Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα ειμαι κατοχος samsoung galaxy s gt-i9000 και εκδοση 2.3.3 επειδη ειμαι σκραπας απο κινητα και θελω να το αναβαθμισω μηπως μπορειτε να μου προτεινεται καποιο μαγαζι να παω να μου κανουν μια αναβαθμιση.....δεν εχω και ελληνικο μενου στα μηνυματα και εχω φρικαρει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί να πληρώνεις για μία απλή αναβάθμιση;

Διάβασε τον οδηγό στο θέμα Επίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης και κάνε το μόνος σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...με τη βηθεια ενος φιλου περασαμε την εκδοση 4.4...ολα καλα με ενα προβλημα στο gmail....ενω τον περναω τον λογαριασμο δε συχρονιζει επαφες και δε μου ανοιγει ...τη να κανω? Edited by xorxe21
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...με τη βηθεια ενος φιλου περασαμε την εκδοση 4.4...ολα καλα με ενα προβλημα στο gmail....ενω τον περναω τον λογαριασμο δε συχρονιζει επαφες και δε μου ανοιγει ...τη να κανω?

 

δεν ανοίγει το κινητό ή το google store?

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...με τη βηθεια ενος φιλου περασαμε την εκδοση 4.4...ολα καλα με ενα προβλημα στο gmail....ενω τον περναω τον λογαριασμο δε συχρονιζει επαφες και δε μου ανοιγει ...τη να κανω?

 

Κοιταξε μηπως έχεις βάλει λάθος gapps.Βγηκε νέα εκδοση σημερα και τα gapps ειναι τα ιδια με την προηγουμενη. gapps.kk.20131119

 

Aν εχεις βαλει τα σωστα κάνε εκκαθαριση στο gmail,play store και ξαναπέρασε τον λογαριασμο.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στην CM11 που είναι η επιλογή "USB debugging" και έχω φάει τον κόσμο να την ψάχνω;;;; :confused:

 

Edit: Το βρήκα τελικά για όποιον ενδιαφέρεται: Πας Ρυθμίσεις, Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάς 7 φορές τον "Αριθμό Έκδοσης" οπότε ενεργοποιείται το μενού "Επιλογές για προγραμματιστές".

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε μηπως έχεις βάλει λάθος gapps.Βγηκε νέα εκδοση σημερα και τα gapps ειναι τα ιδια με την προηγουμενη. gapps.kk.20131119

 

Aν εχεις βαλει τα σωστα κάνε εκκαθαριση στο gmail,play store και ξαναπέρασε τον λογαριασμο.

thanks ρε φιλε αυτον ηταν!!!!!!!!!!!:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

thanks ρε φιλε αυτον ηταν!!!!!!!!!!!:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

 

Χαίρομαι που βοηθησα.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι κι εγω με την σειρα μου εχω το galaxy s εδω και καμπωσα χρονια ρουταρα σαν τρελλος μπορει και δυο και τρεις φορες την ημερα ξερω πολυ καλα τι γινετε πως γινετε μεχρι και jig ασχετο εχω παρει απεξω!!!ερωτηση επειδη το κινητακι ακομα δουλευει ειναι σουπερ και επειδη εδω και καποιο καιρο εχω παρει καινουργειο τηλεφωνο εχει βγει καμια ρομ που λενε super δεν με νοιαζει 4.1-4.4 ειναι μοναχα να ειναι ομαλη γρυγορη και με καλη διαρκεια μπαταριας γιατι θυμαμαι ειχε σοβαρο προβλημα γι αυτο κι ειχα παρει και δευτερη μπαταρια!!!ευχαριστω πολυ
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod 11 KK 2013-12-03 End of story

Αλλη ερώτηση;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod 11 KK 2013-12-03 End of story

Αλλη ερώτηση;

 

δε νομίζω ακομη ότι είναι και για καθημερινή χρήση...

