Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά με Helly Bean μια χαρά μέχρι στιγμής. Βέβαια μου λείπει το ραδιόφωνο

Edit: Τώρα είδα οτι δεν έχει και κάμερα.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το gps και σε εμενα μια χαρα κλειδωνει, δοκιμασμενο με gps test plus και navigon :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα.Έκανα για odex 14 toggles με 6 κουμπιά και μάλιστα μπλε. Κάντε πρώτα ένα backup το αρχείο SystemUI.odex και μετά

περάστε από recovery το συνημμένο.Μόνο να είστε ROOT για να το αντικαταστήσετε αν χρειαστεί.

Δεν μου το ανεβάζει είναι πολύ μεγάλο.Πάρτε το από δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29533601#post29533601

Αυτά τα 6 κουμπιά μπορείς να τα σύρεις δεξιά-αριστερά ώστε να εμφανιστούν και τα υπόλοιπα ή μόνο 6 έχεις σαν επιλογή;

Είναι το ίδιο Mod με αυτό που υπήρχε για την έκδοση JW1;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια απο JW8 αυτο το boot animation της voda πως φύγει ;

Εβαλα το CSC της JW5 έβαλα EUR αλλά τίποτα.

Τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια απο JW8 αυτο το boot animation της voda πως φύγει ;

Εβαλα το CSC της JW5 έβαλα EUR αλλά τίποτα.

Τα φωτα σας

Εδώ είσαι : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4212671#post4212671

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εχω φλασαρει με Οdin μονο το csc της JV5 (λάθος το παραπάνω) και έχω βάλει EUR, αλλά το boot της Voda παραμένει. Μήπως δεν έχω κάνει κατι σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Της JW5 εγώ φλάσαρα και έφυγε το logo της Vodafone

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο τη CSC της JW5

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλες το EUR έγινε factory reset; Αν όχι κάτι έκανες λάθος. Φλάσαρε πάλι την JW8 με το CSC της JW5 και βάλε το EUR.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

To EUR το έβαλα αμέσως μετα την εγκατάσταση της Ρομ. Mε το CSC της JW5 κατα την εγκατάσταση της JW8 το Odin μου βγάζει πρόβλημα στο CSC και δεν προχωράει.Αναγκαστικά βάζω το δικό της CSC και μετα φλασάρω της JW5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί δεν σου γίνεται εγκατάσταση. Εμένα είχε γίνει χωρίς κανένα πρόβλημα όπως και σε πολλούς άλλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

επειδη φαινεται εχω μεινει πισω...η jw8 ποια ειναι?? εγω την jw6 ειχα βαλει πριν κανα μηνα!!

 

Aπο τοτε εχουν βγει η jw7 και η jw8

Κοιταξε εδω :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1102881 ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ή που βρισκεται το αρχείο του ήχου εκκίνησης για να το αφαιρέσω , αν είναι δυνατό

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Ξεκίνησα απο eclair 2.1, πήγα σε JS8 2.2.1, μετά σε 2.2.4 JVR και τώρα σε 2.3.6 JW8.

Για μένα οι διαφορές τους είναι αμελητέες ως αστείες. Τελικά μήπως σε δουλειές να βρισκόμαστε;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 6 κουμπιά μπορείς να τα σύρεις δεξιά-αριστερά ώστε να εμφανιστούν και τα υπόλοιπα ή μόνο 6 έχεις σαν επιλογή;

Είναι το ίδιο Mod με αυτό που υπήρχε για την έκδοση JW1;

 

σερνονται μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Ξεκίνησα απο eclair 2.1, πήγα σε JS8 2.2.1, μετά σε 2.2.4 JVR και τώρα σε 2.3.6 JW8.

Για μένα οι διαφορές τους είναι αμελητέες ως αστείες. Τελικά μήπως σε δουλειές να βρισκόμαστε;;;

 

Σύμφωνα με την ομάδα που αναπτύσσει το android, ριζοσπαστικές αλλαγές έγιναν στην έκδοση 4 του λειτουργικού.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περιορίσουμε τα δικαιώματα των εφαρμογών?

