Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον καλησπερα εχω το εξης προβλημα ξαφνικα αρχισε να πεφτει η μπαταρια αρκετα γρηγορα και λεω ας το φορτισω βαζω λοιπον για φορτιση και παω μετα απο 2-3 ωρες να δω τι γινετε αν φορτισε γιατι επρεπε να φυγω κοιταω και τι να δω ενω ηταν κανονικα συνδεδεμενος ο φορτιστης η μπαταρια επεφτε .....εως οτου εκλεισε ......λεω ενταξει λογικο ρε φιλε 4 χρονια την εχεις τι αλλο θες ......ας παραγγειλω μια . Ετσι λοιπον σημερα παρελαβα την καινουρια γεματος χαρα τρεχω να ξαναλειτουργισω τον γαλαξια μου βαζω την καινουρια μπαταρια ειναι στο 60 % λεω οκ ας την φορτισω να γεμισει να δω και ποσο θα κρατησει ......αμ δε .... παλι το ιδιο σκηνικο η μπαταρια επεφτε οσο και εαν ηταν στο φορτιστη δυστυχως το καταλαβα περιπου στο 20 % ετσι λεω αμαν κατι παιζει με τη ρομ (cyanogen 10.1 nightly) ας περασω γρηγορα καποια στοκ κατι κοιταω λιγο στο φορουμ (τα εχω ξεχασει ολα εντω μεταξυ ...) ας βαλω καποια απο τα παλια μπακ απ jw8 meτο οντιν ξεκιναω τη διαδικασια και :( τελος τιποτα το τηλ παιζει να πεθανε απο τη μπαταρια η διαδικασια εμεινε στη μεση εννοειται δεν φορτιζει δεν κανει τιποτα τουβλιασε .....ακουυω ιδεες ......

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύνδεσέ το στον υπολογιστή να δεις αν φορτίζει από εκεί μήπως και ήταν πρόβλημα του φορτιστή. Δοκίμασε και διαφορετικό καλώδιο αν δεις πως δεν γίνεται κάτι.

Αν φορτίσει και ανοίξει τότε απλά περνάς και πάλι ένα Firmware. Αν δεν φορτίσει τότε ίσως είναι πρόβλημα της υποδοχής του κινητού οπότε σε αυτήν την περίπτωση θα θέλει αντικατάσταση η θύρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων σε αυτές τις εφαρμογές μήπως και λυθεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

δεν τις ανοιγει καν.Παω να κανω μια εγκατασταση εφαρμογης απο τον υπολογιστη και δεν βρισκει το κινητο.Το gmail δουλευει κανονικα.Εκανα εκαθαριση απο διαχειριση εφαρμογων αλλα τπτ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λοιπον καλησπερα εχω το εξης προβλημα ξαφνικα αρχισε να πεφτει η μπαταρια αρκετα γρηγορα και λεω ας το φορτισω βαζω λοιπον για φορτιση και παω μετα απο 2-3 ωρες να δω τι γινετε αν φορτισε γιατι επρεπε να φυγω κοιταω και τι να δω ενω ηταν κανονικα συνδεδεμενος ο φορτιστης η μπαταρια επεφτε .....εως οτου εκλεισε ......λεω ενταξει λογικο ρε φιλε 4 χρονια την εχεις τι αλλο θες ......ας παραγγειλω μια . Ετσι λοιπον σημερα παρελαβα την καινουρια γεματος χαρα τρεχω να ξαναλειτουργισω τον γαλαξια μου βαζω την καινουρια μπαταρια ειναι στο 60 % λεω οκ ας την φορτισω να γεμισει να δω και ποσο θα κρατησει ......αμ δε .... παλι το ιδιο σκηνικο η μπαταρια επεφτε οσο και εαν ηταν στο φορτιστη δυστυχως το καταλαβα περιπου στο 20 % ετσι λεω αμαν κατι παιζει με τη ρομ (cyanogen 10.1 nightly) ας περασω γρηγορα καποια στοκ κατι κοιταω λιγο στο φορουμ (τα εχω ξεχασει ολα εντω μεταξυ ...) ας βαλω καποια απο τα παλια μπακ απ jw8 meτο οντιν ξεκιναω τη διαδικασια και :( τελος τιποτα το τηλ παιζει να πεθανε απο τη μπαταρια η διαδικασια εμεινε στη μεση εννοειται δεν φορτιζει δεν κανει τιποτα τουβλιασε .....ακουυω ιδεες ......

