Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο... για δοκίμασε να περάσεις την εφαρμογή edt ξανά αν δεν το έχεις βγάλει.

 

Να πω ότι Κάνοντας πειράματα στο τηλέφωνο μου το είχα κάνει deodex σήμερα και πέρασα το θέμα galaxyblue. Παιδιά είναι κορυφαίο και χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Οποίος έχει deodex ROM αξίζει να το περάσει!

 

στις ρυθμισεις μου το εκανε αυτο οχι στο edt.δεν ηθελα lock screen screen απο αυτες που εχει στο edt.πατησα disable lock screen και μετα μου το εκανε αυτο.βασικα και πριν κανω το disable.τωρα το εβγαλα...κριμα και το ηθελα πιο πολυ για το ποσοστο της μπαταριας

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στις ρυθμισεις μου το εκανε αυτο οχι στο edt.δεν ηθελα lock screen screen απο αυτες που εχει στο edt.πατησα disable lock screen και μετα μου το εκανε αυτο.βασικα και πριν κανω το disable.τωρα το εβγαλα...κριμα και το ηθελα πιο πολυ για το ποσοστο της μπαταριας

 

Αν θες μόνο μπαταρία Πήγαινε στο site της kitchen: uot.dakra.lt/ και βαλε οποίο θες -έχει πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μόνο μπαταρία Πήγαινε στο site της kitchen: uot.dakra.lt/ και βαλε οποίο θες -έχει πολλά!

 

δεν φαινετε δυσκολο αν και δεν εχω ασχοληθει.αλλα τωρα αν σου πω πως τα αρχεια που ζητάει να ενεβασω δε τα βρισκω πουθενα στο κινητο μου τι θα πεις?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι στους φακέλους system/app και system/framework. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με root explorer ή παρόμοια εφαρμογή θα τους δεις. Αν δεν τους βλέπεις ούτε με αυτόν τον τρόπο δεν ξέρω τι έχει γίνει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με root explorer ή παρόμοια εφαρμογή θα τους δεις. Αν δεν τους βλέπεις ούτε με αυτόν τον τρόπο δεν ξέρω τι έχει γίνει!

 

Ροοτ εξπλπρερ δεν εχω.κατι παροκοιο;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό αλλά πήγαινε στις ρυθμίσεις του και ενεργοποίησε τα δικαιώματα για root (δεν θυμάμαι πως λέγεται η ρύθμιση).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι επείγον για όποιον μπορεί:

 

Έβαλα I9000XWJW1 με CSC+JV9+-+PHONE+JVT και SEMAPHORE 2.4.0bm

 

1) Μετά έβαλα το AOSP-EXTENDED-CRT-JW1 stock.zip ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405380,%CE%B1%CF%80%CE%BF )

...πλέον ΔΕΝ ξεκινάει, αλλά λουπάρει ασταμάτητα! Τι να κάνω;;;

 

2) Το RECOVERY MODE μετά το semaphore λέει 3.0.0.5. Είναι 2e ???

Link to comment
Share on other sites

ξαναπέρασα τον semaphore και πάλι λουπάρει ασταμάτητα.

Πάω να ξαναξεκινήσω από την αρχή

 

Βγαλε την μπαταρια και μετα μπες σε download mode και ξαναφλασαρε ή αν ειχες παρει nandroid backup μπες σε recovery και κανε restore.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ξαναπέρασα τον semaphore και πάλι λουπάρει ασταμάτητα.

Πάω να ξαναξεκινήσω από την αρχή

 

Είχες κάνει backup πριν περάσεις το AOSP ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ξαναφλασάρω

 

Να ξαναβάλω το AOSP-EXTENDED-CRT-JW1 stock.zip ( http://forum.xda-developers.com/show...B1%CF%80%CE%BF ) ??? Έκανα κάτι λάθος και το χάλασε???