Να τις περνάμε από interview όπως είχε πει κάποια στιγμή ο Superuser αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την jw6 με csc απο τη jw5 και Semaphore 2.7.4. Το κινητό δούλευε καλά για κάνα μήνα αλλά εδώ και μια βδομάδα σβήνει από μόνο του τουλάχιστον 4-5 φορές την μέρα. Καμιά ιδέα τι φταίει; Μπορεί να φταίει η Sim; Υπάρχει καμιά εφαρμογή που τσεκάρει κρασαρίσματα;
Link to comment
Share on other sites

Παμπαιχτουρας??:lol::lol::lol: καλα δεν παιζεσα με τιποτα :lol: Λοιπον,οταν περναμε καποιον κερνελ για να ρουταρουμε τη συσκευη και στην συνεχεια τον αλλαζουμε με στοκ η με καποιον αλλον το ρουτ δεν χανεται αλλα παραμενει.Στην συγκεκριμενη περιπτωση,βαζωντας τον semaphore εχουμε ρουτ γιατι το περναει ο κερνελ.Αν τωρα βαλουμε εμεις παλι τον στοκ κρνελ στο καπακι,εχουμε στοκ με ρουτ!!!Για να περασουμε τον στοκ κερνελ τον κατεβαζουμε απο το λινκ που εδωσε ο Ηρακλης,τον βαζουμε στο odin στην θεση του pda και αφου βαλουμε το κινητο σε download mode,απλα φλασαρουμε και ειμαστε με στοκ κερνελ αλλα ρουταρισμενο.Προσοχη,σε αυτην την περιπτωση αυτο που χανουμε ειναι το cwm recovery,δεν μπορουμε δηλαδη να φλασαρουμε μοντακια και ζιπακια γιατι το στοκ recovery που μας ξαναβαζει ο στοκ κερνελ δεν επιτρεπει κατι τετοιο.Ελπιζω να βοηθησα.

 

Εγώ έχω την επίσημη JW6 από τους οδηγούς, με τον Semaphore 2.7.4, κι έχω και την εφαρμογή superuser. Μπορώ να κάνω το ίδιο; Δηλαδή να φλασάρω από πάνω ξανά τον επίσημο κερνελ από τη ρομ αυτή, και να παραμείνει ρουτ το κινητό, ή έχει να κάνει μόνο με την JW8; Αν κερδίσω λίγο σε σπιρτάδα, δεν με χαλάει. Επίσης, μετά αν θέλω μπορώ να ξαναπεράσω κανονικά τον 2.7.4 και να το ξανακάνω όπως είναι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την επίσημη JW6 από τους οδηγούς, με τον Semaphore 2.7.4, κι έχω και την εφαρμογή superuser. Μπορώ να κάνω το ίδιο; Δηλαδή να φλασάρω από πάνω ξανά τον επίσημο κερνελ από τη ρομ αυτή, και να παραμείνει ρουτ το κινητό, ή έχει να κάνει μόνο με την JW8; Αν κερδίσω λίγο σε σπιρτάδα, δεν με χαλάει. Επίσης, μετά αν θέλω μπορώ να ξαναπεράσω κανονικά τον 2.7.4 και να το ξανακάνω όπως είναι τώρα;

 

Ναι και στα δυο ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα.Έκανα για odex 14 toggles με 6 κουμπιά και μάλιστα μπλε. Κάντε πρώτα ένα backup το αρχείο SystemUI.odex και μετά

περάστε από recovery το συνημμένο.Μόνο να είστε ROOT για να το αντικαταστήσετε αν χρειαστεί.

Δεν μου το ανεβάζει είναι πολύ μεγάλο.Πάρτε το από δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29533601#post29533601

Καμιά ιδέα πως την κάνουμε εγκατάσταση;

Κατέβασα το αρχείο που είναι σε zip μορφή, το αντέγραψα στην εξωτερική sd_card , μπήκα σε CWM (τον στοκ όχι του semaphore) και επέλεξα update from sd_card , πήγα στο path της εξωτερικής sd αλλά δεν μου βλέπει το αρχείο.

Μήπως πρέπει να το βάλω στην εσωτερική κάρτα του κινητού; Γι αυτό δεν το βλέπει;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...