Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε το BLN mod για την odexed JW1.

Φύγαμε από το Galaxy S αλλά δεν το έχουμε ξεχάσει ακόμα!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε το BLN mod για την odexed JW1.

Φύγαμε από το Galaxy S αλλά δεν το έχουμε ξεχάσει ακόμα!:D

 

To έβαλα και εγώ αυτό το πατσάκι αλλά δεν ανάβουν τα λεντάκια μετά από αναπάντητη ή sms. Θέλει να κάνω και κάτι άλλο ή ο semaphore 2.4.0 δεν υποστηρίζει bln?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά χρειάζεται και το BLN control - Pro.

Δοκίμασε και με το BLN control - Free πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ πιο πολύ το fm radio mod ψηνομουν να βάλω αλλά δε πειραζει και το bln χρήσιμο είναι ευχαριστώ! (αν και μου τη δίνει που θέλει και εφαρμογή για να δουλέψει στην GB)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μείνει με 2.3.6 ένα χρόνο τώρα και το κινητό κολλάει συνέχεια πλέον και χρειάζεται πολλά restarts κάθε λίγο. Νομίζω ήρθε η ώρα να περάσω σε ICS ή JB. Από θέμα ταχύτητας, RAM, 3G και μπαταρίας ποια έχετε να μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μείνει με 2.3.6 ένα χρόνο τώρα και το κινητό κολλάει συνέχεια πλέον και χρειάζεται πολλά restarts κάθε λίγο. Νομίζω ήρθε η ώρα να περάσω σε ICS ή JB. Από θέμα ταχύτητας, RAM, 3G και μπαταρίας ποια έχετε να μου προτείνετε;

Aπό ICS δοκίμασε ICS F4k MOD και ElectRom! Από JB δοκίμασε φυσικά τη Helly Bean!

Link to comment
Share on other sites

Aπό ICS δοκίμασε ICS F4k MOD και ElectRom! Από JB δοκίμασε φυσικά τη Helly Bean!

 

Ρε μαν,

 

η Helly bean είναι κλύτερη από τη CM?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη Σουηδική XWJWB. Με μια πρώτη ματιά φαίνεται καλή αλλά στις γλώσσες δεν έχει την ελληνική στο πληκτρολόγιο. Υπάρχει τρόπος να την βάλω γιατί δεν θέλω να αλλάξω πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη Σουηδική XWJWB. Με μια πρώτη ματιά φαίνεται καλή αλλά στις γλώσσες δεν έχει την ελληνική στο πληκτρολόγιο. Υπάρχει τρόπος να την βάλω γιατί δεν θέλω να αλλάξω πληκτρολόγιο;

Ψαξε για το swype του Τyxerakias που εχει μέσα ελληνικη γλώσσα.Για να κάνεις το κινητό σου να εχει ελληνικα και στα μενου κατέβασε το morelocale2 απο το play.:)

 

Link με οδηγιες για το swype.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν,

 

η Helly bean είναι κλύτερη από τη CM?

 

Η Ηelly Bean είναι ουσιαστικά μια customαρισμένη CΜ οπότε διαλέγεις και παίρνεις, ανάλογα τα γούστα! Αν θες κάτι πιο "clean" ας το πούμε έτσι πήγαινε στην original CM ;)

Link to comment
Share on other sites

Η Ηelly Bean είναι ουσιαστικά μια customαρισμένη CΜ οπότε διαλέγεις και παίρνεις, ανάλογα τα γούστα! Αν θες κάτι πιο "clean" ας το πούμε έτσι πήγαινε στην original CM ;)

Εχω cosmote 2in1 δηλαδή 2 νούμερα σε 1 σιμ. Εχω 2 νουμερα λοιπόν, ένα what's up και ένα cosmote συνδεση. Οταν είμαι στο what's up προωθώ τις κήσεις που θα δέχομαι από την συνδεση και όντως προωθούνται, λαμβάνω κανονικά κλήσεις. Το αναποδο όμως, δηλαδή όταν είμαι στην σύνδεση και προωθήσω τις κλήσεις του what's up στην σύνδεση, δεν τις πάιρνω. Και αυτο διότι φαίνεται το τηλ. απενεργοποιημένο όταν με καλούν άλλοι στο what's up και έχω ως πρώτη γραμμη την σύνδεση.

 

Αυτό, από τότε που έβαλα την cm10.1.

