Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εβαλα στο Galaxy S της κοπελας μου,την JVT με semaphore 1.9.1

Πηρε επιτελους το κινητακι την ανασα του...μετα απο τοσο καιρο με official 2.3.3

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα εβαλα στο Galaxy S της κοπελας μου,την JVT με semaphore 1.9.1

Πηρε επιτελους το κινητακι την ανασα του...μετα απο τοσο καιρο με official 2.3.3

 

προτεινω να της περασεις και αυτο το θεματακι (αρκει να βγαλεις απο μεσα πρωτα το phone.apk και phone.odex) :)

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την ώρα μου έφτιαξα δύο bootanimations για όσους φοράνε semaphore και θέλουν κάτι διαφορετικό. Αντιγράψτε όποιο θέλετε στο /data/local και κάντε reboot το κινητό. Έχω δοκιμάσει και τα δύο και τουλάχιστον σε μένα δουλεύουν.

Μπορείτε να τα κατεβάσετε εδώ: Galaxy - Wall.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την ώρα μου έφτιαξα δύο bootanimations για όσους φοράνε semaphore και θέλουν κάτι διαφορετικό. Αντιγράφετε όποιο θέλετε στο system/media και κάνετε reboot το κινητό. Βεβαιωθείτε ότι έχετε τον απαραίτητο χώρο στο system γιατί το ένα είναι 6.26MB και το άλλο 3.41MB. Έχω δοκιμάσει και τα δύο και τουλάχιστον σε μένα δουλεύουν. Μπορείτε να τα κατεβάσετε εδώ: Galaxy - Wall.

 

αν ανεβαζες και κανενα βιντεακι η εκανες κανενα description θα ηταν καλυτερα πιστευω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα...

Θέλω να αναβαθμίσω το κινητό σε έναν φίλου μου επειδή έχει προβληματάκια με τη μπαταρία. Τώρα έχει JVR. Υποθέτω κανένα widget θα του τη τρώει, αλλά ας το πάμε σε jvt/jvu λέω.

Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ. Κοίταξα οτι οι περισσότεροι έχουν stock ή απο custom την rom και τον kernel του damiangto. Αλλά νομίζω παραείναι πειραγμένη rom για να του τη προτείνω. Έλεγα σε κάποια custom rom λίγο πειραγμένη, να είναι λίγο αποφορτωμένη απο τα samsung apps, και μετά απο πάνω να βάλει και τον sepaphore kernel.

Σκέφτηκα την juwe που ήταν καλή όταν είχα κι εγώ sgs, αλλά πάντα το θέμα της με ξένιζε. Και η darky βλέπω έχει μείνει στην Jvq.

Καμιά άλλη έτσι δημοφιλής υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα...

Θέλω να αναβαθμίσω το κινητό σε έναν φίλου μου επειδή έχει προβληματάκια με τη μπαταρία. Τώρα έχει JVR. Υποθέτω κανένα widget θα του τη τρώει, αλλά ας το πάμε σε jvt/jvu λέω.

Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ. Κοίταξα οτι οι περισσότεροι έχουν stock ή απο custom την rom και τον kernel του damiangto. Αλλά νομίζω παραείναι πειραγμένη rom για να του τη προτείνω. Έλεγα σε κάποια custom rom λίγο πειραγμένη, να είναι λίγο αποφορτωμένη απο τα samsung apps, και μετά απο πάνω να βάλει και τον sepaphore kernel.

Σκέφτηκα την juwe που ήταν καλή όταν είχα κι εγώ sgs, αλλά πάντα το θέμα της με ξένιζε. Και η darky βλέπω έχει μείνει στην Jvq.