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ξαναφλασάρω

 

Να ξαναβάλω το AOSP-EXTENDED-CRT-JW1 stock.zip ( http://forum.xda-developers.com/show...B1%CF%80%CE%BF ) ??? Έκανα κάτι λάθος και το χάλασε???

 

Σε μενα δουλευει κανονικα.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Κάτι επείγον για όποιον μπορεί:

Έβαλα I9000XWJW1 με CSC+JV9+-+PHONE+JVT και SEMAPHORE 2.4.0bm

Μετά έβαλα το AOSP-EXTENDED-CRT-JW1 stock.zip ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405380,%CE%B1%CF%80%CE%BF )

...πλέον ΔΕΝ ξεκινάει, αλλά λουπάρει ασταμάτητα! Τι να κάνω;;;

 

Δυστυχώς το ξαναέκανα από την αρχή. Μετά το AOSP-EXTENDED-CRT-JW1 stock.zip μου κρασάρανε όλες οι εφαρμογές. Έκανα reboot και πάλι κρασάρανε. Έκανα wipe από cwm ...και άρχισε πάλι να λουπάρει!!!

 

Πάω ξανά από την αρχή I9000XWJW1 με CSC+JV9+-+PHONE+JVT και SEMAPHORE 2.4.0bm

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ξαναέκανα από την αρχή. Μετά το AOSP-EXTENDED-CRT-JW1 stock.zip μου κρασάρανε όλες οι εφαρμογές. Έκανα reboot και πάλι κρασάρανε. Έκανα wipe από cwm ...και άρχισε πάλι να λουπάρει!!!

 

Πάω ξανά από την αρχή I9000XWJW1 με CSC+JV9+-+PHONE+JVT και SEMAPHORE 2.4.0bm

 

 

όπως είσαι με αυτο το σετάρισμα φλάσαρε ΑΥΤΗ αστο να ξεκινήσει κανονικά και στο καπάκι φλασάρεις ΑΥΤΟ το πολύ όμορφο θέμα που έχει όλα όσα θέλεις και εμφανισιακά σκίζει και θα με θυμηθείς!

Εγώ αυτό το σετάρισμα έχω και το κινητό πετάει! :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλασάρεις βάλε Semaphore αν θες root.

 

Είμαι με semaphore ...αλλά κάποιες εφαρμογές (π.χ. market enabler) μου λένε ότι "can't get root permissions!"

Τι άλλο πρέπει να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

όπως είσαι με αυτο το σετάρισμα φλάσαρε ΑΥΤΗ αστο να ξεκινήσει κανονικά και στο καπάκι φλασάρεις ΑΥΤΟ το πολύ όμορφο θέμα που έχει όλα όσα θέλεις και εμφανισιακά σκίζει και θα με θυμηθείς!

Εγώ αυτό το σετάρισμα έχω και το κινητό πετάει! :)

 

επειδή δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία από darky (6.0-9.2 ήταν καλός, μετά χάλασε) , θα ήθελα να παραμείνω σε λιτό...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με semaphore ...αλλά κάποιες εφαρμογές (π.χ. market enabler) μου λένε ότι "can't get root permissions!"

Τι άλλο πρέπει να κάνω???

 

Κατεβασε την εφαρμογη superuser απο το μαρκετ.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση:

 

Αν στήσω το κιν μου. Πως μπορώ να το κάνω replicate στο κιν της γυναίκας μου;;; Υπάρχουν οδηγίες;;; Και εν συνεχεία να πάω και να αλλάξω τον λογαριασμό της google ώστε να πάρει τα δικά της στοιχεία;;;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση:

 

Αν στήσω το κιν μου. Πως μπορώ να το κάνω replicate στο κιν της γυναίκας μου;;; Υπάρχουν οδηγίες;;; Και εν συνεχεία να πάω και να αλλάξω τον λογαριασμό της google ώστε να πάρει τα δικά της στοιχεία;;;

 

Ευχαριστώ!!!

 

Τι εννοεις replicate;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...