Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως παιδες ειναι να μπερδευεται κανεις με το ελληνικο πληκτρολόγιο και τις rom XW και XX. Τι εννοω: Στο Galaxy S ισχυει αυτο, ενω στο Galaxy Note δεν ισχυει. Εχω rom XX στο Note με ελληνικο πληκτρολογιο κανονικα. Αρε Samsung ανα μοντελο αλλοι κανονες.

 

Βασικα μπορει απλα να προσθεσαν το Ελληνικο αρχειακι σε καποια εκδοση που βγηκε για αλλες χωρες :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως παιδες ειναι να μπερδευεται κανεις με το ελληνικο πληκτρολόγιο και τις rom XW και XX. Τι εννοω: Στο Galaxy S ισχυει αυτο, ενω στο Galaxy Note δεν ισχυει. Εχω rom XX στο Note με ελληνικο πληκτρολογιο κανονικα. Αρε Samsung ανα μοντελο αλλοι κανονες.

 

Μπορείς να περάσεις ελληνικά πληκτρολόγια σε ότι έκδοση θέλεις. Τα έχει ετοιμάσει ο τυχερακιας στην πρώτη σελίδα του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Ο sc έχει τα stock χρώματα της Samsung ενώ οι άλλοι έχουν Voodoo Color και Speedmod Color. Για τις άλλες απορίες ρίξε μια ματιά στον οδηγό και στις συχνές ερωτήσεις καθώς και στο site του Semaphore.

 

Ευχαριστώ! Τον εγκατέστησα. Υπάρχει κανένα mod (battery κτλ.) για την συγκερκιμένη rom ή δεν έχουν βγει ακόμα; Στο xda δεν βρίσκω κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρίσκεις στο xda μπορείς πολύ εύκολα να φτιάξεις μόνος σου ένα battery mod σε αυτό το site ακολουθώντας τις οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρίσκεις στο xda μπορείς πολύ εύκολα να φτιάξεις μόνος σου ένα battery mod σε αυτό το site ακολουθώντας τις οδηγίες.

 

Πολύ καλό! Σ'ευχαριστώ πολύ! :bow:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με μια απλή αναζήτηση στο google θα μπορέσεις να βρεις εύκολα ένα σχεδιάκι για να φτιάξεις μόνος σου ένα usb Jig για να δοκιμάσεις αν μπορέσεις να βάλεις το κινητό σου σε download mode.

είναι πολύ εύκολο .... 2 αντιστασούλες θέλεις 300ΚΩ και 1ΚΩ σε σειρά ή μία των 301ΚΩ. και την συνδέεις στα ποδαράκια του micro USB βύσματος 4 & 5 ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί. Η XXJVU είναι επόμενη της XWJW1 που έχω εγώ; Είναι άλλη από την XWJVU που υπάρχει στο θέμα με τα επίσημα firmwares;
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί. Η XXJVU είναι επόμενη της XWJW1 που έχω εγώ; Είναι άλλη από την XWJVU που υπάρχει στο θέμα με τα επίσημα firmwares;

 

Όπως τα λες.

Αρκετά άτομα αναφέρουν βέβαια πως δεν είναι και τόσο καλή σε σχέση με jvz/jw1

Link to comment
Share on other sites

Με μια απλή αναζήτηση στο google θα μπορέσεις να βρεις εύκολα ένα σχεδιάκι για να φτιάξεις μόνος σου ένα usb Jig για να δοκιμάσεις αν μπορέσεις να βάλεις το κινητό σου σε download mode.

είναι πολύ εύκολο .... 2 αντιστασούλες θέλεις 300ΚΩ και 1ΚΩ σε σειρά ή μία των 301ΚΩ. και την συνδέεις στα ποδαράκια του micro USB βύσματος 4 & 5 ...

Εχει απολυτο δικιο..κ εγω ημουν απο τους πρωτους κατοχους του κινητου αλλα απο τους ατυχους που δεν λειτουργουσαν τα τρια κουμπια(κλειδωμενα απ την εταιρια)...στην αρχη το εστειλα πισω αλλα μου το γυρισαν ιδιο μετα απο 1 μηνα λεγοντας μου πως το recovery/download mode δεν αναφερεται στα νομικα χαρακτηριστικα της συσκευης οποτε δεν ειναι υποχρεωμενη να το εχει.Εκει ηταν που αγανακτησα γιατι ολοι οι αλλοι ειχαν froyo κ εγω μια συσκευη να σερνεται με εναν απαραδεκτο τροπο στο eclair.Τελικα ειπα να το φλασαρω κατι δεν εκανα καλα brickare και περασα στη δευτερη φαση της απογνωσης οπου κ αποφασισα να μην περιμενω αλλο.Το πιο ευκολο ειναι να παραγγειλεις ενα jigg απο το ebay ωστοσο εγω δεν μπορουσα να περιμενω αλλο ακολουθησα ενα βιντεο στο youtube κι εφτιαξα μονος μου το jigg πραγμα πολυ ευκολο.Το δυσκολο θα ειναι να πετυχεις τα δοντακια στη mini usb αλλα μετα απο 2-3 αποπειρες θα τα καταφερεις και αφου το βαλεις σε download mode πριν κανεις οτιδηποτε περνα του το 3 button combo με odin (υπαρχουν οδηγιες στο xda)ωστε να μην ξαναχρειαστεις το jigg.Εγω στη θεση σου δεν θα το στελνα στη samsung για κανενα λογο.Πες μας που μενεις μηπως καποιος κοντα σου μπορει να σου δανεισει το jigg ωστε να μην χρειαστουν ουτε τα παραπανω.

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Ποιο changelog?