Καμιά άλλη έτσι δημοφιλής υπάρχει;

 

http://cutpayrollcost.com/wp-content/uploads/services/disaster-recovery/tornado.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ανεβαζες και κανενα βιντεακι η εκανες κανενα description θα ηταν καλυτερα πιστευω :happy:

 

Δίκιο έχεις απλά νομίζω ότι είναι αρκετά εύκολο και γρήγορο να δοκιμάσει κανείς ένα bootanimation και να το βγάλει αν δεν του αρέσει και γι' αυτό δεν έβαλα βιντεάκι.:)

 

EDIT: Φοβερή η πιο πάνω απάντηση σου!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις απλά νομίζω ότι είναι αρκετά εύκολο και γρήγορο να δοκιμάσει κανείς ένα bootanimation και να το βγάλει αν δεν του αρέσει και γι' αυτό δεν έβαλα βιντεάκι.:)

 

EDIT: Φοβερή η πιο πάνω απάντηση σου!:lol:

 

:lol:

 

δεν μπορω να αλλαξω bootanimation γιαυτο δεν μπορω να δοκιμασω, απλα ηθελα να τα κρατησω καβατζα σε περιπτωση που fixαριστει το προβλημα (το βρηκε ο brotuck αλλα ο damian βαριεται :ooch: )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μια γρήγορη ερώτηση, μπορούμε να βάλουμε θέμα της JVT σε JVU (odex)?

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πειστική απάντηση όντως φίλε Νίκο...

:D :D

Δεν έχει προβλήματα να υποθέσω ε; Απο jvr περνάω κατευθείαν, δίνει zip ε; δεν έχει bootloaders κτλ...

Αα, τέλος, στο samfirmware γιατί δεν έχει τις JVT/JVU;

 

 

Edit: Να βάλω tornado, οκ, κι εμένα πάντα μου άρεσαν οι slim roms που μετά περνάς όλα τα apks.

Το total wipe χρειάζεται; Με wipe data απο recovery τώρα που έχει δεν αρκεί; Και μετά πέρασμα του kernel και της rom;

(πρώτα τον kernel δε περνάμε ρε παιδιά; για το tornado συγκεκριμένα..τα έχω ξεχάσει..γιατί δεν έχει μέσα αυτός ενσωματωμένο τον kernel του;)

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

προτεινω να της περασεις και αυτο το θεματακι (αρκει να βγαλεις απο μεσα πρωτα το phone.apk και phone.odex) :)

 

Θα της το προτεινω και βλεπουμε...

Οπως ξερεις, οσο αφορα τα χρωματα κτλ,οι γυναικες ειναι λιγο περιεργες :p

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πειστική απάντηση όντως φίλε Νίκο...

:D :D

Δεν έχει προβλήματα να υποθέσω ε; Απο jvr περνάω κατευθείαν, δίνει zip ε; δεν έχει bootloaders κτλ...

Αα, τέλος, στο samfirmware γιατί δεν έχει τις JVT/JVU;

 

δεν εχει bugs.

περνα jvt με odin, μετα τον kernel (aureus beta 3), κανε το wipe απο cwm(θα σβησει τα παντα. και την εσωτερικη sd) και μετα απο cwm-mounts & storage-mount usb,περνας tornado jvt απο το pc,βγαζεις μπαταρια,βαζεις και κανεις Install.

οτι εφαρμογη χρειαζεσαι την κανεις instal απο το tornado addons (εφαρμογη μεσα στην ρομ) αλλα φροντισε να μην σβησει η οθονη οσο κανει install καποια εφαρμογη (βαλε την θονη να σβηνει στο 10λεπτο απο τις ρυθμισεις)

 

Καλησπέρα,

 

Μια γρήγορη ερώτηση, μπορούμε να βάλουμε θέμα της JVT σε JVU (odex)?

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

 

οχι

 

Θα της το προτεινω και βλεπουμε...

Οπως ξερεις, οσο αφορα τα χρωματα κτλ,οι γυναικες ειναι λιγο περιεργες :p

ειμαι σιγουρος :lol:

 

 

γιατί δεν έχει μέσα αυτός ενσωματωμένο τον kernel του;)

 

γιατι μολις κανεις wipe με αυτον τον κερνελ δεν θα μεινει τιποτα απο αρχεια (τιποτα!) μεσα στο κινητο, εκτος απο kernel,bootloaders,modem,efs

 

Το total wipe χρειάζεται;

 

θα καθαρισει το κινητο απο τα παντα. δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει καποιο αρχειο που να σου κανει ζημια (ειτε μεγαλη ειτε μηδαμινη)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την ώρα μου έφτιαξα δύο bootanimations για όσους φοράνε semaphore και θέλουν κάτι διαφορετικό. Αντιγράφετε όποιο θέλετε στο system/media και κάνετε reboot το κινητό. Βεβαιωθείτε ότι έχετε τον απαραίτητο χώρο στο system γιατί το ένα είναι 6.26MB και το άλλο 3.41MB. Έχω δοκιμάσει και τα δύο και τουλάχιστον σε μένα δουλεύουν. Μπορείτε να τα κατεβάσετε εδώ: Galaxy - Wall.