 

λοιπον καλησπερα αφου εγινε η φορτιση της μπαταριας καταφερα με οντιν να πρασω καποια παλιοτερη ρομ συγκεκριμενα gingerbread.xwjvb σε πρωτη φαση για να δω πως θα ανταποκριθει το τηλ αν φορτιζει κλπ κλπ να δω γενικα τη συμπεριφορα μετα απο εδω θα χρειαστω συμβουλες τι να του φορεσω για να τρεχει απροβληματιστα ......

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον καλησπερα αφου εγινε η φορτιση της μπαταριας καταφερα με οντιν να πρασω καποια παλιοτερη ρομ συγκεκριμενα gingerbread.xwjvb σε πρωτη φαση για να δω πως θα ανταποκριθει το τηλ αν φορτιζει κλπ κλπ να δω γενικα τη συμπεριφορα μετα απο εδω θα χρειαστω συμβουλες τι να του φορεσω για να τρεχει απροβληματιστα ......

μετα απο 3-4 ωρες συνεχων δοκιμων με παλιες αλλα και νεες ρομ και αφου εκανα εγκατασταση καμια 6 αρα διαφορετικες περασα (αφου γιναν τα απαραιτητα wipe....) jv4 kai cf root klp klp ολα απο την αρχη και επανω εκει περασα την ρομ του mackay 4.4.2 ( ωραιο συστημα :lol: ) η οποια φαινεται αψογη .....

 

Πιθανο να εχω καποιο προβλημα με την θυρα usb oso αφορα την φορτιση της μπαταριας για τι παρατηρησα πως κανει καποια νουμερα τωρα παντως το εβαλα να φορτισει να το δω .....παντως στο σημειο που χρειαστηκε να το συνδεσω με τον υπολογιστη ολα ηταν οκ ...... για να δουμε ......

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3-4 ωρες συνεχων δοκιμων με παλιες αλλα και νεες ρομ και αφου εκανα εγκατασταση καμια 6 αρα διαφορετικες περασα (αφου γιναν τα απαραιτητα wipe....) jv4 kai cf root klp klp ολα απο την αρχη και επανω εκει περασα την ρομ του mackay 4.4.2 ( ωραιο συστημα :lol: ) η οποια φαινεται αψογη .....

 

Πιθανο να εχω καποιο προβλημα με την θυρα usb oso αφορα την φορτιση της μπαταριας για τι παρατηρησα πως κανει καποια νουμερα τωρα παντως το εβαλα να φορτισει να το δω .....παντως στο σημειο που χρειαστηκε να το συνδεσω με τον υπολογιστη ολα ηταν οκ ...... για να δουμε ......

Το πιθανότερο είναι να έχει πάθει η θυρα ζημιά και όχι το κινητό.:)

Για πές εντυπώσεις από Mackay τι λέει από ταχύτητα και σταθερότητα?:confused:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το στανταρ ειναι οτι η ζημια ειναι στη θυρα τελικα ( ξερει κανεις ποσο μπορει να στοιχιζει ? ) ευτυχως εχω εξτρα φορτιστη μπαταριας και δευτερη μπαταρια πλεον οποτε την παλευω ..... επισης ευτυχως δεν εχει προβλημα στην επικοινωνια με τον υπολογιστη μονο στη φορτιση .... οσον αφορα παντως την mackay tn συστηνω ανεπιφυλακτα ειναι μακραν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει στον γαλαξια μας ......( ακομα δεν εχω δοκιμασει το gps bebaia alla οκ ..... )θεματα ταχυτας ειναι απιστευτα γρηγορη και δεν κολαει πουθενα .......

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει την συγκεκριμένη Mackay Rom με καθαρή εγκατάσταση.

Στην αρχή πετούσε. Με το που έβαλα 7-8 εφαρμογές σερνόταν. Κολλούσε συνεχώς, και φυσικά πήρε πόδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από χρόνια θυμήθηκα τον γαλαξία μου λόγω ανάγκης.

Ήταν με 2.3.6 και κολλούσε απίστευτα.

Διαβάζοντας για να δω τι έχει γίνει τόσα χρόνια είδα και την Mackay.

ΆΛΛΟ τηλέφωνο λέμε!!

Δύο ημέρες και όλα πάνε σφαίρα.

Διαβάστε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2529461

Τώρα πόσο θα είναι σφαίρα με 4.4.4 ΚΙΤΚΑΤ Mackay rom 4.9.6 και μνήμη 395ΜΒ

θα δούμε.

