Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτόν τον λόγο έβαλα και εγώ Stock και το έδωσα, ώστε μην έχουμε μπλεξίματα.

Αφού λογικά είναι "ics value pack" η JWB θα πρέπει να περάσεις τον Semaphore 2.7.4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτόν τον λόγο έβαλα και εγώ Stock και το έδωσα, ώστε μην έχουμε μπλεξίματα.

Αφού λογικά είναι "ics value pack" η JWB θα πρέπει να περάσεις τον Semaphore 2.7.4.

 

Έγινε λοιπόν, θα περάσω την Σουηδική, semaphore και θα παγώσω καποιες στοκ εφαρμογές μπας και πάρει λίγο τα πάνω του!!

Σε ευχαριστώ φίλε :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ χρησιμοποιώ το κινητό σαν βασικό κάθε μέρα με cyanogen 10.2 snapshotM1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ταχύτητα και το smoothness που έχει πλέον.Δεν κολλάει πουθενά και αν του βάλεις και semaphore με patch πάει στα 409mb μνημης και σπέρνει το εργαλείο!:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ χρησιμοποιώ το κινητό σαν βασικό κάθε μέρα με cyanogen 10.2 snapshotM1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ταχύτητα και το smoothness που έχει πλέον.Δεν κολλάει πουθενά και αν του βάλεις και semaphore με patch πάει στα 409mb μνημης και σπέρνει το εργαλείο!:)

 

τι ειδους semaphore?? καποιο λινκ ?

Link to comment
Share on other sites

τι ειδους semaphore?? καποιο λινκ ?

 

Semaphore 3.3.0.s και το .zip με το patch για big memory είναι εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44495730&postcount=16

 

(χωρις tick το bigmem στον semaphore manager με 720hd εγγραφη βίντεο)

 

edit:Όλα τα παραπάνω με την προυπόθεση ότι έχεις Galaxy S.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο λινκ για ελληνικο samsung keyboard για να του βαλω στην Σουηδικη 2.3.6 εχουμε;

Το παλιο στους οδηγους ειναι dead πλεον.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει στην προηγούμενη σελίδα αλλά ξέχασα να το ανανεώσω και στο πρώτο μήνυμα.

Σε λίγο θα είναι έτοιμο και αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει στην προηγούμενη σελίδα αλλά ξέχασα να το ανανεώσω και στο πρώτο μήνυμα.

Σε λίγο θα είναι έτοιμο και αυτό.

 

Μπραβο φιλε μου, και παλι σε ευχαριστω!!

Εβαλα jwb, semaphore, την ελαφρυνα σβηνοντας καποιες περιττες στοκ εφαρμογες και ελπιζω να ρολλαρει καλα τωρα!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω πως δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα ειδικά αν το χρησιμοποιεί για βασικά πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω πως δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα ειδικά αν το χρησιμοποιεί για βασικά πράγματα.

 

Κλασσικα facebook, viber, μυνηματα και κλησεις για γυναικα, ελπιζω να την ευχαριστησει τωρα. Να εισαι καλα!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Kαι ΕΓΕΝΕΤΩ η σοκολάτα.....:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526478

 

 

Εντυπώσεις για την ROM ....Για alpha build είναι σταθερότατη χωρίς reboots κτλ,δουλεουν ολα εκτός από browser και λείπουν αρκετά πράγματα από Cyanogen.Eγω την έχω περάσει δύο μέρες τώρα και πάει άψογα!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σταθερή και σβελτη ρομ για το κινητό μας μετά απο αρκετες δοκιμές θα έλεγα ότι είναι αρχικά η 4.1 και ειδικά η slimbean και η cm

τις χρησιμοποιουσα για μήνες και ήταν πιο σταθερές και απο στοκ

το μόνο αρνητικό ήταν η μπαταρία και η λίγο χειρότερη καμερα

 

έχω ελπίδες και για την kitkat όπου θα βγει σταθερή σύντομα ελπίζω όπου θα δωσει αλλη μια παράταση για τον αγαπημενο μας γαλαξια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά

Επειδή είδα ότι έχει κλειδωθεί το σχετικό θέμα θα ρωτήσω εδώ.

Έχω Galaxy S I9000 με CyanogenMod 10.1.3 και είπα να βαλώ την 10.2 Snapshot αλλά... δεν! Πάει να κάνει reboot και στην οθόνη με το android κολάει η μπάρα και κάνει restart.

Το θέμα είναι ότι διάβασα προβλήματα σε κάποιους που την πέρασαν; Τι παίζει τελικά; Την ξεχνάμε;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω στον γαλαξια την 2.3.6 I9000XWJW1 , μετα απο 7 μηνες , σερνεται , υπαρχει καμια αλλη σταθερη να περασω εκτος απο αυτες που υπαρχουν στην αρχικη σελιδα, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όποια stok rom και νά βάλεις μετά από τόσο καιρό είναι λογικό νά σέρνεται.εγώ θα σού πρότεινα νά βάλεις κάποια custom που να πατάει σε stok rom όπως gamerz rom πόυ πατάει σέ jw5 και είναι πολύ καλή στή διαχείριση μνήμης τού τηλεφώνου.καί γενικά άν ψαχτεις στό google θά βρείς ατέλειωτες Ρομ γιά τό τηλέφωνο μας.....