και επίσης δυστυχως, cm και καλή αυτονομία δεν πάνε μαζί

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω ακομη ότι είναι και για καθημερινή χρήση...

και επίσης δυστυχως, cm και καλή αυτονομία δεν πάνε μαζί

 

Εγώ που την δοκίμασα δεν την κράτησα γιατί δεν κάνει για καθημερινή χρήση χωρίς την επιλογή 2g/3g αυτόματα. Μόλις μπει και αυτή η λειτουργία θα την ξαναβάλω. Κατά τα άλλα φαίνεται πιο "σφαιράτη" από ICS και JB.

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει πολλες φορες την τελευταια cyano 2.3.7 και με το darky tool ειχα σβησει οτι επρεπε να σβησω κι οτι δεν χρειαζομουν ειχα καμια δεκαρια προγραμματα οτι χρειαζομουν για να μην τρεχει πολυ η μπαταρια και ολα τα υπολοιπα ηταν στην καρτα μνημης οταν ηθελα να παιξω κατι πχ το τρεχα απο την καρτα μνημης κι οταν βαριομουν το εσβηνα ετσι μπορει να ημουν μια μερα κι αν δεν μιλουσα πολυ η δεν εμπαινα ιντερνετ η δεν επαιζα δεν επεφτε ποτε κατω απο 50% η μπαταρια!!!αγαπημενες ρομ juwe darky cyano honeycomb η καθεμια για τον δικο της λογο !!!ας ειναι καλα το xda και μερικα βιντεο στης αρχες με βοηθησαν παρα πολυ!!!απλα επειδη εχω χασει λιγο τα περι android αλλαξα στρατοπεδο ηθελα να ξαναχρισιμοποιησω ξανα το τηλεφωνακι μου γιατι πραγματικα ειναι τηλεφωναρα για μενα φανταστητε αρχησε απο 2.1 android και ανετα τωρα μπορει να παρει και 4.4 πανω χωρις προβλημα μπορει να ναι λιγο αργο αλλα το πρωτιμω απο πολλα νεα τηλεφωνα της σειρας
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει πολλες φορες την τελευταια cyano 2.3.7 και με το darky tool ειχα σβησει οτι επρεπε να σβησω κι οτι δεν χρειαζομουν ειχα καμια δεκαρια προγραμματα οτι χρειαζομουν για να μην τρεχει πολυ η μπαταρια και ολα τα υπολοιπα ηταν στην καρτα μνημης οταν ηθελα να παιξω κατι πχ το τρεχα απο την καρτα μνημης κι οταν βαριομουν το εσβηνα ετσι μπορει να ημουν μια μερα κι αν δεν μιλουσα πολυ η δεν εμπαινα ιντερνετ η δεν επαιζα δεν επεφτε ποτε κατω απο 50% η μπαταρια!!!αγαπημενες ρομ juwe darky cyano honeycomb η καθεμια για τον δικο της λογο !!!ας ειναι καλα το xda και μερικα βιντεο στης αρχες με βοηθησαν παρα πολυ!!!απλα επειδη εχω χασει λιγο τα περι android αλλαξα στρατοπεδο ηθελα να ξαναχρισιμοποιησω ξανα το τηλεφωνακι μου γιατι πραγματικα ειναι τηλεφωναρα για μενα φανταστητε αρχησε απο 2.1 android και ανετα τωρα μπορει να παρει και 4.4 πανω χωρις προβλημα μπορει να ναι λιγο αργο αλλα το πρωτιμω απο πολλα νεα τηλεφωνα της σειρας

 

στις cm την μπαταρία δεν την καταναλώνει ούτε οι εφαρμογές ούτε η οθόνη, αλλα το 3g