Προς το παρόν είμαι πολύ χαρούμενος που ένα τηλ. 4ετίας είναι πάλι "ζωντανό".

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει τον Γαλαξία μου σε συγγενικό πρόσωπο εδώ και καιρό αφού πρώτα του πέρασα CM10.2 μετά από full wipe (Είχα δοκιμάσει και CM11 αλλά δεν έλεγε τίποτα).

Είναι φορές που το πιάνω ξανά στα χέρια μου και το ΖΗΛΕΥΩ! Έχουν περάσει 4 μήνες και έχει παραμείνει απίστευτα γρήγορο και ανταποκρίσιμο (το λέω έχοντας Note 3 stock), εννοείται φυσικά ότι παραμένει clean χωρίς να έχει καν εγκατεστημένο play store και google apps.

Όλα είναι θέμα ελέγχου τελικά και του να γνωρίζεις τι ακριβώς θέλεις από τη συσκευή σου! Γαλαξίας = Epic Phone = Legend Begins!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!ο γαλαξίας έχει πάνω cm 10.1.3 και θέλω να του βάλω cm11. το πρόβλημα βέβαια οταν κανω εγκατασταση ειναι το recovery.θελει update ειναι cwm.κατεβασα το rom manager εκανα αναβαθμιση αλλα την cm 11 δεν την παιρνει βγαζει σφαλμα. η cm εκδοση ειναι η galaxysmtd. μπορει καποιος να μου στειλει λινκ με ενα recovery που του δουλεψε ωστε να το φλασαρω με odin???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!ο γαλαξίας έχει πάνω cm 10.1.3 και θέλω να του βάλω cm11. το πρόβλημα βέβαια οταν κανω εγκατασταση ειναι το recovery.θελει update ειναι cwm.κατεβασα το rom manager εκανα αναβαθμιση αλλα την cm 11 δεν την παιρνει βγαζει σφαλμα. η cm εκδοση ειναι η galaxysmtd. μπορει καποιος να μου στειλει λινκ με ενα recovery που του δουλεψε ωστε να το φλασαρω με odin???

Πέρασε πάνω από την 10.1.3 την stable 10.2 και θα περάσει και το νεότερο cwm.Θα σου βγάλει σφάλμα την πρώτη φορα με κοκκινο τριγωνάκι.Ξαναπέρασε την και θα την περάσει.Μόλις την περάσει πέρνα την CM11 με τα Gapps της και θα είσαι ΟΚ.:)

 

**Λόγω διαφορετικού partition θα διαγραφούν όλα οπότε κάνε ότι backup θες πρίν περάσεις την 10.2.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε πάνω από την 10.1.3 την stable 10.2 και θα περάσει και το νεότερο cwm.Θα σου βγάλει σφάλμα την πρώτη φορα με κοκκινο τριγωνάκι.Ξαναπέρασε την και θα την περάσει.Μόλις την περάσει πέρνα την CM11 με τα Gapps της και θα είσαι ΟΚ.:)

 

**Λόγω διαφορετικού partition θα διαγραφούν όλα οπότε κάνε ότι backup θες πρίν περάσεις την 10.2.

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου, να σαι καλα!δουλεψε!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου, να σαι καλα!δουλεψε!

 

Χαίρομαι που βοήθησα.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο φοραει cyanogenmod 11 και εχω μια απορια. στον dialer πανω πανω εχει μια μπαρα αναζητησης....πως την βγαζουμε να μην υπαρχει??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πέρασε πάνω από την 10.1.3 την stable 10.2 και θα περάσει και το νεότερο cwm.Θα σου βγάλει σφάλμα την πρώτη φορα με κοκκινο τριγωνάκι.Ξαναπέρασε την και θα την περάσει.Μόλις την περάσει πέρνα την CM11 με τα Gapps της και θα είσαι ΟΚ.:)

 

**Λόγω διαφορετικού partition θα διαγραφούν όλα οπότε κάνε ότι backup θες πρίν περάσεις την 10.2.

 

 

Καλημέρα μετά από πάρα πολύ καιρό! έχω δώσει το S στον γιο μου (δεν μου έκανε καρδιά να το πουλήσω) θέλω να του περάσω την mackay 4.4 που αναφέρθηκε πιο πάνω, (έχει μείνει με 2.3.6 saurom!) περνιέται με CWM; επειδή έχω πολύ παλιά έκδοση CWM μπορείς να δώσεις ένα link της 10.2 που λες γιατι έχω ψιλοχαθεί, ευχαριστώ :)