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Μούμπλε μούμπλε, βαριεστημένος απο τα κολήματα είπα να κάνω ένα format στο Galaxy και με την ευκαιρία να περάσω και την 10.2 SNAPSHOT-M1 να δω πως πάει.

Κάνω format στην εσωτερική SD που ήθελα να φρεσκάρω κάνω wipe και restore κατεβαζω την Snapshot και πάλι δεν μου την έπερνε.

Ξαναμπαίνω recovery και τα σβήνω όλα στο mounts and storage (και system κλπ κλπ) και στο επόμενο reboot ξαναάλαξε η οθόνη και έγινε η κανονική της Samsung (έφυγε αυτή της CyanogenMod) και πλέον το κινητό μένει εκεί.

Προφανώς τα έσβησα όλα το θέμα είναι ότι το κινητό δεν μπαίνει τώρα καν recovery mode...

Έχω φάει το internet.... any help please?

 

Μάλιστα, πάμε για downloading mode με heimdall.exe και τα σχετικά... τι με πιάνει στα γεράματα...

Πάρε στη μάπα και ένα Failed to access device. libusb error: -12 να ισιώσεις... uninstall το Kies... πλα μπλα μπλα... ο μονόλογος του τρελού...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Linux το πας?? Καλά το πας. Κατάφερε πρώτα να το συνδέσεις και μετά φλασαρεις GB και όλα απο την αρχη
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά. Ξαναπερασα 10.1.3 stable γιατί με την 10.2 έχει πρόβλημα και απ οτι βλέπω δεν τη συνιστούν πουθενά.

Κρίμα γιατί είχα όρεξη για κάτι πιο φρέσκο, τσαμπα η μανουρά...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά. Ξαναπερασα 10.1.3 stable γιατί με την 10.2 έχει πρόβλημα και απ οτι βλέπω δεν τη συνιστούν πουθενά.

Κρίμα γιατί είχα όρεξη για κάτι πιο φρέσκο, τσαμπα η μανουρά...

 

Μήπως το αρχείο που έβαλες ήταν crashed?Εγώ με την 10.2 snapshotΜ1 ειμαι πολυ παραπάνω απο ευχαρίστημένος.Πάει σφαίρα!Εννοείται ότι έχω περάσει semaphore + big mem και με 409mb μνμημης και με το greenify να κανει hibernate + το press back to kill το κινητάκι σπέρνει!:D

 

Tωρα με nandroid ετοιμο από την 10.2 πέρασα 2 μερες τωρα την CM11 του Patwip και έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα και το πόσο σταθερό είναι και ας ειναι σε beta ακόμα.(3 releases μεχρι τωρα) Εχω σε αναμονή (με 368mb μνημης) 120mb συνεχώς και όταν βγάλει ο StratosK το patch και τον semaphore θα γίνει πύραυλος!:happy:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν loader την πέρασες; Πωπω μη με συγχύζεις τώρα γιατί έτοιμος είμαι να ξανακάνω format τώρα που τα έχω φρέσκα

Κάτι άλλο, τα google apps υπάρχουν κάπου ξεχωριστά έτσι ώστε να εγκαταστήσω μόνο όσα θέλω; Απο τη μια μου βαραίνει το κινητό και δεν τα θέλω όλα, αλλά απο την άλλη θέλω να έχω και ένα play store για να γίνονται αυτόματα update οι εφαρμογές που έχω αγορασμένες και επίσης να γίνεται και αυτόματο sync των επαφών στο google account.

Κάνω κάπου λάθος;

Edited by Innersense

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα... (οχι που θα μου γλίτωνε...)

Είναι απίστευτο το πόσο εκνευριστικά γρήγορη είναι όταν πρωτομπουτάρει το κινητό...

Μου ερχετε να το αφήσω έτσι... ούτε google apps ούτε τίποτα... που πας ρε καραμητρο όμως... κι αυτό το πακετάκι το gapps-kk-20131119 είναι τρελός πειρασμός...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Προς θεού δεν είπα ότι έτσι ξαφνικά κολλάει. Μου έκανε εντύπωση ότι η 4.4 είναι πολύ πιο γρήγορη και αποκρίσημη από την 4.2 που είχα και δε μιλάω μετά από χρήση μιλάω για εμπειρία πλοήγησης και στις 2 μετά από φρεσκοπερασμένη rom. Νομίζω ότι επειδή το κινητό είναι παλιούτσικο, τέτοιες διαφορές φαίνονται περισσότερο σε σχέση με ένα πχ υπερτούμπανο S4 που ότι και να του βαζες πάνω πάλυ σφαίρα θα πήγαινε...

Τελικά ενέδωσα και πέρασα και τα gapps για να δω τι παίζει στις καινούργιες εκδόσεις, μόνο που έχω ένα θεματάκι. Ενώ κάνω login στο store δεν μου κατεβάζει όπως άλλες φορές ότι εφαρμογές είχα εγκατεστημένες στο κινητό μου... Τι παίζει; είναι κάποια ρύθμιση; Πρέπει να τις κατεβάσω εγώ μια μια; What?

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το firmware 2.3.3 εκδοση I9000XXJVQ KAI KERNEL 2.6.35.7-I9000XWJW1-CL788890

KAI GINGERBREAD.XWJVN ME SHEMAPHORE 2.4.0 ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΚΟΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΖΩΜΕ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346549

εδώ είσαι.πολύ καλύτερα απο τη ρομ που έχεις τώρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...