Αυτό που λέτε changelog είναι οι εντυπώσεις (ή και μετρήσεις, δεν διευκρινίζεται πάντως κάτι τέτοιο) του χρήστη Faryaab όπως τις ανακοίνωσε στο twitter. Τίποτα επίσημο, τίποτα δλδ απο αυτόν που ανέπτυξε την ρομ (samsung).

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι για να ανοίξει σε download mode πρέπει να υπάρχει στην συσκευή το download mode... Βάζοντας λογισμικό και bootloaders από άλλη συσκευή, λόγω ασυμβατότητας hardware κλπ κλπ αμφιβάλλω αν θα ανοίξει σε download mode είτε με usb jig είτε με άλλο τρόπο. Αλλά φυσικά αξίζει να δοκιμάσει από το να το στείλει σε κάποιον τεχνικό που το πιο πιθανό είναι να του πάρουν λεφτά και να μη γίνει τίποτα τελικά!
Link to comment
Share on other sites

επίσης καλυτερο Overall perfomance σε σχέση με ποια rom ? την τελευταία επίσημη της Samsung ή ακόμα και από την JW1 που δεν έχει βγει επίσημα ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Απο σημεραειμαιενας κατοχος ενος Galaxy S II ..........οποτε θα τα λεμε στο αλλο θεμα ....για οποιον θελεi το S το πουλαω ....μου λεει με pm...δεν μου επιτρεπεται να δω αγγελιες ...εξου κα ιτο αναφερω εδω...αν καποιος Moderator Νομιζει οτι πρεπει να σβηστει ας σβηστει
Link to comment
Share on other sites

το changelog λεει καλυτερο Overall perfomance για την XXJVU.Eνα θεματακι που εχει με το phone.app διορθωνεται

 

Ε για να το λέει στο changelog έτσι θα είναι..

Αυτο με το phone.appp που λες πρώτη φορά το ακούω. Τι κάνει αυτό?? Πως φτιάχνεται?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Ε για να το λέει στο changelog έτσι θα είναι..

Αυτο με το phone.appp που λες πρώτη φορά το ακούω. Τι κάνει αυτό?? Πως φτιάχνεται?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

μάλλον εννοεί το phone.apk , phone.odex

δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3942655#post3942655

 

πάντως και σε μένα μετά την αντικατάσταση του phone.odex δεν είχα κανένα fc (σχεδόν μια βδομάδα)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τι άλλη αλλαγή να κάνεις; Περνάς κανονικά την JVU με Odin (και repartition) και μετά βάζεις τον Semaphore και είσαι έτοιμος.

 

EDIT: Νέα beta έκδοση του Semaphore με κάτι που θα μας αρέσει πολύ!

Beta version 2.6.0b

- USB Host mode driver (OTG) (thanks to sztupy)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έλειπα κι έχασα επεισόδια, έχω XWJVW με Semaphore 2.1.1 , ο τελευταίος 2.5 τι προσφέρει παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τι άλλη αλλαγή να κάνεις; Περνάς κανονικά την JVU με Odin (και repartition) και μετά βάζεις τον Semaphore και είσαι έτοιμος.

 

EDIT: Νέα beta έκδοση του Semaphore με κάτι που θα μας αρέσει πολύ!

Beta version 2.6.0b

- USB Host mode driver (OTG) (thanks to sztupy)

JVU ή αλλη ειναι καλυτερα?ρωταω γιατι πολυ εδω λετε συνεχεια για την jvu

Edited by cupraman21
Link to comment
Share on other sites

Νέα beta έκδοση του Semaphore με κάτι που θα μας αρέσει πολύ!

Beta version 2.6.0b

- USB Host mode driver (OTG) (thanks to sztupy)

Μπορούμε να έχουμε αυτήν την έκδοση με stock χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί το phone.apk , phone.odex

δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3942655#post3942655

 

πάντως και σε μένα μετά την αντικατάσταση του phone.odex δεν είχα κανένα fc (σχεδόν μια βδομάδα)

 

Ευχαριστώ.

Δεν μπλέκω με αυτά ακόμα.. Είναι καινούργιο το κινητό και φοβάμαι μην το χαλάσω!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τι άλλη αλλαγή να κάνεις; Περνάς κανονικά την JVU με Odin (και repartition) και μετά βάζεις τον Semaphore και είσαι έτοιμος.

 

EDIT: Νέα beta έκδοση του Semaphore με κάτι που θα μας αρέσει πολύ!

Beta version 2.6.0b

- USB Host mode driver (OTG) (thanks to sztupy)

Συγνωμη ρε παιδια αυτο οταν λειτουργει πως γινεται γιατι δεν καταλαβα...θες τριπλο καλωδιο?...ενα που σκαει στο κινητο ενα στον σκληρο/φλασακι που θες να συνδεσεις και ενα σε παροχη ρευματος?...δεν βγαζω ακρη...τλκα δινει η δεν δινει ταση η mini usb στο galaxy s?

p.s. εχει βαλει κανεις αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1203047 ?

Edited by nikostg
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Δεν μπλέκω με αυτά ακόμα.. Είναι καινούργιο το κινητό και φοβάμαι μην το χαλάσω!

 

Δεν χαλαει το κινητο σου απο μια αντικατασταση αρχειου ειναι πανευκολο....!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αυτο οταν λειτουργει πως γινεται γιατι δεν καταλαβα...θες τριπλο καλωδιο?...ενα που σκαει στο κινητο ενα στον σκληρο/φλασακι που θες να συνδεσεις και ενα σε παροχη ρευματος?...δεν βγαζω ακρη...τλκα δινει η δεν δινει ταση η mini usb στο galaxy s?

το κλασσικό καλώδιο otg δεν δουλεύει. θέλει hub με ρεύμα μάλλον.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...