 

 

EDIT: νομίζω ότι την βρήκα, αυτή εδώ είναι η κάνω λάθος;

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από πάρα πολύ καιρό! έχω δώσει το S στον γιο μου (δεν μου έκανε καρδιά να το πουλήσω) θέλω να του περάσω την mackay 4.4 που αναφέρθηκε πιο πάνω, (έχει μείνει με 2.3.6 saurom!) περνιέται με CWM; επειδή έχω πολύ παλιά έκδοση CWM μπορείς να δώσεις ένα link της 10.2 που λες γιατι έχω ψιλοχαθεί, ευχαριστώ :)

 

Πλέον η mackay είναι πιό κάτω στις προτιμήσεις με κορυφαία αυτήν εδώ.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-i9000/i9000-development/rom-t2837220

Νέα πνοή στον Γαλαξία και σούπερ σταθερή.:)

 

Εδώ είναι όλες οι cyanogen (nightly included) για τον Γαλαξία.

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd

 

Σου συνιστώ όλα τα wipes και μετά φλασάρισμα με odin κάποια τελευταία 2.3.6,πέρασμα τον semaphore 2.7.4 με odin και μετά βήμα πρός βήμα 10.1.2>ασε το να bootαρει>recovery>flash 10.2 stable (θα σου βγάλει σφάλμα λογω διαφορετικου partition ξαναφλάσαρε την και θα την περάσει)>ασε το να bootαρει>recovery >flash spirit rom + gapps και enjoy!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον η mackay είναι πιό κάτω στις προτιμήσεις με κορυφαία αυτήν εδώ.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-i9000/i9000-development/rom-t2837220

Νέα πνοή στον Γαλαξία και σούπερ σταθερή.:)

 

Εδώ είναι όλες οι cyanogen (nightly included) για τον Γαλαξία.

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd

 

Σου συνιστώ όλα τα wipes και μετά φλασάρισμα με odin κάποια τελευταία 2.3.6,πέρασμα τον semaphore 2.7.4 με odin και μετά βήμα πρός βήμα 10.1.2>ασε το να bootαρει>recovery>flash 10.2 stable (θα σου βγάλει σφάλμα λογω διαφορετικου partition ξαναφλάσαρε την και θα την περάσει)>ασε το να bootαρει>recovery >flash spirit rom + gapps και enjoy!:)

 

 

Να είσαι καλά, Γιάννη, σε ευχαριστώ πολύ! έχω ήδη μια απο τις τελευταίες 2.3.6 και τον semaphore.

Θα παίξω το μεσημεράκι στην ανάπαυλα της δουλειάς (λείπουν όλοι, ευκαιρία....:lol: )

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά, Γιάννη, σε ευχαριστώ πολύ! έχω ήδη μια απο τις τελευταίες 2.3.6 και τον semaphore.

Θα παίξω το μεσημεράκι στην ανάπαυλα της δουλειάς (λείπουν όλοι, ευκαιρία....:lol: )

Δέν κάνει τίποτε Δημήτρη,περνάει και η ώρα.Το έκανα και εγώ πρίν δύο μέρες γιατί είχα καιρό να δουλέψω το odin και μου είχε λείψει.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δέν κάνει τίποτε Δημήτρη,περνάει και η ώρα.Το έκανα και εγώ πρίν δύο μέρες γιατί είχα καιρό να δουλέψω το odin και μου είχε λείψει.:lol:

 

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να εγκαταστήσω launcer, κάνω λάθος;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να εγκαταστήσω launcer, κάνω λάθος;

Αν κατέβασες σωστά Gapps από το λίνκ της ROMΣ,έχει τον trebucket kai google launcher μέσα ήδη.:)

 

L έκδοση βγήκε για τη γαλαξαρα η όχι ακόμα;

Μόνο μερικά καλούδια σε κάποιες ROM εχουν ενσωματωθεί.Δές το ποστ 7429 πιό πάνω .

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν κατέβασες σωστά Gapps από το λίνκ της ROMΣ,έχει τον trebucket kai google launcher μέσα ήδη.:)

 

είχα κατεβάσει ένα πακέτο apps από αλλού to οποίο δεν περιείχε launcher εξ ου και το θέμα.

Πάντως με την εγκατάσταση του nova όλα οκ, πετάει το κινητό :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...