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν το ξερα αυτο οσο ζεις μαθαινεις ευχαριστω πολυ!!!απλα ηθελα να μην εχω πολλα πολλα δεν μου χρειαζοντουσαν ολα αυτα που εχει εαν χρειαζομουν κατι η εκανα εγκατασταση η κατεβαζα κατι που να κανει την ιδια δουλεια με ληγοτερα μβ ετσι για να εχω ελαφριες ρομ και να κανω και την δουλεια μου για εμενα καλυτερα!!!!!δεν ξερω πχ γιατι ειμαι καινουργιος στο φορουμ εαν μπορουμε να μιλησουμε για παρανομο λογισμικο μας ακουν και μικρα παιδια,χαχαχαχαχ πλακα κανω συγνωμη απλα μου χει κινηση την περιεργια να βαλω μια καινουργεια ρομ στο παλιο μου τηλεφωνακι να τσεκαρο και στο μαρκετ τι καινουργειο εχει βγει να το κατεβασω και να δειξω σε ολους τι μπορεις να κανεις με ενα τηλεφωνο τετραετιας η πενταετιας καλητερα

 

κοιτουσα τωρα την cm 11 203 την τελευταια και λεω να την δοκιμασω αυριο να σας πω εντιπωσεις!!!ευχαριστω πολυ καλο βραδυ σε ολους

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω περασει adroid 4.4 δε μπορω να βρω ομως τους φακελους στη καρτα sd απο το μενου στις ρυθμισεις Edited by xorxe21
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω περασει adroid 4.4 δε μπορω να βρω ομως τους φακελους στη καρτα sd απο το μενου στις ρυθμισεις

 

δεν κατάλαβα τι εννοείς...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω περασει adroid 4.4 δε μπορω να βρω ομως τους φακελους στη καρτα sd απο το μενου στις ρυθμισεις

 

 

 

δεν κατάλαβα τι εννοείς...

 

Μάλλον εννοεί το default file manager....

Δοκίμασε τον root explorer...λογικά τα διαβάζει όλα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θα μπορουσε καποιος να μου λυσει μια απορια:θελω να φλασαρω το cm 10.1 σε galaxy s+ το τηλεφωνο τωρα εχει stock firmware 2.3.6 gigabread, πρεπει ή οχι να αλλαξω και kernel και αν ναι πως?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θα μπορουσε καποιος να μου λυσει μια απορια:θελω να φλασαρω το cm 10.1 σε galaxy s+ το τηλεφωνο τωρα εχει stock firmware 2.3.6 gigabread, πρεπει ή οχι να αλλαξω και kernel και αν ναι πως?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Δες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

Εχει λινκ και παραδείγματα για όλα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου έφεραν ένα i9000 απο Γαλλία αλλά είναι κλειδωμένο SIM στην SFR. Πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να πληρώσω το 80αρι που ζητάνε;

Ξέρει κανείς;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου έφεραν ένα i9000 απο Γαλλία αλλά είναι κλειδωμένο SIM στην SFR. Πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να πληρώσω το 80αρι που ζητάνε;

Ξέρει κανείς;

 

Ευχαριστώ.

Διάβασε καλά και κάνε το μόνος σου,είναι ευκολο ακολουθώντας τον οδηγό.:)

Ότι άλλη απορία έχεις ρώτα την στο θέμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

Εχει λινκ και παραδείγματα για όλα.

 

Δηλαδή στην ουσία εάν περάσω μια CM θα χαθεί το SIM Lock?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην ουσία εάν περάσω μια CM θα χαθεί το SIM Lock?

 

Δέν γνωρίζω αν το SIM lock είναι περασμένο στον bootloader και αn θα χρειαστεί να κάνεις repartition.Δοκίμασε να περάσεις τον semaphore kernel για το λειτουργικό που έχει επάνω τώρα το Galaxy S και δές αν περάσεις την CM αν ξεκλειδώσει.

 

PS:Υπόψιν ότι για να περάσεις σε CM νομίζω χρειάζεται να έχει το κινητό τελευταία έκδοση του bootloader με τις Gingerbread εκδόσεις. (2.3.Χ)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...