και στο θέμα android για πας σε νεώτερη έκδοση

 

βρήκα την official MIUI ver 4 αλλά είναι ICS δεν είναι JB

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι σε JB, ή, σε ICS ?

 

Σε jb άρχισαν να βγαίνουν σταθερές? έχει δοκιμάσει κανείς?

 

μήπως μπορείς να δώσεις κάποιο link αν δεν επιτρέπεται στο forum στείλε pm

πάντως εγώ ξέρω ότι οι rom που τρέχουν σωστά είναι μέχρι ICS και από sense μέχρι την 3.6

πάντα μιλάμε για gsm evo 3d και στο θέμα android για πας σε νεώτερη έκδοση

 

βρήκα την official MIUI ver 4 αλλά είναι ICS δεν είναι JB

 

Απο εδω κατεβαζετε τη shooteru εκδοση που ειναι για το evo3D hxxp://miuiandroid.com/community/threads/2-10-26.18603/

Αυτο είναι το θρεντ στο xda hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1874748

 

Η έκδοση ICS ειναι πολυ σταθερη και γρηγορη,εχει 3D και η μπαταρια κραταει λιγο πιο πολυ απ οτι η στοκ ICS με sence

.Στο MIUI δε νομιζω να δεις και πολλες διαφορες JB με ICS. Ο,τιδηποτε JB κυκλοφορει (MIUI,AOKP.CM κτλ) εχει ενα καρο bugs και χανεις και το 3D,για να παιξεις λιγο καλα ειναι αλλα για καθημερινη χρηση δεν

Edited by mytie
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,αντιμετωπιζω εδω κ αρκετους μηνες προβλημα με το κινητο (evo 3D).Το κινητο σβηνει απο μονο του,ειτε σε stand by κατασταση είτε κατα τη διαρκεια κλησης.Εχω κανει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις,ενημερωσεις λογισμικου αλλα παλι δεν καταφερα απο μονος μ τιποτα.Εχω παει ήδη 2 φορες στο arvato και αλλη μια στη nokia(στη πατρα δεν υπαρχει πλεον arvato γιαυτο).Την 2η φορα που το πηγα μου ειπαν οτι εκαναν αλλαγη συσκευης,αλλα μετα απο 10 μερες περιπου εμφανιστηκε παλι το ιδιο προβλημα και το πηγα ξανα στην Αθηνα στο arvato.Μετα απο ενα μηνα που μου το κρατησαν μου ειπαν οτι εφταιγε τελικα η μπαταρια κ μου εδωσαν καινουργια .Μετα απο 20-25 μερες λειτουργειας μου εμφανιζει στην ενδειξη μπαταριας ,αντι για χρωμα πρασινο,γκρι με θαυμαστικο(δηλαδη αγνωστη κατασταση μπαταριας) και το κινητο κλεινει παλι ειτε σε stand by κατασταση ειτε οταν κανω ή δεχομαι κληση.

Τι μου προτεινετε εσεις να κανω?Να το παω παλι για 4η φορα στο service?

σορρυ για το μεγαλο κειμενο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,αντιμετωπιζω εδω κ αρκετους μηνες προβλημα με το κινητο (evo 3D).Το κινητο σβηνει απο μονο του,ειτε σε stand by κατασταση είτε κατα τη διαρκεια κλησης.Εχω κανει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις,ενημερωσεις λογισμικου αλλα παλι δεν καταφερα απο μονος μ τιποτα.Εχω παει ήδη 2 φορες στο arvato και αλλη μια στη nokia(στη πατρα δεν υπαρχει πλεον arvato γιαυτο).Την 2η φορα που το πηγα μου ειπαν οτι εκαναν αλλαγη συσκευης,αλλα μετα απο 10 μερες περιπου εμφανιστηκε παλι το ιδιο προβλημα και το πηγα ξανα στην Αθηνα στο arvato.Μετα απο ενα μηνα που μου το κρατησαν μου ειπαν οτι εφταιγε τελικα η μπαταρια κ μου εδωσαν καινουργια .Μετα απο 20-25 μερες λειτουργειας μου εμφανιζει στην ενδειξη μπαταριας ,αντι για χρωμα πρασινο,γκρι με θαυμαστικο(δηλαδη αγνωστη κατασταση μπαταριας) και το κινητο κλεινει παλι ειτε σε stand by κατασταση ειτε οταν κανω ή δεχομαι κληση.

Τι μου προτεινετε εσεις να κανω?Να το παω παλι για 4η φορα στο service?

σορρυ για το μεγαλο κειμενο

 

Αυτό με την μπαταρία μου το κάνει και εμένα κατά καιρούς αλλά δεν έχω πρόβλημα με κλείσιμο της συσκευής.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που θα βρω την μαμά ρομ για το evo (είναι αγορασμένο από το πλαίσιο)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα και εγώ να μάθω που μπορώ να βρω την μαμά ρομ και τις οδηγίες για να επαναφέρω ενα htc evo 3d ενας φίλου που το αγόρασε απο το αμαζον Αγγλίας. ειναι δύσκολο να το επαναφέρουμε?
Link to comment
Share on other sites

υπεύθυνο επικοινωνίας ο οποίος του είπε "ούτε το δικό σου, ούτε το 4G ούτε το sensation θα λάβουν την Jb, και 99% ούτε την 4.0.4. Άλλωστε αν την λάβουν θα είναι ακόμα πιο αργά γιατί έχουν αδύναμο hardware."