 

Νίκο, μόλις τα δοκίμασα. Φανταστικά και τα δύο! Μου άρεσαν πάρα πολύ. Και σ' ευχαριστώ που έφτιαξες κάτι που αναφέρεται στον Semaphore.

Για την ιστορία και μόνο τα boot animations μπορείς να τα βάλεις και στο /data/local οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με τον ελεύθερο χώρο στο /system

 

Με αφορμή αυτό, μου έδωσες μία ιδέα. Θα μπορούσα ν' ανεβάσω (η να χρησιμοποιήσω ένα link που θα μου δώσεις) τα animations στο site http://www.semaphore.gr αν φυσικά το επιτρέπεις και με αναφορά στο όνομα σου. Μου έχουν στείλει και κάποιοι άλλοι χρήστες οπότε θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε μία συλλογή.

 

Σ' ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο γιατί πρώτα πρέπει να γίνει φλασάρισμα σε stock JVT μέσω odin; Για να περάσει έτσι πιο καλά; Αν θυμάμαι καλά δεν είναι απαραίτητο αυτό γενικά ε;

Αφού μετά γίνεται total wipe... Μήπως έχει άλλους bootloaders;

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, μόλις τα δοκίμασα. Φανταστικά και τα δύο! Μου άρεσαν πάρα πολύ. Και σ' ευχαριστώ που έφτιαξες κάτι που αναφέρεται στον Semaphore.

Για την ιστορία και μόνο τα boot animations μπορείς να τα βάλεις και στο /data/local οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με τον ελεύθερο χώρο στο /system

 

Με αφορμή αυτό, μου έδωσες μία ιδέα. Θα μπορούσα ν' ανεβάσω (η να χρησιμοποιήσω ένα link που θα μου δώσεις) τα animations στο site http://www.semaphore.gr αν φυσικά το επιτρέπεις και με αναφορά στο όνομα σου. Μου έχουν στείλει και κάποιοι άλλοι χρήστες οπότε θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε μία συλλογή.

 

Σ' ευχαριστώ και πάλι.

 

Φυσικά και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις! Ετοιμάζω τα βιντεάκια ώστε να μπορεί κάποιος να δει τα animations και να αποφασίσει αν και ποιο θέλει να κατεβάσει.

 

Εμείς σε ευχαριστούμε για τον kernel που μας έδωσες!:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο γιατί πρώτα πρέπει να γίνει φλασάρισμα σε stock JVT μέσω odin; Για να περάσει έτσι πιο καλά; Αν θυμάμαι καλά δεν είναι απαραίτητο αυτό γενικά ε;

Αφού μετά γίνεται total wipe... Μήπως έχει άλλους bootloaders;

 

ακριβως οπως τα λες.

οι bootloaders ειναι οι ιδιοι. για σιγουρια τα λεμε αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έβαλα το swype της JVU από περιέργεια για να δω αν έχει το πρόβλημα που κάποιος ρώταγε εδώ μέσα (δε θυμάμαι ποιος). Αλλά δεν είχα δει πρόβλημα :worry: βέβαια μπορεί να μην είχα καταλάβει που ακριβώς βρίσκεται το πρόβλημα και να μην το παρατήρησα. Πάντως ο tyxerakias έχει ανεβάσει την τελευταία έκδοση που είναι από το note μάλλον αυτήν θα έβαλες τώρα λογικά. Αλλά εκτός από έκδοση Αγγλικά-Ελληνικά, έχει και άλλη έκδοση με Ελληνικά, Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά και Ισπανικά, μπορεί να σου ξέφυγε, δες εδώ

προς το τέλος του ποστ έχει λινκ για μια μεγαλύτερη παραλλαγή της έκδοσης 3.26.92.34839. :)