Κατα τα άλλα, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Τι λέτε να παίζει;:O

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως στο πρώτο μήνυμα του θέματος έχει αυτό που ζητάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι η νέα έκδοση android 4.4 kitcat θα παίζει σε κινητά με 512ΜΒ RAM...Λέτε να την κάνουν port οι xda και για το γαλαχία μας;

Κάτι μου λέει οτι έκανα καλά που το κράτησα τελικά και δεν το πούλησα κι ας πήγα στο S3

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι η νέα έκδοση android 4.4 kitcat θα παίζει σε κινητά με 512ΜΒ RAM...Λέτε να την κάνουν port οι xda και για το γαλαχία μας;

Κάτι μου λέει οτι έκανα καλά που το κράτησα τελικά και δεν το πούλησα κι ας πήγα στο S3

 

και εγώ έχω ακούσει πως θα γίνει ακόμα πιο ελαφρύ το android για αδύναμες συσκευές οποτε ελπίζουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός που έχω κρατήσει αρκετά αρχεία από όταν είχα το Galaxy S.

Ορίστε το πληκτρολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

@Superuser είσαι πολύ χρήσιμος για την βοήθεια που δίνεις στο galaxy s1 το οποίο ελπίζουμε να αναστηθεί με την 4.4 ... αν και τώρα πολλά είναι σε χρήση από μη power users. Ευχαριστούμε!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός που έχω κρατήσει αρκετά αρχεία από όταν είχα το Galaxy S.

Ορίστε το πληκτρολόγιο.

 

Ευχαρισω πολυ Superuser!!Nα σαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα παιδια μια σταθερη ρομ για το αγαπημενο κινητο?θελω να το δωσω στην αδελφη μου..ειχα slim bean αλλα εχει καιρο που τν εβαλα και παρατηρω οτι εχει προβληματακια και κλεινει μονο του...αν εχει να προτεινει κανεις τπτ

..

Link to comment
Share on other sites

Για σταθερή θα πας σε Stock.

Η αγαπημένη μου ήταν η JW1 ειδικά σε συνδυασμό με τον Semaphore.

Αν θες βέβαια μπορείς να πας και σε πιο καινούργια όπως η JW8.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η στοκ το καθυστερουσε για αυτο και η σλιμ που εβαλα ..ειδα οτι εχει και stable την 4.3 αλλα δε ξερω ακομη,ισως τη δοκιμασω και θα δω !ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι η στοκ το καθυστερουσε για αυτο και η σλιμ που εβαλα ..ειδα οτι εχει και stable την 4.3 αλλα δε ξερω ακομη,ισως τη δοκιμασω και θα δω !ευχαριστω

 

Καλησπέρα στην παλιά αγαπημένη παρέα του γαλαξία!! :):)

Λοιπόν έχω δώσει τον γαλαξία στην γυναίκα μου και μου παραπονιέται συνέχεια ότι της κολλάει διαρκώς σε βαθμό που δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει ούτε απλά για κλήσεις και μυνήματα, είναι εκνευριστικό. Ο γαλαξίας είναι εντελώς στοκ και φοράει την jw9.

Για πείτε μου τώρα εσείς ποιά να του βάλω να φρεσκαριστεί κάπως;;

Ας πούμε την JWB Sweden που βλέπω στην πρώτη σελίδα με τα Επίσημα Firmwares την έχει βάλει κανείς; :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα σε γνωστή με JW1 και Semaphore και δεν έχει κάποιο παράπονο.

Πάντως η αλήθεια είναι πως πέρασαν οι μέρες του Galaxy S και πλέον δεν μπορεί να σηκώσει και πολλά πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα σε γνωστή με JW1 και Semaphore και δεν έχει κάποιο παράπονο.

Πάντως η αλήθεια είναι πως πέρασαν οι μέρες του Galaxy S και πλέον δεν μπορεί να σηκώσει και πολλά πράγματα.

 

Όντως δυστυχώς έτσι είναι το δούλεψα λίγο και απογοητεύτηκα που δείχνει πλέον την ηλικία του. Σίγουρα με κάποια slim ή cyan βελτιώνεται αλλά δεν έχω σκοπό να μπλέξω την γυναίκα με customιες τώρα.

Μάλλον θα του βάλω την Σουηδική jwb μπορείς να μου πείς γιατί ξέχασα μετά απο τόσο καιρό ποιος semaphore ταιριάζει;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...