 

το βρήκαν τώρα το "πάτημα" έλεγε στο βίντεο εκπρόσωπος της google, στόχος είναι να παρέχουν ενημερώσεις για 18 μήνες, αρκεί να μην υπάρχουν περιορισμοί με το Hardware, οπότε τώρα, θα λένε ότι το Hardware είναι ανεπαρκές για την επόμενη αναβάθμιση.. :S

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δουλευω αυτην Team Venom presents: Viper3D 1.0.0 Nightly sense 4.1 σταθερη αλλα δεν εχει 3d για την ωρα παντως το κινητο εχει γινει αγνωριστο.

link : hxxp://forums.infectedrom.com/showthread.php/1548-ROM-Sense-4-1-Team-Venom-presents-Viper3D-1-0-0-Nightly-welcome-to-the-future

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δουλευω αυτην Team Venom presents: Viper3D 1.0.0 Nightly sense 4.1 σταθερη αλλα δεν εχει 3d για την ωρα παντως το κινητο εχει γινει αγνωριστο.

link : hxxp://forums.infectedrom.com/showthread.php/1548-ROM-Sense-4-1-Team-Venom-presents-Viper3D-1-0-0-Nightly-welcome-to-the-future

 

Ορίστε και ένα mod για 3D Gallery σε 4.0/4.1 οπότε τώρα μόνο δεν τραβάς φωτό σε 3D ;) enjoy

 

hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1931916

Link to comment
Share on other sites

orlox Πολυ καλα αποτελεσματα..τετοια,ουτε στα ονειρα μου...σημερα που ημουν ταξιδι,δε το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου κ ισα ισα με εβγαλε σπιτι....

 

Αν ταξιδευεις μπορει να χαλαει πολυ μποαταρια απο τις συνεχεις εναλλαγες κεραιων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το samsunng galaxy s2 θα παρει την αναβαθμιση σε 4.1.... εμεις εχουμε κανενα νεο ?

η τωρινη εκδοση εχει κανει το κινητο πολυ αργο κ κολαει χωρις λογο, ελπιζω να παρουμε κατι σε update

Link to comment
Share on other sites

παιδια το samsunng galaxy s2 θα παρει την αναβαθμιση σε 4.1.... εμεις εχουμε κανενα νεο ?

η τωρινη εκδοση εχει κανει το κινητο πολυ αργο κ κολαει χωρις λογο, ελπιζω να παρουμε κατι σε update

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Μερικοί έλεγαν πόσο ανώτερη είναι η 4 απ'τη 2.3.

Εγώ μόνο αυτό δεν είδα μέχρι στιγμής.

 

Είναι απαραίτητο να δοθεί η 4.1 στο evo και στάνταρ τη σηκώνει για πλάκα.

Με την 4 το ψιλοκαταστρέψανε το κινητό.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραίτητο να δοθεί η 4.1 στο evo και στάνταρ τη σηκώνει για πλάκα.

Με την 4 το ψιλοκαταστρέψανε το κινητό.

+1 !

Βγηκαν σοφτγουερικα προβληματα ενω δεν ειχαμε κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου όπως κι ενός φιλου μου παρουσίασε μετά από κάτι μήνες πρόβλημα στο ακουστικό. Ακούω τον συνομιλητή μου ελάχιστα στο βάθος. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την HTC τηρείται σιγή ιχθύος στο θέμα της αναβάθμισης σε 4.1

Μάλλον δεν έχουν όρεξη να ασχοληθούν με αναβαθμίσεις και τέτοια πράγματα. Προτιμούν να πετάξουν 2-3 νέες συσκευές στην αγορά μπας και πιάσουν και κανέναν πελάτη!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω ρομ σε evo 3d φίλου. Κάθησα και διάβασα τις τελευταίες σελίδες. Πραγματικα απογοητευτικά. Αλλα στην τελικη το 3d ή το sense δε τον νοιάζουν και τοσο.. Καθόλου για την ακρίβεια. Εγω απογοητευτικά γιατι το 3d ειναι αρκετα δυνατο κινητο και οι πληροφορίες οτι δεν σηκωνει το 4.0.4 ειναι γελοίες που είπαν στο παιδί που ρώτησε την αντιπροσωπεία πιο πίσω στις σελίδες. Δεν κάνω λόγο για τα επόμενα μοντελα πχ sensation...

 

Το κινητο ειναι αρκετά δυνατό, εχει και μεγάλη ρομ 1.1bg official σε σχεση με άλλες συσκευές και δεν θα ειχε κανένα πρόβλημα να τρέχει 4.1 jelly bean νεράκι, ποσο μάλλον και 4.2. Αν λένε αυτο για το evo που ειναι και 2πυρηνο τι να πούνε για τα αλλα δηλαδη...τραγική κατάσταση η htc τελευταία.

 

Πάντως και εγω θα ήθελα κάπου να υπήρχε συζήτηση μαζεμένα για ρομς στο evo. Το ψάξιμο μέσα εδώ δεν ειναι και το πιο αποδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Η coolsense ειναι παρα πολυ καλη rom. Εχω 0 προβληματα, πολυ γρηγορη και η μπαταρία κραταει επισης παρα πολυ. Ενδεικτικα χτες εμεινα με 10% μετα απο μια ωρα κλησεων wifi 100%, hspa, emails μια ωρα ανοιχτη οθόνη επειτα απο 15 ώρες.

 

Μην ξεχναμε οτι το evο εχει τις ίδιες δυνατοτητες με το xperia S. Μαλιστα λόγο ανάλυσης κανει πιο γρηγορα καποια πράματα

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου όπως κι ενός φιλου μου παρουσίασε μετά από κάτι μήνες πρόβλημα στο ακουστικό. Ακούω τον συνομιλητή μου ελάχιστα στο βάθος. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω, είχα το ίδιο πρόβλημα και μου άλλαξε ακουστικό η Arvato, εντός εγγύησης.

Έκανε περίπου 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...