 

Γεια σου Νίκο! Είδα λίγο καθυστερημένα την απάντησή σου και έχουν μεσολαβήσει μερικές σελίδες αλλά οκ! Εγώ ρωτούσα για τη JVU και το swype της πριν μερικές μέρες. Την έκδοση του τυχεράκια που αναφέρεις με τις περισσότερες γλώσσες την έχω δει αλλά εγώ χρειάζομαι Ολλανδικά και δεν περιλαμβάνονται σε αυτήν. Δεν πειράζει, ουδείς τέλειος!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νίκο! Είδα λίγο καθυστερημένα την απάντησή σου και έχουν μεσολαβήσει μερικές σελίδες αλλά οκ! Εγώ ρωτούσα για τη JVU και το swype της πριν μερικές μέρες. Την έκδοση του τυχεράκια που αναφέρεις με τις περισσότερες γλώσσες την έχω δει αλλά εγώ χρειάζομαι Ολλανδικά και δεν περιλαμβάνονται σε αυτήν. Δεν πειράζει, ουδείς τέλειος!

 

Αα εσυ ρωταγες? Σε πήρα στο λαιμό μου ρε φίλε σόρρυ, αλλά ακόμα δεν εχω βρει το πρόβλημα με το ς :lol:

Πιο swype είχες παλιά? Μήπως να το τιμπήσουμε από την ρομ που το είχες?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείτε ότι συστήνεται η 2,3,5! Αν θες να κρατήσεις backups των εφαρμογών σου πρέπει να γίνεις root πρώτα (πολύ εύκολο στην Eclair, δες εδώ) και μετά κατεβάζεις το titanium backup από το μάρκετ για να κρατήσεις τα backups σου. Κρατάς και ότι άλλο θες (επαφές αρχεία κλπ) καλού κακού τα μεταφέρεις στον υπολογιστή σου από την sdcard για να μην τα χάσεις. Υπάρχουν και πολλά προγράμματα για backups μηνυμάτων και επαφών στο μάρκετ αν κοιτάξεις τα οποία δεν χρειάζονται root.

(με πρόλαβε άλλος Νίκος :p)

Το πρόβλημα είναι τώρα πως στην Eclair είναι πολύ πιθανό να μην μπορείς να μπεις download mode όπως λέει ο οδηγός (με τα 3 πλήκτρα), οπότε για πιο εύκολα μπορείς να κάνεις πρώτα αναβάθμιση από το KIES στην 2.3.3 για να ενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία. Αφού μετά από αυτό θα μπορείς να μπεις σε download mode με τα 3 πλήκτρα, θα μπορείς πολύ εύκολα να περάσεις και την 2.3.5 και ότι άλλο θέλεις μέσω Odin!

 

Σας ευχαριστω πολυ για ολα!! Λοιπον εκανα οτι ελεγε ο οδηγος εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732 και εγινα root. Απλα στα Linux ποθ χρησιμοποιω δικαιωματα υπερχρηστη εχεις με το sudo. Το su απο οτι καταλαβαινω ειναι το ιδιο, σωστα??

 

Μετα την ODIN χανω το root?? Πρεπει να ξαναγινω παλι??

 

Επισης τα αρχεια backup που θα δημιουργησει το Titanium Backup ειναι κατι σαν images ?? Η' ειναι πραγματικα αντιγραφα??

Edited by limas

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για ολα!! Λοιπον εκανα οτι ελεγε ο οδηγος εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732 και εγινα root. Απλα στα Linux ποθ χρησιμοποιω δικαιωματα υπερχρηστη εχεις με το sudo. Το su απο οτι καταλαβαινω ειναι το ιδιο, σωστα??

 

Μετα την ODIN χανω το root?? Πρεπει να ξαναγινω παλι??

 

Επισης τα αρχεια backup που θα δημιουργησει το Titanium Backup ειναι κατι σαν images ?? Η' ειναι πραγματικα αντιγραφα??

 

Το su το δίνεις για δικαιώματα στο terminal στο android οπότε ίδιο πράμα πρέπει να είναι. Όταν περάσεις άλλη ρομ από odin χάνεται το root και αν μετά περάσεις gingerbread γίνεται με άλλο τρόπο (συνισταται να περάσεις τον semaphore kernel που σου δίνει και root και πολλά άλλα καλούδια, αλλά αυτά αφού πάς σε gingerbread...)

Τo titanium κρατάει σε έναν φάκελο στην sdcard σε συμπιεσμένα αρχεία (μπορεί και ζιπ δε θυμάμαι) και έχει μέσα το .apk της εφαρμογής και τον φάκελο data για τα δεδομένα της εφαρμογής.

Οπως είπε όμως ο tyxerakias χτες καλύτερα αν γίνεται να μην φέρεις τα backup από την eclair δε ξέρω γιατί ακριβώς, απλά καλύτερα να είναι καθαρό το σύστημα χωρίς τα παλιά. Βέβαια δε νομίζω να σου προκαλέσει κάποιο πρόβλημα.

 

Edit: το θέμα τώρα είναι πως θα το βάλεις σε download mode :worry: Επειδή στην eclair δεν πρέπει να λειτουργει o συνδιασμός με τα 3 κουμπιά (volume down + home + power) κάπως αλλιώς πρέπει να το κάνεις αλλά δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Εκτός αν κάνεις αναβάθμιση από το KIES σε gingerbread 2.3.3 οπότε μετά θα σου μπει και αυτή η λειτουργία.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Τo titanium κρατάει σε έναν φάκελο στην sdcard σε συμπιεσμένα αρχεία (μπορεί και ζιπ δε θυμάμαι) και έχει μέσα το .apk της εφαρμογής και τον φάκελο data για τα δεδομένα της εφαρμογής.

 

Οποτε αντιγραφω ολο αυτον τον φακελο στον υπολογιστη με οτι αντιγρφα του εβαλα να κρατησει και ειμαι ησυχος??

 

Και πλεον το επομενο βημα ειναι αφου εγινα root και εκανα backup οτι ηθελα, να παω σε ανανεομενη εκδοση. Την 2.3.5, οπως μου προτεινατε. Σωστα??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αντιγραφω ολο αυτον τον φακελο στον υπολογιστη με οτι αντιγρφα του εβαλα να κρατησει και ειμαι ησυχος??

 

Και πλεον το επομενο βημα ειναι αφου εγινα root και εκανα backup οτι ηθελα, να παω σε ανανεομενη εκδοση. Την 2.3.5, οπως μου προτεινατε. Σωστα??

Ναι κράτα τον στον υπολογιστή και μετά τον ξαναπερνάς στο κινητό για να κάνεις την επαναφορά και πάλι μέσα από το titanium. Ναι την 2.3.5 προτείνουμε αλλά δες το edit στο προηγούμενο μου post :p

 

@Νίκο, τί έλεγες για το bootanimation στην tornado? Γιατί πριν λίγες μέρες το brickara προσπαθώντας να βάλω άλλο animation! Μάλιστα είχα φτιάξει ένα script που έσβηνε το animation από το data/local και ενώ 2 φορές το έτρεξα από cwm και έσβησε το αρχείο οπότε μετά το κινητό άνοιγε, μετά για κάποιο λόγο ενώ έδειχνε να δούλευε το σκριπτ, το κινητό δεν άνοιγε. Μου έβγαλε την πίστη φλάσαρα από την αρχή JVT και μόλις έκανα restore πάλι δε μου άνοιγε!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Edit: το θέμα τώρα είναι πως θα το βάλεις σε download mode :worry: Επειδή στην eclair δεν πρέπει να λειτουργει o συνδιασμός με τα 3 κουμπιά (volume down + home + power) κάπως αλλιώς πρέπει να το κάνεις αλλά δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Εκτός αν κάνεις αναβάθμιση από το KIES σε gingerbread 2.3.3 οπότε μετά θα σου μπει και αυτή η λειτουργία.

 

Και πλεον το επομενο βημα ειναι αφου εγινα root και εκανα backup οτι ηθελα, να παω σε ανανεομενη εκδοση. Την 2.3.5, οπως μου προτεινατε. Σωστα??

 

Σε μένα δούλευε και στην Eclair το download mode. Δεν είχανε όλες οι συσκευές αυτό το πρόβλημα οπότε κάνε μία δοκιμή να μπεις σε download mode και αν δεν τα καταφέρεις κάνε αυτό που λέει ο Νίκος πιο πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νίκο! Είδα λίγο καθυστερημένα την απάντησή σου και έχουν μεσολαβήσει μερικές σελίδες αλλά οκ! Εγώ ρωτούσα για τη JVU και το swype της πριν μερικές μέρες. Την έκδοση του τυχεράκια που αναφέρεις με τις περισσότερες γλώσσες την έχω δει αλλά εγώ χρειάζομαι Ολλανδικά και δεν περιλαμβάνονται σε αυτήν. Δεν πειράζει, ουδείς τέλειος!

 

Aν θες μπορώ να σου φτιάξω μια έκδοση με ό,τι γλώσσες θες... Ολλανδικά και τι άλλο;

 

Σας ευχαριστω πολυ για ολα!! Λοιπον εκανα οτι ελεγε ο οδηγος εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732 και εγινα root. Απλα στα Linux ποθ χρησιμοποιω δικαιωματα υπερχρηστη εχεις με το sudo. Το su απο οτι καταλαβαινω ειναι το ιδιο, σωστα??

 

Μετα την ODIN χανω το root?? Πρεπει να ξαναγινω παλι??

 

Επισης τα αρχεια backup που θα δημιουργησει το Titanium Backup ειναι κατι σαν images ?? Η' ειναι πραγματικα αντιγραφα??

 

Δεν έχω καταλάβει πού είναι το πρόβλημά σου τελικά... δεν υποτίθεται ότι δε δούλευε το usb??

Edit: Άκυρο, σε μπέρδεψα. Αν θέλεις βοήθεια με την αναβάθμιση πέρα από τους οδηγούς, στείλε ένα pm...

Ή καλύτερα έλα στο chat (στην υπογραφή μου), θα είμαι για λίγη ώρα εκεί αν χρειαστείς κάτι.

 

Nαι, το su είναι το ίδιο με το sudo, βασικά το su είναι πιο γενικό σε όλα τα unix συστήματα, το sudo άρχισε με το Ubuntu, που υποθέτω ότι έχεις.

 

Όσο για τα αρχεία backup, είναι .tar.gz αρχεία που περιέχουν αντίγραφα, όχι images. Αλλά η επαναφορά γίνεται μόνο με το titanium.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι κράτα τον στον υπολογιστή και μετά τον ξαναπερνάς στο κινητό για να κάνεις την επαναφορά και πάλι μέσα από το titanium. Ναι την 2.3.5 προτείνουμε αλλά δες το edit στο προηγούμενο μου post :p

 

@Νίκο, τί έλεγες για το bootanimation στην tornado? Γιατί πριν λίγες μέρες το brickara προσπαθώντας να βάλω άλλο animation! Μάλιστα είχα φτιάξει ένα script που έσβηνε το animation από το data/local και ενώ 2 φορές το έτρεξα από cwm και έσβησε το αρχείο οπότε μετά το κινητό άνοιγε, μετά για κάποιο λόγο ενώ έδειχνε να δούλευε το σκριπτ, το κινητό δεν άνοιγε. Μου έβγαλε την πίστη φλάσαρα από την αρχή JVT και μόλις έκανα restore πάλι δε μου άνοιγε!

 

Εγω τα κρατησα καλου κακου. Απλα δεν ειδα να μπορω μεσα απο το Titanium να μπορω να κανω backup επαφες, φωτογραφιες κτλ. Απο οτι ειδα, κανεις μονο τις εφαρμμογες, και μετα αποτα αρχεια που εχεις κρατησει τα επεναφερει μεσω της καταλληλης επιλογης απο το μενου του.

 

Κατι αλλο τωρα. Οταν θα βαλω gingerbread 2.3.3 μεσω Kies, ουσιαστικα ειναι σαν να κανω upgrade το λειτουργικο και οχι format. Σωστα καταλαβα??

 

Υ.Γ.: Προχωραω σε 2.3.3 μεσω ΚΙΕS

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...